'Buff Beauty'

Kilusios iš muskusinio erškėčio (R. moschata). Pirmosios veislės išvestos XX a. pradžioje.

Moderatorius: Rūta

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
zebenkstiejka
Pranešimai: 124
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 08:17
Miestas: Vilnius-Molėtų raj.
Susisiekti:

'Buff Beauty'

Standartinė zebenkstiejka » 27 Rgs 2010 12:45

Norėčiau sužinoti, jei kas auginat ją, kaip ši rožė žiemoja Lietuvos sąlygomis, ar ją reik dengti ar ne. Ir ar normaliai žydi pakartotinai. Man ji labai graži, bet vis dvejoju, nes bandau rinktis tik tokias rožes, kurių tikrai nereik dengti žiemai (Molėtų rajone).
Aš nuskinsiu rožių kvietkų
inlaisiu dūnojun
plauk rožele raudonoji
in mano šalelę

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Buff Beauty

Standartinė Virginija » 27 Rgs 2010 16:12

Klausimas labai sudėtingas :roll: Jokios garantijos niekas neduos. Auginu šią rožę, dengiu, bet ji dar man neatsiskleidė. Auga lėtai. Žiedai gražūs.
Jūsų teisė rinktis :lol: O mano nuomone, rožių krūmas turi būti jau tvirtas, o kiek laiko tam reikia, ko gero, kiekvienu atveju nuo daug ko priklauso.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Buff Beauty

Standartinė Virginija » 27 Rgs 2010 16:30

Kai kur ją priskiria prie senovinių.
Paskutinį kartą redagavo Virginija 27 Rgs 2010 19:08, redaguota 1 kartą(us).

Nijola

Re: Buff Beauty

Standartinė Nijola » 27 Rgs 2010 17:23

Mano supratimu, šią rožę reiks dengti visada ji priklauso 6 klimatinei zonai, mes LT 6 zonos augindami rožes turime dengti visada kitaip jos nušala iki žemės.
http://www.helpmefind.com/gardening/l.php?l=2.868&tab=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Buff Beauty

Standartinė Virginija » 27 Rgs 2010 18:41

Įdomu, kodėl zebenkstiejka klausia ir kur ruošiasi pirkt? Aš kažkaip Sibirkoj dabar nerandu, nors pernai tikrai buvo. Galiu suklysti, bet atrodo buvo nurodyta kaip "minimaliai dengiama"?
Ar dėl to ir klausiat?
Pas mane jau trys metai, atsisiųsta iš Zimbelarijos.

Nijola

Re: Buff Beauty

Standartinė Nijola » 27 Rgs 2010 19:07

antosė rašė:Įdomu, kodėl zebenkstiejka klausia ir kur ruošiasi pirkt? Aš kažkaip Sibirkoj dabar nerandu, nors pernai tikrai buvo. Galiu suklysti, bet atrodo buvo nurodyta kaip "minimaliai dengiama"?
Ar dėl to ir klausiat?
Pas mane jau trys metai, atsisiųsta iš Zimbelarijos.
O kaip žiemojo praėjusią žiemą ? kiek jūs dengiat rožę, eglišakiais, lenkiat prie žemės, ar agro ???

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Buff Beauty

Standartinė Virginija » 27 Rgs 2010 19:10

Pas mane ji driekiasi pažemiui. Dengiu tik eglišakėm. Teko apkarpyti, kaip ir visas.

Nijola

Re: Buff Beauty

Standartinė Nijola » 27 Rgs 2010 19:58

antosė rašė:Pas mane ji driekiasi pažemiui. Dengiu tik eglišakėm. Teko apkarpyti, kaip ir visas.
na paklausius (paskaičius) jūsų sakyčiau, kad būtina dengti šią rožę :lol: nes jūs labai stropiai dengiat rožes :D ir jei apšalo darau išvadą kad pakankamai lepi :roll: :?: tai ta rožė kuri negali augti LT nedengta ??
ar galiam daryti tokias prielaidas?

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Buff Beauty

Standartinė Virginija » 28 Rgs 2010 18:18

Norėčiau dengti stropiai, bet iš tiesų stropiai dengiu tik mylimiausias :) O praeitą žiemą apšalo ir visos nedengiamos, išskyrus Therese Bugnet.

Nijola

Re: Buff Beauty

Standartinė Nijola » 28 Rgs 2010 19:56

antosė rašė:Norėčiau dengti stropiai, bet iš tiesų stropiai dengiu tik mylimiausias :) O praeitą žiemą apšalo ir visos nedengiamos, išskyrus Therese Bugnet.
Vieta vietai nelygu, man labiau pasisekė galikos damaskai liko sveikos.

