Živilės rožyno kūrimas

Moderatorius: Jūratė

zivile
Pranešimai: 27
Užsiregistravo: 24 Sau 2014 12:16
Susisiekti:

Živilės rožyno kūrimas

Standartinė zivile » 26 Sau 2014 15:09

Laba diena. Planuoju nauja rozyneli ir zinau, kad cia yra daug galinciu padeti savo ziniom :) taigi dydis turetu but mazdaug 6x1.5-2m ir noriu anglisku roziu. Kolkas issirinkau golden ir jubilee celebrations, mary rose, abraham darby ir munstead wood. Tik dabar galvoju, ar ne per daug, tokiam zemes ploteliui? Gal geriau pasirinkt kokias 3-4, bet sodint po kokius du krumelius, kad veslesni butu, ar neverta? I tarpus sodinciau gal kokiu rusmeniu, salaviju, apvada is levandu ir rasakilu. Ikeliu foto, kad butu mazdaug aisku, kaip isivaizduoju viska :) cia krumelius padeliojau del spalvu. kada nors sitas rozynas bus prie terasos.
Paveikslėlis
screenshot app

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Živilės rožyno kūrimas

Standartinė LoretaA » 26 Sau 2014 15:42

Norėčiau paklausti, o namas bus toks kaip dabar matosi? Jeigu bus plytinis, gal reiktų pabandyti iš kokių nors augalų suformuoti rožėms žalią foną - plytos "surys" rožių žiedus. Iš paminėtų rožių nesirinkčiau Mary Rose - žiedlapiai greitai nubyra ir linkusi sirgti. Abraham Darby mėgsta saulėtą vietą, turbūt pas Jus tokia ir yra :) . Visos rožės labai gražios, gal Jubilee Celebrations reiktų sodinti porą krūmelių, Golden Celebrations ir Abraham Darby galingos rožės lyginat su Jubilee C. Munstead Wood neauginu ir nieko apie ją nežinau. Neformuokite gėlyno siauresnio nei du metrai, galėtų net būti kiek platesnis. Visi paminėti augalai gražiai atrodo prie rožių. Rusmenės arčiau sienos - gaus kažkiek pavėsio, levandas į priekį. Man atrodo turėtų būti gražu :) .

zivile
Pranešimai: 27
Užsiregistravo: 24 Sau 2014 12:16
Susisiekti:

Re: Živilės rožyno kūrimas

Standartinė zivile » 26 Sau 2014 15:59

Ačiū už patarimus. Tarp rožyno ir namo bus trijų metrų tarpas, ten darysime terasą kada nors :D taigi patarimą dėl žalio fono turbūt reikėtų atmesti? Kokiais atstumais man jas susodinti? Galvoju kas metrą ar daugiau?
Paskutinį kartą redagavo zivile 27 Sau 2014 15:53, redaguota 1 kartą(us).

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Živilės rožyno kūrimas

Standartinė LoretaA » 26 Sau 2014 16:10

Vadinasi gėlynas bus matomas iš visų pusių. Tuo atveju ir 3 metrai pločio ne per daug. Atstumas tarp rožių priklauso nuo rožių ir nuo to ar norite, kad rožės tarpusavyje susipintu šakomis, ar sodinsite tarp jų kitų gėlių intarpus. Abraham Darby, jeigu jai patiks vieta, gali būti dviejų ar net ir daugiau metrų aukščio ir bent jau 1,5 m pločio, tokiu atveju 1 metro tarpo gali ir nepakakti. Golden Celebration kiek menkesnė, o Jubilee.C dar mažesnė. Sodinant du krūmus vienos veislės užtenka 0,5 m tarpo, kitaip ir matysis, kad pasodinti du krūmai, o ne vienas.

zivile
Pranešimai: 27
Užsiregistravo: 24 Sau 2014 12:16
Susisiekti:

Re: Živilės rožyno kūrimas

Standartinė zivile » 26 Sau 2014 16:15

O vargeli, tai kaip dabar viską susiplanuot? Man gražiau, kai krūmai arčiau vienas kito, bet nesusipynę šakomis, juolab, kad planuoju ir kitokius augalus į tarpus. O gal dar kokia iš angliškų auginat?
Paskutinį kartą redagavo zivile 27 Sau 2014 15:52, redaguota 1 kartą(us).

