'Eglantyne'

Anglų selekcininko David Austin išvestos rožės.

Moderatorius: Rūta

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

'Eglantyne'

Standartinė Regina » 21 Rgs 2010 20:55

Eglantyne (AUSmak), Austino išvesta 1985 m., dar kartą įrodo, kad senosios veislės yra tikrai puikios.
Turiu du krūmus, 2008 rudenį pirktus Sibirkoj. Per du metus užaugo dideli, vešlūs krūmai apie 130 cm aukščio. Krūmai labai gražios, taisyklingos formos, šakoti. Beveik nėra smulkių šakelių, neaugina ir neproporcingai ilgų šakų. Lapai gana stambūs, matiniai, tamsiai žali su pilkšvu atspalviu. Labai specifinė jų forma – galiukai užriesti į apačią, neįmanoma sumaišyt su kitom rožėm.
Tai viena iš gražiausių rožių. Dideli, subtilios formos ir spalvos, malonaus kvapo žiedai. Spalvą sunku aprašyti. Labai labai švelniai rožiniai su lengvu, vos juntamu abrikosiniu atspalviu. Žiedas man panašus į didžiulį kąsnį puraus balto kremo, nuspalvinto lašeliu braškių sulčių, o gal į švelniai rausvą zefyrą. Žiedai, sukrauti dideliuose žiedynuose, žemyn nelinksta. Nors žiedlapiai atrodo labai gležni, lietus jų negadina. Karštu oru žiedai išblunka iki labai šviesiai rožinių, beveik baltų. Pilnai išsiskleidus žiedui kartais matosi viduriukas. Žydi beveik be pertraukų. Žydintis krūmas panašus į lengvą, rausvą debesėlį.
Rašoma, kad Eglantyne labai neatspari ligoms, bet per du metus pas mane ji nesirgo. Ir dabar rudenį, kai daugelis kitų rožių serga, ji sveikutėlė.
Žiemojo užberta durpėm ir apsukta agrodanga. Apšalo kaip ir kitos rožės, bet labai greitai ataugo. Sakyčiau, kad ji yra tikrai sparčiai auganti rožė.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Eglantyne'

Standartinė LoretaA » 19 Spa 2010 18:25

Paveikslėlis
Sekmadienio rytas 2010 10 17.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 'Eglantyne'

Standartinė Rūta » 21 Bal 2011 19:37

2010/2011 m. žiemojo visai neblogai bendrame tuneliuke. Nors yra pašalusių šakų, silpnesni ūgliai nušalę per visą ilgį arba dalimis, nušalę galiukai, ypač viršuje, kur buvo netoli tuneliuko viršaus (antroje nuotraukoje matyti susikryžiavę ir kartu pašalę trijų Eglantinų šakų galai). Kai kur pastebėta degligės. Keista, bet pernai dengta stačiai ji labai gerai, beveik 100 proc. liko žalia, buvo viena iš kelių puikiai peržiemojusių rožių.
Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
opera
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 07:27
Miestas: Molėtų raj.

Re: 'Eglantyne'

Standartinė opera » 05 Rgp 2011 13:21

Gal kas patars, ką man daryti su Eglantyne. Man labai patinka šios rožės žiedai, spalva, kvapas. Bet krūmas - nelabai. Galvoju, gal ją pakeisti? Žiedų nedaug, labai puola vabalai, o ir sirgti šiemet pradėjo, lapai byra, šakos džiūna. Kažkokia vargšė man ji atrodo. Ar man ją gaivinti, gydyti ir visaip kaip toliau puoselėti, ar geriau atsisveikinti?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 'Eglantyne'

Standartinė Rūta » 05 Rgp 2011 16:17

Patarčiau neskubėti. Net nežinau, kas taviškėms Eglantinoms ten nepatiko - maniškės kone augiausios ir gražiausios visame angliškame rožyne, augančios vešliais gražios formos krūmais, ir lyg neserga, bent jau ne daugiau kaip kitos. Nors pradžioje labai sunkiai augo, buvo tokios vargetėlės. Tikrai ne pati lepiausia rožė, kurios reikėtų skubėti atsisakyti :)

Aleksandra
Pranešimai: 181
Užsiregistravo: 08 Gru 2011 21:24
Miestas: Zarasu rajonas

Re: 'Eglantyne'

Standartinė Aleksandra » 04 Sau 2012 22:24

PaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
opera
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 07:27
Miestas: Molėtų raj.

