2013 m. pasiruošimas žiemai

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 21 Spa 2013 13:11

Na, mielos rožininkės, ar jau sutvarkėt savo rožynus? Ar pradėjot ruošt rožes žiemos miegui? O gal sodinat, sodinat naujas ar persodinat senas? Visos tylit, lyg jokių džiaugsmų, nei rūpesčių neturit...

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 21 Spa 2013 13:19

Tylim, nes matomai darbais "užsikasusios" (xixi) Aš atsisodinau tik tai, kas per žiemą neišgyveno, tik tris krūmiukus rožių. Na, dar reikia pasodinti 4 naujai (per vasarą) nupirktas. Bet kažkaip vis tam laiko neatsiranda. O žiemai tai dar neruošiu, juk labai šiltą orą pranašauja (nuo trečiadienio), tad gal ir pradėsiu dirbti lauke. Juk kai geras oras, tai ir darbas kitaip einasi (dance)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 21 Spa 2013 15:37

Dirbam dirbam ir namie, ir darbe :) Šeštadienį nuostabus oras buvo tik namie sėdint ir pro langą žiūrint, vėjas šaltas ir draskantis, šiek tiek padirbėjau, bet labai nemalonu buvo. O vakar tai pasaka, tik kad pastoviai linojo, protarpiais lyg aprimsta, ir vėl pradeda... Bet užtat jokio vėjo, nešalta. Tikrai nemažai nuveikiau: ir rožynus baigiau ravėt, rožę persodinau, porą tujų pasodinau (ot atėjo laikai - rožes kasu lauk, ten tujas sodinu... (stupid) (xixi) ), šiaip pasitvarkiau (pagaliau šiltnamį sutvarkiau! JEEE!!!)... Geras savaitgalis buvo (flower)
Teisybės dėlei reiktų pripažint, kad be pagalbininkų pusę gal tik darbų būčiau padarius, taip kad ačiū mano jaunimui :*

Liks dar 3 naujas rožes pasodint (Crocus, Pat Austin, Eyes for You), perkelt į naujas vietas Rokoko (Tantau) ir Princess Alexandra of Kent (tai labai sudėtinga, ilgai vis atidėlioju, nes neturiu joms vietos :| ) ir su sodinimais bus baigta. Toliau lauksiu Lutrasilo, turėtų mėnesio gale atsiųsti, kas dar? Turbūt viskas, ramiai lauksiu rudens pabaigos ;)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 21 Spa 2013 18:49

Kažkaip baisiai tingisi dirbti, nors žinau, kad jau po mėnesio dengsiu rožes - padėjėjas užsakytas (xixi) .
Pirmiausia nukasiau "subrandintus" jurginus. Oras šeštadienį tam buvo idealus. Pastačiau kelioliką vazonų prieš saulutę, vėliau sunešiau į trobą prie buržuikės. Didelio vėjo nepastebėjau. Gal, kad jau apsiželdinau - gyvatvorė pagal visą sklypo perimetrą 1,4 m aukščio, o dar priedo "žavieji" sandėliai vėją sulaiko.
Pasodinau penkias + vieną rožę. Nusprendžiau išrauti neapsisprendusią gyventi ar mirti rožę. Iškasiau, kelmas žemėtas, kad nupurtyti, kaukš kastuvu per kelmą ir nuo jo atskilo žavus keturių šakų su trimis savomis šaknimis gabalėlis, ant kurio net pavadinimas rožės liko! Galvoju, gal čia koks ženklas - išmesti negalima , pasigailėti. Įmečiau į bačką su vaneniu iki sugalvojau kur pasodinti.
Pagrindinis darbas buvo tulpių sodinimas - atsibodo žiauriai. Bet nusiteikiau pozityviai ir bandžiau įsivaizduoti pavasarį žydinti sklypą. Pasirausiau atminty ir nusprendžiau, kad visai nebjauru tulpes sodinti, tiesiog reikia galvoti ne apie sodinimą, o apie žydėjimą :) ,
Sutemus grėbiau kalnus lapų ir tai po savaitgalio, per kurį su vyrų idealiai sutvarkėm sodą!

