'Souvenir du Dr. Jamain'

Gautos XIX a. pirmojoje pusėje sukryžminus Portland, Hybrid China, Hybrid Gallica ir Bourbon rožes.

Moderatorius: LoretaA

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

'Souvenir du Dr. Jamain'

Standartinė LoretaA » 29 Rgs 2011 18:09

Išvesta François Lacharme, Prancūzija, 1865.
Žiedai labai tamsiai raudoni, vyno spalvos su violetiniu atspalviu, apie 6 - 7 cm diametro, nors atrodo žymiai didesni. Vienintelės šios rožės žiedus matavau :) Vizualiai atrodo, turėtų būti apie 10 cm. HMF apie ją rašo kaip apie žydinčią visą vasarą "in flushes". Nesugebu išversti (xixi) , bet pas mane ji yra praktiškai vieną kartą žydinti. Graham Thomas, taip pat savo kygoje mini, kad ši rožė gerai žydi pakartotinai. Pas mane nepakartojamai, nuostabiai, bet tik vieną kartą. Peržydėjusius žiedus karpiau labai kruopščiai, kaip jokios kitos rožės, o žiedų sulaukiau maksimaliai 10. Gal ne viską padariau, kaip šiai rožei patiktų. Prie namo žemės kaip ir nebuvo, kol iškasiau duobę, pririnkau du pilnus karučius didžiausių akmenų. Kasiau iki molio ir užpyliau normalios žemės pamaišytos su kompostu. Tiesa, dar rašo, kad ją reikia gausiai tręšti. Tręšiau kaip ir visas, gal reikėjo žymiai daugiau |( Tiesiog abejoju, kad trąšos gali paskatinti žydėjimą, augimą - taip, bet žydėjimą ... :? Man atrodo, labiausiai jai trūksta saulės spindulių, nes pasodinta pagal rekomendaciją rytinėje pusėje, kad saulė nenudegintų žiedų ir jie iš ties visada puikūs, net ir į žydėjimo pabaigą negadina vaizdo. Vasaros pradžioje, kol dar saulė aukštai, jos pilnai pakanka, bet persiritus vasarai į antrą pusę, žymiai sutrumpėja saulės vonios. Gal dar bandysiu kitais metais, jeigu nenušals, labiau pamylėti trąšomis, bet esu linkusi nekarpyti žiedų, nes labai didelės ir gražios uogos ir jos tikrai papuoš krūmą rudenį, o man atsimes papildomas darbas (xixi)
Šis krūmas lygiai du metus auga pas mane. Šiaip neserga, bet šalia auga miltlige serganti rožė, tai reikia nuolat stebėti, nes karts nuo karto užsikrečia ir ji. Nupurškus "Topas", ligos požymiai išnyksta. (Ko gero užtektų ir profilaktiškai karts nuo karto nupurkšti liaudiškomis priemonėmis). Žiemoja, apdengta agrodanga ir pergaminu nuo lietaus, labai gerai. Dabar pasiekusi apie 1,7 m aukštį ir 1,5 m plotį.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Souvenir du Dr.Jamain

Standartinė Rita » 30 Rgs 2011 06:34

Dieviška (flower)
Visiškai pasimečiau,aš jai paruošiau vietą vakarinėje namo pusėje,iškasiau duobę prie terasos,pripyliau visokių gėrybių ir laukiu nesulaukiu sodinukų iš Sibirkos.Galvojau bus labai gerai,nes dalinis pavėsis ir tikrai nenudegins žiedų,o dabar ,pasirodo,ko gero mėgėja saulutės ir gali jai ten visiškai nepatikti |( Gal sodinti rytinėje?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Souvenir du Dr.Jamain

Standartinė LoretaA » 30 Rgs 2011 06:47

Saulutės megėja, kaip ir visos rožės, bet ta saulutė sudegina žiedus - tada jie jau po dienos atrodo tokie, kaip po savaitės. Jeigu dalinis pavėsis, tai gal ir bus gerai, nors rožei visada geriau rytinė, nei vakarinė saulė. Dėl to, kad rytinė, greičiau nudžiovina rasą ir mažiau puola ligos.
Sodinukų, tai tikrai per anksti įsijautėt laukti, juk rožės dar auga. Šiuo metu aš tik savo sode jas persodinu. Viso krūmo nuotrauka, tai savaitgalį fotografuota, neatrodo, kad jis jau pasiruošęs žiemojimui ;)

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Souvenir du Dr.Jamain

Standartinė Rita » 30 Rgs 2011 06:54

Žinau,Koala,kad sodinukų dar anksti laukti,nes ir laiškutį gavau,kad pradės siūsti spalio 15d.,tik norėjau pasakyti,kad labai jau laukiu (xixi) Rožės labai gražiai dar auga,kai kurios pilnos žiedų ir pumpurų.