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Živilės rožyno kūrimas

Standartinė LoretaA » 26 Sau 2014 16:25

Iš to kas šiai dienai liko Sibirkos rožyne, būtinai rinkčiausi Lady of Shalott, ji nepanaši į Golden Celebration, bet prie jos tikrai derėtų. Kitą vertus rožės ne eglės, jas juk galima formuoti :) - pažeminsit, pasiaurinsit. Blogiau, jeigu trūks ūgio ir rusmenės grasinsis jas peraugti.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Živilės rožyno kūrimas

Standartinė LoretaA » 26 Sau 2014 16:28

Pamiršau parašyti - neapsodinkit pirmais metais greitai augančias daugiamečiais - rožės atsiliks ir gali likti užstelbtos.

Vartotojo avataras
klevo lapas
Pranešimai: 254
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 13:48

Re: Živilės rožyno kūrimas

Standartinė klevo lapas » 26 Sau 2014 16:28

nenukabinkit nosies, lygioje vietoje kurti lengviau, nei su „paveldėtomis“ gėlynų formomis ir juose esančiais augalais.. :B Įdėjus meilės tikrai pavyks!

zivile
Pranešimai: 27
Užsiregistravo: 24 Sau 2014 12:16
Susisiekti:

Re: Živilės rožyno kūrimas

Standartinė zivile » 26 Sau 2014 16:39

LoretaA rašė:Iš to kas šiai dienai liko Sibirkos rožyne, būtinai rinkčiausi Lady of Shalott, ji nepanaši į Golden Celebration, bet prie jos tikrai derėtų. Kitą vertus rožės ne eglės, jas juk galima formuoti :) - pažeminsit, pasiaurinsit. Blogiau, jeigu trūks ūgio ir rusmenės grasinsis jas peraugti.
Apie šitą galvojau, bet kai ploto ne kažkiek, tai atmečiau dėl kažkurios kitos... O kol susiplanuosiu viską, tai jau bus išpirktos visos :D

zivile
Pranešimai: 27
Užsiregistravo: 24 Sau 2014 12:16
Susisiekti:

Re: Živilės rožyno kūrimas

Standartinė zivile » 26 Sau 2014 16:42

klevo lapas rašė:nenukabinkit nosies, lygioje vietoje kurti lengviau, nei su „paveldėtomis“ gėlynų formomis ir juose esančiais augalais.. :B Įdėjus meilės tikrai pavyks!
Tai aišku, kad lengviau, tik va bėdelė maža, kad aš ne LT, taigi nurodymus kur ir kaip sodint reik perduot mamai...

zivile
Pranešimai: 27
Užsiregistravo: 24 Sau 2014 12:16
Susisiekti:

Re: Živilės rožyno kūrimas

Standartinė zivile » 26 Sau 2014 16:50

O čia parodysiu pernai metų ne rožyną, bet kitą gėlyna gegužės ir liepos mėnesiais, kaip aš vadinu prieš ir po :D
Paveikslėlis
image hosting

Paveikslėlis
image hosting

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Živilės rožyno kūrimas

Standartinė Jūratė » 26 Sau 2014 17:07

Loreta, kokio pas tave dydžio Abraham Darby? Kažkaip sunkiai įsivaizduoju ją 2 ar daugiau metrų dydžio ir pusantro pločio... Golden Celebration turi vijoklinės rožės savybių, ji gali šaut labiau į aukštį, reikia atramos.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Živilės rožyno kūrimas

Standartinė LoretaA » 26 Sau 2014 17:27

Maniškė tikrai 1,5 pločio ir panašaus aukščio (1,5m), bet aš nepamiršau Reginos Abraham Darby, kuri tikrai buvo 2 m aukščio. Vadinasi, gerose sąlygose ji tokia ir gali būti.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Živilės rožyno kūrimas

