Ar galima suderint šias rožes?

Rožės tarp rožių.

Moderatorius: Rasa

Skelbti atsakymą
Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė Dausa » 02 Lap 2012 12:41

Juk nerašiau, kad negerai. Visi žvelgia į pasaulį skirtingai. Niekaip negalėčiau leisti kitam žmogui tvarkyti savo sodą, todėl manau, kad ne kiekvieno charakteriui apželdintojo darbas. Turbūt reikia ,,griežto balso" (tik dabar pastebėjau, koks keistas žodis) ir taisyklių žinojimo.
Neturiu vietos, todėl ir tokios ,,bėdos", kaip rožių derinimas tarpusavyje, neturiu. Bet galiu leisti kiekvienai rožei pasijusti karaliene tarp kitų augalų.
Tačiau turiu bėdą, kad patinka minimalizmas ir noriu turėti visus pasaulio augalus šalia. Nežinau, kokia tos vidinės kovos išraiška, bet savo augalų kompozicijas turbūt matau visai kitaip, nei atrodo. Žinau, kaip turėtų būti ir kada nors bus, ar kodėl dar taip nėra.
Man gražiau artimos tonacijos ,,debesėliai". Todėl mėlyną rožę sodinau melsvo Lausono puskiparisio fone. Jei būtų vietos, šalia labai tiktų dar ir balta. Bet balta turbūt visur tinka, tiek prie tamsiai raudonų, tiek prie įvairaus rausvumo rožių. Bet jei baltumas grietinėlės ar vanilės šiltumo, jau sodinčiau prie oranžinių, geltonų ar šiltai raudonų.
Mane dabar vis nervina, kad šaltoji 'Carina' pasodinta geltono puskiparisio fone. Nors tas jos rausvumas labai sunkiai nusakomas, kartais neatrodo šalta, kai šalia žydi 'The Fairy'. Eilinį kartą augalai-kaimynai ,,iškraipė" spalvas. Visa tai buvo sodinta laikinai, gavosi amžinai.
Mūsų gėlynai per daug mus išduoda, kaip ir aprangos stilius.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė Rūta » 02 Lap 2012 13:37

Kiek žmonių, tiek nuomonių :) Ir tai labai gerai :)

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė Nijola » 02 Lap 2012 15:31

Aš neturėjau nieko priešiško, tik gal toks posakis " kas negerai " - matyt nevykęs, kai skaitai ir žmogaus nematai tai jis ko gero dar daugiau nevykusiai nuskamba :D
Aš tik ir norėjau išgirsti kokie jums deriniai patinka tinka.
Tikra tiesa :D |( |( net susimasčiau, nu mane gatvėje pamačius tikrai nepavadintum ramia |( :D :D (bandit)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė LoretaA » 02 Lap 2012 19:45

Galvojau ką čia parašyti ir nieko nesugalvojau. Žodžiu, kai žydi rožės būna laaaabai spalvinga (xixi) , bet ar tai deriniai - klausimas :? .
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė Rita » 02 Lap 2012 20:47

Jokio čia klausimo,tai puikiausi deriniai,labai gražu <3 <3 <3

D. Rita
Pranešimai: 34
Užsiregistravo: 20 Rgs 2012 17:03

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė D. Rita » 09 Rgp 2013 09:55

Apsisprendžiau daugiau nebesikankinti su Lavander dream rožėmis ir be gailesčio išmesti kol dar nesusirgo kitos rožės. Joms kompaniją palaikė ryškios, 5 Cyclamen rožės kurios auga pietų pusėje. Reikia patarimo, kokias reikėtų rožes rinktis pastarosioms į kompaniją, kad sudarytų tinkantį derinį? Norėčiau pastovaus žydėjimo.

