Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė DaliaRaimonda » 31 Kov 2016 18:09

Žmonės jie iš tikro labai malonūs :) Tikriausiai buvau iš pirmųjų kuriuos pakviečiau į augalų parodą Raudondvario oranžerijoje. Tuomet jie turėjo nedidelį stendą su įvairiais įrankiais ir augalų stimuliatoriumi HB 101. Smagu, kad jiems taip sekasi, nes įrankiai iš tiesų puikūs. Iš visų pirkinių aš labiausiai patenkinta bonsams formuoti skirtomis žirklėmis. Jomis visada nukarpau rožių žiedus ir dar pageniu. Bet pažiūrėjau dabar, jų prekyboje kaip ir nebėra.
Mano peilis, kaip pas Nijolę, žalia rankena, bet dar tvirtas ir nesulūžęs.

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Dausa » 31 Kov 2016 19:38

LoretaA rašė:"Staliaus įrankiams" ir siunčiau. Jų puslapyje parašyta, kad galanda įrankius. Mano nuo pirkimo buvo negalasti - net neįsivaizduoju kiek metų. Ir ne vieną kitą rožę genėjo, bet nei ašmenys apsilaužė, nei ką, tiesiog kažkiek atšipo. Labai gražiai sutvarkė, rūdis net nuėmė, ištepė - aš labai patenkinta :)
O žinot ko aš dabar noriu ;) Japoniškų žalių batų :D Nejuokauju, tikrai labai noriu (yes) . Vaikščiočiau sau po sodą kaip katinas - taip įsivaizduoju (angel).
Ir mane apžavėjo, ypač tai, kad nepalieka pėdsako. Gal ir per sniegą galima bėgti, kaip ragana.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė LoretaA » 31 Kov 2016 19:58

Gal :)

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Elena » 01 Bal 2016 06:00

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
Po trečio "Fiskars" nulaužimo,nežinau kodėl, bet man bekerpant nulūžta įstrigęs vienas peilis, tenka išmesti, nes nėra kaip suremontuoti, tai vyras sukonstravo pakaitalą storom šakom kirpti.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė LoretaA » 01 Bal 2016 06:23

Gerai kai Jūsų vyras auksarankis konstruktorius :)
Storom šakom išpjauti naudoju sodininko pjūkliuką. Fiskars kirpimo įrankiai man nepatinka.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Rūta » 01 Bal 2016 08:09

Platelių rože, o kurį pjautuvėlį iš staliaus įrankių turite – „Nejirikama” ar vaistažolių rinkėjo?

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Gema » 01 Bal 2016 09:23

Na ir auksarankis Jūsų vyras, Elena. O svarbiausia, kad ne tik moka, bet dar ir PADARO!

Staliaus įrankių sekatoriaus pats galiukas nulūžo, o pjūklo - pora dantukų, bet dirbti netrukdo ir jais neatsidžiaugiu. O apie daržo peilį tai net nekalbu, koks puikus!

Irgi lauksiu įspūdžių apie batus.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė LoretaA » 01 Bal 2016 09:31

Bet aš jų neperku, o tik svajoju. Bijau, kad man netiks jų dydis (mano kojos labai storos), todėl didelių vilčių ir nepuoselėjų. Kas, kad pėdos ilgis geras, bet aukščiau tikrai bus sumodeliuota normaliai ar plonesniai kojai (juk japoniški), o ne tokiai kaip mano |( .

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Platelių rožė » 01 Bal 2016 09:55

„Nejirikama” pjautuvas. Mediniu kotu. 17e.

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Platelių rožė » 01 Bal 2016 09:59

Loreta, nuotraukoj į batukus kelnės sukištos, gal išsitemptų ? Atrodo labai smagūs :)

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Dausa » 01 Bal 2016 11:16

Ajajai, tai kas batus išbandys? Aš irgi laukiau atsiliepimų iš kitų. Mane labai vilioja ,,lauko kojinės", bet baisoka per nelygumus, ar nesijaus visi akmenėliai. O šiaip jau vaizduotė suveikė, kaip rožininkės stypčioja tarsi nindzės su ilgais peiliais ar purkštuvais, apsivynioję veidus skarelėmis. Man gėlyne dažnai prireikia nindzių judesių, kai tenka ir ant vienos kojos ir ant trijų pastovėti, kad pakliūti į reikiamą vietą.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė LoretaA » 01 Bal 2016 11:24

Gražiai čia Jus :)

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Esmiralda » 01 Bal 2016 14:48

O su kokiais instrumentais apkarpote levandų krūmus ?
Kol turėjau du krūmelius, juos apkarpydavau su sekatorium. Dabar kartu su rožėmis jų pradėjo daugėti, tai galvoju su kuo darbas būtų spartesnis - gal su pjautuvėliu ar gyvatvorės žirklėmis?

