Aistės rožynai

Moderatorius: Jūratė

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Aistės rožynai

Standartinė Aistė » 04 Rgs 2013 12:13

Loreta, žinau, kad diena kai šviečia saulė geriau nefotografuoti, bet kartais tiesiog neišeina/neprisimenu nufotografuoti. O pati po to save peikiu... Ir šiaip gaila, kad neatrandu daugiau laiko forografavimui, o ir pasimokymui kaip fotografuoti. Norėtųsi daugiau kokybiškos medžiagos pasiskaityti apie tai. Na bet gal žiema išeis :) (sun)

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Aistės rožynai

Standartinė Aistė » 06 Sau 2014 23:55

Bandžiau prieš kelias dienas susitvarkyti foto, sunkiai man jos tvarkosi. Bet ta proga įkelsiu kelias foto ir į forumą, kad jau tema yra, tai reikia ir stengtis palaikyti čia šiokį tokį judesį :)

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Viena mano draugė šitą kamp[elį kur yra New Down rožės susodintos (palei terasa), pavadino Jaunamartės kampelis, tai nuo tada aš ir vadinu tą rožynėlį Jaunamartės. Na gal ir tinka :) New Down žiedlapiai tikrai turi kažką tokio tyro ir nekalto :)
Paveikslėlis Paveikslėlis
Paveikslėlis Paveikslėlis
Šitos gėlyno rožės pasodintos vienos iš pirmųjų. Reikėtų jį gėrokai patvarkyti, praretinti, bet man jisai toks mielas širdžiai, kad jame pakeitimų darai minimaliai :)
Paveikslėlis

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Aistės rožynai

Standartinė LoretaA » 07 Sau 2014 06:12

Oho kokios rožės <3 <3 <3 Nieko nereikia retinti - nebent kam nors konkrečiai trūksta vietos. Labai gerai viskas sukomponuota: ir prie suoliuko, ir prie terasos, ir šiltnamis svetimas pridengtas (like) . O jau New Dawn grožis (flower) (flower) (flower) .

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Aistės rožynai

Standartinė Regina » 07 Sau 2014 07:45

Pasirodo, štai kokius grožius Aistė paslėpus turi :) <3
Ir aš sakau - nieko ten retint nereikia :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Aistės rožynai

Standartinė Jūratė » 07 Sau 2014 09:11

tikrai nieko nereikia retint, nuostabus kiemas (like) <3

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Aistės rožynai

Standartinė Aistė » 07 Sau 2014 14:59

Oho kokios ovacijos man :D Ačiū ačiū, jaučiuosi pamaloninta <3 Tai dalinuosi savo grožiu dar :)
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Aistės rožynai

Standartinė Aistė » 07 Sau 2014 15:06

O dėl retinimo turbūt jus teisios. Pasižiūrėjau dabar Loretos foto ir tikrai pas mane ne ką daugiau suaugusios rožės, gal net ir mažiau. Bet prižiūrėti sunkiau, neišeina prieiti ir apkarpyti žiedus. Kaip jūs visos darot tokiuose rožynuose? Karpot? Ar paliekat? Jeigu nelyja tai nieko, nukrenta patys, bet jeigu lyja jie apipūva tai labai baisiai atrodo.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Aistės rožynai

Standartinė Jūratė » 07 Sau 2014 15:23

Aiste, ten Alchymistas toks į dangų lipa??? Vajetau!!! <3 <3 <3 Ant ko jis laikosi?

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Aistės rožynai

Standartinė Aistė » 07 Sau 2014 15:25

Jūrate, taip ten jisai, padangių karalius (xixi) Vyras prie tvoros tokias nedideles ale kopetėles padarė. Tai rišau prie jų, bet šiaip planuoju prie pergolės rišti.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Aistės rožynai

Standartinė Regina » 07 Sau 2014 15:42

Och, och, och <3 <3 <3
Aistei reikia griežtai "niu, niu, niu" pasakyt, iki šiol tylėjo pasislėpus ;)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Aistės rožynai

Standartinė LoretaA » 07 Sau 2014 16:13

Dar kartą pasikartosiu - man žiauriai patinka kompozicijos <3 <3 <3 . Tos salelės superinės ir juose nei per daug, nei per mažai . Spalviniai, taip pat, labai gražiai suderinta.

