Pavasaris 2016

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Jūratė » 05 Geg 2016 14:11

kažkur skaičiau, kad pjūklelis pradeda masiškai skraidyti, kai vidutinė paros temperatūra pasidaro apie 15 laipsnių.

radau "ant karštųjų" tokį straipsnį apie obelų ir slyvų pjūklelį (bet gal ir rožinis tas pats)
Suaugę vabzdžiai pradeda skraidyti balandžio pabaigoje-gegužės pradžioje prieš žydėjimą ir deda kiaušinius į žiedpumpurius, jei oro temperatūra ne žemesnė kaip 15 oC.

Skaitykite daugiau: http://manoukis.lt/mano-ukis-zurnalas/a ... u-kenkejai" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Rudenelis » 05 Geg 2016 14:30

Esmiralda rašė:Nusipirkau Actaros ir Efektoriaus. Kada būtų laikas nupurkšti su Actara, kad išvengti pjūklelio ir tuo pačiu pristabdyti amarus? O su Efektorium galima purkšti profilaktiškai ar tik pasirodžius ligoms?
Ir beje visas sodas prieš žydėjimą nupurkštas Deciu ir Scoru (krisušės, obelys) bei Topas(visa kita). Po žydėjimo planuoju viską purkšti Actara ir Efektorium. Ar teisingai?
Kur, merginos gaunat Actaros pirkti? Man ji reikalinga kovai su voratinkline erke, ta bjaurybe (devil) .
Sodą mes purškiam tik Scoru, pagrinde dėl kriaušių rūdžių, prieš ir po žydėjimo, o su kenkėjais kausiuos tik dėl ankstyvųjų slyvų, nes nepurškus beveik kiekvienoj sėdėjo balta"šeimininkė". Obuolius dalinamės su kirmėlėmis, užtenka visiems :) .
Nuo pjūklelio purškiu rožes, kai pamatau nors vieną tą mūsų nekenčiamą padarą. Man jis labai panašus į didelę , juodą , susirietusią, piktą (devil) skruzdėlę su sparnais.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Esmiralda » 05 Geg 2016 14:39

Oho kaip pasidarė baisu paskaičius tą straipsnį (devil) Pasirodo, kad rožių pjūklelis ne toks ir baisus, ypač pakartotinai žydinčioms rožėms, palyginus su vaismedžiais. Jau suprantu, kad reikėjo prieš žydėjimą vaismedžius purkšti Actara, ale kad parduotuvėse vien Decį pardavinėja (mad) Atseit visi sodininkai tik sodinkit medelius, o vaisius iš ūkininkų pirkit...

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Esmiralda » 05 Geg 2016 14:41

:)
Paskutinį kartą redagavo Esmiralda 02 Bir 2016 11:15, redaguota 1 kartą(us).

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Rudenelis » 05 Geg 2016 15:00

Ačiū :) .

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Regina » 05 Geg 2016 15:38

Esmiralda rašė:Oho kaip pasidarė baisu paskaičius tą straipsnį (devil) Pasirodo, kad rožių pjūklelis ne toks ir baisus, ypač pakartotinai žydinčioms rožėms, palyginus su vaismedžiais. Jau suprantu, kad reikėjo prieš žydėjimą vaismedžius purkšti Actara, ale kad parduotuvėse vien Decį pardavinėja (mad) Atseit visi sodininkai tik sodinkit medelius, o vaisius iš ūkininkų pirkit...
Esmiralda, reikia mažiau skaityti, tai nebus taip baisu :D
Paskaitau jūsų visų žinutes apie purškimus ir nežinau, ar turėčiau nervintis, ar džiaugtis ir didžiuotis (xixi) Jau kelinti metai nepurškiu - visi geri mano norai nupurkšti profilaktiškai rudenį arba pavasarį nuo ligų lieka neįgyvendinti. Kenkėjai manęs negąsdina. Kasmet būna pjūklelio pažeistų ūglių, kai pamatau - tai trumpam susinervinu, kasmet puola amarų ordos, lapus suryja visokio plauko vikšrai, pernai buvo daug cikadėlių, netrūksta ir bronzinukų. Bet žiedų tikrai netrūksta. Labiausiai erzina bronzinukai, bet ir jie nepridaro tiek žalos, kad žiedų neliktų. Tikrai norėčiau nupurkšti nuo ligų, nes daug bakterinio nudegimo židinių, bet tikriausiai jau nepavyks. Rožės auga, žydi, tikrai nepasakyčiau, kad skursta. Tai ar verta nuodytis :?

