Svogūniniai augalai

Moderatorius: Rasa

Skelbti atsakymą
Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Alinda » 17 Bal 2016 18:49

Kokia žiedų įvairovė pas Jus, Elena (like) (flower)
O kai aš perku pavasarį žydinčias gėles,tas pačias tulpes ar narcizus,renkuosi ir tokios spalvos ir anokios....Bet kai pražysta, man gražiausios būna geltonos <3 .

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Regina » 17 Bal 2016 19:24

Žiedų vis daugiau ir daugiau, labai gražu <3 Man labai gražios kreminės tulpytės ir šilagėlės <3 <3 <3

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Elena » 18 Bal 2016 05:25

Regina, ar jūsų šilagėlės dar nežydi?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Regina » 18 Bal 2016 06:33

Elena rašė:Regina, ar jūsų šilagėlės dar nežydi?
Pražydo :) Vakar dvi mačiau -tokios mažutės, be kotelių, tik iš žemės išlindę šypsosi. Abi violetinės, kaip miške. Vienoj vietoj dingo, gal pati išravėjau, dar kitur nežydės, nes labai užskurdę, tikriausiai žemė per sunki. Reikės perkelt kitur. Sakėt, kad nemėgsta persodinimo?

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Elena » 18 Bal 2016 09:18

Žydės,niekur dėsis. Rašo; geriausiai auga labai saulėtoje,apysausėje, vandeniui laidžioje, derlingoje dirvoje. Pavasarį sodinti su visu gniužulu, nelabai pakenčia kitų augalų, ypač aukštesnių, kaimynystę.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Regina » 18 Bal 2016 09:28

Elena rašė:Žydės,niekur dėsis. Rašo; geriausiai auga labai saulėtoje,apysausėje, vandeniui laidžioje, derlingoje dirvoje. Pavasarį sodinti su visu gniužulu, nelabai pakenčia kitų augalų, ypač aukštesnių, kaimynystę.
Vietos tai saulėtos ir kiti augalai aplink dar nespėjo užaugti, bet žemė tai sunki ten. Būtinai reikia perkelti. Gal geriausia po žydėjimo? O kaip man jas išskirstyti, jei su visu gniužulu? Nes kaip sudygo, tai taip ir auga viena ant kitos.

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Elena » 18 Bal 2016 11:35

Regina rašė:Vietos tai saulėtos ir kiti augalai aplink dar nespėjo užaugti, bet žemė tai sunki ten. Būtinai reikia perkelti. Gal geriausia po žydėjimo? O kaip man jas išskirstyti, jei su visu gniužulu? Nes kaip sudygo, tai taip ir auga viena ant kitos.
Pritariu, kad reikėtų palaukti kol peržydės, o tada apsiniaukusią dieną, arba lynojant, verst lauk ir išrankiojus po vieną pasodinti kur nuplanuosit, kitaip nusigaluos neretintos.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Esmiralda » 19 Bal 2016 10:50

Mane labiausiai džiugina gėlės žydinčios gėlyne, ir ypač mano :D
Bet kartais tenka jas nuskinti ir nuvežti pasidžiaugti kitiems. Kokią tai turi įtaką svogūnui, skinant narcizus, tulpes, lelijas?

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 19 Bal 2016 11:30

Svogūnėlis nukentės. Toj medžiagoj apie narcizus, kur įdėjau žiemą, dėl skynimo kaip tik ir perspėja. Siūlo skynimui sodinti atskirai, o ten, kur svogūniniai auginami dėl aplinkos grožio, nuskabyti tik nužydėjusius žiedus su sėklų dėžutėm, kotą palikti. Tai tiesiog skirtingi auginimo tikslai: gėlyno grožis ir (arba) grožis vazelėje. Kai rečiau būnat sodyboje, gal atrodo kitaip, norisi to grožio patsivežti į namus.

Lelijėlė man pasakojo, kaip bendruomenės pirmininkė kartą jos paprašė gėlių bažnyčiai papuošti: "Šitiek daug gėlių turi." Bet juk tos gėlės gėlynuose, kurtos kompozicijos, to grožio lauki visus metus. Akivaizdu, kad skynimui reikia augintis atskirai.