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Aistės rožynai

Standartinė Aistė » 16 Sau 2014 17:50

Aš vis po kelias foto kelsiu :D Kad butu jums nenuobodu :D Po truputi kompą tvarkau, tai kai randu ką gražesnio vis čia įmesiu :) Jeigu kurios foto kartosis, labai nepykit ;) Paveikslėlis
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Ir žinoma jaunamartės kampelis :)
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Aistės rožynai

Standartinė Jūratė » 16 Sau 2014 18:36

Och kokia šiluma akiai! <3

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Aistės rožynai

Standartinė Paukštukas » 16 Sau 2014 21:09

Labai gražu ir gaivu! Nuostabus baltai rožinis su grietinėle kampelis <3 Zefyrinis :)

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Aistės rožynai

Standartinė Aistė » 04 Vas 2014 23:13

Aciu aciu merginos uz tokius smagius ivertinimus <3
Pas Loreta temoje berods Ruta sake, kad negali patiketi, kad bus vasara :D As lygiai taip pat sededama savo sode po obelim vasara, negaliu patiketi, kad Lietuvoje buna ziema :D

Siandien taip smagiai saulute sviete ir silde, kad isdrisau kavos terasoje isgerti. kaip smagiai pasedejau <3 Nuo stogo tik vandenukas kapsi, pauksciukai ciulba. Tikrai pavasariu pakvipo. Bet reikia logiskai pagalvoti, kad dar keli menesiai ziemos liko ir pavasaris dar gan toli :) Ir... nustoti taip optimistiskai svajoti :D :D

Ikeliu dar kelias nuotraukeles. Prisimenant vasara <3

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Na taip ir vasara ateis kol as visas foto sutvarkysiu (xixi) (angel)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Aistės rožynai

Standartinė LoretaA » 05 Vas 2014 06:12

Visada reikia tik optimistiškai galvoti, juo labiau tokią gražią žiemos-pavasario dieną lauke kavą geriant.
Labai gražūs rožynai-gėlynai. Svarbiausia - išbaigti, plikos rožių kojos pridengtos daugiamečiais, rožės turi fantastiškus kaimynus. Labai gražiai atrodo viendienių lapai prie rožių - žiedų net ir nereikia <3 .

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Aistės rožynai

Standartinė Regina » 05 Vas 2014 07:51

Gera prisiminti vasarą :) (sun) (flower) Ji tikrai greičiau ateis, besigrožint Aistės rožėmis <3
Aiste, o kokia rožė priešpaskutinėj nuotraukoj? Toks labai įdomus vaizdelis - lyg būtų prismaigstyta daug vienodo aukščio vytelių, kurių viršūnėse po vieną ar kelis žiedus, visi viename lygyje :) Atrodo, lyg kokie jurginai žydėtų :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Aistės rožynai

Standartinė Jūratė » 05 Vas 2014 09:06

Kokie vešlūs rožynai! <3
Ar nėra vargo su tradeskantėm? Pradžioje vasaros viskas pas mane su jom gerai, paskui išvirsta, išgriūna. Pernai sugalvojau, kad kažkuriuo metu vasarą imsiu jas ir nukirpsiu iki žemės, tegul vėl gražiai atauga. Bet laukto gero efekto nebuvo. Vis kirba mintis jas visai mest lauk, o į jų vietą kokių veronikūnų ar pan. pasodint |(

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Aistės rožynai

Standartinė Virginija » 05 Vas 2014 09:10

[quote="Aistė"]
Siandien taip smagiai saulute sviete ir silde, kad isdrisau kavos terasoje isgerti. kaip smagiai pasedejau <3

Na, ir šauniai Jūs čia pavasarį priartinot :) Ne tik puikiomis nuotraukomis, bet ir nuotaika (sun) (flower) O aš vakar daug mieste pėsčiom vaikščiojau, bet, deja, nepakvipo man pavasariu, šaltoka buvo.
Bet jau reikia optimistiškai nusiteikti, gal reiks išbandyti Jūsų metodą :D

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Aistės rožynai

Standartinė Rūta » 05 Vas 2014 10:38

Labai gražios rožės ir kokie išpuoselėti rožynai!!! (flower) Matyti, kad rožės džiaugiasi, augdamos Jūsų sode <3 Ir labai gražiai rožės suderintos su daugiamečiais (like)

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Aistės rožynai

Standartinė Aistė » 05 Vas 2014 10:59

Ačiū ačiū, kam tos gėlės (xixi) Bet malonu kai kas gerą žodį pasako, tada supranti, kad ne veltui stengiesi. Ir ne tik tau vienai gražu :D

Tradeskantes aš po gausesnio pirmo žydėjimo rėžiu iki žemės. Jos gan greitai atauga ir vėl žydi. Tiesa ne taip gausiai, bet man ir jos lapija patinka, nes jinai nenuruduoja, nepagelsta. Visada sodri, žalia spalva. O rožių apačiai uždengti tikrai tinka. O kai nupjaunu vasara, tada aš jau kai rožes dengiu, jos dar puikiausiai žydi, net gaila pjauti :)