Re: 'Eglantyne'

Standartinė opera » 18 Sau 2012 12:17

Eglantyne - antroji mano įsigyta rožė. Turėjau angliško rožyno viziją ir tuo metu buvau pamišusi dėl švelniai rožinių, beveik baltų rožių. Man jos atrodė tokios gražios, tokios gražios... Taip ji 1998m rudenį atsirado pas mane. Turiu tris krūmus. Jie kompaktiški, šakos stačios, neišlinksta.
Privalumai (pagal mane): nuostabi spalva, be galo graži plokščia žiedo forma, švelnus malonus kvapas, gerai žiemoja, dideli žiedai.
Trūkumai: Šią rožę labai mėgsta įvairūs vabalai. Pernai žiedus labai puolė skraidantys dideli. Bandžiau rinkti, bet tai labai sunku, būnant tik savaitgaliais. Tie vabalai neblogai apkramtė žiedlapius.
Taip pat Eglantyne pas mane daug serga. Pernai vasaros pradžioje nuo šaknų nuruduodavo šakos ir vėliau nudžiūdavo . Taip pat puolė raudonjuodis dėmėtumas.
Pirmas žydėjimas nebūna gausus, antras šiek tiek gausesnis.
Trumpai: kol kas man šios rožės patinka tik pats žiedas. Aplanko mintys, kad ją galbūt reikėtų pakeisti.

Beieškodama nuotraukų, pastebėjau, kad Eglantyne nuotraukų pas mane labai mažai . Reiškia, krūmo vaizdas žvilgsnio nepritraukia.

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Eglantyne'

Standartinė LoretaA » 18 Sau 2012 13:31

opera rašė: Taip pat Eglantyne pas mane daug serga. Pernai vasaros pradžioje nuo šaknų nuruduodavo šakos ir vėliau nudžiūdavo.
Čia tikrai ne veislės ypatybė, šiai rožei pas jus kažkas netinka.

Vartotojo avataras
opera
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 07:27
Miestas: Molėtų raj.

Re: 'Eglantyne'

Standartinė opera » 18 Sau 2012 14:06

koala rašė:
opera rašė: Taip pat Eglantyne pas mane daug serga. Pernai vasaros pradžioje nuo šaknų nuruduodavo šakos ir vėliau nudžiūdavo.
Čia tikrai ne veislės ypatybė, šiai rožei pas jus kažkas netinka.
Ir aš taip manau. Buvo įtarimų visokių. Skruzdėlių takų nemažai pastebėjau prie šios rožės. Gal ir joms ši rožė patinka.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Eglantyne'

Standartinė LoretaA » 10 Rgs 2013 19:14

Vasaros pradžios nuotrauka labai prasta, bet krūmas visai neblogai atrodo. Dabar jau baigė antrąjį pasirodymą ir gana bjauriai serga.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 'Eglantyne'

Standartinė Regina » 10 Rgs 2013 20:56

Bandžiau įžiūrėt, kuo prasta nuotrauka - nepavyko :D O rožė labai graži <3
Šiemet iš mano dviejų viena turi tik kokias penkias šakas, visiškai be lapų :( Antroji atrodo šiek tiek geriau. Abi žydi, vaizdas gana įdomus (xixi)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Eglantyne'

Standartinė LoretaA » 11 Rgs 2013 05:06

Nuotraukoje nėra ryškumo - išplaukusi. Turėtų matytis kiekvienas žiedlapis bent jau vieno žiedo.

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: 'Eglantyne'

Standartinė Rita » 11 Rgs 2013 06:53

Negaliu atsistebėti,kokia graži pas visas "Eglantyne".
Turim du krūmus visada pilnus žiedų,labai gražiai atrodo iš toli,bet iš arti-man nepatinka viskas:žiedų daugybė,bet jie gana smulkūs,forma man visiškai negraži,krūmai nuo vidurio vasaros beveik be lapų,seniai būčiau išrovus tik jos auga ne mano kieme ir niekas man neleidžia to daryti :) ,gal pavasarį daug piausiu šakų,gal pasidarys "gražesnės" |(

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 'Eglantyne'