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 21 Spa 2013 19:33

Ir aš šiuo metu pagrinde tik su medžių lapais kovoju :P Vėliau pereisiu prie rožių lapų.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 21 Spa 2013 19:44

Na matau, kad savaitgalis tikrai buvo darbingas mūsų rožininkėms (like) Mes taip pat pasidarbavom. Šeštadienį abi su Linute pasodinom 15 rožių vaistažolių sodelio teritorijoje. Tiesą sakant, jų išėjo kiek daugiau ir kiek įvairesnių, negu planavom. Dviem eilėm šachmatine tvarka pasodintas mūsų Rožių slėnis – trys 'Trigintipetala', penkios 'Mme Isaac Pereire', keturios 'Quatre Saisons' ir trys 'Gloire de Guilan' (kurias iš Dovilės gavau dovanų <3 ). Turiu pasakyti, kad, kaip visada, likau sužavėta Sibirkos rožyno darbu - ne tik dėl dovanų :) Sodinukus gavom penktadienį, ką tik iškastus, o šeštadienį jau pasodinom. Be to, sodinukai labai stiprūs. Baigti sodinti teko jau šviečiant mėnuliui :D Naktis buvo tokia graži, o mes kaip katės greitai pripratom prie tamsos, svarbu buvo nesupainioti etikečių ir pasodinti tinkamą rožę į savo vietą :) Sekmadienį į baltąjį sodelį sodinom tulpių - tik vieną veislę ir tik 30 vnt. pradžiai. Deja, nepavyko iš mūsų tulpių augintojų išpešti – jau per vėlu. Nieko, kitais metais atsigriebsim ir iš jų užsakysim, o šįkart tenkinomės „Nojaus sėklų“ svogūnėliais, kurie, beje, irgi atrodė neblogai - matysim, kaip atrodys pavasarį :) Dar pasodinom apie 20 hiacintų, baltų svogūninių vilkdalgių, tokių nedidelių gėlyčių paukštpienių ir krokų. Svajoju, oi kaip svajoju, kai galėsiu sodinti daug daug tulpių visoj sodyboj, kaip Loreta, o kol kas tik mažyčiame puoselėjamame plotelyje... O Loretos dovaną - 'Blush Damask' tris rožes - pasodinom senovinių rožių kampelyje. Ir čia jau vėlgi teko darbuotis patamsiais :D Kadangi naktis buvo apsiniaukusi, mėnulis nebešvietė, teko savą mėnulį ant vyšnios šakos pasikabinti. O dirbti buvo taip gera - šilta, švelni rudeninė naktis... Beje, šiuos sodinukus pamirkėm molio ir juodžemio tyrėj prieš sodindamos, ir manau, jiems viskas bus kuo geriausiai - su tokia meilė juos pasodinom :) Liko dar nepasodinta tulpių vadinamojoje suoliuko erdvėje, nebespėjom, namo grįžom įprastai - apie 12 nakties :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 21 Spa 2013 19:53

Oho, kaip smagiai visos darbuojasi :) Gražu žiūrėt, tiksliau - skaityt :) Pasijutau beveik visiška tinginė :$
Su medžių lapais mano vyras truputį pakovojo (dance) - liepos neįveikė :D
O aš su jokiais lapais nekovoju, gyvenu su jais taikiai ;) Džiaugiuosi, kad pagaliau įveikiau tulpes (xixi) Tiesą sakant, man daug smagiau sodint tulpes, negu rožes žiemai ruošt. Buvau visai rimtai nusiteikus sekmadienį prie jų padirbėt, bet lietus sukliudė. Teko greitai susipakuot ir važiuot namo :( Labai susinervinau. Nesuprantu, kaip Jūratei gali patikt dirbt per lietų (no)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 21 Spa 2013 20:04

O mes su lapais nekovojam niekuomet – vėjas išnešioja, patys supūva. Vienintelė išimtis – kaštono lapai, kovojant su tom nelemtom kandelėm, kurios Europos kaštonus niokoja. Kaštono lapai kasmet sugrėbiami ir sudeginami :) Tiesa, dar planavom, bet nespėjom palaistyti spygliuočius. Pernai rudenį laistėm – peržiemojo super gerai ir jokios pavasario saulės jiems buvo nė motais. Štai čia, matyt, ir yra paslaptis, kaip išvengti nurudusių ir apdegusių spygliuočių pavasarį - gausiai laistyti rudenį, net jei atrodo, kad ruduo drėgnas.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 21 Spa 2013 20:07

Tiesa, Rūta, reikia laistyti. Tik deja, jeigu porą mėnesių spaudžia tarp -20 - 30 laipsnių, laistymas nepadės. Praeita žiema labai šilta buvo. Kiekvienais metais laistau ir šį savaitgalį laisčiau ir sekantį laistysių ir taip iki aš vykstu į kaimą, bet rezultatai vis tik priklauso nuo žiemos atšiaurumo.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 21 Spa 2013 21:19

Tkriausiai šaltis, saulė ir esantis sniegas vasario gale ir kovą padaro dižiausią nuostolį. Saulės spinduliai atsispindėję nuo sniego kelis kartus sustiprėja ir nudegina spygliuočius. Be to kai įšalusi žemė augalų šaknys negali pasimti drėgmės iš žemės, o sviečiant ir šildant saulei viršutinė dalis "džiūna".

