2014 pasiruošimas žiemai

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Vartotojo avataras
dale
Pranešimai: 272
Užsiregistravo: 13 Gru 2010 20:19

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė dale » 27 Spa 2014 19:17

Sveikos, siandien prilenkinejau rozes prie zemes ir dengiau eglisakiais( pries tai nukarpiau 90 proc lapu- nejauciu ranku...)
Kaip manot ar jau laikas...lapriti tos slapdribos, vejai- labai jau nemielas tas dengimo darbas buna.
Manau gerai atsalus uzdengsiu dar agroplevele ant virsaus...

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

2014 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 28 Spa 2014 06:00

Jeigu tik prilenkinėjot, viskas gerai - koks skirtumas kada jas prilenk. Bet mačiau nuotraukose facebook-e, kad užpylėt dideliais kaupais durpių ar žemių. Man toks dengimas nepasiteisino, bet jeigu Jus jau taip dengėte ir viskas buvo gerai - kodėl gi ne. Pas mane po žiemos šakos esančios virš durpių kaupo likdavo sveikos, kas po durpėmis juodos. Durpės sugeria ypač daug vandens , o kad jau nelis ir durpės išliks sausos, mažai tikėtina.

Vartotojo avataras
dale
Pranešimai: 272
Užsiregistravo: 13 Gru 2010 20:19

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė dale » 28 Spa 2014 21:31

Aciu , ziuresiu , kas gausis siais metais. Mano sodyba ant kalno, puciama veju, dregmes niekad nera per daug- gal todel po durpemis likdavo sveikos sakos, virs durpiu daznai nusaldavo. Ziuresime.
Lauksiu kitu rozininkiu pasidalinimo dengimo budais ir efektu.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 29 Spa 2014 08:57

Kaip ir nebėra kuo dalintis :? Lyg ir viską išsiaiškinom. Pirmiausia prilenkiam, po to dengiam kuo didesnius plotus bendra danga, neblogai būtų, kad tiesiai ant šakų negulėtų sniegas ir kad to sniego būtų. Jeigu nėra, reikia nusipirkit sniego patrankas ir pasigaminti :P . Kaip ir viskas :)

Vartotojo avataras
nijea
Pranešimai: 92
Užsiregistravo: 02 Bir 2011 20:38

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė nijea » 29 Spa 2014 09:26

Dėl durpių tai ir man galvosūkis. Kai pradėjau domėtis rožėmis, Sibirkos rožyno buvo rekomenduojama žiemai užpilti šaknis durpėmis - taip visada ir dariau, ir buvau giliai įsitikinusi, kad durpės, tai gėris. Praėjusiais metais, kai jau kurį laiką susidurdavau su praktiniais pastebėjimais, kad jos visai ir nėra toks gėris, kaip galvojau, o dažnai net blogis - nutariau jų nebenaudoti, dengiau tik agrodanga - praradau 5 rožes (pirmą kartą per savo rožininkavimą). Nors įtariu, kad ne žiemos šalčiai joms daugiau pakenkė, o ankstyvas ir su stipriomis šalnomis pavasaris..... šiems metams vėl prisipirkau durpių, nors dar pati nežinau ar panaudosiu :?

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė Rudenelis » 29 Spa 2014 09:58

Aš visada stengiuosi kaupelius daryti tik prieš pat uždengimą, kad durpės( ar puri žemė iš šiltnamio, kaip naudoju aš), nesušlaptų. Bet jei rožė auga žemesnėj vietoj, pavasario (ar žiemos) polaidžio metu kaupas gali sugerti vandenį iš grunto,ir jei paspaudžia šaltukas,tada tikrai apkaupimas yra blogis.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 29 Spa 2014 10:42