Vartotojo avataras
zebenkstiejka
Pranešimai: 124
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 08:17
Miestas: Vilnius-Molėtų raj.
Susisiekti:

Re: Buff Beauty

Standartinė zebenkstiejka » 29 Rgs 2010 12:14

Ačiū visoms, padėjot apsispręsti :) Palauks ši rožė geresnių laikų, kai (gal) netingėsiu dangstyti :lol: Berods, gal galima darytis išvadas, kad "Musk" visa grupė yra prie dengiamų LT sąlygomis..?
Aš nuskinsiu rožių kvietkų
inlaisiu dūnojun
plauk rožele raudonoji
in mano šalelę

Nijola

Re: Buff Beauty

Standartinė Nijola » 30 Rgs 2010 07:21

zebenkstiejka rašė:Ačiū visoms, padėjot apsispręsti :) Palauks ši rožė geresnių laikų, kai (gal) netingėsiu dangstyti :lol: Berods, gal galima darytis išvadas, kad "Musk" visa grupė yra prie dengiamų LT sąlygomis..?
Mano nuomone galima ir mūsų kraštuose šios grupės rožes auginti tik reiks kruopščiai dengti, o Kaipėdos krašte manau joms visai smagiai turėtų sektis, reik bandyti. Į šį klausimą galėtų Klaipėdiečiai atsakyti, jei augina.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 'Buff Beauty'

Standartinė Esmiralda » 23 Kov 2016 00:00

Kaip Jums sekasi auginti šią rožę ? Pas mane ji auga labai keistai - ilgos stambios šakos pažeme. Kiekvieną kartą prie jos priėjusi galvoju, kad auga nevietoje - paskaičiusi kad auga iki 3 metrų bandžiau užlaipinti ant treliažo prie namo sienos (xixi) Bet vis nesugalvoju kur persodinti ir guodžiu save, kad gal su amžiumi jos charakteris pasikeis. O gal šį pavasarį rimčiau jai paieškoti naujos vietos :?
Paveikslėlis Paveikslėlis

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 'Buff Beauty'

Standartinė Rudenelis » 07 Bal 2016 09:37

Na ir kaip gavosi bandymas užlaipinti ant atramos? Suprantu, kad jau ne mažutėlė, jei ilgos šakos driekiasi pažeme. Aš turiu, bet tik antri metai, tokia pasikėtrojusi ,nelabai ką turiu papasakot - tik kad labai pajaučiau simpatiją jai. Tiksliau - žiedams, puriems, persikiniams, paskui išblunkantiems iki grietinėlės spalvos. Ir per lietų aptaškytiems purvu, nes augo dar labai žemai :D . Peržiemojo puikiai.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 'Buff Beauty'

Standartinė Esmiralda » 07 Bal 2016 10:39

Tai ir manoji dviejų metų, bet taip pat tokia prasiskietusi ir labai standi, nežinau ar kada pavyks tas šakas pakelti ant treliažo. Kaip suprantu iš ankstesnės diskusijos, pas kitus jos jau turėtų būti pagyvenusios ilgiau, gal kas atsilieps |(

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 'Buff Beauty'

Standartinė Virginija » 07 Bal 2016 11:38

Viena pirmųjų mano rožių, pasirodo, jau beveik dešimt metų |( . Ir - tokia pati (mad) . Tiesiog gėda, kokia aš neryžtinga dėl rožių.
Na, šakos kiek ilgesnės, bet viskas tik pažeme. Bet mano rožės tikrai ne pavyzdys.
Tikiuosi, pas kitas užaugs didelė rožė, žiedai gražūs.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 'Buff Beauty'

Standartinė Esmiralda » 08 Bal 2016 05:48

Ačiū, kad atsiliepėt :*

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 'Buff Beauty'

Standartinė Esmiralda » 11 Rgp 2016 08:05

Supratau kad treliažas šiai rožei bus nereikalingas, o krūmo taip pat nėra, šakos gulsčios, standžios, bet užtat kaip gausiai pasidabinusios puošniais žiedais! Man ji labai graži <3
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 'Buff Beauty'

Standartinė Rudenelis » 11 Rgp 2016 14:40

Ji nuostabi. O treliažo gal dar prisireiks? Labai norėtųsi :) .Čia ji dabar taip žydi? Maniškė šiuo metu dar tik pumpurėliais džiugina. Supratau, kad jai labiau patinka pažeme eiti, tai truputėlį naudoju prievartą - rišu, statau. Kol kas 1m krūmas.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 'Buff Beauty'

Standartinė Esmiralda » 11 Rgp 2016 14:59

Taip, viena šaka dabar pilna žiedų, kitos pilnos pumpurų.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 'Buff Beauty'

Standartinė Virginija » 11 Rgp 2016 18:42

Labai graži Esmiraldos Buff Beauty <3 .
Deja, aš jau nebeturiu,

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 'Buff Beauty'

Standartinė Esmiralda » 12 Rgp 2016 08:03

antosė rašė:Labai graži Esmiraldos Buff Beauty <3 .
Deja, aš jau nebeturiu,
O nebeturite savo apsisprendimu ar kažkas nutiko rožei?

Skelbti atsakymą

Grįžti į