2014 pavasaris

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

2014 pavasaris

Standartinė LoretaA » 03 Kov 2014 06:25

Savaitgalį, netikėtai pati sau, atidengiau visas rožes. Lyg tai buvai nusprendusi atidengti tik senovines, bet kai pradėjau, taip ir nesustojau. Oras pasakiškas - ne man, o rožėms. Kiek atsimenu, nei karto, kai auginu rožes, nepasisekė atidengti apsiniaukiusią dieną. Palikdavau dalį agroplėvelės ir vėjas ją draskydavo kaip bures. Šiemet viską nuėmiau, palikau tik ant lepių rožių "apatinius marškinėlius".
Beveik visos rožės atrodo gerai, išskyrus "Blossomtime" - ją teks kirpti iki žemės (pernai daugiau buvo likę). Kur pažvelgsi - visur milžiniškos dėmės, susiliejančios į bendrus ežerus. Kartu su ja uždengta Cristine Helene, nepadoriai žalia ir sveika. Kaip peržiemojo kitos - pasimatys vėliau.

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Elena » 03 Kov 2014 07:19

Loreta,ar nepaskubėjote?
Paskutinius tris metus užsirašau orus ir kada nudengiu rožes pavasarį.
2010- kovo 18d. polaidis, balandžio 1 pradėjau nudengti rožes.
2011- kovo13d. +10. kovo 22 nudengiau rožes.
2012-kovo 20d. po 3 šiltų dienų prisnigo.26- šalta-sninga. balandžio 3-5 sninga.
2013- kovo3d.-4. Likęs kovo mėnuo labai šaltas;-17, -18 naktimis, dienomis-6 -8 šalčio.Balandžio- 5d aplink pusnynai...balandžio 12d-lyja+6, lopais nutirpo sniegas.
Taigi , dar galima laukti visokių siurprizų.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė LoretaA » 03 Kov 2014 07:37

Galima ir be abejo jų bus. Bet aš jau nudengiau ir neapdenginėsiu :B , nors atramos dar nenuimtos, tik skudurai nurinkti. Rožės nesprogsta. Dabar atidengtos grūdinasi esant apsiniaukusiam orui. Žiūrėk ir užsigrudins (xixi) . Gal aš ir pati sau prieštarauju, bet ... turiu tiek planų, tiek augaliukų pas mane turi atkeliauti, o kur aš juos sodinsiu, jeigu viskas užklota, kurmių išrausiota. Negaliu sėdėti sudėjusi rankas. Vsio, man jau pavasaris, teks rožėms taikytis prie manęs, užtenka kiek metų aš prie jų taikiausi. Kitą vertus, daugelis net nedengia tokių rožių, kurių pas mane dauguma. Ir pašalo jau beveik niekur nėra - kai atidenginėju, man tai pagrindinis kriterijus. Kur yra - rožes palikau pridengtas.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Regina » 03 Kov 2014 08:04

Loreta netikėtai sau pačiai atidengė, o aš labai norėjau atidengt visas, bet... Diena ne guminė, rankos tik dvi, o ir mano nugara nnusprendė, kad pirmamkartui užteks, jei atidengsiu tik senovines :D Šiandien sėdžiu leisgyvė, bet labai savim džiaugiuosi :) Toks jausmas, kad uždengt buvo lengviau, negu atidengt (xixi) Turbūt padariau keturženklį pasilenkimų skaičių :D
Tai va, atidengiau visas senovines, net nereikia sakyt, kad jos atrodo puikiai :) Yra jau išsprogusių ir netgi su maždaug 5 cm ūgliukais ir mažais lapeliais (flower) Tai apatinės šakos, kurios gulėjo ant žemės po kupeta kitų šakų ir lapų, be to, dar uždengtos danga. Kadangi kiekvienas krūmas buvo dengtas atskirai, tai nusilenkt kiekvienai rožei teko daug kartų (xixi) - ištraukt kuoliukus, nuimt dangą, atrišt virves, ištraukt kablius, padėt rožei atsistot. Nuėmiau polietilenus ir nuo visų kitų, labai norėjau visas atidengt, o dar labiau norėjau pagenėt (dance) Apėmė baisus pavydas, kai paskaičiau, kad Nijolė jau geni (xixi) Užmečiau vieną akį į angliškas - iš pirmo žvilgsnio viskas atrodo gerai.
Ir dar labai savim esu patenkinta, kad tvarkingai sulanksčiau visas dangas, suvyniojau virveles, tvarkingai kitiems metams sukroviau kuoliukus - tai labai svarbu, nes kartais nutinka taip, kad kas nors jais iškūrena pirtį :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė LoretaA » 03 Kov 2014 08:17