Man atrodo, kad dabar jau esam sugalvoję tobulesnių priemonių rožėms apsaugoti nei durpės ;)
Mes pirmus rožinikavimo metus pagal „tradicines rekomendacijas“ apkaupėm durpėm ir nukarpėm šakas maždaug perpus, ant viršaus skystai eglišalių. Rezultatas, kokio ir galėjai tikėtis – viskas nušalo, kas buvo virš durpių, kas po jom, jau nepamenu, kokios buvo kondicijos, bet iš esmės vėl viską reikėjo pradėti iš naujo... Manau, kad durpės tam ir skirtos, kad rožės neiššaltų visai, bet neskirtos išsaugoti šakas.
Kai atradom dengimą prilenkus šakas ir agrodanga, gal pirmus metus naudojom durpes, bet nieko gero jos neparodė – bet kuriuo atveju jos sušlampa nuo gruntinio vandens, suledėja, paskui lėtai atšyla, manau, rožių šakoms, įkalintoms tame suledėjusių durpių kevale, nelabai linksma... Taigi durpių visai atsisakėm ir su dabartinėm dengiamosiomis medžiagomis bei technologijomis, apie kurias pas mus forume jau labai labai daug rašyta, rožių žiemojimas didesnių problemų nekelia :)

Vartotojo avataras
nijea
Pranešimai: 92
Užsiregistravo: 02 Bir 2011 20:38

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė nijea » 29 Spa 2014 11:04

Rūta rašė: Kai atradom dengimą prilenkus šakas ir agrodanga...
taip ir dengiu visada, tik + dar durpių kauburėlius pildavau (yes)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 29 Spa 2014 12:00

Nijea, papasakokite, prašau, smulkiau, kaip praradot tas rožes. Kaip jos buvo dengtos – kokio storio agrodanga ir kiek sluoksnių, ar buvo oro tarpas, kada atidengėt? Ir kaip buvo peržiemojusios kitos taip pat dengtos rožės?

Vartotojo avataras
nijea
Pranešimai: 92
Užsiregistravo: 02 Bir 2011 20:38

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė nijea » 29 Spa 2014 18:31

Rūta rašė:Nijea, papasakokite, prašau, smulkiau, kaip praradot tas rožes. Kaip jos buvo dengtos – kokio storio agrodanga ir kiek sluoksnių, ar buvo oro tarpas, kada atidengėt? Ir kaip buvo peržiemojusios kitos taip pat dengtos rožės?
Dengiau taip vadinamais tuneliukais, plona 3-jų, kai kurioms kliuvo ir 5 sluoksnių agrodanga. Pradėjau nudenginėti, kai jau atrodė atšilo o ir forume pasiskaitinėjau, kad dauguma atidenginėja, šiais metais tai buvo labai anksti, gal net kovo pradžioje, o apie vidury nurinkau ir pakeltą agrodangą. Po žiemos rožės atrodė pusėtinai, nors prasčiau negu ankstesniais metais, bet gyvybę kaip ir rodė visos - po to pradėjo juoduoti stiebai, kai kurias teko nukirpti sulig žeme - dauguma atsigavo ir žydėjo, bet va kelios gaivaliojosi, gaivaliojosi ir galų gale mirė. Manau yra du variantai - arba pradžioj (tos kur mirė) mėgino augti iš po žeme likusių stiebų gyvybės atsargų, bet šaknys jau buvo pažeistos šalčio, arba pakenkė stiprios pavasarinės šalnos...

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 30 Spa 2014 12:01

Neparašėt, iš kokio regiono esat, kartais ši informacija daug ką paaiškina. Gali būti daug priežasčių, dėl ko rožės prastai peržiemojo. Ar sveikos žiemos miego nuėjo, ar sirgo iš rudens? Mano manymu, buvo truputį per „kūdai“ apdengtos. Kai buvo besniegiai šalčiai (o jų beveik kasmet pasitako), tai rožėms buvo pernelyg didelis išbandymas, o pavasario šalčiai ir gana ankstyvas atidengimas irgi, matyt, nepridėjo.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 30 Spa 2014 18:30

Praeita žiema buvo neeilinė. Aš praradau porą rožių, kurios buvo sveikos, nesuvargusios, jau kokias minimum 3 žiemas buvo išžiemojusios. Dengtos buvo kaip visada. Viena iš kart juoda buvo, kita dar bandė sprogt, bet nepavyko. Galvočiau, kad pernykštė žiema plius pavasariniai šalčiai - tai kriterijai, pagal kuriuos visai negalima nieko spręsti... bent jau aš turiu daugiau klausimų nei atsakymų...

