2014 pavasaris

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Esmiralda » 17 Kov 2014 11:57

O aš džiaugiuosi kad rožes po eglišakiais palikau. Ir medelių nenurišau, nors pagunda labai didelė buvo. Nusprendžiau viską atidengti po šitos pūgos. Kaimynai šiandien apžiūrėjo kas likę po vėtros, tai rado mūsų kieme besiganantį stirnų pulkelį. Ojojoj kaip gerai, kad jauni medeliai dar apdangstyti (bravo)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Jūratė » 17 Kov 2014 12:11

Mes ir medelių dar nenurišom, nors stirnų pas mus nebūna, bet kiškiai besarmačiai kasmet apsilanko :)
Neatsimenu, ar pasakojau. Kai nudengiau anglišką rožyną, tai net juoktis pradėjau - žolė takeliuose žalia žalia :) , visur tokia ne kokia, pilkai ruda, o ten po bendrom dangom (buvau dengus viską tuo 4 m pločio lutrasilu) gražiai jau bevegetuojanti, vaizdelis kaip kokioj oranžerijoj :D

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Rūta » 17 Kov 2014 12:39

Kokia graži žiema... sakyčiau, jei tai būtų prieš kokį menesį :) O dabar belieka sakyti, koks keistas pavasaris... |( Juolab kad kitą savaitgalį jau beveik vasariškas temperatūras žada.

Savaitgalis buvo tikrai nekoks. Vėjas plaikstyte plaikstė dar nenudengtų rožių dangas, bet kadangi jos prie medinių karkasiukų prikaltos, tai tik tiek ir begalėjo padaryti – plaikstyti. Galai ir daug kur šonai buvo atidaryti, liko tik viršus pritvirtintas, bet nieko, atlaikė. Ir karkasiukai, ir viršutiniai, net ir apatiniai „baltiniai“ liko vietoj, tuo ir džiaugiuosi. Kiek pažiūrėjau, rožės atrodo labai gerai peržiemojusios, prastesnis rezultatas bus nebent tų, kurios iš rudens jau buvo silpnesnės, bet tai tik prielaida. Sekmadienį tik trumpam nosį galėjom iškišti, daugiamečių senus stiebus pakarpėm. Iš žiemos kapo šiltnamyje iškasėm savo užvargusią miegančiąją gražuolę 'Gloire de Dijon', kuri pernai visus metus vargusi vos liko gyva. Peržiemojo užkasta šiltnamyje plikom šaknim super gerai – žalia iki galiukų. Pasodinom į vazoną, gal išgyvens...

O šiaip visą mėnesį negalėdama nuvažiuoti į kaimą jau galvojau, kad baisiai vėluojam su pavasario darbais... Bet kur tau – pas mus to pavasario dar labai mažai, dauguma daugiamečių dar nė gyvybės nerodo, svogūninės tik tik pradeda lįsti, žemė šalta, šlapia... Gal pas ką kaimynų namais nuo vėjų apsaugotuose soduose jau ir pavasaris kaip reikiant, pas mus dar tik labai ankstyvas....

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Regina » 22 Kov 2014 22:26

Nuėmiau viską, kas dar buvo likę, atrišau, pastačiau ant kojų, kiek spėjau - genėjau. Genėjau angliškas, nes jos jau "dega", visos sprogsta, kai kurių dideli lapai, kai kurių tie dideli lapai jau nušalę, o gal nudegę, nežinau. Angliškų vaizdas neblogas, bet labai nustebino Benjamin Britten :? Visada puikiausiai žiemodavo, dabar išpjoviau gal du trečdalius šakų. Kai kurios modernios atrodo prastai ir labai prastai, kai kurios iššalo visai, AH taip pat tikriausiai reikės raut. Bet labiausiai susinervinau, kai pajudinus rožes, jų šakos liko mano rankose, o to, kas buvo po žeme, nėra visai (hit) Tys krūmai, o gal bus ir daugiau, pelėnų visai sunaikinti. Jau galvojau, kad tuos bestijas buvau visai išnaikinus, bet ir vėl atsirado. Gerai dar, kad kol kas jų kelyje tik trys rožės pasitaikė

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 2014 pavasaris

Standartinė DaliaRaimonda » 23 Kov 2014 18:13

Užjaučiu Regina dėl suvalgytomis šaknimis rožių. O tos nušalę gal dar ataugs iš skiepo vietos.:) Neskubėkite iškasinėti.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė LoretaA » 23 Kov 2014 20:44