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 28 Spa 2013 09:59

Keistai jaučiausi vakar raitydama rožes. Galima buvo beveik su trumpomis rankovėmis ritinėtis, o aš guldau rožes miegui. Žinau, kad ši šiluma laikinas, o ne ilgalaikis reiškinys, bet vis dėlto buvo keistoka :? .
Tiesa, nustačiau, kad žemė nėra pakankamai permirkusi, nes labai jau sunkiai kabliai lindo į žeme. Iš plonesnės vielos ir visai nelindo, o linko. Tikiuosi per šią savaitę žemė bus pakankamai atlyta ir ateinatį savaitgalį raitymai bus baigti, imsiuos atramų.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 28 Spa 2013 12:43

Taip, oras vakar buvo nuostabus (sun) (sun) (sun) Kaip ir šiandien :) Gaila tik, kad šiandien dirbt jau nėra galimybės.
Mano žemė tikrai pakankamai drėgna, kabliai normaliai lindo, nebent į kokį akmenį atsiremia. Kai kurie labai lengvai ir vėl išlenda atgal, nes rožės pasirodo už juos stipresnės :)
Buvo gaila skint žiedus ir pumpurus, parsivežiau pilną kibirą (flower) O "Eden R." žydi išsijuosus, žiedų nesugadino nei drėgmė, nei šalnos :)

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Aivė » 28 Spa 2013 12:46

Pas mane panašūs darbai, tik svarsčiau ką daryti su žaliom ir dar vis žydinčiom rožėm :) Rankos nekyla plikai nuskabyt ..
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 28 Spa 2013 13:08

Man irgi rankos nekyla lapų skabymui. Tiksliau, reiktų sakyti - nėturiu dar dviejų papildomų rankų tokiems darbams, nors ir nesu prieš - kuo mažiau lapų, tuo mažiau ligų ir kenkėjų. Šiemet nulapinau tik dvi rožes, kurios rūdimis serga. Gali būti, kad kitais metais jas ir "nušaknydinsiu", nes jau atsibodo (devil) .

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 04 Lap 2013 11:55

Vakar galinėjausi su Veilchenblau, pasodinta 2008 rudenį... Siaubingai nukapojau šaknis, niekaip kitaip negalėjau pajudint iš vietos :( Turėjau į tą vietą sodinti tują (ot laikai atėjo - kasu lauk rožes ir sodinu tujas... :$ ), į pabaigą galinėjimosi supratau, kad padariau didžiausią nesąmonę, reikėjo tą tują sodint visiškai šalia rožės, o rožę palikt jau kaip yra. Tikiuosi ji prigis, nes šaknų gniužulas liko nemažas, tik kad visos jos siaubingai nutrumpintos :(
Labai geras savaitgalis buvo darbuotis, oras lepino, net sekmadienį, kai iš pat ryto atrodė, gamta gailisi sudraskytų rankų ir kojų ir siunčia poilsio dieną, lietus vėliau liovėsi lyjęs ir buvo galima tęsti darbus. Labai geras jausmas apima, kai prieini prie rožės, prieš kurią pradžioj jauties visiškai beviltiškai, bet po truputį, po truputį imi ir sudoroji ją :)
Vakar vakare taip smagu buvo vaikščiot po kiemą, jauku, gražu, nešalta, vidun visai nesinori, visai nesijautė , kad naktį užeis tokia vėtra su lietum. Visą savaitgalį labai džiugino keletas Nevados ir Marguerite Hilling žiedų, o šiandien ryte jų visai nebuvo likę, viskas nudraskyta.... :(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 04 Lap 2013 12:29

Jūratė rašė: Labai geras jausmas apima, kai prieini prie rožės, prieš kurią pradžioj jauties visiškai beviltiškai, bet po truputį, po truputį imi ir sudoroji ją :)
Įdomia čia :?. Galvoju ir aš dvi rožes sudoroti, bet tik todėl, kad jos serga rūdimis, o sveikų nusprendžiau nebeliesti. Net ir leisgyvių neliečiu, nes galvoju, kad geriau nejudintom įsitvirtinti, nei nukapotom šaknim naujoje vietoje.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 04 Lap 2013 12:36

Loreta, aš čia apie rožių ruošimą žiemot rašiau, apie surišimą ir paguldymą. Mintys šokinėja ir daug noris pasakyt , o gaunas nusišnekėjimas :D
Perkėliau tik vieną, apie kurią rašiau ir tai buvo man pamoka, kad taip ilgai (sąlyginai) augusios rožės geriau jau nejudint, nei taip sudraskyt....