Regina, tu šaunuolė (like) . Aš tik storas agrodangas sulanksčiau: kur tokias į maišą kimšti - vienam gabalui vieno maišo reiktų. Visas kitas sukimšau į maišus - kada nors sulankstysim dviese, o gal dar kas nors prisidės. Visada sulankstau ir surūšiuoju pagal dydį, storį - rudenį paprasta surasti ko reikia.
Kaip smagu, kad ne viena sulaukusi pavasario. Įdomu, kad pas tave sprogsta, pas mane daugu daugiausia 2 - 4 mm pumpurai, didžioji dalis dar įmigusios.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Regina » 03 Kov 2014 08:58

Ne tokia ir šaunuolė, pirmą kartą taip tvarkingai dirbu :D Be to, dar pilna tų dangų ant rožių, gal paskui nebus laiko taip tvarkytis. Gerai žinau, kad jei iš karto nesutvarkysiu, tai paskui tikrai nebus kada. O dar ir surūšiuot pagal visus parametrus - tai man misija tikrai neįmanoma :D :D :D
Beje, mane labai nustebino Bremer Stadtmusikanten - pasirodė, kad ji visiškai iššalusi, nors gulėjo po bendra danga su visom angliškom.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Jūratė » 03 Kov 2014 09:13

Kokios šaunuolės, daug nuveikėt!
Aš tik truputį genėjau kai kurias nedengtas rožes. Bet kaip genėti Marguerite Hilling ? Yra kelios šakos senesnės, nuo pietinės pusės žievė net nupilkėjusi, sumedėjusi, tokias šakas turbūt pjaut lauk. bet ką daryti su kitom? Jos maždaug nuo vidurio atrodo kaip retas šepetys buteliams plauti, o ant galų visas kuokštas smulkesnių šakelių:
Paveikslėlis Paveikslėlis
Kaip tvarkyt tokią rožę? :(

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Regina » 03 Kov 2014 09:17

Tokias pilkas šakas aš išpjaunu. O ir šiaip praretint reikėtų.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė LoretaA » 03 Kov 2014 09:22

Ir aš nežinojau kaip jas genėti, kol pas mane neapsilankė talkoje Nijolė ir Regina ir nenugenėjo - staiga viskas paaiškėjo. Visas pilkas šakas von, smulkias von, galus šepečių patrumpinti - kaip ir viskas :) .
Schloss Eutin yra Bremer Stadtmusikanten sportas ir visada žiemoja bjaurokai, nors ir po bendru milžinišku apklotu. Praeitą rudenį ant jos užmečiau papildomai porą sluoksnių agrodangos. Pakėliau vakar - pasirodė, kad viskas gerai, kaip yra iš tikrųjų pamatysiu vėliau. Bremer Stadtmusikanten brolienei įtaisiau - visada žiemoja žymiai blogiau už kitas. Veiksmas Kaune ir apsaugotame iš visų pusių sode, o ne laukuose kaip pas tave.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Jūratė » 03 Kov 2014 09:42

Ar teisingai supratau - čia kelias šakas pažymėjau, ką pjaut
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė LoretaA » 03 Kov 2014 09:49

Nežinau kaip reikia, bet aš ne taip geniu. Tik pačią šluotelę - taip, kaip ir pažymėjai, o likusių tik pačius galiukus - po porą cm, o ne praktiškai iki stiebo. Svarbiausia pilkas šakas iki žemės iškirpk ar išpjauk ir tuoj vietos atsiras. Labai daug laiko atima toks krūmo genėjimas (visų iki vienos šakelių patrumpinimas), bet žydėjimas viską atperka.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Jūratė » 03 Kov 2014 09:52

aaaaa supratau
Turbūt reiktų ir daugiau šakų nuo žemės iškirpt, nes pilkos tokios gal tik 2, tai labai žymės nesudarys tam tankumyne.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė LoretaA » 03 Kov 2014 09:56

Iškirpsi ir pamatysi gana ar ne. Kažkada skaičiau, kad ši rožė nemėgsta genėjimo ir aš jos negenėdavau visai iki nepasirodė Regina su Nijole (xixi) .

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Regina » 03 Kov 2014 10:04

Kaip yra gerai genėt pas kažką kitą (xixi) Čik, čik viską iškarpai, pasižiūri - dar iškerpi (dance) Kai jau beveik nieko nelieka ir rožių šeimininkas žiūri paklaikusiom akim, nusprendi, kad jau bus gana :D
Kad pas mane kas taip išgenėtų, nes savų rožių juk gaila (xixi) Pasižiūrėjau į tas atidengtas senovines - tokie brūzgynai, bet senų šakaų tai lyg ir nėra. Ką pjaut, kiek pjaut :?

