Aistės rožynai

Moderatorius: Jūratė

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Aistės rožynai

Standartinė Virginija » 05 Vas 2014 20:22

Aistė rašė:Dabar pagalvojau, kad visos mano nuotraukos yra pirmojo žydėjimo, nes antruoju neturiu kuom pasigirti. Žydi, bet pavieniai žiedai. Bandau išmastyti kokios priežastys to? Ir sugalvojau kelis varijantus kodėl gali taip būti .
1. Per mažai tręšiu? Po pirmojo žydėjimo beriu po saują trąšų. Pradedu mastyti, kad gal mažokai.
2.Per silpnas genėjimas po pirmojo žydėjimo? Nukarpau žiedus ir patrumpinu šakeles. Bet pradedu mastyti, kad to maža. Reikia truputi drastiškiau rėžti?
3. Trečios nesugalvoju :D gal jus ką pasiūlysit |(

Beje, šiemet puse rožių pavasarį tręšiau mėšlu, įterpiau į dirvą. Bijodama nenudeginti, bėriau po nedaug. Kitas tręšiau bulvių trąšom. Man pasirodė, kad tos kurias tręšiau mėšlu mažiau sirgo ir buvo vėšlesnės. Galvoju šiemet bandyti tręšti visas mėšlu. Bet kaip tada su vasariniu tręšimu? Liepos viduryje. Ar dar galima tręšti mėšlu? Ne per vėlu? Nes pernai tręšiau paprastos berods universaliom trąšom, o gal bulvių |(
Manau, kad mėšlu reikia tręšti tik pavasarį, jis įsisavinamas po truputį, tai ir yra jo privalumas, augalas pasiima tiek, kiek jam reikia. Jei mėšlas galvijų ar arklių, tai nudeginimo tikimybė labai maža. Kas geriau - turbūt niekas nežino, juk tas rožių žydėjimas nuo daug ko priklauso. Rusės sako:"roza - doč navoza", bet nuomonės įvairios.
Man atrodo, pernykštė vasara buvo keistoka - antrasis žydėjimas, ko gero, buvo vėliau, nes buvo labai sausa. Be abejo, jei rožių nelaistom, bet kokių trąšų įsisavinimas menkas. Aš paprastai stengiuosi patręšti prieš didesnį lietų.
Na, o trečia - gal per daug norim? :)

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Aistės rožynai

Standartinė Aistė » 05 Vas 2014 21:12

Gal ir per daug norim. Įdomu kaip būtų vasara prisiminti šią temą. Gal pas ką į svečius įsiprašyti per pakartotiną žydėjimą :$ :D

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Aistės rožynai

Standartinė Aistė » 05 Bir 2014 11:02

Keliu ir aš savo menkus žiedus. Didelis ačiū Loretai, kad pasidalino tokiu paprastu būdu kaip įkelti foto, nes kankindavausi. Tai dabar kai pridėsiu foto :D Tiesa pavasaris liūdnokas. Veigelės nušalo, alyvos nušalo. Net ir laipiojanti hortenzija pašalo, yra tik keli menki žiedeliai. Džiaugiuosi, kad tuo metu dar nežydėjo jokie vaiskrūmiai. Tai uogų bus šis tas.
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis[url=http://postimg.org/image/xjy37c8mx/]Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Praradimų turiu irgi nemažai. Pagrinde rožės. Broliams Grimams, kaput. Vienas Loenardas iškeliavo į dausas. Europiana, White Meidiland ir Amadeus skaičiuoja paskutines savo minutes, nes manau, kad jau tikrai nebeprisikels. Na ir kelios Petrovičiaus rožės dar nerodo gyvybės, nors matau kad šakelės žalios, tai gal dar yra vilties. Vistik šaknys galingos, gal ką ir išperės. O šiaip smagus laikas vasara <3

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Aistės rožynai

Standartinė Jūratė » 05 Bir 2014 11:09

Labai gražu! <3

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Aistės rožynai

Standartinė LoretaA » 05 Bir 2014 11:12

Jėzau kaip grau, bet negaliu dabar žiūrėti :(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Aistės rožynai

Standartinė LoretaA » 05 Bir 2014 13:42

Per keletą kartų šiap ne taip pažiūrėjau. Labai kokybiškos nuotraukos, nuostabūs pumpurai ir žiedai, net peržydėjusi raganė atrodo puikia (flower) (flower) (flower) . Labai labai labai <3 <3 <3 .

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Aistės rožynai

Standartinė Aistė » 05 Bir 2014 17:09

Malonu, kad ir jums patinka :) . O nuotraukos kokybiškos, nes foto aparatūra nebloga. Ir pats fotoaparatas ir objektyvas. Tik aš varna vis ne iki galo išanalizavusi visų jo galimybių. T.y. kaip išeina taip ir fotografuoju. Vis laiko pritrūksta o gal noro įsigilinti į šį mena :(

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Aistės rožynai

Standartinė Regina » 06 Bir 2014 06:45

Labai gražios nuotraukos, puikus pavasaris <3 O vasara, sprendžiant iš nuotraukų, bus dar nuostabesnė (flower)
Ar tas pumpurų šepetys prie terasos kai kuriose nuotraukose - tai New Dawn? Fantastiškas vaizdas, tiesiog neįtikėtina (like) Kai sužydės, tai bus kaip iš pasakos "Miegančioji gražuolė" :) Tiesa, ten buvo erškėčiai, bet pas Aistę bus dar gražiau <3 <3 <3 (flower) (flower) (flower)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Aistės rožynai

Standartinė LoretaA » 06 Bir 2014 07:03

Tas šapetys New Dawn, Regina. Matyt jos neaugini, nes ji turi išskirtinį "veidą" net nepražydusi.

