'Tour de Malakoff'

Kilmė nežinoma, spėjama kad tai šimtalapio erškėčio (R. centifolia) ar kompleksinis kelių rūšių hibridas.

Moderatorius: LoretaA

Skelbti atsakymą
Nijola

'Tour de Malakoff'

Standartinė Nijola » 13 Rgs 2010 20:26

'Tour de Malakoff'-Centifolia, Pastoret/Soupert et Notting, Liuksemburgas, 1857 m.
Nežinau kodėl ilgą laiką šios rožės grožio nepastebėjau :roll: o kai akis atmerkiau įsimylėjau :lol:
Birželio mėnesyje žydėjo nedidelis krūmas, labai gražiai ir gausiai. Žiedai stambūs, žiedo spalvos keičiasi nuo raudonos iki viletinio atspalvio.Pasodita šią vasarą.
Ir jums siūlau atkreipti dėmesį į šią rožę :wink:
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 'Tour de Malakoff'

Standartinė Jūratė » 27 Bir 2011 16:57

Žydėjimo pradžioje spalva buvo visai ne ta, žiedai šviesūs, kaip nuskalbti. O dabar pagaliau pradėjo skleistis tikroji spalva PaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: 'Tour de Malakoff'

Standartinė Nijola » 01 Lap 2012 08:34

Paveikslėlis Paveikslėlis
bevartydama nuotraukas radau, net buvau pamiršusi kad fotografavau :D
labai graži rožė, spalva man labai patinka, kad kažkur tarp galybės nuotraukų turėtų būti ir krūmo nuotrauka kai rasiu parodysiu (xixi)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Tour de Malakoff'

Standartinė LoretaA » 01 Lap 2012 12:47

Labai pykstu ant savęs, kad jau antri metai nesugebu nufotografuoti šios nuostabios rožės. Fotografuoju,o kai pasižiūriu kompe, viską tenka išmesti :( . Iš šią reikėjo, bet nors vieną pasilikau, kad nors nepamirščiau jog turiu tokią rožę.
Kitais metais kabinsiu šios rožės šakas į šalia augantį skroblą, aišku, jeigu spėsiu. Dabar ji užkabinta ant mano gamybos keturkojo.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 'Tour de Malakoff'

Standartinė Jūratė » 22 Sau 2014 09:28

Sodinta 2010 m. pavasarį, pirkta Sibirkoj.
Kaip ir rašiau 2011 m. pirmas žydėjimas buvo visiškas nesusipratimas, buvau net išsigandus, kad sodinau visai gi kitą rožę, o kas čia dabar?! :D
2011 m. birželis
Paveikslėlis Paveikslėlis vėlesnio žydėjimo spalva jau buvo tokia, kokia reikia, nuotraukos yra kažkur temos pradžioj.
2012 m. birželis
Paveikslėlis Paveikslėlis
2013 m. pavasarį iš jos neliko nieko, tiesiog, kai nudengiau (peržiemojo ji lyg ir gerai), staiga pradėjo šakos džiūti ir teko viską kirpti lauk beveik iki žemės, pernai žiedų buvo gal tik kokie 2-3 ir tai stebėjausi, kad buvo, rožė ataugo vėl iš naujo ir labai tikiuosi, kad daugiau tokia nelaimė jai nepasikartos, nes tai tikrai laaabai graži rožė :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 'Tour de Malakoff'

Standartinė Regina » 22 Sau 2014 09:52

Jūrate, o tu jai kokias nors atramas statai? Visada jos labai norėjau, bet Dovilė sakė, kad jai atramų būtinai reikės, tai tą norą išmečiau iš galvos.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Tour de Malakoff'

Standartinė LoretaA » 22 Sau 2014 09:57

Buvau pasiruošusi tą patį klausimą, bet apžiūrėjau įdėmiai nuotrauką ir lyg tai pamačiau kyšančią atramėlę. Kadangi ją turiu, tai žinau, kad šiaip jau ne tokia jos figūra (xixi) . Įsivaizduoju, kad gal ir galima būtų ją auginti be atramos, bet tada ji užskleistų maždaug 5 metrų diametro plotą - įdomiai atrodytų.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 'Tour de Malakoff'

Standartinė Regina » 22 Sau 2014 10:01

2011 m. nuotraukose ir aš matau atramą, jei tik tokios užtenka, tai dar nieko baisaus :) Bet 2012 m. nuotraukoj tai tik medį už nugaros įžiūriu ;)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Tour de Malakoff'

Standartinė LoretaA » 22 Sau 2014 10:15

Blogai matai (xixi) . Nuo viršutinio žiedo slink žvilgsniu į dešinę ir pamatysi susuktos vielos viršunėlę :) Rožės šakos labai lengvos ir gan laisvai pasiduoda formavimui. Pasistatai bokštelį iš šakų ir susuki aplink ji - visai paprasta.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 'Tour de Malakoff'

Standartinė Regina » 22 Sau 2014 10:22

Na ir įžvalgumas - sakalo akis :D

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 'Tour de Malakoff'

Standartinė Jūratė » 22 Sau 2014 10:34

Gerai jūs čia mane pagavot, nes ir aš atsidariau originalią 2012 m. nuotrauką ir pradėjau aiškintis buvo ten kokia atrama ar nebuvo :D
2011 m. vyras buvo suvirinęs iš armatūros žiedą ant 4 kojų ir nudažė juodai, to pilnai pakako, 2012 m. užteko pagalio ar dviejų, tą suvirintą atramą panaudojau kitai kažkuriai rožei, ar buvau ją dar kokia virve surišus - jau nepamenu, pernai nereikėjo iš vis nieko, nes nebuvo ką ramstyt...
Pagal tai, kaip ji pas mane auga, niekaip neįsivaizduoju tokio dydžio, kaip kad Loreta parašė :D

Vartotojo avataras
Ignas
Pranešimai: 189
Užsiregistravo: 12 Rgs 2010 22:58
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: 'Tour de Malakoff'

Standartinė Ignas » 21 Sau 2020 22:06

Man labai graži žiedų spalva, kuri priklauso nuo žiedo amžiaus ir kažkiek nuo aplinkos temperatūros.
Paveikslėlis
Mano galerija
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Skelbti atsakymą

Grįžti į