Re: 2016 pasiruošimas žiemai

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 2016 pasiruošimas žiemai

Standartinė Esmiralda » 04 Lap 2016 21:23

Vaje kaip išsigandau vakarykštes prognozes pamačiusi ! Nukarpiau paskutinius žiedus
Paveikslėlis
Ir pumpurų dar daug liko. Rytoj pulsiu pagaliau rožes prilenkinėti, jau baisu rizikuoti, kad tik suspėti bent prilenkti ir eglišakiais apdėlioti. Lapų gal ir nenuskabysiu visų. O šakų galiukus su pumpurais nukarpyti?

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 2016 pasiruošimas žiemai

Standartinė Rudenelis » 05 Lap 2016 07:44

O aš kaip tik vakar vakare prognozės neišsigandau, žadėjo nakčiai -3, o ryte turiu visus -8. Molėtuose taip pat matau rodo -8-is, o Vilniuje 0, Kaunas visai šiltai gyvena. Netikiu prognozėmis. Tik viena aišku ir be prognozių - ateina žiema, ne pavasaris.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 2016 pasiruošimas žiemai

Standartinė Esmiralda » 05 Lap 2016 09:00

Taip, pas mane Molėtuose buvo -8, ir dabar dar -5. Kol įšyla ir temti pradeda. Žiema kasmet vis ilgesnė (devil) O gal anksčiau nekreipdavau dėmesio |(

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: 2016 pasiruošimas žiemai

Standartinė Elena » 05 Lap 2016 14:35

Valo, valio,valio... šiandien pabaigiau dengti rožes, labai daug padėjo vyras, jeigu be pagalbos, dar pora dienų būčiau vargusi. Dabar ilsinu skaudančią nugarą,lepinuosi šokoladu ir geriu rožių arbatą. :)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: 2016 pasiruošimas žiemai

Standartinė Gema » 05 Lap 2016 17:35

Aš šįkart varau be talkos. Dar kelios dienos ir bus baigta. Kokia laimė, kad nuslinko šalčiai.

Daugiau niekada niekada taip ilgai nelauksiu (no) (no) (no)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2016 pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 05 Lap 2016 18:54

Ką tik išleidom savo talkininkus, toliau darbuosimės vieni. Rožės pas mus jau beveik visos prilenktos, visi šiltnamukai pastatyti, tik dar niekas neuždengta. Iki pabaigtuvių dar liko diena ar kelios. Siaubas, rožių dengimui reikia beveik savaitės nepertraukiamo kasdienio darbo... Rožių nedaugėja, bet darbo kasmet vis, atrodo, daugiau pareikalauja :) Nesuprantu, kaip čia taip yra :)
Nemanau, kad šiemet mes labai tempėm su uždengimu, prieš pradėdama darbus (o tada dar niekas nekalbėjo, apie artėjančius šalčius) galvojau, kaip čia bus, jei per anksti užsidengsim, o gal bus pačiu laiku :)

Šiandien visą dieną galvojau, kad įsisvajojusį būsimą rožininką reikia pakviesti padalyvauti tokioj rožių dengimo talkoj – gal noras sodinti rožes ir atvėstų :D

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 2016 pasiruošimas žiemai

Standartinė Esmiralda » 05 Lap 2016 20:12

Visa laimė, kad rožės - krūmai, tik jų aukštis pas visus skirtingas (xixi) Aš savo mamą pabandžiau užkrėsti rožėmis, ir šiek tiek pasisekė ;) bet kad ir kiek prašyčiau palikti jas rudenį viso ūgio ir uždengti, vistiek nuvažiavusi šventėms pamačiau nurėžtas per sprindį nuo žemės ;( tai tiek ir to dengimo ...
O mano vis dar žaliuoja trijų metrų meškerės (xixi) nes šiandien ir be rožių lenkimo darbų užteko... Ryt nuo pat ryto kibsiu į rožes. Kažin kaip seksis, žiūriu į šakų mišką ir nežinau nuo kur pradėti.
Labai sveikinu tas, kurių jau dengimo darbai baigti ar link pabaigos , įsivaizduoju ramybę Jūsų širdyse :) Man ta pusė metų kai rožės po dangom - labai rami, nei šala, nei stirnos graužia (xixi) Tik svarbu pelėms skanėstų nepamažinti !
O pernai rožes prilenkiau ir uždengiau per dvi dienas gruodžio antroj pusėj, visai prieš Kalėdas, prieš pat didžiuosius šalčius.