Mano bičiulė svogūnininkė man patarė, pvz., tulpes skinti paliekant kotelį su dviem ant jo augančiais lapais.

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Dausa » 19 Bal 2016 12:28

Nieko nenutinka tiems svogūnams blogo, jei naudojamas sterilus įrankis. Tik skinti reikia paliekant lapus, kurie maitina svogūną. Palikus tik vieną lapą, kitiems metams bus mažas svogūnas ir gali nežydėti. Tulpių svogūnėlius auginantys pardavimui specialiai nuskina tik pradėjusius keisti spalvą pumpurus visai be stiebo, kad neeikvotų jėgų žydėjimui. Skinant lelijas taip pat reikia palikti kuo daugiau lapų.
Dėl narcizų tvirtai negaliu pasakyti, nes jie iš amarilinių šeimos, o apie meilenių žiedynkočių kirpimą yra skirtingos nuomonės. Jie labai ilgai šlapiuoja, kol žaizda apdžiūva gali koks puvinys įsimesti.
Skinant tulpes galima užkrėsti margligės virusu. Bet čia jau atskira istorija.
Kai yra kam pasidžiaugti gėlynais, tai gaila skinti. Maniškiais niekas be manęs nesidžiaugia, tai skinu, jei tik randu kam padovanoti. O Motinos dienos išvakarėse visus žiedus išskinu, kad negundyčiau praeivių nusidėti.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Esmiralda » 19 Bal 2016 13:55

Ačiū labai už atsakymus :* Pasirodo tiesa kaip ir visame kame - su saiku viskas sveika ;)

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė lelijele » 20 Bal 2016 15:37

Tulpes skinant būtinai reikia palikt pora lapų. O narcizams, jei skini tik žiedus, nieko nenutinka (čia mano asmeninė patirtis. Gal kur ir mokslininkų yra parašyta, bet neteko skaityt.). Žodžiu svogūninėms svarbiausi lapai, o be žiedų puikiai išgyvena.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Esmiralda » 23 Rgs 2016 06:40

Kaip sekasi sodinti svogūnines gėles? Ar sodinat krokus, narcizus ar tulpes tiesiog pievoje?

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 23 Rgs 2016 07:11

Aš bandysiu, gal šį savatgalį. Vartau knygas ir savo užrašus (beveik viską surašiau šioje temoje). Rosemary Verey knygoje radau patarimą toje pievoje užsėti laukinių gėlių.

Jos aprašomuose soduose vienoje pievoje pasodinti šie svogūniniai - šia eilės tvarka ir žydi: snieguolės (svogūnėliai gali būti per sausi, padaiginsiu) → krokai → ankstyvieji narcizai (ciklameniniai) + paprastoji margutė (Fritillaria meleagris). Esu mačiusi ir lelijaž.tulpių retai pamėtytų.

Margutę irgi pataria prieš sodinant padaiginti žemėse ir paskui su tom žemėm sodinti, bet velėna nebedengti.

Nužydėjus žiedus nuskinti tik narcizų ir tulpių, kitus palikti, kad sėtųsi.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Regina » 23 Rgs 2016 07:17

Nors kartą džiaugiuosi, kad tiek mažai nusipirkau :D
Aš dar nieko nesodinau, bet galvoju, kad savaitgalį jau reikės pradėti tą vergišką darbą - tulpių sodinimą. Vieno savaitgalio gali neužtekti (:|

Į sodinimą pievoje aš žiūriu gana kritiškai. Aišku, tai neapsakomai gražu <3 Bet kaip paskui juos iškasti, persodinti? Iš patirties žinau, kad net gėlyne augdamos tulpės ilgainiui visai susmuklėja, prasčiau žydi. Tas kasmetinis pasodint-iškast mane varo į neviltį, bet kol kas vis dar iškasinėju. Žinoma, krokų, narcizų kasmet iškasinėti nereikia, bet po 4-5 m. vis tiek reikės. O gal ir nieko baisaus iškasti ir iš pievos? Gal aš čia visai be reikalo drumsčiu vandenį (xixi)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 23 Rgs 2016 07:39

