2013 m. pasiruošimas žiemai

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 m pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 04 Lap 2013 20:00

Prigraibyta iš įvairiausių šaltinių ar išversta net nesistengiant parašyti suprantamai. Matomai autorius, -ė, niekada nedengė rožių ir neturi jokio supratimo kaip tai padaryti. O juk kažkas skaito ir priima už gryną pinigą.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 05 Lap 2013 19:11

Na, taip :D . Nelabai ir suprasi, kaip tas rožes reikia dengi. Atsivežk sunkvežimiuką žemių ir darbuokis. Pavasarį vėl atkasinėk, ką užkasei (:|

Laiminga
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: 04 Kov 2011 14:10

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Laiminga » 06 Lap 2013 07:48

Jūratė rašė:Dirbam dirbam ir namie, ir darbe :) Šeštadienį nuostabus oras buvo tik namie sėdint ir pro langą žiūrint, vėjas šaltas ir draskantis, šiek tiek padirbėjau, bet labai nemalonu buvo. O vakar tai pasaka, tik kad pastoviai linojo, protarpiais lyg aprimsta, ir vėl pradeda... Bet užtat jokio vėjo, nešalta. Tikrai nemažai nuveikiau: ir rožynus baigiau ravėt, rožę persodinau, porą tujų pasodinau (ot atėjo laikai - rožes kasu lauk, ten tujas sodinu... (stupid) (xixi) ), šiaip pasitvarkiau (pagaliau šiltnamį sutvarkiau! JEEE!!!)... Geras savaitgalis buvo (flower)
Teisybės dėlei reiktų pripažint, kad be pagalbininkų pusę gal tik darbų būčiau padarius, taip kad ačiū mano jaunimui :*

Liks dar 3 naujas rožes pasodint (Crocus, Pat Austin, Eyes for You), perkelt į naujas vietas Rokoko (Tantau) ir Princess Alexandra of Kent (tai labai sudėtinga, ilgai vis atidėlioju, nes neturiu joms vietos :| ) ir su sodinimais bus baigta. Toliau lauksiu Lutrasilo, turėtų mėnesio gale atsiųsti, kas dar? Turbūt viskas, ramiai lauksiu rudens pabaigos ;)
Jurate, labukas. Turiu du klausimus: kur isigijai Crocus rose (labai jos noriu) ir is kur siuntiesi Lutrasila

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 06 Lap 2013 08:34

Laiminga, Crocus pirkau iš Petrovičiaus, O Lutrasilą iš UAB "Proagro", esu dėkinga jiems, kad pardavė pusė rulono (paprastai tik po pilną parduoda, nebent turi kokius likučius)

Laiminga
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: 04 Kov 2011 14:10

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Laiminga » 06 Lap 2013 12:07

aciu, Jurate

Vartotojo avataras
nijea
Pranešimai: 92
Užsiregistravo: 02 Bir 2011 20:38

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė nijea » 06 Lap 2013 20:26

ir vėl noriu Jūsų patarimo :$ pasimečiau ir nebežinau ką naudoti rudeniniam purškimui... pavasariais visada purkšdavau vario sulfatu, šiais metais, kadangi ruošiuosi rožes purkšti rudenį, kažkodėl pamaniau kad būtų geriau Champion, taigi prisipirkau net kelias pakuotes, ir beieškodama kiek laiko po purškimo turėtų nelyti (taip ir neradau) radau koks jis pavojingas aplinkai ir kad purškiant reikalingos apsaugos priemonės (pirštinės, akiniai, respiratorius) - tai dabar ir galvoju - ar verta su juo prasidėti? gal geriau vėl nusipirkti vario sulfato ir juo nupurkšti? ką patartumėte :$ o kuo purškiate Jūs?