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 04 Lap 2013 13:04

Aaaaa, o tai galvojau sudorojai ir geras jausmas apėmė (xixi) .
Paskaičiau ir toks pavydas apėmė "jauku, gražu". Pas mane nei jauku, nei gražu, o kaip po karo : krūvos šakų, lapų, nukarpytų žolinių augalų, virbų, lankų ir dar biesas žino ko. Ir palikau taip - diena tokia trumpa, kad neturiu kada tvarkyti, o pagalbininkų neturiu - dirbu viena.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 04 Lap 2013 13:35

Loreta, pas man irgi pilna šakų ir kažkokių vielų (kaip kokios kilpos liko neprašytiems svečiams (xixi) ), nebesurinkau jų, aišku, įsivaizduoju, kad jų gerokai mažiau nei pas tave. Bet kai kieme prietema, o vėliau jau ir visai sutemsta, taigi nieko pašalinio nesimato, lieka tik esminiai kiemo akcentai: šviečia šiaudų spalvos miskantai, kažkokie kalneliai-kalvelės-kuprelės, medžių figūros, namų šviečiantys langai....

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 04 Lap 2013 15:15

O pas mane ir jauku, ir gražu :P ;) :) Jokios šakos, nei virvės, nei vielos nesimėto, visos rožės tvarkingai, dauguma šiltai, su visais lapais guli ant šono :) Po savaitės vėl kelias tikriausiai rasiu stovinčias :D Gaila buvo guldyt žydinčias, bet paguldžiau. Liko nepaguldyta visa žydinti Nevada ir M.Hilling - jos visai nenori gulėt, tai tegul stovi kaip ir kiekvieną žiemą. Nepaguldžiau ir "Diamant" - labai jau gražiai žydėjo, tai pagailėjau :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 m pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 04 Lap 2013 16:35

Sukėliau čia, nes vis tik čia ne plepalai, o darbai :) .
Gerai tau, Regina, o aš prisimenu paliktą lauką ir plaukai šiaušiasi. Man taip patinka lapus grėbti, tik, kad nėra kada, reikia daryti atramas (:| .

Vartotojo avataras
nijea
Pranešimai: 92
Užsiregistravo: 02 Bir 2011 20:38

Re: 2013 m pasiruošimas žiemai

Standartinė nijea » 04 Lap 2013 17:44

Nežinau ar į tą temą įlindau... :$ norėjau paklausti apie rudeninį rožių purškimą. Man kažkodėl įstrigę, kad rožes rudenį reikia purkšti prieš pat užšąlant, tačiau kai rožes aplankau tik savaitgaliais, tai to "prieš pat užšąlant" dar niekaip nepavyko pagauti, vis užšaldavo, o rožės taip ir likdavo nenupurkštos - todėl šiais metais galvoju ilgai nelaukiant gal ir ateinantį savaitgalį (jei leis oro sąlygos) jas nupurkšti. Ar blogai padaryčiau? ir kuo tai pakenktų rožėms?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 m pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 04 Lap 2013 18:11

Jeigu tik turėsit laiko ir sąlygos leis - purkškit, nereikia laukti kol užšals. Aš taip pat vis ruošiuosi nupurkšti, bet ... vis per šlapia būna. Taigi raitau nepurkštas. Dar kai pagalvoju kiek tam laiko sugaišiu ir visai rankos nusvyra :? Neskubėčiau, bet, kad pagalbininkas ne ateinatį, bet sekantį savaitgalį atvažiuoja ir jau dengsim - jam tik tas savaitgalis laisvas. Kas liks, ramiai pati viena apklostysiu.

Vartotojo avataras
nijea
Pranešimai: 92
Užsiregistravo: 02 Bir 2011 20:38

Re: 2013 m pasiruošimas žiemai

Standartinė nijea » 04 Lap 2013 18:16

LoretaA rašė:Jeigu tik turėsit laiko ir sąlygos leis - purkškit, nereikia laukti kol užšals. Aš taip pat vis ruošiuosi nupurkšti, bet ... vis per šlapia būna. Taigi raitau nepurkštas. Dar kai pagalvoju kiek tam laiko sugaišiu ir visai rankos nusvyra :? Neskubėčiau, bet, kad pagalbininkas ne ateinatį, bet sekantį savaitgalį atvažiuoja ir jau dengsim - jam tik tas savaitgalis laisvas. Kas liks, ramiai pati viena apklostysiu.
Ačiū, Loreta (flower)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2013 m pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 04 Lap 2013 19:40

Kaip man "patinka" tokie "mokomieji" straipsneliai, kurių autorius niekada nebūna žinomas (hit)
Štai prašom - "išsamūs" patarimai, kaip uždengti rožes žiemai...
http://www.delfi.lt/gyvenimas/naujos_fo ... d=63199126" onclick="window.open(this.href);return false;

Skelbti atsakymą

Grįžti į