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė Rita » 09 Rgp 2013 12:21

Kaip gaila,Lavander dream tokios gražios rožytės <3 Aš kelis sykius jas vis persodindavau,ieškojau tinkamos vietos,bet pernai jos taip įsitvirtino,buvo tokios gražuolės,negalėjau atsidžiaugti iki pat vėlyvo rudens,šįmet jau seniai be lapų,kaip,beje daugybė rožių ir visai nekreipiu dėmesio,auga augalėlis liaunom šakelėm,niekam jis netrūkdo,aš dar neraučiau,gal kiti metai bus geresni,labai gaila |( O Ciklamen rožės ir vienos puikiai šviečia,gal joms į kompaniją tiktų kuklūs daugiamečiai :)

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė Paukštukas » 11 Rgp 2013 20:53

Ciklamen neauginu, bet sukau galvą dėl Angela kompanionių. Man atrodo, kad ryškumas abiejų panašus. Man patiko ryškiai rožinės ir tamsios raudonos-bordo derinys. Tokį mačiau Platelių rožės nuotraukose.

D. Rita
Pranešimai: 34
Užsiregistravo: 20 Rgs 2012 17:03

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė D. Rita » 12 Rgp 2013 12:09

Taip, Rita man taip pat gaila Lavander dream rožių, tikrai buvo geras derinys su Cyclamen. Kadangi jos pasodintos paradinėje sklypo vietoje, tai mane jau erzina Lavander dream sergantys ir belapiai krūmai kiekvienais metais. Nepadėjo nei persodinimas į kitą vietą.
Paukštuk, aš irgi pagalvojau gal neblogai atrodytų derinys su bordo rožėmis, kaip pvz. kažkas panašaus į( LoretaA » 02 Lap 2012 21:45 ) pirmąją nuotrauką <3 Lieka apsispręsti kokios rožės tai galėtų būti, tamsiai bordo, gausiai žydinčios ir neligotos (:| Gal yra kitaip galvojančių ?

Medeile
Pranešimai: 18
Užsiregistravo: 18 Rgp 2013 09:02

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė Medeile » 01 Rgs 2013 13:51

Noriu patarimo taip pat dėl Angelos:) rožynas mano ovalus, suskirstytas spalvų derinukais, bet rožinis ruoželis erzina. Jame auga Mozart, priekyje jo Angela, iš kairės trys Abraham D., ar tiktų šalia Angelos, tiksliau už jos, Reines des Violettes?

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė Paukštukas » 01 Rgs 2013 14:59

Labai įdomu, ką kitos patars. Neauginu Abraham Darby ir Reine des Violetes, bet ko gero reikėtų pagalvoti apie jų suderinamumą.
Aš savo Angelos problemą išsprendžiau kitaip: nusipirkau dar dvi ir pasodinau atskirai nuo kitų vejoje. Man patinka, džiugina savo ryškumu (sun) Tiesa, jau sukasi mintys ir rankos niežti pasodinti vienoje eilėje dar porą "komplektų" po tris, tarp visų įterpiant aukštesnių mėlynų/violetinių daugiamečių ar net ir kokių miskantų (dabar Angelos pakaišytos lavandomis atrodo puikiai). Vizijoje- spalvingas modernus bordiūras priešais svetainės "vitrininius" langus ir būtinai nors kiek kvepiančių rožių jame. Ta proga jau užsakiau tris Bengali (nes kaip ir Angela turi lašišos rausvumo atspalvio), dėl kitų trijų dar neapsisprendžiau. Kol mąsčiau, išpirko Artemis (ši kelia abejonių dėl kreminio atspalvio ir AH būdingos lapijos). Dabar kandidatai- President Duhem arba Austino The Alnwick rose

Medeile
Pranešimai: 18
Užsiregistravo: 18 Rgp 2013 09:02

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė Medeile » 01 Rgs 2013 16:15

Na taip, tikiu, kad tryse jos atrodo puikiai. Kadangi jau laukiu savosios Reine des Violettes, pasodinsiu šalia Mozart, o Angela, su laiku, manau, keliaus prie Lavender Frienship. Dar laukiu naujokėlės Rosarium Uetersen, bet, kaip supratau, ją geriausiai sodinti vieną. O kaip manot, ar šalia Lagūnos tiks pasodinti Centifolia? Kokio tipo rožės tiktų prie šios dičkės? Sužavėjo ji mane, bet labai norisi jai kompanionės :) Galvojau apie kokią švelniai rausvą rožę arba violetinę...Ir dar noriu paklausti gal kas auginate Shalom ar Picaso?