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 06 Lap 2013 22:20

Aš rudenį naudoju vario sulfatą.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 07 Lap 2013 08:52

Gal ir man reikia tuo vario sulfatu nupurkšt :? Niekad nepurškiu, nes nespėju. O dabar oras geras (jei nelis), veikt nėra ką, galėčiau nupurkšt. Tai kas, kad rožės jau guli - kai kur klius, kai kur neklius...
Kiek gr miltukų reikia 10 l vandens?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 07 Lap 2013 09:03

Vienais metais purškiau: vienas pakelis (100 gr) į 10 ltr vandens. Kai kas pasibaisėjo, kad per macnu. Tuomet dariau mišinį iš vieno pakelio "čempion" ir paždaug pusės pakelio vario sulfato, o kaip rožėms geriau - nežinau.
Na ir spartuolė "veikt nėr ką" (bravo) . Aš tiek dar veiklos turiu, kad ko gero tamsoje pasišviečiant teks veikti. Gaila tik, kad laidas trumpokas, tik apie namą apeisiu. Kitą vertus, apie namus bus koks 60 rožių.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 07 Lap 2013 09:16

O ką tu veiksi patamsy :? Rožes lenksi ar kokius kitokius darbus dirbsi?
Pas mane tai tik Laguna liko prie žemės nepriplota (xixi) Įbrėžimai užgijo, dyglius jau visus iš savęs ištraukiau (dvi dienas vaikščiojau rankas iki alkūnių jodu išsitepus (xixi) )
Tai veikt lyg ir nėra ką... Galvoju, gal paravėt :? Žliūgės kaip pasiutę auga :D

Vartotojo avataras
nijea
Pranešimai: 92
Užsiregistravo: 02 Bir 2011 20:38

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė nijea » 07 Lap 2013 09:28

LoretaA rašė:Vienais metais purškiau: vienas pakelis (100 gr) į 10 ltr vandens. Kai kas pasibaisėjo, kad per macnu. Tuomet dariau mišinį iš vieno pakelio "čempion" ir paždaug pusės pakelio vario sulfato, o kaip rožėms geriau - nežinau.
Taip, kai purkšdavau vario sulfatu irgi dėdavau 100 gr / 10 litrų vandens, nes taip visur rašoma, o kai kur net 2% |( rekomenduoja, bet man irgi būdavo baisu, kad per daug...
Loreta, o tas "čempion" pakelis kurį dėjote į mišinį buvo 25 gr ar 50 gr?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 07 Lap 2013 09:44

Nuoširdžiai - nepamenu kiek to "Čempiono" būdavo. Aš jį dėjau kad geriau priliptų ir psihologiškai smagiau, nes matosi nupurkšti krūmai, o vario sulfatu purškiant žymės beveik ir nelieka.
Pasišviečiant suraitysiu rožes (dar galiu ir troboje šviesą užsidegti - labai gerai apšviečia :) ), taip pat ir atramas padarysiu. Žodžiu, bandysiu nors kiek pailginti dieną, juk dabar ko gero 17 val. jau bus ir sutemę. Praeitą savaitę iš lauko pareidavau po 17val. maždaug 20 - 25 min., nes jau negalėdavau rasti kablių (devil) .

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Nijola » 11 Lap 2013 08:16

Labas visiems,
jau visos ko gero (kiek suprantu) rožes paguldėt - žiemos miegui :)
Aš šį savaidgalį darbavausi, vaje kaip man sunkiai sekasi, prisipažinsiu, ko nei vienais metais nedariau tai šiemet vis prisimindama Reginą (xixi) rožes trumpinau (xixi) netelpa man jos niekur :) tai patrumpinau iki savo ūgio.
O jau mano vijokliai |( prie kelių užtrukau vos ne pusdienį pakol aš juos paguldžiau. Dukra stovi šale Erinnerung an Brod ir sako " tu planuoji ją paguldyti ?" :? ši rožė pas mani gigantas užaugo, o Tur de malakof (xixi) taip pat užaugo baisingai didelė.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 11 Lap 2013 09:47

O jūs visos darbštuolės (like) Jau rožes prilenkėte. O aš tik žiedus nusiskinu ir lapus pakarpau :$ . Žadu tik šią savaitę pradėti didžiuosius darbus.