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: 2016 pasiruošimas žiemai

Standartinė Aistė » 06 Lap 2016 08:34

labas rytas, vakar uždengiau rožes. bet pasirodė, kad tų dangų jau per mažai. tai prisiprašiau vyro, kad dar defuzinės plėvelės suveiktų. Vakar parvežė, bet jau buvo tamsu. Šiandien prisnigo, tingisi šlapti :D atidėsiu gal jau kitai savaitei. o jeigu sulauksiu pagalbos, tai gal ir šiandien. Skubėjau vakar, nes kai kur prognozės buvo iki -16 trečiadieniui. na jeigu tiek ir bus, tai jau nesušals. prilenkiau rožės tai aš jau senai, gal spalio viduryje. tad vakar beliko tik uždengti.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2016 pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 06 Lap 2016 09:36

Aiste, šaunu, kad diduma darbo pas jus jau padaryta! Ir Elena šiandien jau gali ramiai pro langą į uždengtas rožes žiūrėti. (like) O mums šiandien belieka uždengti. Žinoma, nemalonus tas šlapias sniegas, bet dėl rožių nesibijau. Po dangom jos greitai išdžius.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2016 pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 06 Lap 2016 14:44

Lapkričio 6-osios rytas... Žiema užklupo staiga, netikėtai ir visai npasiruošusią :D :D :D
Nemeluoju - sniego beveik iki kelių. Vakar pradėjau lenkti. Šiandien tikėjausi prilenktas uždengti, bet... šiandien tik fotografavau :) (dance)

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Tos, kurias spėjau prilenkti ir neprilenktos
PaveikslėlisPaveikslėlis
Paveikslėlis

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: 2016 pasiruošimas žiemai

Standartinė Gema » 06 Lap 2016 17:28

Pas mane vaizdas toks pats. Tik po pietų nustojo snigti. Lenkimo liko geroms dviem dienoms, jei ne trims, tada jau dengsiu ;( (:|

Rišu šluotas ir burnoju ant savęs, kam nenulenkiau spalį (swearing)

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 2016 pasiruošimas žiemai

Standartinė Esmiralda » 06 Lap 2016 20:36

Ir pas mane šiandien buvo labai gražu <3 Paskutiniai žiedai ir pirmas sniegas :)
Paveikslėlis
Prilenkiau tik kelias rožes. Nemažai rožių prilenkė sniegas (xixi) Tikiuosi kad dar galėsiu kažką nuveikti antradienį. Ir belieka tikėtis kad ateinantys šalčiai nebus tokie dideli arba kad iškritęs sniegas apsaugos rožes. Nesinervinkim dėl to, ko negalime pakeisti.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2016 pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 06 Lap 2016 20:54

Reginos vaizdai kaip iš kalėdinių atvirukų... Keista, būsiu išsapnavus šį gausų sniegą. Gal spalio mėnesį sapnavau, kad užsnigo gausiai gausiai, iki pusnių, prilenktas, bet dar neuždengtas, o kai kur nė neprilenktas rožes. Pamenu, sapne raminau namiškius, kad čia nieko tokio, ištirps tas sniegas, o pabudau kaip iš košmaro. Šįryt vaikščiodama po nubalintą sniegą pajutau déjà vu jausmą. Tik sniego pas mus ne tiek daug buvo, gal per pusę sprindžio, iki pietų lijo, paskui dulkė smulkus lietutis, nė nosies iškišti nesinorėjo. O paskui ne itin malonu buvo žiugsėti šlepsėti po pažiugusį, tirpstantį kiemą. Bet nepaisant to, uždangėm beveik visas rožes, kurioms priklauso šiltnamukai, tik neprismaigstėm šonų ir galų, liko rytojui dar pavienės ir kai kurios, kurias dengsim be namelių. Su rožėm ryt tikimės baigti, nors darbo dar nemažai. Yra dar kitokių darbų, kurių nespėjom anksčiau padaryti, nes sugedus mašinai negalėjom visą mėnesį į kaimą atvažiuoti. Na ką darysi, rudeninių darbų maratonas... Tik visada norisi, kad jis būtų malonesnis, be streso. Išvada – kitąmet rožių dengimo darbus pradėti gerokai anksčiau :)

