Rožių tręšimas

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Rožių tręšimas

Standartinė lelijele » 27 Kov 2014 20:46

Regina rašė:
lelijele rašė:O gi, kad gyventumėt arčiau manęs! Visas gardas arklio mėšlo. Tokio gryno, tokio gero (bravo) .Manau, kad man darbo visai neliktų, o dabar reiks (:| paprakaituot Kol išgabensiu.
Lelijėle, "eksportuokit" visoms Lietuvos rožininkėms į jų rožynus, visos bus be galo dėkingos :* :* :* :)
Regina, galim padaryt sandėrį. kai atkeliaus Petrovičiaus rožės, jeigu nebūtų labai sunku mano dalį iki Dubingių atgabent. tai aš važiuodama pasiimt galėčiau priekabėlę prisikabinus to gėrio pavėžėt iki jūsų rožyno. Galėčiau ir iki Virginijos nuvažiuot, bet kažkaip dar nežinau kur ji gyvenair labai mane baugina Vilnius. Viena, kad aš jo visai nepažįstu, o antra mieste vairavimo įgūdžiai menki. Specelizuojuosi bekelės srityje.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Esmiralda » 27 Kov 2014 21:11

Lelijėle, galiu ir aš Tavo rožes paimti, dabar Jūs iki mūsų gal atvažiuotumėt :) Visgi gal giminės esam ;)
O jei rožės atvažiuos iki antradienio - atvežčiau iki vietos, nes antradienį - trečiadienį važiuosim į Vasaknas prie Dusetų pirkti žuvyčių prūdams

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Regina » 28 Kov 2014 08:19

lelijele rašė:
Regina rašė:
lelijele rašė:O gi, kad gyventumėt arčiau manęs! Visas gardas arklio mėšlo. Tokio gryno, tokio gero (bravo) .Manau, kad man darbo visai neliktų, o dabar reiks (:| paprakaituot Kol išgabensiu.
Lelijėle, "eksportuokit" visoms Lietuvos rožininkėms į jų rožynus, visos bus be galo dėkingos :* :* :* :)
Regina, galim padaryt sandėrį. kai atkeliaus Petrovičiaus rožės, jeigu nebūtų labai sunku mano dalį iki Dubingių atgabent. tai aš važiuodama pasiimt galėčiau priekabėlę prisikabinus to gėrio pavėžėt iki jūsų rožyno. Galėčiau ir iki Virginijos nuvažiuot, bet kažkaip dar nežinau kur ji gyvenair labai mane baugina Vilnius. Viena, kad aš jo visai nepažįstu, o antra mieste vairavimo įgūdžiai menki. Specelizuojuosi bekelės srityje.
Mielai paimčiau Jūsų rožes, o jei dar ir tokio gėrio gaučiau, tai išvis puiku (like) Bet tikriausiai Esmiralda aplenks

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Esmiralda » 28 Kov 2014 14:31

Dėl šitų arklio pyragų nekonkuruoju (xixi) jei judviem taip gausis - tai ir puiku, bet jei kas nepavyktų, tai žinokit kad ir mano kaimas tarp judviejų. Tuo labiau kad čia reikės žaibiškos reakcijos, o visos turim ir kitokių darbų, gal Reginai ir greičiau pavyks nei man. Mūsų aplinkiniai kaimietukai ačiū Dievuliui turi porą arkliukų, tai tą gėrį į stiprius gėrimus mainom ;)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Rūta » 01 Bal 2014 22:08