Tulpių, nei narcizų ar kt. svogūninių iš pievos iškasinėti nereikia. Rašo, kad atvirkščiai - laikui bėgant tulpės žiedas smulkėja ir tada natūraliau pievoje atrodo. O kitų svogūninių, kaip skaičiau viename amerikiečių forume, kasmet nusiperka vieną kitą šimtelį ir plečia pavasarį žydinčius plotus.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Esmiralda » 23 Rgs 2016 07:47

O tokia pieva geriau saulėta, ar tarp medžių ? Turiu vieną samanotą vietelę su žema žolyte, ir žemė ten ne molis. Įsivaizduoju kad turėtų gražu būti. Ar samanos nepakenktų? Kažkodėl sodininkai nemėgsta samanų, o man labai gražu.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 23 Rgs 2016 07:58

Pusiau pavėsio, gal net ir didesnio, niekas nebijo, ypač pavasarį, kai daug šviesos. Pas mane žydi šiaurinėje eglių eilės pusėje, vėliau, bet ilgai.

Prie eglių turiu samanotą plotą, šiaurinėj pusėj, esu įsirengusi "miško" gėlyną su atvežtinėm žemėm. Aš asmeniškai bandysiu sodinti samanotoj vietoj, bet tik kelias pabandymui. Čia turėtų būti rūgštu (reikia pasižiūrėti), o rūgščiai mėgsta ciklameniniai ir trikuokiai (Thalia)

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Esmiralda » 23 Rgs 2016 08:56

Ačiū, Gema, kaip tik Thalia ir planuoju ten sodinti, turiu visą 100 (xixi)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 23 Rgs 2016 09:12

Pievelėje žydi pievinė kartenė (Cardamine pratensis), ciklameninis narc. Dove Wings ir ruošiasi žydėti kažkokia tulpė, bet čia ji graži ir nežydinti.

Paveikslėlis

Iš P.Hobhouse Flower Gardens

Nepamenu, kada žydi veronikos. Gal ir su jomis būtų galima panašiai sužaisti.

P.S. Kokybė telefoninė.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 23 Rgs 2016 09:34

Paveikslėlis

Iš tos pačios knygos: trumpakarūniniai narc. ir baltos tulpės, pienės, kt žolės (gal dar nežydintis barkūnas (?) priderinti, spėju, prie vyšnių ir kriaušių žydėjimo.

Derinant svogūninių žydėjimą prie medžių ir krūmų žydėjimo, žinokit, kad pvz. veisliniai jazminai pradeda žydėti, kai paprastas jazminas jau į pabaigą. Gal panašiai su dekoratyvinėm vyšniom ir obelim? Reikia stebėti.

P. S. Jei kokybė per prasta, gal neverta dėti?

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 23 Rgs 2016 11:20

Paveikslėlis

Allium giganteum levandų "jūroje". Čia viską daro tas mėlynuojantis vaizdelis fone. Gaila, kad ne visiems lemta tokį turėti.

Nuotr. iš ten pat.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė LoretaA » 23 Rgs 2016 11:52

Labai gražu :) .

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Esmiralda » 23 Rgs 2016 15:33

Vaje kaip gražu, net šiurpuliukai laksto <3
Tuoj savus svogūnėlius sodinsim (dance)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 25 Rgs 2016 19:00

Pamačiusi merginas, kurios, atvykusios pas mane, vilko du maišus svogūnėlių, pamaniau čia visų ir mes greitai, greitai juos pasidalinsim :D Kai jos pasakė, kad čia visi mano, dievaži netekau amo. Mintyse pagalvojau, o kur gi aš juos sukišiu?
Jeigu, Aiste, būtum praėjusią savaitę parašiusi, kad reikia poetinių narcizų - tikrai būčiau pasidalinus. Deja, dabar jau visi žemėje.
Sodinau kaip niekada iki šiol nebuvau sodinusi - sausą žemę, pastačiusi vėduoklę, kokią valandą ar net ilgiau liejau, o tik tada sukaišiojau narcizus. Kitą sodinimo vieta buvo pakankamai drėgna ir apsėjau be laistymo. Visus sukišau į pievą. Dalį po langais, dalį gale - po rožėmis Rosa Glauca (čia maždaug, nes gan didelis plotas išėjo). Sodinau kaip Princas Čarlzas tulpes, t. y. išbarsčiau kaip pakliuvo ir sukaišiojau.

Skelbti atsakymą

Grįžti į