Esmiralda, labai gražus rožiškai kalėdinis vaizdas :) Žinoma, kad nereikia dėl nieko jaudintis, juk jokio pavojaus nėra :)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: 2016 pasiruošimas žiemai

Standartinė Gema » 06 Lap 2016 22:00

Rūta rašė:... Išvada – kitąmet rožių dengimo darbus pradėti gerokai anksčiau...
Kažkur jau tai girdėjau, beveik žodis žodin. Tuoj prisiminsiu... Taip, lygiai prieš metus... ir iš tų pačių lūpų.... (rock)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2016 pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 06 Lap 2016 23:29

Taip, Gema, labai teisingai! Bet šiais metais mes pas save ir pradėjom darbus daug anksčiau negu visada – dar niekad taip anksti nedengiau rožių. Padėjom dar tada, kai jokių sniegų ir jokių šalčių prognozėse nė kvapo nebuvo. Tai mums jau didelė pažanga ir pernykščių pamokų rezultatas. O kitais metais, vadinasi, dar anksčiau reikia pradėti :)

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: 2016 pasiruošimas žiemai

Standartinė Egidija » 07 Lap 2016 17:40

Labas vakaras merginos. Lenkiu prieš jus galvą dėl jūsų darbštumo ir ištvermės. Ir kada jūs viską spėjate turėdamos po kelis šimtus rožių,aš tai su 80-ia nesusitvarkau,o jūsų pasiklausius,atrodo vienas juokas dengti tokią gausybę? Kažkaip pernai per anksti nuskabiau lapus,tad pabijojusi uždruskinti, šiemet laukiau iki pat paskutinės minutės. Galvojau kiek gi aš čia užtruksiu,viens du ir viskas,rožių nedaug,tad pasistengsiu ir lapus nuimti, ir viską po krūmais surinkti, ir žemę išpurenti, ir dar nupurkšti...blondinė aš (xixi) ....
Šeštadienį atsivežiau dvi bagažines eglišakių,visą likusią dieną užgaišau tik lapus skabydama,juos rinkdama ir žemę purendama...sušalau,sušlapau,nugara sulinko,kojas vos pavelku,greit sutemo,o mano darbo žymės nematyti (:| ...Sekmadienį sniegas viską užklojo,bet stoiškai išėjau toliau darbuotis.Po kelių valandų buvau visa sustirusi į ledokšnį,rankos kojos permirkusios,pirštai nebesusilenkia,o aš tik baigiau skabymą ir uždengiau kokį 10 rožių (xixi),vietoje nupurškimo,rožės gavo sniego...šiandien tikėjausi išeiginės,bet gavau tik popietę po 15 val.,tad parlėkusi tespėjau tris maišus po 250 l durpių ant šaknų užpilti ir jau 17 val. sutemo.Teliko guostis tuo,jei trečiadienio šalnos neprilenktus stiebus pakąs,tai nors apačia liks apsaugota...turbūt per daug krapštausi ir "cackinuosi",reikia išmokti greičiau darbuotis.
Noriu paklausti apie šiemet sodintus erškėčius. Ar jų šaknis užpilti durpėmis,ar jie atsparūs ir nereikia prie jų terliotis? Ir kitas klausimas dėl vijoklinių rožių lenkimo. Surišu visą krūmą į puokštę per kelias vietas,tada lenkiu ir geležiniu virbuku smeigiu,jis man išlenda,na kalsiu kuoliuką. Bet esmė dėl ilgų šakų sulenkimo:prilenkus rožę,ilgas šakas bandau lenkti atgal prie rožės kojų,bet jau kelis stiebus taip lenkdama nulaužiau.Tada sugalvojau padėti ilgą lenta,ant jos visu ūgiu padėti tas kelias ilgas šakas,kurios gulės vos ne per pusę sodo,ir kuo tada dengti,kad nesušaltų? dar niekuo nedengiau,bet galvoju dėti eglišakių ir ant viršaus plėvelę,ar užteks,ar prie lentos šaka neprišals? Tokių rožių turiu tik kelias: Alchymist ir MME Isaac Pereire.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2016 pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 07 Lap 2016 18:52