Esmiralda rašė:Rūtele, o gal gali pasidalinti kokiu "kokteiliuku" vaišini savo rožes ?
Kokteilis yra „Balticagro“ skystų trąšų mišinys: „Humistar“ (http://www.balticagro.lt/index.dsp?page=2686" onclick="window.open(this.href);return false;) + „Rutter AA“ (http://www.balticagro.lt/index.dsp?page=2688" onclick="window.open(this.href);return false;) + „Delfan Plus“ (http://www.balticagro.lt/index.dsp?page=2672" onclick="window.open(this.href);return false;). Visų pilu maždaug po šaukštą kibirui vandens, gerai išmaišau ir po vieną kibirą kiekvienai rožei tenka. Pati sugalvojau taip daryti, tiesa, tariausi su sodo augalų auginimo konsultante dėl normos ir derinio :) Jau ne vienus metus pavasarį tai būna pirmasis tręšimas ir man pasiteisina. „Rutteris“ padeda atsiauginti rožėms baltąsias šakneles, „Delfanas“ yra pirmas lengvai įsisavinamas azotas, be to, padeda nuo streso nugenėjus, o „Humistaras“ kaip mėšlas gerina dirvos struktūrą. Žinoma, daug vargo su tokiu laistymu, tenka pabėgioti su kibirais, pasitelkti ir civilizacijos patobulinimus (pvz., vandens siurbliuką), ir visą šeimą pasitelkti :)

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Esmiralda » 02 Bal 2014 06:05

Ačiū Rūtele (flower) (flower) (flower) Kadangi mano rožytės naujai pasodintos, tręšti sako negalima, tai šitas kokteiliukas joms gal padės įsitvirtinti. Gal juo ir naujas sodinant būtų gerai palieti :?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Regina » 02 Bal 2014 06:46

Ir aš norėčiau saviškes taip patręšti. Pabandžiau įsivaizduot, kiek laiko užtruktų lakstymas su kibirais maždaug hektaro plote ir kaip atrodyčiau aš, atnešus apie porą šimtų kibirų |( Šita vizija man visai nepatiko (xixi) Teks tręšti senuoju primityviu būdu :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių genėjimas

Standartinė LoretaA » 02 Bal 2014 07:00

Regina, jeigu turi didelių talpų - maždaug po 100 litrų ir siurbliuką, kurį glėtum įmesti į prūdą ir tokio ilgio žarną, kad pasiektų pripumpuoti vandenį į talpas pastatytas netoli rožių, galėtum šį, atrodytų titanišką darbą, paversti žymiai lengvesniu. Aišku, nesilyginu su tavo plotais, bet vasarą porą - trejetą kartų, vis perkeldama keturias 100 litrų talpas arčiau rožių, per porą dienų palaistau visas rožes. Poros dienų reikia, kad vanduo talpose pašiltų ir nugaruotų clorkalkės. Įmant vandenį iš tvenkinių, galima apsisukti per gerą pusdienį, o neskubant ir nesivarginat per dvi dienas.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Regina » 02 Bal 2014 07:17

Neturiu didelių talpų. Kai vasarą prispiria ypatingai didelis reikalas, tai laistau tiesiai iš prūdo su šlanga. Siekia tik tas, kurios ant kiemo, iki tolimiausių reikia kibirais nešt, bet atstumas būna gerokai trumpesnis.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Esmiralda » 02 Bal 2014 07:58

Regina, bet juk šlangą labai lengvai galima pailginti, kai reikia ilgesnės - prijungti dar kelias dalis.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių tręšimas

Standartinė LoretaA » 02 Bal 2014 09:51

Jau į temą ;) .

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių tręšimas

Standartinė LoretaA » 07 Bal 2014 05:26

Jūratė rašė:Kažin ar dar artimiausiu metu reikės rožes trešt ar ne? :?
Manau, kad bent jau mikroelementais reiktų.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Jūratė » 12 Lie 2014 17:42

Kaip galvojat - ar dar ne per vėlu patręšti rožes kompleksinėm trąšom?

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Virginija » 13 Lie 2014 08:09

Tai pas Jus jau pirmas žydėjimas baigėsi?

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Jūratė » 13 Lie 2014 08:18

Dauguma senovinių baigė, remontantinės, burbonai labai įvairiai. Modernios irgi labai įvairiai. Rožės labai serga, daug stovi tiesiog pusplikės, sakau, gal patręštos greičiau ir lengviau atsiaugins žalią masę...

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Regina » 21 Lie 2014 07:52

Aš prieš savaitę išbarsčiau likusias kompleksines silpniausioms rožėms. Dabar galvoju - tręšti dar visas ar netręšti :? Senovinių šiemet netręšiau pavasarį (ir taip gerai auga :) ), manau, kad dabar jau nereikia. O gal reikia? Kaip Mindaugas patarė per seminarą? Kas dalyvavot - gal pamenat?

