'Cécile Brunner'

Pirmosios veislės gautos gausiažiedį erškėtį (R. multiflora) sukryžminus su kinine rože (R. chinensis) XIX a. pabaigoje.

Moderatorius: Rūta

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6120
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

'Cécile Brunner'

Standartinė LoretaA » 15 Lap 2012 20:59

Marie aka Veuve Ducher, Prancūzija 1880. Pilnas jos vardas 'Mademoiselle Cécile Brünner'.
Aš ją auginu vazone. Senokai ją turiu. Kai tik gavau pasodinau į didelį vazoną - galvojau, bus geriau. Nieko panašaus, beveik neaugo, o žydėjo tokio mažumo žiedais, kad net sunku įsivaizduoti - nedidesniais, kaip 2 centų moneta. Ir tai ne tuščiaviduris žiedas, kuriam toks dydis būtų visai normalus, o pilnaviduris.
Pirma nuotrauka 2010 metų, kurioje ir yra pats pirmas mažutis žiedas. Kitos nuotraukos 2012 m. Žydi su pertraukėle, bent tris kartus per sezoną. Žiedai nėra labai dideli, pirmojo žydėjimo gal 5 cm (antra-trečia nuotraukos), o vėlesni vis smulkėja. Labai delikati rožytė, galima vazoną pastatyti kur nors ant suoliuko ar netgi ant stalo. Niekada jos nesodinsiu į dirvą - tarp kitų augalų ji tiesiog prapultų. Visą sezoną išlieka gausiai lapuota, rudenį atsiranda vos vos raudonjuodžio dėmėtumo pažeistų lapų. Paskutinės keturios nuotraukos trečiojo žydėjimo - fotografuota rugsėjo 15 - 30 dienomis. Žiemoti vežu į garažą, todėl nežinau ar ji atlaikyti mūsų žiemas augdama grunte.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: 'Cécile Brunner'

Standartinė Elena » 28 Sau 2016 11:13

Paveikslėlis
Pasodinau vienuoliktais metais tarp mažesnio augimo rožių, tad matosi, nors labai jau miniatiūrinė, net nepasiekia deklaruojamo ūgio, bet kas kartą pražydusi žavi savo aukštyn iškeltais ant laibų šakelių žiedais. Šaltesnę žiemą kažkiek apšąla, bet puikiausiai atželia ir vėl žydi, nesirgo, dengiu difūzine danga, kol kas to pakako.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6120
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Cécile Brunner'

Standartinė LoretaA » 28 Sau 2016 11:36

Labai puošnus krūmelis :)
Mano vis dar vargsta vazone, nes nelabai įsivaizduoju kur tokią mažylę pasodinti.

Skelbti atsakymą

Grįžti į