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Virginija » 05 Geg 2016 16:29

Aišku, Regina, kad galit didžiuotis, manau, niekas tuo nesuabejos, kas matė Jūsų rožes (bravo) . Ir tada akivaizdu, kad, kaip visada, -"lazda turi du galus", be abejo, Jūsų rožės sustiprino savo imunitetą ir apsigina pačios.

Nuo kenkėjų aš nepurškiu nuo tada, kai pasirodė Mindaugo straipsnelis, kurį nurodė Loreta -http://www.rozes.lt/lt/roziu-prieziura/ ... ogija.html, gaila, kad nėra datos, bet turbūt bus jau kokie trys metai. Kartais būna ir nelabai malonių vaizdelių, bet, manau, netgi mano rožės žydi pakankamai ( jei kažkokius pumpurus apgraužė, tai greičiau atsiranda kiti, juk dažniausiai kenkėjai mėgsta modernias rožes) ir tikrai nematau prasmės nuodyti bites ir kitus naudingus vabzdžius, juolab save.

Nuo ligų visgi pavasarį purškiu. Bet susidariau nuomonę, kad infekcinio nudegimo šis purškimas nemažina. Galbūt reikėtų purkšti rudeniop, nes jis atsiranda rudenį. O gal reikia kokio kito fungicido (keista, kad ši liga buvo pripažinta palyginus neseniai, tai ką, anksčiau nebuvo?). O išvis turbūt svarbiausia stiprinti rožių imunitetą (beje , Delfan ir Ruuter , aišku, tai ir daro, ar kartu, ar atskirai).

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Esmiralda » 05 Geg 2016 17:06

Dėl rožių ir aš nepersistengiu su purškimu, pernai mano rožės buvo tik vieną kartą nupurkštos, kai per amarus nebesimatė žiedų, pjūkleliui nebuvo ką veikti gegužę ant mano rožių, nes visi šviežūs ūgeliai buvo stirnų nuvalgyti. O vat sodininkauti ekologiškai bandėm tikrai ne vienerius metus, tai kriaušės tik traukėsi ir nyko, nevalgėm savų nei kriaušių, nei slyvų, nei agrastų, net juodi serbentai buvo rūdimis susirgę. Visdėlto nusprendžiau geriau savus medelius pavasarį nupurkšti, nei valgyti pirktus nežinia kada ir kuom paskutinį kartą purkštus vaisius.
Nežinau ar kada dar bus galima apie ekologiją svajoti, nes dar prieš 10metų šalia mūsų miške rinkdavau šermukšnius, putino uogas, o dabar jau eilę metų ne tik kad uogų nėra, bet ir lapai visi sugraužti , net vantos miške gražios nesusiriši - visų medžių lapai kirmėlių nukramtyti. O apie erkes miške išviso patylėsiu, nes viduryje miesto iš kiemo šuo po kelias erkes kaskart parsineša (devil)
Beje, kažkur paskaičiau apie stebuklingą sodos poveikį sodo augalams - 1a.š./1 litrui vandens. Reikėtų pasieškoti daugiau informacijos, o gal jau kas ir išbandėte? Tai būtų alternatyva fungicidams.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Regina » 05 Geg 2016 17:22

Esmiralda, soda - tai turbūt turima galvoj kalcinuota soda? Ar paprasta valgomoji?

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Esmiralda » 05 Geg 2016 17:43

Aš taip supratau, kad paprasta soda. O ruošiant Burgundijos mišinį kalcinuotos sodos milteliai vandenyje nevisai ištirpo, o sušoko į tokius kietus nemažus gabaliukus, kurių nepavyko ištirpinti. Ar kitiems taip nenutiko?

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Jūratė » 05 Geg 2016 20:47

Esmiralda, man ir kalcinuota soda kažkiek sušoko į gabalus, laikiau gal pusantros valandos, vis maišiau, bet neištirpo.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Esmiralda » 05 Geg 2016 22:14

Matyt todėl kad kalcinuota, kalcis sukietėjo (xixi)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Gema » 06 Geg 2016 03:47

Gal reikėjo maišyti šiltame vandenyje?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė LoretaA » 06 Geg 2016 05:10

Taip, soda tirpinama šiltame (ne drungname) vandenyje - labai gerai ištirpsta. Atidengtas rožes purškiau sodos ir vario tirpalu. Labai gerai šiltame vandenyje vienas ir kitas preparatas tirpo - neturėčiau laiko laukti valandą ar porą, nes ne vieną kibirą išpurškiau.
Slyvas nenupurškus, nei vienos be kirmelės nerastum, tuomet, kaip Esmiralda sako, reiktų valgydi po 15 kartų nupurkštas arba visai nevalgyti.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Esmiralda » 06 Geg 2016 05:36