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 31 Spa 2014 14:44

Taip norisi angliškas tiesiog patrumpint per pusę ir, kai ateis laikas, tiesiog užklot lutrasiliu ir nieko nelenkt... blyn, kaip tingiu (devil)
Tiesa, ar purškiat dabar rožes čempionu?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 31 Spa 2014 17:47

Ir ko čia tingėti ;) Jeigu nukirpsi - išlįs nukirptos šakos per lutrasilą - teks pirkti kitą. Nenukirpsi, šast ir prilenksi. Svarbiausia pradėti, o paskui kaip domino viskas gražiai suvirsta. Man prilenkti nesunku, o štai atramas daryti žiauriai neįdomu ir šalta, nes judesio mažai.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė Esmiralda » 01 Lap 2014 09:55

Aš galvoju rožes prieš prilenkiant kartu su vaismedžiais nupurkšti tirpalu rudens- pavasario purškimui : karbamidas su vario sulfatu. Paprotinkit jei nesąmonę sugalvojau...

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 03 Lap 2014 06:36

Aš pavasarį kai kurias rožes juo nupurškiau, nes liko nuo vaismedžių. Baisiai bijojau, kad kas nenutiktų - nieko nenutiko. Rudenį, manau, drąsiai galima purkšti.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 03 Lap 2014 07:50

Aš jau kelinti metai rožininkauju ekologiškai. Rezultatas tas pats, kaip ir anksčiau, kai purkšdavau. Privalumas - sutaupau laiko ir pinigų :)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 03 Lap 2014 09:30

Regina, panašiai ir man gaunasi (xixi) .
nijea, pagal mane jūs per plonai dengėte rožes. Plonos agrodangos, kad ir 4- 5 sluoksniai tikrai nėra daug, nebent gyvenate prie jūros. Aš pernai dengiau: 2-4 sluoksniais plonos agrodangos- oro tarpas- sluoksnis lutrasilio. Nedėjau polietieno plėvelės, nes atrodė, kad žiema nebus labai šalta, juk vis tik žiemos šiltėja (bet taip skelbia masinės informacijos priemonės). Deje, šaltas vėjas, besniegė žiema tikrai padarė savo juodą darbą, labai daug rožių pašalo. Praradau 2 rožes. Žinoma, kai jų 300, tai tik lašas jūroje. Bet šiemet jau nerizikuosi :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 03 Lap 2014 09:31

Jūratė rašė:Tiesa, ar purškiat dabar rožes čempionu?
Planuojam „Championu“ purkšti, bet vėliau, prieš uždengiant, kai jau bus rožės nulapintos ir greičiausiai prilenktos. Tik žinoma, ne prie minusinės temperatūros :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 03 Lap 2014 09:38

nijea rašė:
Rūta rašė:Nijea, papasakokite, prašau, smulkiau, kaip praradot tas rožes. Kaip jos buvo dengtos – kokio storio agrodanga ir kiek sluoksnių, ar buvo oro tarpas, kada atidengėt? Ir kaip buvo peržiemojusios kitos taip pat dengtos rožės?
Dengiau taip vadinamais tuneliukais, plona 3-jų, kai kurioms kliuvo ir 5 sluoksnių agrodanga. Pradėjau nudenginėti, kai jau atrodė atšilo o ir forume pasiskaitinėjau, kad dauguma atidenginėja, šiais metais tai buvo labai anksti, gal net kovo pradžioje, o apie vidury nurinkau ir pakeltą agrodangą. Po žiemos rožės atrodė pusėtinai, nors prasčiau negu ankstesniais metais, bet gyvybę kaip ir rodė visos - po to pradėjo juoduoti stiebai, kai kurias teko nukirpti sulig žeme - dauguma atsigavo ir žydėjo, bet va kelios gaivaliojosi, gaivaliojosi ir galų gale mirė. Manau yra du variantai - arba pradžioj (tos kur mirė) mėgino augti iš po žeme likusių stiebų gyvybės atsargų, bet šaknys jau buvo pažeistos šalčio, arba pakenkė stiprios pavasarinės šalnos...
Ir nei žodžio kokių veislių rožės :? Vienom ir 1 sluoksnio agrodangos užtenka, kitas nors 10-čia deng - vis tiek nušals.

