'Double Yellow'

Kilusios iš tankiadyglio erškėčio (R. spinosissima), paplitusio Europoje ir Azijoje. Šios grupės rožės žinomos nuo 1600 m.

Moderatorius: LoretaA

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
zebenkstiejka
Pranešimai: 124
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 08:17
Miestas: Vilnius-Molėtų raj.
Susisiekti:

'Double Yellow'

Standartinė zebenkstiejka » 29 Rgs 2010 12:49

Domina šios rožės atsparumas šalčiams. Nors jos "šaknys" atrodytų gan atsparios: (Parentage:
Rosa pimpinellifolia L. synonym × Rosa foetida Herrm ; HMF), bet ten pat kažkodėl rašoma kad ji priklauso 6b zonai.. :|
Aš nuskinsiu rožių kvietkų
inlaisiu dūnojun
plauk rožele raudonoji
in mano šalelę

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

‘Double Yellow’

Standartinė LoretaA » 06 Sau 2016 17:11

Kol kas nieko negaliu apie šią rožę parašyti, nes tik antrą sezoną augo. Nedengiau nei pasodintos, gal menkutį kurmiarausį buvau sukapsčiusi. Nustebau, kai pražydo geltonai, nes turėjo žydėti baltai :D . Ji netoliese Rosa Glauca pasodinta - kažin kaip atrodys geltoni žiedai prie pilkai violetinių lapų. Kol kas tokio dydžio, kad žiūrisi atskirai, bet kai išaugs :?. Reiktų persodinti, bet tuo aš jau neužsiimu, netinka toje vietoje, ar šiaip skursta - išraunu ir išmetu.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Double Yellow

Standartinė Gema » 07 Sau 2016 05:08

Man pasirodė prt daug karpyti žiedlapiai, Vilmio nuotraukoj panašesnė į mano! Bet ką aš žinau, tokios jų stadijos gal ir nepamatau, nes ją labai greitai suvalgo žiedgraužiai.

Man ji patinka. Kvepia pikantiškai - citrinom ir blakėm - vis traukia pasitikrinti ar tikrai.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Double Yellow

Standartinė LoretaA » 07 Sau 2016 06:02

Gal čia ir ne "Persiana" :? Pažiūrėjau Sibirkos puslapyje ką jie dar augina iš geltonų - gal čia "Double Yellow". Bet HMF visai ne tokia - žymiai daugiau žiedlapių turėtų būti. Žodžiu, didelis klaustukas kas čia. Turėjo būti "Double White II", na, bet į ją taip pat nepanaši (xixi) .

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Double Yellow

Standartinė Rūta » 07 Sau 2016 11:39

Gal kokia nauja nežinoma rožė :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: ‘Double Yellow’

Standartinė LoretaA » 12 Sau 2016 06:07

"Sibirkos rožyno" šeimininkė parašė, kad tai yra ‘Double Yellow’ arba ‘Harison’s Yellow’.
Parašė taip : "Šios abi veislės išskiriamos, bet kiek teko matyti , tai nerandu skirtumų aš tarp jų."
Pavadinau temą "Double Yellow", nes taip ši rožė pavadinta "Sibirkos rožyno" puslapyje.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Double Yellow

Standartinė LoretaA » 12 Sau 2016 06:11

Gema rašė:Man pasirodė prt daug karpyti žiedlapiai, Vilmio nuotraukoj panašesnė į mano! Bet ką aš žinau, tokios jų stadijos gal ir nepamatau, nes ją labai greitai suvalgo žiedgraužiai.

Man ji patinka. Kvepia pikantiškai - citrinom ir blakėm - vis traukia pasitikrinti ar tikrai.
Vadinasi pas Jus yra "Persiana", o maniškė visai kita rožė. Nepasakyčiau, kad ją labai mėgsta žiedgraužiai, nors žydi, kai dar nėra gausaus žiedų pasirinkimo pietums.

Skelbti atsakymą

Grįžti į