Miela Egidija, na Jūsų ištvermė ir rūpestingumas rodo, kad esate tikra rožininkė :) (like)

Pirmiausia klausimas – ką turite galvoje sakydama „Kažkaip pernai per anksti nuskabiau lapus,tad pabijojusi uždruskinti,..“? Ką uždruskinti ir kuo čia dėti lapai?

Na lapų skabymas tikrai labai laikui imlus darbas – galima sakyti, kad tai kone lemiamas veiksnys, kiek gali žmogus auginti rožių. Dažną rožininką tai ir sustabdo, kad jau fiziškai nebeįmanoma per protingą laikotarpį nuskabyti lapų spaudžiant žiemos artėjimo nervui. Kita vertus, ne vis tuos lapus skabo. Mes skabom. Neskabyta šiemet liko tik 'New Dawn' – labai jau spygliuota ir didelė. Nuskabyt lapus mums užtruko apie keturias dienas dirbant su nedidelėm pertraukom (visa laimė, kad kai kurios rožės ir taip buvo be lapų šiemet). Gal ateis laikas, kai ir mes dengsim su lapais, nežinau :) Šiemet lapų iš po rožių nerinkom, viską palikom, kaip yra. Kitais metais, būdavo, viską stropiai išgrėbstom, bet niekada nepurenam, tai paliekam pavasarį. Viena senutė rožininkė paprotino, kad reikia rožių šaknis paskutine nupjauta žole apdėti, kad šaknis šildytų, tai ir pagalvojau, kad negerai tą žemą pas mus kaip iššluotą palikti. Dėl kaupimo durpėm tai prieštaringų nuomonių esama. Dabar mūsų rožininkai linksta durpėm jau nebekaupti prilenkiamų rožių, nes tai nieko doro neduoda. Bet jei apkaupėt, tai ir gerai, pati pamatysit, kaip jums tas būdas veikia.

Dėl šiemet sodintų erškėčių. Jei naujai sodinot, tai tikriausiai juos apkaupėt žemių kaupeliais – supylėt „kurimiarausius“? Jei tai padarėt, tai nieko daugiau ir nereikia daryti, nebent dar eglišakių užmesti, jeigu jų turit. O jei neapkaupėt ir jie sėdi tik pasodinti, tai būtinai apkaupkit – tai saugos ir nuo šalčio, ir ypač nuo vėjo, kurie sausina stiebelius, o šaknys dar nešsitvirtinusios. Tokiam kaupimui, sako, geriausiai tinka daržo žemė, durpės dėl labai didelio drėgmės įgėrimo – ne pats geriausias pasirinkimas.

Dėl vijoklinių rožių. Mes vijklines apvyniojam virve ištisai per visą ilgį, ne tik keliose vietose. Nebent jūsų rožytės dar mažos, tada gal ir pakanka surišti keliose vietose. Prilenktoms rožėms visuomet kalam kuolus arba rišam prie kitos rožės „kojų“, jei yra galimybė – smeigai tokių rožių neišlaikys (būna kad rožės net kuolus išrauna). Vijoklinių uodegas švelniai užlenkiam, žinoma, stengiamės nesulaužyti, o kai jos būna apvyniotos virve, tai ir nelabai nori lūžti – linksta kaip šluota :) Jei padėsit lentą, tai rožė prie jos neturėtų prišalti, žinoma, jei labai nešlaps. Uždengus taip, kaip sakote, tikrai turėtų viskas būti gerai :) Bet visuomet geriau stengtis dengti kompaktiškiau - pabandykit tas ilgas uodegas švelniai užlenkti (gal ir virve apsukus) atgal prie rožės :)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: 2016 pasiruošimas žiemai

Standartinė Gema » 07 Lap 2016 19:17

Egidija, kaip vis dar naujokė (pirmas rožes pasisodinau 2012) galiu jums paliudyti, kad, bėgant metams, atsiranda sava rožių priežiūros sistema, pamatysite, kurie darbai būtini, kuriuos galima nusimuliuoti, atsiras patirties - viskas bus gerai. Pernai vargau dengdama, šiemet jau daug aiškiau kaip tai daryti.