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Aistės rožynai

Standartinė Aistė » 06 Bir 2014 14:42

Regina, taip taip, tas šepetys :D tai New Dawn. Niekados dar taip nerišau šitos rožės, tikėjausi, kad bus kompaktiškesnė :D
Būtinai parodysiu kai sužydės. Jeigu kas norės iš Vilniečių į svečius prašom. Tik pas mane rožių nedaug, jos paprastos, pas visus auginamos, kažko išskirtinio neparodysiu :)

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Aistės rožynai

Standartinė Virginija » 06 Bir 2014 20:40

Gražios nuotraukos ir žiedų jau daug <3. New Dawn tiesiog fantastiška (flower)
Keista, kad iššalo tokios rožės kaip Leonardo da Vinci ir White Meidiland. Aš, aišku, jas dengiu, bet žiemoja gerai. Pas mane trys Petrovičiaus rožės irgi ilgokai gyvybės nerodė, bet tikriausiai trūko drėgmės, dabar jau visos gyvos. Gal pabandykit palaistyti HB -101.

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Aistės rožynai

Standartinė Aistė » 09 Bir 2014 11:23

Aš beveik visas rožes dengiu, nedengiau šiemet tik Ritausmos ir Lukyfund (neprisimenu kaip rašosi) Visos kitos mažiau daugiau dengtos. Man irgi keistai, kad jos abi išėjo į dausas, na bet turiu tokių pačių dar po egzempliorių, todėl didelio nuostolio nejaučiu. Bus vietos kitoms pasisodinti :)

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Aistės rožynai

Standartinė Aistė » 20 Bir 2014 06:31

Rytinė kava <3 <3 <3 <3 <3
Paveikslėlis

b.kite
Pranešimai: 85
Užsiregistravo: 05 Kov 2014 08:49

Re: Aistės rožynai

Standartinė b.kite » 20 Bir 2014 06:37

(coffe) kas gali buti graziau (flower) gerti kava tokioje aplinkoje

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Aistės rožynai

Standartinė Rūta » 20 Bir 2014 06:40

Taip, tikra rožininko rytinė kava (flower) (coffe) (flower) Nuostabu! <3

Audrone
Pranešimai: 49
Užsiregistravo: 12 Rgp 2011 18:04
Miestas: Kaunas

Re: Aistės rožynai

Standartinė Audrone » 22 Bir 2014 02:35

Vasaros idilija...

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Aistės rožynai

Standartinė Nijola » 30 Bir 2014 09:57

Rūta rašė:Taip, tikra rožininko rytinė kava (flower) (coffe) (flower) Nuostabu! <3
Pritariu, labai ryte gera kavą gerti tarp rožių - gerai nuteikia :)
Aiste gražus sodas <3

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Aistės rožynai

Standartinė Gema » 17 Sau 2015 11:05

Kaip ilgai nebuvusi forume, peržiūrinėju nuotraukas nuo pat pradžių. Turiu pasakyti, Aiste, kad Jūsų rožės užaugo tiesiog akyse (party) . (Man tik dar nekantriau pasidarė, kada gi ir aš turėsiu normalų rožyną :? )

Nepaprastai įdomu pamatyti visą sodo istoriją, kaip jis kūrėsi, brendo. Per tai pamatai žmogų - sodo kūrėją, pilną minčių, svajonių, fantazijų, vilčių, džiaugsmų, laukimo (pastarojo gal daugiausia). Man jis pasirodė labai jaukus (sun) Kavai tik ir gerti (coffe)

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Aistės rožynai

Standartinė Aistė » 19 Sau 2015 09:06

Gema, aciu <3 (flower)

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Aistės rožynai

Standartinė Aistė » 28 Lie 2016 10:10

Pavasario vaizdus įkelsiu truputi vėliau.

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Aistės rožynai

Standartinė Aistė » 28 Lie 2016 10:14

O čia birželio mėnesio kelios foto :)

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisхостинг фото

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Aistės rožynai

Standartinė LoretaA » 28 Lie 2016 10:41

Nepakartojamas birželis, kai viskas šviežia, sveika ir gaivu <3 Nuostabusis bijūnas dar prideda tyrumo - labai gražu <3 <3 <3 . Kažkodėl žliugių nematyti, kaip buvo grąsintasi - nors ir jos nesugadintų įspūdžio :)
Įdomu kas 24 nuotraukoj? Lyg tai irisas, lyg tai tradeskantė?

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Aistės rožynai

Standartinė Aistė » 28 Lie 2016 10:59

Ačiū, Loreta. Gegužė ir birželis turbūt gražiausi mėnesiai gamtoje, kai viskas skleidžiasi ir ruošiasi sprogti :)

Jeigu teisingai suskaičiuoju, tai ten tradeskantė. Labai jau gajus augalas. Bandau iš kai kurių vietų jau ir išnaikinti :)
P.s. zliugių nefotografavau :D :D :D :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Aistės rožynai

Standartinė LoretaA » 28 Lie 2016 11:10

Kam ją naikinti - labai graži. Kupsto vidury žiedai - originalu. Galima pakraščius apsodinti kur reikia pailgų lapų.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Aistės rožynai

Standartinė Jūratė » 28 Lie 2016 11:18

Aš ir ją naikinu jau po truputį, nes auga visur - darže, tarplysviuose, rožių krūmų vidury, šiaip gėlyne bele kur... ten, kur tinka, palieku, bet kitur raunu, nors dažniau nutrūksta antžeminė dalis, o šaknys lieka...
Labai gražus sodas <3

Skelbti atsakymą

Grįžti į