D'Aguesseau

Kilusios iš prancūzinės rožės (R. gallica). Vakarų Europoje žinoma jau prieš 1500 m.

Moderatorius: LoretaA

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

D'Aguesseau

Standartinė LoretaA » 16 Kov 2013 07:25

Išvesta Jean-Pierre Vibert, Prancūzija, 1836.
Išskirtinė rožė savo spalva - tokio raudonumo senovinių rožių aš nemačiau. Aišku, ji turi vos, vos ar tai avietinės, ar violetinės, bet labai nesigilinant - tamsiai raudona. Jeigu kas žiūrėjote HMF jos nuotraukas, turbūt pagalvojote, kad rožinės spalvos žiedai yra arba ne į temą, arba labai blogo fotografo. Iš tikrųjų į žydėjimo pabaiga (ne žiedo, o krūmo - po mėnesio), jie tokie ir yra - ne visi, bet vienas kitas. Žiedai nėra dideli, bet žiedlapiai labai standūs ir atsparūs bet kokiam lietui. Pas mane ji tai auga, tai miršta - nieko negaliu padaryti, neįlysi į dirvą ir neišrinksi parazitų. Kai klesti - nuostabiai graži, krūmas gan stačiomis šakomis - tiek kiek reikia, kad nereikėtų parišti, bet ir ne virbai. Sveika, žydi vėliau nei kitos prancūzinės rožės - gal todėl, kad pas mane ji auga pusiau pavėsyje. Beje - Complicata, priešais kurią ji pasodinta, to paties amžiaus, kaip ir D'Aguesseau :( - pastaroji kokį 10 kartų mažesnė - pusę vasaros auga - kitą pusę miršta. Bet tikrai, tai ne rožės kaltė. Rožė labai graži ir verta augti kiekviename sode.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: D'Aguesseau

Standartinė Regina » 16 Kov 2013 12:14

Reikės įsigyt :) <3

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: D'Aguesseau

Standartinė lelijele » 11 Vas 2015 17:11

Bus trečia vasara kaip ją turiu. Raudonumas labai gražus, nors žiedų dar buvo visai nedaug. O ūgiu manau skųstis negalima. 2014m. vasarą užaugino 4 ūglius didesnius už mane. (aš nelabai didelė) bet labai malonu kai nereikia klauptis norint pauostyt ar šiaip pasigrožėt. Manau, kad šiemet sulauksiu daugiau aukštų ūglių ir nuo širdies pasidžiaugsiu žiedais. Be to kol kas labai lanksti ir be kaprizų atsigula žiemai.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: D'Aguesseau

Standartinė LoretaA » 28 Spa 2015 20:33

Pririšau vieną šaką prie pagalio ir grožėjausi - daugiau šakų kaip ir neliko. Šiemet nei augo, nei mirė. Gal kitais metais ... Tiesa, dar turiu įšaknydintą auginuką, kuris taip pat stovi vietoje.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Ignas
Pranešimai: 189
Užsiregistravo: 12 Rgs 2010 22:58
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: D'Aguesseau

Standartinė Ignas » 28 Spa 2015 22:17

Žiedai (like) Gal reikia daugiau laiko, pas mane galikos parodo savo ūgį ir grožį gal apie trečius metus po pasodinimo. Reikės pasitikrinti ar tokią turiu, nes tiek prisisodinau, kad nežinau kokias turiu (:|
Mano galerija
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: D'Aguesseau

Standartinė LoretaA » 29 Spa 2015 06:06

Laiko ji urėjo labai daug - gal jau kokie 6 metai kaip pasodinta. Jeigu nebūtų tokia graži, būčiau senai išmetusi, o dabar vis dar laukiu. Ir ne tik laukiu, bet ir padauginti pabandžiau :)

Skelbti atsakymą

Grįžti į