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Rožių tręšimas

Standartinė lelijele » 21 Lie 2014 08:19

Žinau tik viena, kad šiuo metu reikia saugotis azotinių trąšų. O kaip su mikroelementais ir kalio, fosforo trąšomis tai bala žino :? . Gal ir nepakenktų.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių tręšimas

Standartinė LoretaA » 21 Lie 2014 08:28

Regina rašė:Aš prieš savaitę išbarsčiau likusias kompleksines silpniausioms rožėms. Dabar galvoju - tręšti dar visas ar netręšti :? Senovinių šiemet netręšiau pavasarį (ir taip gerai auga :) ), manau, kad dabar jau nereikia. O gal reikia? Kaip Mindaugas patarė per seminarą? Kas dalyvavot - gal pamenat?
Tręšk rudeninėm - kol jos pasieks šaknis, ateis ir pvasaris.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Jūratė » 30 Lie 2014 07:31

Regina, ar tręšei rožes?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Rūta » 04 Rgp 2014 14:38

Galit užmėtyti akmenim ir sakyti, kad taip negalima, bet aš savo rožes patręšiau bulvių trąšom (tokiom pačiom, kur ir pavasarį tręšiau) – vienas liepos 21 d., kitas – liepos 31 d. Kalbu tik apie pakartotinai žydinčias. Juk joms dar reikės žydėti, krauti pumpurus, auginti lapų masę pakartotiniam žydėjimui. Toks mano sprendimas grynai iš patirties... Kasmet nusprendus, kad tręšti jau per vėlu (kažkaip visuomet nepastebimai praslenka tas laikas, kai tik baigiasi pirmasis žydėjimas ir pagal vadovėlį reikėtų patręšti :) ) ir tada po kiek laiko matai, kad rožės ima badauti. Tada neiškentus vis tiek tręši, bet jau tikrai vėliau nei priderėtų... Šįkart nusprendžiau nelaukti to jų badavimo požymių :)

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Aistė » 05 Rgp 2014 12:18

Aš šiemet irgi buvau nusprendusi patręšti dar kartą bulvių trąšomis, nors pavasarį gavo mėšliuko, bet jo ne tiek ir daug buvo. Kodėl nusprendžiau patręšti, ogi todėl, kad pas mane beveik nebūdavo antro žydėjimo. Pavieniai keli žiedeliai ir tiek. Antroje vasaros pusėje pas krūmas atrodydavo gan skystai. Tai šiemet nusprendžiau, kad pabandysiu. Tręšiau gal liepos viduryje, iškarto po pirmo žydėjimo. Rudenį planuoju dar tręši rudeninėmis trąšomis.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Regina » 10 Rgp 2014 08:48

Mano tas simbolinis patręšimas buvo liepos vidury, ir tai ne visoms kliuvo... Dabar jau lyg ir norėčiau patręšt, bet gal jau tikrai per vėlu :?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių tręšimas

Standartinė LoretaA » 20 Spa 2014 07:24

Vakar tręšiau rožes rudeninėmis trąšomis. 10 kg ne visoms užteko, trūko maždaug 1 - 1,5 kg (rožių apie 320- 350, didžioji dalis didelės ir labai didelės).
Jeigu norėsit mane apmėtyti akmenimis, mėtikite, bet aš taip vėlai ir pernai tręšiau, o pavasarį nelėkiau pirkti rudeninių trąšų :P

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Regina » 20 Spa 2014 09:06

Nei mes tave mušim, nei ką :D Jei tau taip gerai, tai taip ir toliau daryk. Mano rožės išvis tik pavasarį tręštos. Nors rudeninių trąšų jau seniai turiu nusipirkus, bet barstyti nebuvo kada.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Jūratė » 20 Spa 2014 21:26

Oho kaip vėlai treši, aš prieš 2 savaites nusipirkau rudeninių trąšų, nes buvo akcija :B , bet jau nebetręšiau, pagalvojau, kad jau per vėlu. Palikau kitiems metams.

Skelbti atsakymą

Grįžti į