Bijau, kad čia vandeninių pelėnų darbas - juk pas tave vanduo aplink. Rusiškuose forumuose vis apie juos rašo - bjaurus padaras, viską pakely sugraužia. Rašo, kad katinai juos medžioja.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Regina » 23 Kov 2014 21:15

Gal vandeninis, bet greičiausiai paprastas, rašo, kad vandeniniai Lituvoje gana reti. Kažkada buvau pagavus bulves kasdama. Galų gale, koks skirtumas, kuris mano rožėmis minta (mad)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Regina » 24 Kov 2014 13:49

Nuėjau į Maximą, radau rožių, nusipirkau dvi :D :D :D Įdomus tas pavasario poveikis (xixi)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Jūratė » 24 Kov 2014 14:25

Regina rašė:Nuėjau į Maximą, radau rožių, nusipirkau dvi :D :D :D Įdomus tas pavasario poveikis (xixi)
o geras :D :D :D
aš prieš maksimines puikiai atsilaikau, bet jei kalbama apie pvz. Petrovičių, tai be šansų :D

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Regina » 24 Kov 2014 14:56

Atsilaikau ir aš prieš maksimines, tik vieną auginu jau daug metų. Neturiu jai jokių priekaištų - puikiai auga, gerai žiemoja, nuolat žydi ir dar uogų priaugina :) Ji tikrai buvo kažkokia užsienietė (xixi) tvirta, gerom šaknim. Tų, kur šiandien pirkau, šaknys ne kažin kokios. Kažin, kas tų rožių "gamintojas" :? Bet pasitaikė tos, kur pas mane daug metų buvo leisgyvės, per vasarą po 3-4 žiedus teparodydavo, o po šios žiemos gal jau ir neliko, dar nespėjau apžiūrėt. Vis gailėjau išmest, laukiau, kad pasitaisys (xixi) Šiemet jei ir nenumirė, tai vis tiek rausiu lauk ir pakeisiu jaunesnėm :) Tai Peace ir Kronenbourg, nenoriu jų prarast, ypač pirmosios.

Vartotojo avataras
klevo lapas
Pranešimai: 254
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 13:48

Re: 2014 pavasaris

Standartinė klevo lapas » 24 Kov 2014 17:46

„maximos rožių loterija“ :D
jau čiupinėjau ir aš penktadienį, paskui dar sekmadienį, bet kol kas dar laikausi

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Virginija » 24 Kov 2014 22:18

Regina rašė: Bet pasitaikė tos, kur pas mane daug metų buvo leisgyvės, per vasarą po 3-4 žiedus teparodydavo, o po šios žiemos gal jau ir neliko, dar nespėjau apžiūrėt. Vis gailėjau išmest, laukiau, kad pasitaisys (xixi) Šiemet jei ir nenumirė, tai vis tiek rausiu lauk ir pakeisiu jaunesnėm :) Tai Peace ir Kronenbourg, nenoriu jų prarast, ypač pirmosios.
Kadangi tokios pat dvi ir pas mane, tai visgi nebėgsiu į Maximą, bet šią vasarą duosiu joms paskutinį šansą :)

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: 2014 pavasaris

Standartinė lelijele » 25 Kov 2014 12:48

Aš Maximoj senai buvau. Dar rožių nebuvo. Kažkaip ir be jos neblogai verčiuosi. Užtai lelijų pavariau. Nu neįmanoma buvo atsispirt ir dar šiandien iš e- sėklų užsisakiau. Visus pavasaris veikia.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Jūratė » 29 Kov 2014 19:48

Kaip sekės tokią gražią dieną? Jau lyg ir pusę rožių nugenėjau, tikiuosi kitą savaitgalį visas sutvarkyt. Jei žiemą džiaugiaus, kad rožė tokią švelnią žiemą puikiai peržiemos, tai dabar visai nesidžiaugiu. Labai daug iškerpu, jei ne dėl šalčio tai dėl infekcinio nudegimo pažeidimų :-(

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Aistė » 29 Kov 2014 20:05

Aš jau prieš savaitę visas išgenėjau. Reikės dar vėliau kai kur prasieiti. Nukirpau irgi daug, daugiausiai jau senas šakas, nulaužtas,pažeistas. Nušalusios tik kelios rožės iki žemės. Šiaip labai gražiai skleidžiasi lapukai. Lousas jau išskleidė lapukus. Kitą savaite žada šaltesnį orą, tai pristabdys rožių augimą. Bet dar tik kovas, o jeigu taip ir toliau, tai po savaitės kitos jau ir veją reikės pjauti :D
Paskutinį kartą redagavo Aistė 30 Kov 2014 01:14, redaguota 1 kartą(us).