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė DaliaRaimonda » 01 Bal 2016 16:10

Kerpu su Fiskar'o žirklėmis. Kažkaip man jų pilnai užtenka, gal, kad tų levandų tik 10 krūmelių.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Rūta » 01 Bal 2016 17:31

Ačiū, Platelių rože :) Regis, reikia man to pjautuvėlio :) Kur trimeris neprieina, reikia mums pačioms žoles išsipjauti su peiliais ir pan. Pjautuvėlis būtų didelis palengvinimas. Laimė, kad yra šis forumas, gali pasikonsultavęs atrasti daug naudingų dalykų :)
Esmiralda rašė:O su kokiais instrumentais apkarpote levandų krūmus ?
Kol turėjau du krūmelius, juos apkarpydavau su sekatorium. Dabar kartu su rožėmis jų pradėjo daugėti, tai galvoju su kuo darbas būtų spartesnis - gal su pjautuvėliu ar gyvatvorės žirklėmis?
Mes tai japonišku sekatorium genim, vis tiek juk reikia krūmelių formą padaryti, neįsivaizduoju, kaip su didelėm gyvatvorių žirklėm reiktų verstis :) O levandų pas mus nemažai krumelių – gal apie 100.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Gema » 01 Bal 2016 18:20

LoretaA rašė:Bet aš jų neperku, o tik svajoju. Bijau, kad man netiks jų dydis (mano kojos labai storos), todėl didelių vilčių ir nepuoselėjų. Kas, kad pėdos ilgis geras, bet aukščiau tikrai bus sumodeliuota normaliai ar plonesniai kojai (juk japoniški), o ne tokiai kaip mano |( .
Nesijaudinkit, japonių irgi būna storom blauzdom. Be to jų kojos trumpos. Gal įmanoma užklausti aulo aukščio ir apimties?

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Esmiralda » 01 Bal 2016 18:44

Ačiū visoms už patarimus ir idėjas :*
Noriu ir dirvožemio peilio, ir pjautuvėlio, ir japoniško sekatoriaus, ir žalių batų (like)

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Platelių rožė » 01 Bal 2016 18:53

Šiemet levandų žiedynus bandysiu pjautuvėliu nupjaut, o krūmelius gyvatvorių žirklėm paformuot. Jei nepavyks grįšiu prie sekatoriaus :)

Vartotojo avataras
Sigita
Pranešimai: 86
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 15:55

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Sigita » 02 Bal 2016 00:41

Ir aš neatsidžiaugiu iš „Staliaus įrankių” įsigytais daikčiukais (like) Peilį žalia rankena prieš kelerius metus labai greitai nulaužiau akmenį belupdama (pasistengiau), pagal paskirtį nė nepanaudojau, užtat dabar vėl jį atsisiunčiau kartu su ravėjimo įnagiu, kuris man neapsakomai patinka http://www.staliausirankiai.lt/index.ph ... -ravetuvas Be jo ravėti nebemoku, juo labai patogu piktžolių šaknis išrakinėti ir žemę supurenti. Deja, nuolat jį pametu, kaip ir kitus įnagius, tarsi jie turėtų kojytes ir vos paleisti iš rankų spruktų slėptis. Vis tikiuosi, kad vieną dieną išgirsiu, kaip jie rūdija, ir surasiu, bet kažkodėl taip nenutinka :? Puikus ir šis genėjimo pjūklelis http://www.staliausirankiai.lt/index.ph ... ai-samurai Vieną geležtę jau „supjoviau”, bet ją galima atsisiųsti ir lengva pakeisti. Pritariu Loretai, šis pjūklelis labai aštrus, neįgudus galima susižaloti, pirmą kartą genėdama smagiai brūkštelėjau sau per kelį – kraujas tryško fontanu, o aš net negalėjau nualpti, nes būčiau išdribusi iš medžio. Liko žavus dantytas randas. Taip pat geras daiktas jų įrankių kabyklą http://www.staliausirankiai.lt/index.ph ... -laikiklis Labai patogu pakabinti įrankius ilgais kotais, nereikia pasiekti ranka tų laikiklių.