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 2014 pavasaris

Standartinė DaliaRaimonda » 03 Kov 2014 10:13

Na, Loreta su Regina šaunuolės (like) . Aš šią savaitę jau irgi mesiu visus apklotus nuo rožių :) . Nes kita savaitė labai šilta ir saulėta bus. Vėliau truputį "atšals" iki + 5 C, bet jau nesvarbu :) Manau ir vieną naktį -5 C rožėms nebus baisu :) Ech, pavasaris ateina (dance)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė LoretaA » 03 Kov 2014 10:16

Va, va Dalia Raimonda, todėl ir nurinkau apklotus, nes kita savaitė bus saulėta.

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Nijola » 03 Kov 2014 10:21

|( |( |( :$ :? (smoke) (xixi)

Jūrate ne taip :) teks tau atvažiuoti iki manęs, jei netingi :)
arba per pietų pertrauką į vienuolyną parodysiu (xixi)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Jūratė » 03 Kov 2014 10:28

Pas tave, Nijole, daugiau rodomosios medžiagos (xixi) , nors man tiktų ir vienuolynas. Tingėt tai netingiu ir dar dėl tokio reikalo! Tik kaip suderint kada? Gal po seminaro pavyktų praktinę pamoką suorganizuot, tik kaip viską spėt?...

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Aistė » 03 Kov 2014 10:38

Gal Nijolė su Regina pas ką nors talkos važiuos rožių genėti :D Prisijungsiu ir aš (yes)

Savaitgalis visiškai nedarbingas :( Tik surinkau nugenėtų obelų šakas ir viskas |)

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Rudenelis » 03 Kov 2014 11:06

Mano Blossom Time jau po "operacijos", o vaizdas prieš tai buvo lygiai toks, kokį aprašė Loreta. Pernai truputį sirgo miltlige.

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Paukštukas » 03 Kov 2014 11:36

Vakar ir aš išėjau rožių nudengti. Ir nudengiau tik kai kurias, kur žemė minkšta. Daug kur statybinius vinis vos pajudint galima, į kitą vietą neįsismeigia - dar neatšilus žemė.
Aišku, pažiūrėjau kai kur rezultatų. Nuvylė eilinį kartą angliška Lady of Megginch - šakų galai žali ir gražūs, bet apačioj šakos dėmėtos. Reiks kirpti arba iškast visai |( Levander Dreams po dviguba danga ant karkasiuko - juoda, toks rezultatas pirmą kartą :(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė LoretaA » 03 Kov 2014 11:51

Rudenėlį, galvoju, kad mūsų rožės "Blossomtime" sušuto kol dar neatėjo žiema. Abi buvome pasistengusios. Blossomtime rožė, kuri auga ir žydi iki užšąla, manau, kad jai nepatiko būti šiltai, šiltą rudenį, uždengtai. Jeigu ataugs, ateinatį rudenį dengsiu kitaip.

Vartotojo avataras
klevo lapas
Pranešimai: 254
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 13:48

Re: 2014 pavasaris

Standartinė klevo lapas » 03 Kov 2014 11:54

Nijola rašė: Jūrate ne taip
jau negaliu sulaukt to seminaro (xixi) nes su genėjimu tai bus visaaaaai :B
nuėmiau ir aš vakar dangas, bet liko visi eglišakiai. Rožės jaunos, tik kelios
nuo žemės atsiplėšę, tai labai gražiai eglišakiais užsidengė (o be to, pasisekė
tiek jų gauti). Ant Lykkefund užmečiau „marškinius“ – minuso dar bus, tai pagailo.
Taip pat pagalvojau, kad visai ne vietoj pernai pavasarį ją pasadinau, kaip ir dar
kelias... Žodžiu, laukia ne tik sodinimas, bet ir persodinimas. Tikuosi, taip ne kasmet (drunk) apželdinimo strategija mat su trūkumais, ir vis kintanti :)

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Nijola » 03 Kov 2014 11:56

Aistė rašė:Gal Nijolė su Regina pas ką nors talkos važiuos rožių genėti :D Prisijungsiu ir aš (yes)

Savaitgalis visiškai nedarbingas :( Tik surinkau nugenėtų obelų šakas ir viskas |)
O kas bus toks drąsus, ir pakvies ? :B :D

Aš turėjau laisvą tik sekmadienį tai nieko ir nedariau, išėjau į lauką pavaikščiojau, pasakiau šalta ir grįžau į šiltą trobą :B :D :D

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Jūratė » 03 Kov 2014 11:58

Nijola rašė:O kas bus toks drąsus, ir pakvies ? :B :D
:D , jei jūs mano rožių neišsigąsit :D

Skelbti atsakymą

Grįžti į