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Souvenir du Dr.Jamain

Standartinė Tadas » 30 Rgs 2011 07:07

Pas mane auga saulėje,tai per karščius žiedai labai apdega, bet žydėjimą kartoja. Antras ne toks ryškus kaip pirmas.Ir daba lyg mačiau pumpurus. :) Rožei reik nemažai vietos. Turi augti laisvai, kai parišinėju stačiai tai žiedai tik apie viršų.
Puiki rožė,kvapas dieviškas :) Sirguliuoti linkusi,jei galvojant auginti ekologiškai :)

Nuotraukas vėliau kaip atrodo apdege.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Souvenir du Dr.Jamain

Standartinė Regina » 30 Rgs 2011 07:49

Nepaprasto grožio krūmas pas Koalą (flower) , karališka rožė <3
Maniškei jau penki metai, o tokio grožio ji dar neparodė. Reikės keist jos gyvenamą vietą :D Dabar dar tas gigantiškas astras jai ant galvos užlipo :( Šią vasarą žiedų beveik nemačiau - buvo nedideli ir visi apdegę saulėj. Nors auga laisvai, neramstau ir neparišinėju, bet dauguma žiedų buvo ilgų šakų viršūnėse, didelėmis kekėmis, susispaudę. Pakartotinai žydi, man rodos, ir praeitą savaitgalį porą žiedelių mačiau. Gražiausia buvo pirmus du metus.

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Souvenir du Dr.Jamain

Standartinė RožėDD » 03 Spa 2011 09:02

Aš taip pat užsisakiau, vietą numačiau, bet teks stebėti. :?
Gerai, kad taip optimistiškai merginos kilnoja rožes iš vietos į kitą. (rock) Šiokia tokia paguoda (makeup)

Matyt tik pradedančiąjam atrodo, kad jei jau pasodinai - tai visam gyvenimui "tik ten"...
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: 'Souvenir du Dr. Jamain'

Standartinė RožėDD » 24 Spa 2011 07:21

Koala,

Kas tas "pergaminas nuo lietaus"? Apie dengimą.
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Souvenir du Dr. Jamain'

Standartinė LoretaA » 24 Spa 2011 07:34

Pergaminas yra ruloninė stogų dangos medžiaga iš statybinio kartono, įmirkyta bitumu. Tai šiek tiek pamašu į ruberoidą, tik gerokai plonesnė. O šiaip tai vienas ir kitas parduodami rulonais. Manau, jokio skirtumo ar naudoti polietileną ar pergaminą - pergaminas gal stipresnis. Aš naudojau ką turėjau, tiksliau sunaudojau viską ką turėjau :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Souvenir du Dr. Jamain'

Standartinė LoretaA » 08 Lie 2013 20:11

PaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Arijana
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: 18 Rgs 2010 12:33
Miestas: Kauno raj.-Panevėžio raj.

Re: 'Souvenir du Dr. Jamain'

Standartinė Arijana » 09 Lie 2013 13:15

Aš jau imu netikėti nuotraukomis-gal fotošopas? :D
Loreta-nuostabi nuostabiausia rožė <3 , o dar nuotrauka tokia graži...
P.S. aš saviškę šįmet išroviau-neparodė ji pas mane nė ketvirtadalio taviškės grožio...

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: 'Souvenir du Dr. Jamain'

Standartinė Paukštukas » 09 Lie 2013 13:28

Prabangi Jūsų, Loreta, rožė <3 2011 m. labai susižavėjau ja Sibirkoje gyvai pamačius liepos vidury. Radau ir pastebėjimus užrašuose: vešlus gražus krūmas, žydėjo labai sodria burgundiško vyno spalva, išskirtinė žiedo forma. Loreta man vėl priminė seną meilę :)
Neįsigijau atsižvelgus į Tado pastebėjimą, kad linkusi sirguliuoti, taip pat ir kitame forume buvo paminėtos ligos.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Souvenir du Dr. Jamain'

Standartinė LoretaA » 09 Lie 2013 21:24

Ačiū :* .
Šios rožės žydėjimas yra toks, koks man labiausiai patinka. Nebūna be proto apsipylusi žiedais, gal todėl, kad saulės mažokai gauna. Per du metus pilnai atnaujinu - kiekvienais metais iškerpu ne mažiau pusės šakų. Vieną žiemą taip išėjo, nes gerokai pašalo, o dabar taip darau specialiai. Nepasakyčiau, kad labai serga, bent jau įprasto raudonjuodžio dėmėtumo beveik ir nemačiau. Tik pernai prisikabino žymiai baisesnė liga - rūdys. Galvoju, kad užsikrėtė nuo kitos rožės. Savaitgalį aš ją ( 'Rose du Roi à Fleurs Pourpres' ) nukirpau iki žemės, nes radau kelis pažeistus lapus. Daktaras Jamainas kol kas visiškai sveikas :) .

rigodo
Pranešimai: 13
Užsiregistravo: 28 Bir 2013 11:44

Re: 'Souvenir du Dr. Jamain'

Standartinė rigodo » 10 Lie 2013 08:06

fantastiška rožė. Nežinau ar man, neturinčiai patirties, pavyktų ją auginti, bet noras rudenį tokią įsigyti didžiulis (nors visų forumiečių įkeltos nuotraukos žavi ir visų rožių norisi - sunkiausias darbas atsirinkti).

