'Eugène E. Marlitt'

Manoma, kad tai kininės (R. chinensis) ir damaskinės (R. damascena semperflorens) rožių hibridas.

Moderatorius: LoretaA

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

'Eugène E. Marlitt'

Standartinė LoretaA » 22 Rgs 2010 20:31

Selekcininkas Rudolf Geschwind, Vengrija, 1900 m.
Tik pradėjau auginti šią rožę ir kol kas tai vienintelė, kurį iš tikro žydi taip : Blooms in flushes throughout the season (sakinys iš HMF). Žydėdama ji nedaro jokios, net trumpiausios pertraukos. Žiedai labai ryškūs purpuriniai, labai kvapni, auga lėtai - nėra kada, nes vis žydi :P HMF nurodo 1,2 -1,5 m aukštį ir 5 USDA atsparumo zoną.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
Paskutinė nuotrauka - taip ji atrodo dabar.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 'Eugène E. Marlitt'

Standartinė Virginija » 23 Rgs 2010 20:43

Manau, turėtų būti puiki rožė, tik kol kas pas mane šakelės labai liaunos. Bet sodinta pavasarį, sodinukas buvo labai prastas.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Eugène E. Marlitt'

Standartinė LoretaA » 08 Sau 2012 14:46

Ne tipinė Bourbon rožė. Pažiūrėjau jos aprašymą, nėra jokių duomenų kas šios rožės tėvai, greičiau spėlionės, kad ji gali turėti China rožių "kraujo". Krūmas, taip pat, man panašus į kinietiškų rožių, o ir neatsparumas šalčiui, ko gero, iš jų paveldėtas. Šią rožę reikia kruopščiai dengti, manau jos atsparumo zona ne aukštesnė nei 6. Auga lėtai - nėra kada, visą vasarą krauna gausybę pumpurų. Deja, pas mane ji yra užpulta karkvabalių lervų (spėju) ir rudenį liko kelios palaikės rykštelės - nežinia ar kitais metais aš dar ją turėsiu. Bet tai ne rožės ypatybė, tiesiog jai nepasisekė, kad turi augti tokiomis sąlygomis. Žiedai labai ryškūs, jų galybė, turbūt būtų graži rožė. Man labiau patiktų, jeigu būtų bent trečdaliu mažiau žiedų. Turint laiko, galima ir išskinti dalį pumpurų. Augdama antrą vasarą pasiekė gal vos daugiau nei metrą.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 'Eugène E. Marlitt'

Standartinė Regina » 08 Sau 2012 15:40

Koala, prajuokinai :D :D :D Visos mes rožes augindamos svajojam, kad žiedų būtų kuo daugiau. O Koala norėtų, kad jų būtų kuo mažiau |( Įdomus požiūris (xixi)
Labai graži rožė (flower) Gal ir man reikėtų įsigyt...
Nu va - pasideda :D Dar žiema neįpusėjo, net neprasidėjo, o aš, pamiršus visus sau duotus pažadus, jau galvoju, kokių man dar rožių pasisodint...

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Eugène E. Marlitt'

Standartinė LoretaA » 08 Sau 2012 16:49

Žinai, Regina, pagalvojau, ši rožė būtų nebloga kandidatė į vazonines - neatspari šalčiui, žydi labai gausiai, auga lėtai :) Balkone galėsi perteklinius pumpurus skabyti, žinoma, jeigu norėsi :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Eugène E. Marlitt'

Standartinė LoretaA » 13 Lap 2012 20:47

Išgyveno ir visai padoriai žydėjo, bet per vasarą vėl nei kiek nepaaugo - pradžioje vasaros augo, vėliau vėl mažėjo. Gerai, kad kaimynė "New Dawn" auga daugiau į plotį, o ne, kaip jai būdinga, į aukštį. Blogai, kad, deja, "Eugene", bent dešimt kartų mažesnė už "New Dawn" :( .
PaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 'Eugène E. Marlitt'

Standartinė Regina » 14 Lap 2012 07:42

Kad ir mažutė, bet laaaabai daili <3 "New Dawn" tikra gigantė šalia jos :D

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: 'Eugène E. Marlitt'

Standartinė Nijola » 14 Lap 2012 08:09

Labai graži rožė, bet gal jai norisi tokiai būti - nedidukei elegantiškai :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 'Eugène E. Marlitt'

Standartinė Regina » 21 Lie 2015 08:11

Loreta, o kaip ji dabar laikosi? Ar didelė užaugo? Kaip žiemoja? Nors dėl žiemojimo gal ir be reikalo klausiu - pas tave jos labai gerai žiemai paruošiamos.

Ir dar prie to pačio, nors ir ne į temą, paklausiu - gal augini "Kronprinzessin Viktoria"?

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: 'Eugène E. Marlitt'

Standartinė Elena » 21 Lie 2015 08:26

Įkišiu savo trigrašį, turiu Kronprinzess in Viktotija, labai gražūs balti žiedai ir Eugene Marilitt, krūmas kuklus, ta prasme, kad nesiplečia į šonus ir mažai auga į viršų. Jeigu vienais metais paauga, kitais- pamažėja, galvojau , kad tik pas mane ji taip elgiasi.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 'Eugène E. Marlitt'

Standartinė Regina » 21 Lie 2015 08:31

Klausiu dėl to, kad galvoju - pirkti ar ne. Ką patarsit?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Eugène E. Marlitt'

Standartinė LoretaA » 21 Lie 2015 08:48

Jeigu augs kaip pas mane - nepirkti. Žiemai reikia kruopščiai, netgi labai, dengti.
Šiemet pagaliau supratau kaip reikia reitinguoti rožes - elementariai, kiek nuotraukų turi vienos ar kitos rožės. Pas mane metai iš metų tos pačios ir tos pačios. Eugene šiemet nenusipelnė nei vieno kadro.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 'Eugène E. Marlitt'

Standartinė Regina » 21 Lie 2015 09:25

Labai ačiū :* Kaip lengva apsispręsti :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 'Eugène E. Marlitt'

Standartinė Regina » 22 Lie 2015 06:53

Su 'Eugène E. Marlitt' viskas aišku.
Elena, o kaip vis dėlto "Kronprinzessin Viktoria"? Dėl žiedų grožio viskas aišku. O kaip tas grožis reaguoja į lietų? Ar labai serga, ar gerai žiemoja?

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: 'Eugène E. Marlitt'

Standartinė Elena » 22 Lie 2015 07:05

Viktorija žiemoja gerai, dengiu kartu su visomis rožėmis, pernai sirgo dėmėtlige, šią vasarą kol kas sveika, bet dar ir vasara nepasibaigė. Žiedai lietaus nebijo, bent niekada nepastebėjau, kad kas būtų pasidarę.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 'Eugène E. Marlitt'

Standartinė Regina » 22 Lie 2015 07:35

Ačiū :)

Skelbti atsakymą

Grįžti į