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė Rasa » 18 Rgs 2013 07:16

Labai labai naudingas Sibirkos rožyno straipsnis :)
http://www.rozes.lt/lt/rozyno-planavima ... rozes.html
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Medeile
Pranešimai: 18
Užsiregistravo: 18 Rgp 2013 09:02

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė Medeile » 18 Rgs 2013 09:55

Ačiū :) Džiaugiuosi, kad Angela kaip tik ir auga prie Mozart, tikrai gražu, nors ir ryšku, gal kažkada aš jas atskirai susodinsiu.

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė Paukštukas » 10 Rgs 2014 17:59

Planuoju apsodinti 10 m ilgio ir apie 1,5 m pločio lysvę tuščiavidurėmis rožėmis. Ten iškelsiu savo turimas: Ballerina ir Red Ballerina (abiejų po 3 vnt.) bei 2 vnt. Lyda Rose. Sibirkos kataloge nusižiūrėjau dar keletą naujų, labai gerai charakterizuojamų "hybrid musk" grupės veislių. Tik taip, kaip sugalvojau, man kiek per brangu. Taigi, ieškau pigesnių alternatyvų. Pvz., poliantinė rožė Marysa, ar tiktų prie dviejų spalvų Ballerinų, Lyda Rose, planuojamų Bukavu, Dikny ir Heavenly Pink? Marysa 3 vnt. pakeistų 5 vnt. Rush. Suplanuotas 3 vnt. Perle Angevine galvoju pakeisti soruolėmis "Hameln" arba Sporobolus heterolepis "Cloud". Viskas būtų sodinama dviem eilėm, kaitaliojant spalvas ir bandant išgauti ritmą.
Kiek skaičiau forume, tai Loreta augina Marysa, tikiuosi patarimo, ar ji čia tiktų. Pati dėl Marysos abejoju, nes nuotraukose atrodo šviesiai žalia lapija ir labiau išsidraikęs krūmas, lyginant su anom, taip pat kiek kitokia žiedynų forma. Lyda rose kelia abejonių, bet jas jau turiu.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė LoretaA » 10 Rgs 2014 18:41

Nuotraukose "Marysa" birželio mėnesį ir rugsėjo. Turiu Red Ballerina ir Ballerina, pridėkime čia ir Marysa - visos jos vienodai išsidraikiusios. Todėl aš jų, ko gero, nesodinčiau greta - bus didesnės ir mažesnės pagalvės. Kažkur, tarp jų reiktų prismaigstyti vertikalių augalų. Marysa, kol būna be žiedų - aukštesnė už mane, vėliau žiedai nusvarina šakas, dar pati jas gerokai patrumpinu, nes dalis guli ant žemės, dalis užkloja, ką neturėtų užkloti, todėl tie akcentai turėtų būti rimti. Galbūt Jūsų sumanymas ir yra įvairiaspalvė pagalvių eilė. Hameln, taip pat pagalvė, o Sporobolus heterolepis "Cloud", bent jau šalia "Marysos" bus menkutis ir vos įžiūrimas debesėlis. Nors, vėl gi - negali žinoti, kiekviename sode rožės auga skirtingai. Man šios rožės labai panašios savo struktūra, o ir lapai panašūs - tik vienos labiau linkusios sirgti, kitos mažiau.
Apie tai, kad kiekviename sode rožės auga skirtingai: tas mažytis rožiniai-oranžinis debesėlis pirmoje nuotraukoje, rožė 'Phyllis Bide', kuri čia "sėdi" gal jau 4 ar 5 metus, jos ūgis ir plotis turėtų būti virš 2 metrų, o ką turiu? Sporobolus heterolepis "Cloud" prie jos labai tiktų (xixi) . O jeigu ji būtų atrodžiusi taip : http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=21.247232" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; Nuotrauka Margherita iš HMF
PaveikslėlisPaveikslėlis