Tos juodos „Fiskars“ genėjimo žirklės tikrai nepatvarios, sulaužiau ne vienas. O serijos „Quantum” žirklės aliuminio rankenomis https://www.eginalas.lt/lt/prekiu-katal ... /i761.html žymiai kokybiškesnės ir patogesnės (lengvesnės), be to, neturi kojyčių, reikėtų labai pasistengti norint pamesti.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė DaliaRaimonda » 02 Bal 2016 08:53

Sigita, tikrai daugelis sodo įrankių su kojytėmis (xixi) Aš dabar jau su pintinėle vaikštau, kad tie įrankiai neišsibėgiotų (dance) Ir tikrai tos ilgosios Fiskar'o žirklės vienintelės be kojų, bet tikrai geros storoms rožių šakoms nukirpti. O mano paprastos Fiskar'o žirklės pasirodo virtuvinės, prieš 25 m. pirktos Vengrijoje http://lt.fiskars.com/produktai/Zirkles ... cm-1001538. Nors japoniškos skirtos bonsams nepalyginamai geresnės :)
O batus vasarai aš nusižiūrėjau čia:http://tadoukis.lt/lt/produktai/garden- ... tsi02-.htm Kaip tik vakar parodoje juos pasimatavau ir labai "prilipo", bet grynųjų pinigų nedaug turėjau, tai internetu užsisakysiu. Pernai parodoje jų stende kaip reikiant apsirengiau (dance) ir po metų nešiojimo galiu pasakyti, kad net neįsivaizdavau, kad tokie drabužiai gali būti tokie patvarūs, nesimurzinantys ir be galo patogūs nešioti. O tai amžinai dirbant sode nugara plika būdavo (xixi) Kad ir ką besidėdavau, po keliasdešimt pasilenkt- atsitiest visi drabužiai į viršų užlipdavo (xixi) Dabar eidama dirbti į lauką pasipuošiu, atrodau daug mažiau taip (xixi) https://www.pinterest.com/palatine2108/garden-girl/

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Alinda » 02 Bal 2016 09:48

Kad jau taip pasirėdžius ,Dale, dirbi ,tai tikra gražuolė :) :) :) (like) .O kurioj parodoj dalyvauja 'Staliaus įrankiai' ?

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Gema » 02 Bal 2016 10:42

Kaip smagu tokiai gražiai švytruoti tarp rožių!!! (sun)

Gaila, kad nesimatavusi nieko negaliu pirkti, o nuvažiuoti negaliu.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Jūratė » 04 Bal 2016 11:23

Parašysiu čia, nes tai irgi tam tikra prasme sodo ir rožyno įrankis... jau kelinti metai niekaip neišsprendžiu vienos dilemos - kaip sutvarkyti laistymo žarnas, kai jos nenaudojamos? Turiu tokių sode tris, guli tiesiog šalia gėlyno ar lysvių, nei grožio, nei tvarkos... Jos pajungtos prie vandentiekio, nenuimamos. Gal turite kokios patirties šiuo klausimų ar šiaip pamąstymų?
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Regina » 04 Bal 2016 11:39

Įkalk stilingą kuolą ir ant jo gražiai suraičius pakabink :) Bet gi "užknis" kaskart raityti :D

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Tadas » 04 Bal 2016 12:27

Jūratė rašė:Parašysiu čia, nes tai irgi tam tikra prasme sodo ir rožyno įrankis... jau kelinti metai niekaip neišsprendžiu vienos dilemos - kaip sutvarkyti laistymo žarnas, kai jos nenaudojamos? Turiu tokių sode tris, guli tiesiog šalia gėlyno ar lysvių, nei grožio, nei tvarkos... Jos pajungtos prie vandentiekio, nenuimamos. Gal turite kokios patirties šiuo klausimų ar šiaip pamąstymų?
Paveikslėlis
Vazonas , medinė statinaitė, daili medinė ar kitokia dėžė, kad tilptu suvyniota šlanga. Ant viršaus dangtis ant jo kvietkai.:) Kai reikia išsivinioji ,baigei darbą sumetei į vidų :)

Skelbti atsakymą

Grįžti į