'Red Rugostar'

XIX a. pabaigoje susidomėta šia šalčiui atsparia, vešlia, dekoratyvia ir nereiklia rūšimi.

Moderatorius: Rūta

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

'Red Rugostar'

Standartinė LoretaA » 01 Sau 2012 15:13

Išvesta iki 1995 metų Ralph S.Moore, JAV.
Hibridinis erškėti su nevisiškai tipine lapija - lapai nėra giliai išvagoti kaip kitų HR, tamsiai žali, matiniai, gražus kontrastas skaistiems žiedams. Krūmas būdingos HR formos. Žiedai dideli, tuščiaviduriai. Įprastai būna labai ryškios kraujo spalvos, tik per karščius atsiranda burokinis atspalvis. Kuokeliai geltoni - puikia dera su ryškiais žiedlapiais. Žiedlapiai laikosi, jeigu neklystu, tik vieną dieną, po to patys nubyra. Jeigu nekirpti peržydėjusių žiedų, užsimezga dekoratyvios, didelės, šiek tiek pailgos erškėtuogės. Aš po pirmojo žydėjimo nekirpau, taigi antrojo laukiau labai ilgai ir jis nebuvo gausus. Kitais metais bandysiu nukirpti ir stebėsiu kaip ši rožės elgsis. Tiesą sakant man gražu ir erškėtuogės, bet taip pat norisi ir žiedų. Patvoryje, kur ši rožė auga, ir taip daug uogas mezgančių hibridinių erškėtrožių.
Šalčiui vidutiniškai atspari, po praeitos žiemos nenušalusios liko tik apatinės šakos. Palyginus greitai atsiaugino prarastą masę ir dar šiek tiek daugiau. Šiai “žiemai” uždengiau. Aš ją priskirčiau 5 USDA atsparumo zonai.
Nelabai jau gražu tam mano patvory - gal šiais metais pasitaisysiu (xixi)
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Timka

Re: 'Red Rugostar'

Standartinė Timka » 04 Sau 2012 14:21

Labai gražaus raudonumo žiedai. Turiu ir aš tokią, man ji labai patinka <3

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Red Rugostar'

Standartinė LoretaA » 19 Rgp 2012 21:04

PaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Red Rugostar'

Standartinė LoretaA » 06 Sau 2016 19:31

"Red Rugostar" išaugo - praaugo ir tvorą, ir mane. Šiemet pirmą kartą jos nedengiau - gali būti, kad po šios žiemos, vėl bus maža |( . Ypatingai apsipylusi žiedais nebūna niekada, tarp žydėjimų daro ženklią pertrauką, nekvepia, brandiną daug uogų, jeigu jų nenukirpti - pakartotinai nežydi.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Skelbti atsakymą

Grįžti į