Standartinė Regina » 26 Sau 2014 19:45

Loreta, su kažkuo painioji :) Niekada, net pačiais geriausiais klestėjimo laikais mano Abrahamas nebuvo 2 m aukščio (no) Gal 1,5 ir buvo, bet ir tai abejoju. Realiausia - 130 ir apie 100 pločio. Golden C. - taip, ši tikrai užauga virš 2 m, bet liaunos šakos svyra (Jūratė teisingai sako, kad jai reikės atramos), todėl ji atrodo žemesnė. Su teiginiu, kad genėjimo pagalba galima išlaikyti norimą ūgį, ne visai sutinku. Taip, kažkiek galima reguliuot, bet iš prigimties aukštesnės rožės vis tiek augins ilgas šakas. Jei jas žemai nurėšit, kad šakotųsi, tai žiedų gali tekt ilgokai laukt. Jubilee C. nėra didelė rožė, pasodinta arti A.Darby ir J.Celebration prapuls. Munstead Wood taip pat nedidelė, nesiekia metro. Pas mane jai kažkas nepatinka, tai krūmas gražiai neatrodo. Beje, Jūsų planelyje nematau tokios tamsios rožės. Kurioj vietoj ji augtų? Loretos pasiūlyta Lady of Shalott labai tiktų į kompaniją. Jau pirmais metais pastebėjau, kad tai puiki rožė.
O kairiam krašte matau Teasing Georgia ;) , gaila, kad jos jau nėra Sibirkoj.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Živilės rožyno kūrimas

Standartinė LoretaA » 26 Sau 2014 19:55

Man taip pasirodė iš tavo, Regina, senų nuotraukų. Gal ir nebuvo 2 metrų, bet šiaip ar taip tai didelė ir "riebi" rožė (xixi) .

zivile
Pranešimai: 27
Užsiregistravo: 24 Sau 2014 12:16
Susisiekti:

Re: Živilės rožyno kūrimas

Standartinė zivile » 26 Sau 2014 21:13

Mhm... gerai, tada abraham, golden celebration, lady of shalott ir kokią dar į kompaniją iš sibirkoj esančių pasiūlytumet? O ten kairėj pusėj tai turėtų kaip ir g. celebr. būt, matyt ne tokią išsisaugojus būsiu...
Paskutinį kartą redagavo zivile 27 Sau 2014 15:54, redaguota 1 kartą(us).

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Živilės rožyno kūrimas

Standartinė LoretaA » 27 Sau 2014 06:49

Pažiūrėkite Sibirkos Rožyno skyrelį "Idėjos". Kaip gražiai atrodo pilnavidurės rožės su tuščiavidurėm ar smulkiais žiedais. Kaip pavyzdys iš SR "Idėjų" 'Ghislainde de Feligonde' ir 'Golden Celebration'. Dar galima derinti senovines su tuščiavidurėmis, nebūtina rinktis vien angliškas (xixi) . Pvz: Vick's Caprice su Ballerina arba John Hopper su 'Mozart', Red Ballerina su Parole ir t.t.
Gal aš čia ir visai į pievas, bet nepabandęs nesužinosi. Sumeskit pavasarį rožes į vazonus, pražys - suderinsit :)

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Živilės rožyno kūrimas

Standartinė Rita » 27 Sau 2014 09:26

Pas mus Abraham Darby tikrai virš dviejų metrų,kadangi auga dvi šalia,o dar greta dvi Graham Thomas,tai vaizdelis buvo nenusakomas,reikėjo su sekatoriumi darbuotys visą vasarą :) Man A.Darby nuostabi,labaimyliu šią rožę.
Golden Celebration auga menkiau ,nesiekia pusantro metro,bet labai žavinga :)
Praeitų metų meilė-Jubilee Celebration <3 <3 ,bet jos grožis atsiskleidė tik trečiuose metuose,porą metų augo labai liaunom šakom ir sunkius gražuolius žiedus neįstengė pakelti į dangų,jas sodinčiau tikrai du ir priekyje,gražesnės rožės neįmanoma norėti <3
Pritariu Loretai,Mary Rose nesodinčiau ,ryte pražydus,vakare be žiedlapių,labai gaila,bet jau taip yra,jos brolis ar sesė Winchester Cathedral visai kita rožė-man ji labai patinka,jei reikės baltos-drasiai galima rinktys.
Man dar iš Sibirkoje esančių anglių labai,labai graži rožė-Princess Alexandra of Kent,jas taip pat reikia sodinti dvi ir priekyje,nors krūmas ne labai gražus,bet prisodinus daugiamečių viskas išsispręstų :)