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 'Souvenir du Dr. Jamain'

Standartinė Virginija » 10 Lie 2013 21:44

Paveikslėlis

Kažkada ir aš ja susižavėjau Nijolės rožyne. Žiedai nuostabios spalvos, deja, ne kažin kiek kasmet jų matau. Naujų ūglių ir šiemet nėra, dažniausiai antroje vasaros pusėje serga.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Souvenir du Dr. Jamain'

Standartinė LoretaA » 29 Gru 2013 09:18

Žiedai. Antrame plane Reine des Violettes.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 'Souvenir du Dr. Jamain'

Standartinė Regina » 30 Gru 2013 13:42

Nuostabi rožė <3 Kažkodėl ji pas mane neklesti :( Nėra krūmo - nesišakoja, išaugina kokias tris šakas, kurių niekaip krūmu nepavadinsi. Auga saulėje, tai žiedai beveik visada sudega. Reikėtų perkelt į kitą vietą, bet neturiu pusiau pavėsio, be to, jau nesinori judint septynių metų rožę...

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Souvenir du Dr. Jamain'

Standartinė LoretaA » 31 Gru 2013 07:18

Nieko naujo nepasakysiu ir pati žinai: nėra šakų, nėra ir šaknų. Kiek tokias nupiepusias kasiau - nieko gero nebuvo ir apačioje. Nemanau, kad jai būtų blogiau perkeltai, o gal geriau kitą nusipirkti arba padauginti iš tos pačios :) . Sukaišiotum auginukus kur už trobos, kur saulė nepasiekia - žiūrėk, gal koks ir šaknis išleis. Aišku, daug laiko praeis, kol iš jo bus rožė, bet mes juk niekur neskubam :) .

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 'Souvenir du Dr. Jamain'

Standartinė Regina » 31 Gru 2013 11:50

Gal reikėtų dabar ją ir persodint :? Iškart po N.Metų tą būtų galima padaryt, vis tiek nėrą ką veikt :D Oras tam labai tinkamas (sun) Rožė neuždengta - tik iškasi greitai ir pasodini (dance) Vienas neaiškumas - kur sodint...

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Souvenir du Dr. Jamain'

Standartinė LoretaA » 31 Gru 2013 12:10

Žinau kur ją sodinti - prie Rosa Alba "Maxima". Man atrodo ten nebūna labai daug saulės |( .

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 'Souvenir du Dr. Jamain'

Standartinė Jūratė » 31 Gru 2013 12:16

Ar aš klystų ar ne, bet lyg Alba Maxima pas Regina rūdim sirgo, o Suvenyras gali būt linkęs pasigaut kažką panašaus (jau nepamenu kuom pas Nijole jis sirgo - gal irgi rūdim), ar nebus šiai rožei ten pavojinga augti?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Souvenir du Dr. Jamain'

Standartinė LoretaA » 31 Gru 2013 12:36

Norės pasigauti, pasigaus ir kitoje vietoje. Atsimenu, kad sirgo, bet jau neserga :) .

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 'Souvenir du Dr. Jamain'

Standartinė Regina » 31 Gru 2013 12:48

Mintis sodinti prie "Maximos", sakyčiau, visai nebloga - saulė ten būna tik ryte. Gal tikrai reikia ją ten įkišt :? Bet aš jos niekad ir nepamatysiu, labai retai ten vaikštau :D :D :D Užmirštu "Maximą" ir patręšt, ir nugenėt, ir nupurkšt, net fotografuot užmirštu :( Taigi, Jamainas gali ir žiemai likt neuždengtas :( Beje, kai ten buvau pasodinus Platelių rožę, tai kelis metus ji iš vietos nepajudėjo, teko perkelt kitur.
Dėl rūdžių - tai net nežinau, ką ir pasakyt. Jau pradedu manyt, kad ten buvo ne rūdys, nors manau, kad rūdis aš pažįstu :? Ačiū Dievui, jei tikrai ne jos. Šiemet labai atidžiai apžiūrinėjau "Maximą", bet jokių rūdžių lyg ir nepastebėjau

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Souvenir du Dr. Jamain'

Standartinė LoretaA » 01 Sau 2014 09:33

Jeigu nepajudėjo "Platelių rožė", o tai kaip išsiaiškino "Sibirkos rožyno" šeimininkai yra "Blush Damask", neaugs ir "Dr.Jamainas", " nes "Blush Damask" yra neužmušama rožė. Teks ieškoti kitos vietos.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 'Souvenir du Dr. Jamain'

Standartinė Regina » 01 Sau 2014 09:49

Taip, ko gero reikės ieškot kitos vietos, nes ir Maxima Alba neišaugo į gigantišką krūmą, nors tupi ten jau kokius 15 metų. O Platelių rožė ("Blush Damask"), perkelta kitur išbujojo į didžiausią krūmą, tik žydėt nelabai stengėsi :(

P.S. Štai jau rašom 2014 :) Su Naujais visus :* Tuoj ir pavasaris (sun) (flower)

Skelbti atsakymą

Grįžti į