Regina, ten Aloha. Tik čia pasilipėta ant kedės ir fotografuota (xixi) Tikrai įdomus toks žydėjimas pas ja buvo. Kadangi šakos buvo storos ir senos jas lenkiau prie žemės lanku. Tada išleido daug šoninių šakelių. Tai taip įdomiai krūmas atrodė. Man Aloha labai patinka, tik pas mane jinai buvo išleidusi 4 šakas ir jokių naujų jau 3 metus. Tai rudeniop ją gerokai nugenėjau, nuo žemės palikau tik kokius 40 cm. Nežinau ar gerai padariau, bet šakos buvo senos, šiaip ar taip reikėjo jas genėti. žiūrėsiu kas čia bus.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Aistės rožynai

Standartinė Virginija » 05 Vas 2014 11:08

Labai įdomu, būtinai paskui parašykit, kaip ten su Jūsų Aloha baigėsi :).Pas mane Aloha irgi šykščiai naujus stiebus leidžia, bet pas mane tai beveik visos rožės per giliai pasodintos. O gal jos toks būdas? Pasižiūrėsim, kaip pas mane pasirodys savašaknė Aloha, jau nemaža. Atsiprašau, čia ne Alohos tema, bet dar pridėsiu, kad savašaknė pradėjo gausiau žydėti anksčiau nei skiepyta.

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Aistės rožynai

Standartinė Aistė » 05 Vas 2014 11:12

Dabar pagalvojau, kad visos mano nuotraukos yra pirmojo žydėjimo, nes antruoju neturiu kuom pasigirti. Žydi, bet pavieniai žiedai. Bandau išmastyti kokios priežastys to? Ir sugalvojau kelis varijantus kodėl gali taip būti .
1. Per mažai tręšiu? Po pirmojo žydėjimo beriu po saują trąšų. Pradedu mastyti, kad gal mažokai.
2.Per silpnas genėjimas po pirmojo žydėjimo? Nukarpau žiedus ir patrumpinu šakeles. Bet pradedu mastyti, kad to maža. Reikia truputi drastiškiau rėžti?
3. Trečios nesugalvoju :D gal jus ką pasiūlysit |(

Beje, šiemet puse rožių pavasarį tręšiau mėšlu, įterpiau į dirvą. Bijodama nenudeginti, bėriau po nedaug. Kitas tręšiau bulvių trąšom. Man pasirodė, kad tos kurias tręšiau mėšlu mažiau sirgo ir buvo vėšlesnės. Galvoju šiemet bandyti tręšti visas mėšlu. Bet kaip tada su vasariniu tręšimu? Liepos viduryje. Ar dar galima tręšti mėšlu? Ne per vėlu? Nes pernai tręšiau paprastos berods universaliom trąšom, o gal bulvių |(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Aistės rožynai

Standartinė LoretaA » 05 Vas 2014 11:51

Antrasis žydėjimas ir pas mane gerokai silpnesnis. Yra rožių, kurios žydi puikiai tiek pirmą, tiek antrą kartą: Louise Odier, Fisher and Holmes, Conrad Ferdinand Meyer , Souvenir de St. Anne's , Gruss an Teplitz, Marysa, kelios angliškos, bet visumoj žiedų žymiai mažiau. Tiesa, pas mane yra trečia priežastis - auginu daug vieną kartą žydinčių rožių. Jeigu tik dabar pradėčiau auginti rožes, sodinčiau beveik visas tik vieną kartą žydinčias - vieną kitą puošnią pakartotinai žydinčią ir daug daug daugiamečių, kurių pasirodymas prasideda antroje vasaros pusėje. Dabar, kai prikaišiota tarp vieną kartą žydinčių pakartotinai, labai sunku prie jų derinti daugiamečius. Labai gražūs sodai, kurie visai be žiedų - tik įvairūs atspalviai žalios spalvos, rudenį pasipila aukso :) .
Ups, čia Astės rožynas, o ne mano :$

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Aistės rožynai

Standartinė Aistė » 05 Vas 2014 12:29

Šiaip suprantu, kad tas žydėjimas yra/turi būti silpnesnis. Bet kai pamatai tik kelis žiedus per pakartotiną žydėjimą truputi nuvilia. Man atrodo jos turi žydėti gausiau nei žydi pas mane. Nes na ir rožės visos beveik kurios žydi pakartotinai. O ir pas kita foto matau gražesnį vaizdą nei pas save. Tai va įdomu kokia to priežastis. Man gražu pas kitus kai nėra žiedų, o savam sode kuo daugiau žiedų tuo geriau. Daugiamečių išviso nelabai mėgstu, nes anos tik pražysta ir jau žiūrėk nei šioks nei toks vaizdas. Tai išvirsta, tai pagelsta. Va viendienes galėčiau auginti ir auginti. Tik man jos prie rožių nelabai žiūrisi. Nors šiuo metu atrodo viskas gražu kas žydi.

Skelbti atsakymą

Grįžti į