zivile
Pranešimai: 27
Užsiregistravo: 24 Sau 2014 12:16
Susisiekti:

Re: Živilės rožyno kūrimas

Standartinė zivile » 27 Sau 2014 11:20

LoretaA rašė:Pažiūrėkite Sibirkos Rožyno skyrelį "Idėjos". Kaip gražiai atrodo pilnavidurės rožės su tuščiavidurėm ar smulkiais žiedais. Kaip pavyzdys iš SR "Idėjų" 'Ghislainde de Feligonde' ir 'Golden Celebration'. Dar galima derinti senovines su tuščiavidurėmis, nebūtina rinktis vien angliškas (xixi) . Pvz: Vick's Caprice su Ballerina arba John Hopper su 'Mozart', Red Ballerina su Parole ir t.t.
Gal aš čia ir visai į pievas, bet nepabandęs nesužinosi. Sumeskit pavasarį rožes į vazonus, pražys - suderinsit :)
Norėčiau angliškų, kaip prisiminimo apie Angliją (xixi). Bet neatmetu ir pamaišymo varianto (like). Man svarbiausia kvapas, ir kad ilgai žydėtų. O dėl tų vazonų, tai labai gera mintis, mamai būtų mažiau vargo duobes kasant, o aš grįžus birželį susisodinčiau :?

zivile
Pranešimai: 27
Užsiregistravo: 24 Sau 2014 12:16
Susisiekti:

Re: Živilės rožyno kūrimas

Standartinė zivile » 27 Sau 2014 11:23

Bet sodinti priekyje, tai reikia, kad rožynas platus būtų, aš tokio kaip ir neplanuoju...
Paskutinį kartą redagavo zivile 27 Sau 2014 15:55, redaguota 1 kartą(us).

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Živilės rožyno kūrimas

Standartinė LoretaA » 27 Sau 2014 11:27

Nieko - suplanuosit :D Ir mes neplanavom, o kas išėjo :B

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Živilės rožyno kūrimas

Standartinė Aistė » 27 Sau 2014 17:49

LoretaA rašė:Nieko - suplanuosit :D Ir mes neplanavom, o kas išėjo :B
:D

Aš angliškų neturiu daug, bet mano vien iš mylimiausiu Abrahamas, pas mane apie 1.5 tikrai. Iš tų ką siūlo Sibirka imčiau Abrahama, Jubellie Celebration, Princess Alexandra of Kent, Winchester Cathedral. Ir kiek matau spalviškai gal visai neblogai turėtų atrodyti. Nesu tikra dėl krūmų formos

zivile
Pranešimai: 27
Užsiregistravo: 24 Sau 2014 12:16
Susisiekti:

Re: Živilės rožyno kūrimas

Standartinė zivile » 27 Sau 2014 19:17

Išsirinkau, jau gal galutinai, abrahama, golden ir jubilee celebration ( pastarosios 2 krūmelius) ir lady of shallot. Pradžiai (xixi)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Živilės rožyno kūrimas

Standartinė Jūratė » 27 Sau 2014 20:13

zivile rašė:Išsirinkau, jau gal galutinai, abrahama, golden ir jubilee celebration ( pastarosios 2 krūmelius) ir lady of shallot. Pradžiai (xixi)
Puikus pasirinkimas (like)

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Živilės rožyno kūrimas

Standartinė Virginija » 27 Sau 2014 20:36

Tik mažai :D

Skelbti atsakymą

Grįžti į