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Nijola » 11 Lap 2013 09:50

....tai man tik savaidgaliai laisvesni ir tai ne visi, tai ir jau suskubau kad galiu nespėti, pradėjau nuo rožyno, o kitos bus matyt jei spėsiu tai paguldysiu jei nespėsiu liks dievo žinoje :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 11 Lap 2013 10:01

dar ne visos pas mane guli, savaitgalį mažai turėjau laiko šiems darbams... Dėl Erinnerung an Brod aš visai pasimetus, kaip su ja bus, nes viena, tai neperdidžiausia jau guli ir gana lengvai pasiguldė, o kita tai storiausiom šakom monstras :| Nijole, kaip pavyko savo gigantą sutvarkyt? Ar pasidavinėjo jos storos šakos lenkimui?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 11 Lap 2013 10:07

Kaip smagu tave, Nijole, "matyti" :) .
Viską visos spėsim, tik nereikia panikuoti. Dirbam kada galim ir kiek galim. Žinoma, jeigu tik su siaubu žiūrėsim, pačios nesuguls. Buvau žadėjusi Blairii No.2 nurėžt, bet griebiau ir suraičiau, porą apatinių, beveik sudžiūvusių, šakių nukirpau. Tikrą to žodžio prasme rėkdama gulėjau ant jos. Rėkiau: "raitykis bjaurybe, tau geriau bus, o tai sušalsi stačia". Lapų gausybė, visi sveikutėliai, tik visai neaišku kada gi pagaliau bus žiedai :?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 11 Lap 2013 10:32

Jūratė rašė:dar ne visos pas mane guli, savaitgalį mažai turėjau laiko šiems darbams... Dėl Erinnerung an Brod aš visai pasimetus, kaip su ja bus, nes viena, tai neperdidžiausia jau guli ir gana lengvai pasiguldė, o kita tai storiausiom šakom monstras :| Nijole, kaip pavyko savo gigantą sutvarkyt? Ar pasidavinėjo jos storos šakos lenkimui?
Nelabai myliu šią rožę, todėl pas mane ji neturi storų šakų - po sezono visas žydėjusias šakas iškerpu :$. Nesakau, kad ir jūs turite taip elgtis ...

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Nijola » 11 Lap 2013 10:45

LoretaA rašė:
Jūratė rašė:dar ne visos pas mane guli, savaitgalį mažai turėjau laiko šiems darbams... Dėl Erinnerung an Brod aš visai pasimetus, kaip su ja bus, nes viena, tai neperdidžiausia jau guli ir gana lengvai pasiguldė, o kita tai storiausiom šakom monstras :| Nijole, kaip pavyko savo gigantą sutvarkyt? Ar pasidavinėjo jos storos šakos lenkimui?
Nelabai myliu šią rožę, todėl pas mane ji neturi storų šakų - po sezono visas žydėjusias šakas iškerpu :$. Nesakau, kad ir jūs turite taip elgtis ...
Man jus visus taip pat malonu skaityti, būtų dar geriau pamatyti :)
Loreta, o kodėl tu jos nemyli, man tai spalva ir žiedas labai, tik, kad ji auga baisiai didelė, šalia jos mme plantier tai ugiu taip pat nemaža, kai jos žydi - nuostabus kontrastas, man labai patinka susipyne balti ir tamsiai violetiniai žiedai <3

Jūrate aš tokių gigantų iki pat žemės nepalenkinėju, jos nuo žemės ko gero net daugiau kaip metras, imu po vieną šaką ir lenkiu kiek lenkiasi taip ir auga kupeta, o vėliau tik agro dviem sluoksniais iki žemės rožė pati palapinę padaro, taip išsileikė jau kelias pastarasias žiemas. Taip ir su Alchimestu, ir Iceberg CL. jos didelės ir nenusilenkia žemai.

Atvirai pasakius mano visos rožės per didelės, ir netrešiau labai daug sezono metu, bet visos viršija savo ugio galimybes disos krepšininkės :D nežinau aš jau norėčiau kad būtų mažesnės (yes) dėl vietos
Šiais metais Altisimo didelė, vaikščiodama tarp rožių dabar gerai suprantu kad esu niekam tikusi rožininkė (xixi) kad sukurti tikrai man suprantamą rožyną turiu vėl viską per nauja sodinti ir daryti (yes)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 11 Lap 2013 10:56

Nemyliu dėl figūros. Ne šakos, o visaip išsiraizgiusios kirmėlės. Nemoku aš jų gražiai pastatyti. Šalia "Complicata" tokia tvarkinga, auga gražiu fontanu, o Erinnerung ... Gal kaip tik reikia palikti, būtų tvirtesnis skeletas :? .