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Regina » 29 Kov 2014 20:08

Gerai sekėsi :) Ne taip daug tų rožių jau ir liko (dance) Tikriausiai blogai geniu, kad taip greitai man einasi (xixi) Tame tarpe pasodinau lelijas ir maximines rožes, bei iškasiau duobes pusei serbiškų rožių :)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 2014 pavasaris

Standartinė DaliaRaimonda » 29 Kov 2014 20:15

Oho Regina kokia greita :)
Aš nugenėjau visas angliškas rožes. Šiandiena buvo tik kambarinių augalų laistymo diena (xixi), na dar važinėjimas po miestą. Tad, ryt vėl kibsiu į rožes :) Ir aš Jūrate, galiu pasakyti, kad ši žiema mano angliškoms rožėms buvo bloga. Tiksliau, auginant rožes Lietuvoje, negali atsipūsti ir galvoti: ai, šilta. Tai va, angliškas rožes uždengiau palikdama nedidelį oro tarpą apačioje. Galvojau prisnigs ir viskas bus gerai. Deje, neprisnigo tiek ir tas tarpas liko. Ir per tą baisingą vėją rožės sušalo. Beveik visa pirma eilė 6 vnt. angliškų rožių nukirptos iki pat apačios. Gal ataugs, arba reikės belstis į Dovilės duris ir šaukti gelbėkite, reikia rožių (xixi)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Regina » 29 Kov 2014 20:30

O aš pasakyčiau, kad angliškos, lyginant su kitomis moderniomis, tikrai nėra lepūnėlės. Taip, yra apšalusių,pašalusių, dėmėtų, bet dauguma gražios. Ko negaliu pasakyt apie kitas.

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Aistė » 30 Kov 2014 00:49

o pas jus visas buvo dėtas politilenas ant viršaus?

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Jūratė » 30 Kov 2014 06:48

Regina, o kurios labiausiai dėmėtos?
Pas mane polietileno nebuvo, niekad jo nededu.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 2014 pavasaris

Standartinė DaliaRaimonda » 30 Kov 2014 09:52

Pas mane šį kartą nebuvo, bet pas mane ne polietilene esmė, o pačioje apačioje paliktame tarpe tarp žemės ir agrodangos (hit) .

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Aivė » 30 Kov 2014 09:55

Ir aš nededu polietileno, tik vieną sluoksnį Lutrasilo ant karkaso. Angliskų a nei viena šakalė šiemet nenušalo :) O šalia augančios levandos sausos, nebent ataugs iš apačios...
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Regina » 30 Kov 2014 19:17

Pas mane beveik pabaigtuvės :) (dance) Liko visai nedaug, gal tik kokiai valandai ar dviem darbo :) Dabar didžiausias darbas - surinkt, išnešt, išvežt išpjautas šakas, kurių visur didžiausios krūvos.
Ačiū Nijolei :* :* :* - senovinės atrodo tiesiog nuostabiai <3 Kitas buvau nugenėjus pati, Nijolė nespėjo patikrint, ar gerai nugenėjau :D

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Aistė » 30 Kov 2014 19:23

Regina rašė:Pas mane beveik pabaigtuvės :) (dance) Liko visai nedaug, gal tik kokiai valandai ar dviem darbo :) Dabar didžiausias darbas - surinkt, išnešt, išvežt išpjautas šakas, kurių visur didžiausios krūvos.
Ačiū Nijolei :* :* :* - senovinės atrodo tiesiog nuostabiai <3 Kitas buvau nugenėjus pati, Nijolė nespėjo patikrint, ar gerai nugenėjau :D
Su beveik pabaigtuvėmis (handshake)
O čia gerai ar blogai, kad Nijolė nespėjo patikrinti (xixi)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Regina » 30 Kov 2014 19:34

Aistė rašė: Su beveik pabaigtuvėmis (handshake)
O čia gerai ar blogai, kad Nijolė nespėjo patikrinti (xixi)
Ačiū :)
Nei gerai, nei blogai - vis tiek jau buvo nugenėtos :D

Skelbti atsakymą

Grįžti į