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė Paukštukas » 10 Rgs 2014 19:20

Ačiū, Loreta! Jūsiškė Marysa labai vešli ir augi (flower) (sun) Antroje nuotraukoje matyti ir paramstymai. Labai informatyvu (like)
Mano planuojama tuščiavidurių rožių eilė pažvelgus bus matoma ne horizontaliai išsitęsusi, o daugiau išilgai ir įstrižai. Norisi šviesiau-tamsiau rausvos eilės su ryškesniais akcentais. Taip pat suku galvą dėl vertikalių, įsivaizduoju lengvas vertikalias "širmas" tarp tų pagalvių. Vieta saulėta, kedenama vėjo, pralaidi žemė, nes po atvežtiniu žemės sluoksniu (vejoje) iškasiau pagrinde žvyrą su trupučiu molio.

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė lelijele » 06 Sau 2015 18:47

Kaip prisijaukint geltonas rožes? Man jos tokios gražios, bet neišsivaizduoju kaip ir prie ko jas sodint. apsisprendžiau, kad pavasarį pirksiu, bet bijau, kad pasodinsiu atskirai ir gausis nei šis nei tas. Gal kas galėtumėt pasidalint patirtimi ar patarimu. Mano planuose Crown Princess Margaret, Teasing Georgia, Port Sunlight ir dvi vijoklinės oranžinės (jų labai nori dukra, o oranžinių irgi vengiu dėl baimės nepriderint) Alibaba ir Aloha. Svajoju apie Molineux, bet ji dar geltonesnė už kitas.
Pas mane daugiausia įvairaus atspalvio rožinės, keletas baltų ir senovinės iš violetinio pvz. kardinolas Rišelje, Reines des Violetes, Robert la Diable.
Paskutinį kartą redagavo lelijele 06 Sau 2015 19:13, redaguota 1 kartą(us).

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė lelijele » 06 Sau 2015 19:01

LoretaA rašė:Galvojau ką čia parašyti ir nieko nesugalvojau. Žodžiu, kai žydi rožės būna laaaabai spalvinga (xixi) , bet ar tai deriniai - klausimas :? .
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
Nuostabus spalvinis derinys pirmoje nuotraukoje kur Georgas Arendsas. Pas mane visos rožės panašiai tokios spalvos , tai kaip tarp tokių geltoną įklijuot. Man atrodo, kad baisiai atrodys.
Mano Arendsas antra vasara bet toks nupiepes. Išstena po kelis labai gražius žiedus, o antrą kart nespėja pražyst. Gal jį persodint kur nors kitur?

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė lelijele » 06 Sau 2015 19:31

Pasivaikščiojus po Jūsų sodus peršasi išvada, kad gelsvos ir geltonos rožės daugiausia solo grajina. Gal reiks kokį" saulėtajį kampelį" įkurdint. Žemės yra.

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė Alinda » 06 Sau 2015 20:07

Nijolės puokštės pats geriausias patarėjas :)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė Gema » 06 Sau 2015 20:27

Pasižiūrėjusi į šiuos rožių derinius matau, kad turiu pradėti apie rožes galvoti iš naujo. Loreta, papasakokite, kaip tai įvyksta - kaip Jūsų galvoje sudera skirtingų veislių, net grupių, rožių ūgiai ir krūmų formos?! Gal jau gimėt tai mokėdama?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė LoretaA » 07 Sau 2015 21:01