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Nijola » 11 Lap 2013 12:54

O tau Loreta nekyla noras viską kitaip padaryti ? :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 11 Lap 2013 13:42

Visada kyla, bet kur besitrauksi tiek pridarius (xixi).

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 19 Lap 2013 10:08

Kaip savaitgalis? Ar darbingas buvo? :) Gal jau pradėjot uždengimo darbus? Po šio savaitgalio jau ir aš turiu ką papasakot – pagaliau prilenkėm rožes. Iki šio savaitgalio visai niekas nebuvo padaryta, taip jau susiklostė, kad ir praėjusį savaitgalį negalėjom važiuoti į kaimą. O per šį savaitgalį ir lapai nupešioti, ir surištos, ir prilenktos. Teko kviestis talkos šeštadieniui ir tikrai labai padėjo. Žinoma, tai tik trečdalis visų uždengimo darbų, nes sunkiausia yra pačių karkasiukų statymas ir uždengimas.
Kada planuojat jau dengti?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 19 Lap 2013 10:28

Rūta, kaip visada įvykdo maksimumo programą - todėl ir rožės jos sveikos ir gražios :) .
Kažko visi rožininkai tyli, tik senieji vis pasidalina ir pasidžiaugia nuveiktais darbais. O ką veikia jaunieji rožininkai?
Aš lyg ir žadėjau praeitą savaitgalį dengti, bet dar nebuvau baigusi darbų - atidėjom ateisiančiam. Tiesa, lapų nepešiojau, tik ant visų lepesnių rožių prisegiau trigubos - ketugubos 17 g/m2 agrodangos paklodes, visom rožėm padariau atramas ir netgi pavyko pusiau prilenti hortenziją ir ją apkloti. Kiek ankstesniais metais bandžiau, vis nulauždavau kelias šakas ir mesdavau šį užsiėmimą - dengdavau stačią, todėl pavasarį rasdavau gerokai apšalusią. Žydėdavo, bet ne taip kaip galėdavo žydėti. Gal per šią žiemą mažiau apšals ir galėsiu džiaugtis kupeta žiedu.

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Paukštukas » 19 Lap 2013 12:25

Kaip jauna rožininkė rašau;) Taigi, mano mišrūs rožynai išravėti, išgrėbstyti, nukirpti lapai ir išgenėtos sergančios šakos. Anksčiau rudenį iškirpdavau tik akivaizdžiai nudžiūvusias ar pageltusias šakeles, bet šiemet iškirpau iš po žemių ir "su juodu žiedu" apjuostas šakas. Pavasarį tokias kiek pažeistas vis palikdavau, pagailėdavau. Dažniausiai jos normaliai sulapodavo, šakodavosi ir žydėdavo. Šiemet įdėmiau jas patyrinėjus priėjau išvados išgenėt rudenį, nes sergančių lapų, plonų ar padžiūvusių, raudonai dėmėtų šakelių ant tokių šakų buvo akivaizdžiai daugiau. Po tokio pasidarbavimo sekatoriumi žymiai palengvės kai kurių rožių dengimas, nereikės lenkti :) (Lady of Megginch ir Sidonie ypatingai).
Dar pranašauja teigiamą temperatūrą, tad planuoju nupurkšti Champion prieš dengiant.
Svarstau, ar kaupsiu šiemet visas rožes pievagrybių kompostu |( , nes šį pavasarį buvo nemažai prie pagrindo pašutusių šakų, daug jų išpjoviau. Kyla minčių visai nekaupti. 5b- 6 zonos rožes apkaupdavau ir pridengdavau dviguba 30 storio agrodanga, tada statau lankus, ant jų vėl dengiu dvigubą 30 ar net 50 storio dangą, o ant viršaus burbulinę plėvelę. Ar labai bloga mintis neapkaupti po dangom?

Skelbti atsakymą

Grįžti į