Ežiuolės

Moderatorius: Rasa

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Ežiuolės

Standartinė Regina » 28 Lie 2015 08:36

LoretaA rašė:Reginai - ežiuolėms reikia laiko, kai kurioms netgi daug :)
Žinau, kad reikia :) Bet ką daryti, jei net į aukštį nelabai nori augti? Ir kodėl per žiemą neišgyvena? Ar reikia jas dengti?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ežiuolės

Standartinė LoretaA » 28 Lie 2015 09:08

Nieko nedaryti - neguminės, nepatrauksi. Kai užsinorės augti, tai ir augs arba neužsinorės. Netgi paprastoji (vaistinė) pirmais metais po pasodinimo, jeigu tik kelių lapelių, auga lėtai. Mano visos ežiuolės patenka po dangalais ir nesiskundžia.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Ežiuolės

Standartinė Regina » 28 Lie 2015 09:17

Tai va, maniškė irgi pateko po dangalais ir nesiskundžia :D Bet ne todėl, kad jai patiko - jos paprasčiausiai nėra (xixi)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ežiuolės

Standartinė LoretaA » 28 Lie 2015 10:40

Gaila :( , man jos labai gražios.

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Ežiuolės

Standartinė Dausa » 28 Lie 2015 11:44

Keista, kad uždengtos išnyko. Gal kokios pelės vaistams sunaudojo? Aš parenku šinšiliukui lapų žiemai ir dekoratyviniai triušiai mėgo, kai ežiuolės augo gėlyne. Gal dar kokie gyviai mėgsta.
Kai kurios priskiriamos penktai zonai. Mano kelios iššalo Kaune, kai labai dideli speigai buvo. Laidžioj dirvoj geriau žiemoja.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Ežiuolės

Standartinė Regina » 28 Lie 2015 11:58

Na taip, šioji Fatal Attraction augo sunkioj dirvoj, bet žiemojo uždengta su rožėmis. Beje, po šios žiemos ten ir rožių galima sakyti neliko - tik kažkokios liekanos. Nors daug metų ten puikiausiai augo. Po žiemos neatrodė iššutę.
Nupirkau kitą, pasodinau visai kitoj vietoj. Man jos taip pat labai patinka, nenorėčiau ir vėl prarasti. Kažkada turėjau paprastą vaistinę, augo keletą metų, niekada nedengiau. Po vienos žiemos neliko.

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Ežiuolės

Standartinė Dausa » 28 Lie 2015 14:08

O, šitai gerą gyvenimą žada net trečioje zonoje.
Matyt reikia priprasti prie šitų keistų žiemų/pavasarių. Turėjau daug netekčių ne tik po užpraeitos žiemos, bet ir po šios visai neblogos. Per žiemą išsaugotus augalus (dengtus ar suneštus į ,,garažą") sugebėjau numarinti pavasarį. Kai paskutiniai du buvo tokie ankstyvi, tai atidengiau ir išstačiau per anksti. Ežiuoles lyg ir nusaugojau, tik 'Razzmatazz' iš vazono užniurkiau - anksti sugalvojau dauginti, kai atšalo, netilpo į vidų nešti, tai kažkokia įsižeidus su dviem lapais nejuda. Viena 'Razzmatazz' jau porą žiemų gerai leidžia lauke, bet be atsarginės nebūčiau palikinėjusi, kai tuščiavidurės iššalo.
Ežiuolių ir monardų žiemojimo poreikiai panašūs - kai Kaune priemolyje iššalo, tai visos visų spalvų. Kiek toliau žemėse link jūros auga net molyje.

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Ežiuolės

Standartinė Dausa » 27 Rgp 2015 13:26

Va koks ,,rausvas pudelis" gėlyne pūpso:
https://plus.google.com/u/0/+DaivaSavik ... 7643554471
Šiemet tik vienas 'Razzmatazz' žiedas.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Ežiuolės

Standartinė Jūratė » 27 Rgp 2015 20:08

labai taikliai pavadinta pudeliu :D tokia pasišiaušus, bet švelni :)

Skelbti atsakymą

Grįžti į