Labai teisingai Alinda pastebėjo - pažiūrėkit į Nijolės, taip pat Dovilės (Sibirkos rožynas) puokštes. Ir aplamai puokštėse dera visokios rožės, rožyne, deja, ne visada.
Mano deriniai, tai kaip aklai vištai grūdas. Kai prisiperki be proto visokių grupių rožių po vieną, tai ir privalai jas kaip nors, kur nors sukaišioti. Tiesą sakant, net ir dabar, nesukčiau galvos dėl skirtingų grupių rožių, gal man tik netinka raukšlėtalapio erškėčio lapai prie rožių, o štai "paprastąjį erškėti su smulkiais ar stambesniais lapais drąsiai sodinčiau net prie rožių.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė Gema » 08 Sau 2015 14:17

Man kaip naujokei daug sudėtingiau pasirodė suderinti aukščius ir formas (apie žydėjimo laiką net nekalbu). Viena, kai nusiperki kelias roželes. Bet kai atkeliavo didelė siunta, tai pridariau daug klaidų. Skaityk neskaitęs apie aukštį ir formą, bet kol antrais-trečiais metais tų krūmų nepačiupinėji, neparaišioji išgulusių šakų, tol suprasti nė nesvajok.

Jūs, Loreta, gal jau turėjote patirties su rožėm ir, laukdama savo pirmos didžiosios siuntos iš P., nusibraižėte tikslų planą ir sau smagi švilpavot?

Ar daug perkėlinėjot rožių, ieškodama tinkamų derinių? Bent jau pradžioje?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė LoretaA » 08 Sau 2015 19:51

O taip, švilpavau :D Naktį, prieš rožių sodinimą, kuriam buvau visai neblogai pasiruošusi - netgi pasiėmiau laisvą dieną, beveik nepavyko sudėti bluosto. Patirties apskritas nulis. Dabar, tikrai švilpaučiau ir laisvai atidėčiau sodinimą iki artimiausio savaitgalio, o anuomet ... Iš anksto žinojau, kad rožes kišiu į vazonus, taigi pasiruošiau 150 vnt vazonų ir juos iš karto užpildžiau žemės mišiniu (durpės su kompostu, jeigu to nebūčiau padariusi, būtų amen...) Visą dieną be atokvėpio kišau į tuos vazonus, kuriuos stačiau į daržą ir iš karto užkasinėjau - artinosi žiema. Žiemą mokiausi: skaičiau, rinkau informaciją, pasirašiau atmintines kokią rožę prie kokios sodinti, kai kurios netiko niekur :? . Atėjo vasara ir pražydo mano daržas įvairiausiom spalvom. Visą vasarą ir rudenį sodinau rožes į nuolatines vietas. Bandžiau susidaryti grafiką, kad savaitgalį pasodinsiu +- 10 rožių, bet ne visada pavykdavo to grafiko laikytis. Sodinimas vykdavo taip: atsinešdavau į lauko vidurį stalą, visus turimus katalogus, užrašus ir dirbau. Pažiūriu į užrašus, parašyta tą sodinti prie tos, o realiai matau, kad netinka, tenka lakstyti po lauką ir žiūrėti kas jau pasodinta ir prie ko tinka. Kai kurių jau nebūdavo į ką pažiūrėti - senai nužydėjusios. Sakyčiau, dėl didumo klaidų beveik nepadariau - beveik visos jos dabar didelės arba labai didelės, arba iškeliavo į dausas, bet spalviniai buvo žiaurių lepsusų. Pirmąjį ir didžiausią rožyną perdarinėjau du kartus: pirmą kartą didinau - platinau, antrą kartą - siaurinau ir retinau. Vėliau dar teko kelias rožes išrauti dėl per didelio tankumo. Per tankiai susodintos rožės buvo didžiausia klaida, o visa kitą jau skonio reikalas. Dabar, tokiame mažame sklype, nesodinčiau tokio kiekio rožių, nes labai norisi daugiamečių.

Skelbti atsakymą

Grįžti į