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė Alinda » 03 Lap 2014 10:27

Atsiprašau dėl savo tinginystės pasiieškoti ankstesnių aprašymų -tai kaip čia su tom moderniom rožėm elgtis prieš žiemą ? Pagal galimybes nulapint ir tada lenkt,ar trumpint kokiu trečdaliu ? Labai knieti patrumpint,nes šakų viršūnės pas mane tokios šluotos.

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 03 Lap 2014 10:35

Konkrečiai šios rožės netrumpinčiau, nes "šluota" sumedėjusi. Modernios per "šilumines bangas" labai linkusios pradėti sprogti, o ypač apdorotos sekatoriumi. Nukarpau tik AH rožes, net nebandaug lenkti. Anksčiau lenkdavau, bet nieko iš to gero - kartais užlūždavo net žemiau nei aš jas dabar nukarpau.

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė Alinda » 03 Lap 2014 10:42

Ačiū ,Loreta , už greitą atsakymą ! Saulytė šviečia ,į laukelį kviečia. Kiūtinu į lauką toliau skabinėti lapų :) :) :) :) .

Vartotojo avataras
nijea
Pranešimai: 92
Užsiregistravo: 02 Bir 2011 20:38

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė nijea » 03 Lap 2014 10:55

DaliaRaimonda rašė: nijea, pagal mane jūs per plonai dengėte rožes. Plonos agrodangos, kad ir 4- 5 sluoksniai tikrai nėra daug, nebent gyvenate prie jūros. Aš pernai dengiau: 2-4 sluoksniais plonos agrodangos- oro tarpas- sluoksnis lutrasilio. Nedėjau polietieno plėvelės, nes atrodė, kad žiema nebus labai šalta, juk vis tik žiemos šiltėja (bet taip skelbia masinės informacijos priemonės). Deje, šaltas vėjas, besniegė žiema tikrai padarė savo juodą darbą, labai daug rožių pašalo. Praradau 2 rožes. Žinoma, kai jų 300, tai tik lašas jūroje. Bet šiemet jau nerizikuosi :)
deja, negyvenu prie jūros :D - mano rožės auga Panevėžio raj. O dėl per plono dengimo, tai ir aš prieš kelis metus dengdama pirmą kartą labai bijojau... tuo metu toks dengimas buvo dar pakankama naujovė, todėl daug kalbėta apie tai, taigi - tarp tų kalbų supratau, kad esmė ne tiek agrodangos storis, kiek oro tarpai tarp sluoksnių. Pirmą žiemą taip dengtos rožės atlaikė puikiai, todėl ir kitoms žiemoms taip dengiau, įsidrąsinusi net kai kurioms šalčiui atsparesnėms rožėms buvau palikusi tik 2 sluoksnius (pritrūkau agrodangos) - ir vėl visos puikiausiai peržiemodavo. O va, praėjusi buvo su nuostoliais... skirtumas tarp dengimų buvo durpių kauburėliai, na ir žinoma išskirtinė žiema...

Vartotojo avataras
nijea
Pranešimai: 92
Užsiregistravo: 02 Bir 2011 20:38

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė nijea » 03 Lap 2014 11:00

LoretaA rašė: Ir nei žodžio kokių veislių rožės :? Vienom ir 1 sluoksnio agrodangos užtenka, kitas nors 10-čia deng - vis tiek nušals.
dauguma floribundinių, tarp jų kaip nekeista net tokia, kaip Leonardo... labiausiai gailėjau Blossomtime, nors ji ir žiemos miego nuėjo jau posilpnė...

Skelbti atsakymą

Grįžti į