Standartinė Regina » 11 Rgs 2013 07:13

Keista, kad žiedai smulkūs :? Net šiemet tokia užskurdusi žydi labai stambiais žiedais. Gal alkana?
Loreta, ar visas krūmas iki apačios taip gražiai lapuotas? Maniškių kojos visada būna nuogos. Ir žydi dažniau kekėmis, negu pavieniais žiedais. Taviškė elegantiškai apsikaišius :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Eglantyne'

Standartinė LoretaA » 11 Rgs 2013 07:32

Nesakau, kad esu ja sužavėta. Krūmo formą galima pataisyti, taip pat, galima sumažinti žiedų skaičių stipriai išgenint - paliekant retą krūmą, bet žiedai vis tik per greitai nubyra. Vieną dieną skleidžiasi, kitą - byra. Tiesa, yra daug tokių rožių, ypač tuščiavidurių. Kai taip daro tuščiavidurės, ne toks baisus šiukšlynas po krūmu. Ką daryti, kad antroje vasaros pusėje nebūtų pusplikė - nežinau.
Pirmoje vasaros pusėje lapuotas, antroje - ne.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Eglantyne'

Standartinė LoretaA » 11 Rgs 2013 08:11

Sibirkos rožyne ši rožė pažymėta keturiomis ligų atsparumo žvaigždutėmis. Darau išvada - bloga agrotecnika.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 'Eglantyne'

Standartinė Regina » 11 Rgs 2013 08:25

O rusai duoda tik vieną pliusiuką :( Tai kur teisybė :?

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: 'Eglantyne'

Standartinė Paukštukas » 11 Rgs 2013 09:25

Eglantyne serga ir pas mane kasmet. Pasodinti 2011 m. vasarą du krūmai vienas šalia kito, abu vienodai serga. Sirgti pradeda jau liepos mėnesį. Sodinta buvo su mintimi, kad sudarys vieno vešlesnio krūmo vaizdą (kaip kitos taip sodintos rožės ir sudaro), bet dėl to, kad anksti pusplikės lieka ir nelabai linkę šakotis, niekaip tas vaizdas nesusidaro. Antro žydėjimo metu man "Eglantyne" žiedai gražesni, ryškesni ir ne taip greitai nubyra, ne maži. Beje, Austino katalogėlyje 2012/13 viena iš šią rožę apibūdinančių savybių pažymima graži lapija, bet šiek tiek linkusi sirgti.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Eglantyne'

Standartinė LoretaA » 20 Bir 2014 18:13

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Eglantyne'

Standartinė LoretaA » 12 Rgp 2014 19:40

Per mano 2 savaičių atostogas ir pražydo antrą kartą ir beveik peržydėjo.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 'Eglantyne'

Standartinė Regina » 13 Rgp 2014 07:28

Labai graži ir sveikai atrodanti (flower) Net keista, kad toks gražus, gausiai lapuotas, tankus krūmas.
Eglantyne žiedai man nuostabūs, bet maniškių krūmai kasmet baisiai atrodo. Ne todėl, kad serga. Tiesiog ji tokia yra. Šiemet pertraukos nedaro, žydi negausiai, bet ištisai (flower)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 'Eglantyne'

Standartinė DaliaRaimonda » 22 Vas 2016 21:44

Skaitydama jūsų komentarus nustebau, kad 'Eglantyne' greitai nužydi. Nepastebėjau kažkaip šios jos problemos. Gal retai prie jos prieinu |(

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 'Eglantyne'

Standartinė Regina » 22 Rgs 2016 14:09

Kaip gyvuoja visų Eglantyne?
Tie du vargani mano krūmai kasmet atrodo vis baisiau :( Šiemet net naujų šakų neišleido. Ūgio sulig manim, kiekviena po kokias 4-5 stačias, plikas šakas, kurių viršųnėse žiedai. Šiemet buvo smulkūs, išskyrus pirmuosius. Reikėtų išrauti, bet man visada gaila, vis tikiuosi, kad pasitaisys :( Dabar žydi visiškai baltai

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Eglantyne'

Standartinė LoretaA » 22 Rgs 2016 14:17

Plika, žydėjo, bet šakų sočiai. Minčių išrauti turiu ir aš - juo labiau, kad šį rudenį roviau su dideliu įkvėpimu :D

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 'Eglantyne'

Standartinė Regina » 22 Rgs 2016 14:32

Ką ir kodėl rovei? Blogai augo, nepatiko, atsibodo, reikėjo pakeisti vietą?
Aš tai dar tik sodinu (xixi)

Skelbti atsakymą

Grįžti į