Šiemet, kaip minėjau, net talkos neturiu, ir jeigu dar lapus skabyčiau nuo 250 krūmų, tikrai galą gaučiau. Ir taip jau tris dienas vien tik apuw rožes tupinėju, laukia dar dvi. Todėl laikausi protingumo principo, kuri minėjo Rūta. Lapų iš po krūmų negrėbstau, nesvarbu, kad kai kurie negražūs. Man atrodo nenormalu žiemai palikti žemę be natūralios paklotės. Be to plikai nugrėbstyta žemė man, pvz, net nelabai gražu (xixi)

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 2016 pasiruošimas žiemai

Standartinė Rudenelis » 07 Lap 2016 19:44

Kokia nuostabi Reginos ir Esmiraldos žiema! Pas mus irgi vakar sniego privertė, o šiandien šlapia, daug ištirpo.
Aš labai mėgstu vazotis su rožėmis. Neskubant, pamažu pasiruošimas žiemai man teikia savotišką malonumą, bet kai orų prognozės ėmė keistis ne dienomis, o valandomis, teko dirbti sparčiai. Nepatinka man taip, bet dėl ramybės teko. Ir dėl to, nežiūrint, kad gyvenu su rožėmis, aš jas dabar matau tik savaitgaliais, kitas laikas tamsa, teko skubėti. Liko nepurkšta, kai kur neapgrėbta, nepurenta daug su lapais, bet prilenktos visos, o tai svarbiausias dalykas, jei netikėtai užeitų didesni šalčiai. Ir pridengtos. Daugumą dar reikės taisyti, tvirtinti, kloti antrą sluoksnį. Manau bus dar laiko, o jei nebus, užmesiu antrą sluoksnį ir ant snieguoto kauburio. Pernai taip teko, ir nieko blogo.
O supurent gerai ir aplink gulinčias, priėjimas dar geresnis, šakėmis tik sukilnoji. Tada iškart dengiu, kad nešlaptų. Supurenta žemė išgarina mažiau drėgmės, darau viską, kad po apklotais būtų sausiau.
Aš didžiąsias rožes lenkiu truputėlį kitaip nei dauguma jūsų. Prie pagaliuko pririšu virvę, įkalu į tą vietą, kur bus rožės vienas šonas, panašiai per vidurį, kitą pagaliuką įkalu kitam šone, guldau po kelias šakas, paspaudžiu, kol sukloju visas, tada virve perjuosiu per viršų ir stipriai spausdama pririšu prie kito pagaliuko. Taip atsigula kad ir pats nepaklusniausias monstras.
Lapus grėbiu ne tik dėl ligų, bet ir dėl kenkėjų - kiek ten jų prilindusių būna!