Ačiū, Loreta :* kitą kartą žinosim, kad Burgundiją šiltame vandenyje maišyti.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Regina » 06 Geg 2016 06:30

Na, slyvų užtenka ir mums, ir kirmėlėms, o derlingais metais gauna ir draugai :D Bet su kraišėmis tai bėda - jas vyras purškia, bet rūdžių niekaip neįveikiam :( Gal žinot, koks preparatas veiksmingiausias? O kriaušes dalinamės su kėkštais, jiems atitenka didesnioji dalis (xixi)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė LoretaA » 06 Geg 2016 06:35

Nenupuršktų nekirmelėtų pas mane nebūna nei vienos - vienais metais auginau ekologiškai. Nebent, reiktų nepaliestą kirmelės slyvos dalį valgyti - tuomet pusė būtų mums, pusė kirmėlei (xixi)

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Esmiralda » 06 Geg 2016 07:31

Regina rašė:O kriaušes dalinamės su kėkštais, jiems atitenka didesnioji dalis (xixi)
Mums tai kėkštai nulestų visas trešnes, vyšnias ir raudonus serbentus, tai viską dengiam tinklais. Bet trešnes kasmet vis sunkiau uždengti. O kėkštai nebijo nei baidyklių, nei priraišiotų kaspinų medyje. Gal kas atrado kokį kitą būdą trešnes apsaugoti?

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Rudenelis » 06 Geg 2016 07:34

Regina,kriaušių rūdis sėkmingai naikina Score. Purkšdavom maždaug kas 2 savaites, vieną kartą prieš žydėjimą ir dar du kartus po. Rašydavo, kad maksimalus apdorojimų skaičius 4-i. Dabar rašo, kad 2 :? . Tas, kas atlieka šitą darbą pas mus užpernai buvo kategoriškas ir griežtai atsisakė purkšti, motyvuodamas, kad čia tik išsigalvojimai, ir niekas nesirgs. Žydėjo, užsimezgė, susirgo, vaisiai susitraukė, sudžiūvo, iškrito. Pamoka. Pernai dirbo kaip priklauso, nes labai mėgsta kriaušes, šiemet taip pat :) .

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Regina » 06 Geg 2016 07:45

Ačiū, Rudenėli, bandysim purkšti.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Jūratė » 06 Geg 2016 07:52

Na du kartai Scoro nuo rūdžių negelbsti, gal tik kiek pristabdo. Bet pvz. Sviestinę jau po truputį naikinam ir vyras bando skiepyt kitas veisles. Sviestinė serga taip stipriai, kad baisu darosi, Konferencinė, Mramornaja dar pakenčiamai.
Man įdomu kas galėjo atsitikti mano "kokteiliui" Burgundijos mišinys+ Fastac, ar jis tapo apskritai neveiksmingas, ar veiksmingumas sumažėjo... :| (nežinojau, kad negalima maišyti)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Regina » 06 Geg 2016 07:59

Man sakė, kad paukščiai bijo kompaktinių diskelių. Ne iš jų sklindančios muzikos, bet to mirgėjimo :) Aš nebandžiau, bet galvoju, kad kėkštai tai nieko nebijo :(

Mūsų Sviestinė visai pasiligojus. Kasmet labai daug užmezga, užaugina ir nieko netenka suvalgyt :( Jūrate, Sviestinę naikinat - tai ligą naikinat ar patį medį pjaunat?

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Jūratė » 06 Geg 2016 09:03

Regina rašė: Jūrate, Sviestinę naikinat - tai ligą naikinat ar patį medį pjaunat?
bandom perskiepyt. Į jos šakas skiepijo dvi veisles. Dalį senų šakų dar paliko, nes sakė, kad negalima visų iš kart nurėžt, jas nupjaus žiemą, jei šiųmetiniai skiepai prigis.

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Paukštukas » 06 Geg 2016 12:36

Šiandien mačiau kaip žmonės kabino kompaktinius diskelius ant trešnės. Mano jau per didelė tinklu uždengti (o ir per jo akutes kažkiek sulesdavo), tad pernai kabinau iš folijos sugniaužytas tokias kaip spirales. Gal kiek ir pagelbėjo, nes po savaitgalio išvykos prisiragavom savų trešnių, vėliau ir vyšnių. Patarimą radau internete, kabinau vizualiau 1 m2 po vieną spiralę.
Šįryt prajuokino kol kas varnėnas, romantiškai nutūpęs ant žydinčios trešnės viršūnės ir savo giesmes traukiantis.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Gema » 06 Geg 2016 13:36

Turit minty girliandas? Kaip ant eglutės?

Skelbti atsakymą

Grįžti į