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: 2016 pasiruošimas žiemai

Standartinė Egidija » 07 Lap 2016 20:37

"ką turite galvoje sakydama „Kažkaip pernai per anksti nuskabiau lapus,tad pabijojusi uždruskinti,..“? Ką uždruskinti ir kuo čia dėti lapai?"
Rūta,kai pernai nuskabiau labai anksti lapus,dabar nepamenu kada,bet tai buvo spalio pradžia berods |( ,man kažkuri pardavinėjanti gėles gėlininkė mūsų miestelyje, ar balai žino kas, pasakė,kad tokiu laiku dar rožės per lapus kažką sau žiemai kaupia,o per anksti juos pašalinus rožė "užsidruskina",gal kokių negerų druskų prisikaupia? Gal kuri mergina žinos kas čia per dalykas? Bet aš dabar bijau visko ir per anksti,ir per vėlai padaryti...man jau paranoja išsivystė (stupid) ...kažką paskaitau ar išgirstu, ir apmirštu,oi to nepadariau,oi tą negerai padariau...bet,tada nueinu pas rožes,pasišneku su jomis,o jos kaip augo,taip auga,kaip žydi,taip žydi :* ,nesvarbu,kad laiku neatpažįstu voratinklinės erkutės ar dar kokios ligos,net nepabijojo,kai jas laisčiau šaltu vandeniu...
Šiemet ant rožių kojų papyliau po kibirą nusipirktų neutralizuotų durpių,nes neturiu žemės,neturiu ir daržo iš kurio galėčiau jos pasiimti(o juk šalnos ant nosies).Žemė pas mane molinga,dabar kai šlapia,tai jos net neįmanoma užberti,kažkokia gabalais sušokusi masė.Tarp rožių visą vasarą stengiausi ją pamaišyti su žole,mėšlu(viskas kažkur pradingo),o dabar žiemai dar ir durpėmis,kad ji man nors kiek puresnė paliktų.Pernai dengdama maišiau durpę perpus su žeme iš šiltnamio bei komposto krūvos,iš kurio daugiau žolių sėklų prisinešiau,negu žemės.Žinau,kad negerai,bet ieškau išeities.Pavasarį bus matyt,ar man tos durpės "škados" nepadarys.Tikiuosi ateityje,kokią žemių priekabą užsiprašyti sau kaip gimtadienio dovaną (xixi) ,nes pernai dovanų suolui gražias raitytas špižines kojas užsiprašiau,betrūksta staliuko kojų ir pačio komplekto "surentimo"...tada ir aš sėdėsiu lauke bei gurkšnosiu kavą (bravo)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2016 pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 07 Lap 2016 21:46

Egidija, kaip įdomu dėl to užsidruskinimo, niekada apie tai negirdėjau. Žinau tik viena, kad lapus per anksti negerai nuskabyti dėl to, kad rožės, t. y. lapai, dar vykdo fotosintezę, o per anksti nukarpęs lapus neleidi jai pasigaminti pakankamai maisto medžiagų, apvagi ją. Bet kai jau būna tokie šalti, vėjuoti orai, žema temperatūra, tai jau nelabai kokie gyvybiniai procesai ten vyksta, viskas sulėtėja, tai rožei ir nėra skriaudos. Prieš kažkiek metų aš irgi labai bijojau rožes per anksti nulapinti, bijojau joms pakenkti :) Manau, nuo spalio antros pusės jau galima drąsiai rožes tvarkyti (žinoma, ruduo rudeniui nelygu – žiūri pagal situaciją).

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2016 pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 07 Lap 2016 22:07

Egidija, 80 - tai nemažai rožių, būtų jau laikas nestresuoti :D Nebent jos pas Jus tik antri-treti metai :)
O Jūs tikra šaunuolė - šitiek darbų padaryti (like) (handshake) Neįsižeiskit, bet mano akimis žiūrint - gal ir nereikalingų ;)
Lapus bandžiau skabyti, kai turėjau tik gal kokių 10 krūmelių ir jie tebuvo, na, gal kokio pusmetrio aukščio. Tada dar ir iš po krūmų tuos lapus grėbsčiau. Durpėmis pyliau irgi tuomet ir tik vienais metais. Pavasarį pamačiusi, kad aplink viskas jau beveik žaliuoja, o durpių kupstai aplink rožes sušokę į didžiulį ledo gabalą ir net nesiruošia atitirpti, o nuimti jų irgi neįmanoma, supratau, kad durpių daugiau nepilsiu. Kitą rudenį pabandžiau šiek tiek apkaupti žeme, bet iš to jokios naudos nepastebėjau, tik papildomas darbas rudenį, o paskui - pavasarį atkapstyti. Sugebu (nors taip nenoriu (no) ) rožes pasodinti gana giliai, todėl manau, kad joks papildomas apkaupimas joms nereikalingas.
Kiekvieno valia rinktis ir tikrai niekam neperšu savo nuomonės. Ir vėl kartojuosi, bet kam tuos lapus grėbti? Per žiemą supus ir bus trąša. Aišku, kad kenkėjai juose žiemoja, bet žiemoja juose ir naudingi vabzdžiai. Ir tikrai pas mane nuo to nebūna daugiau nei cikadų, nei erkių, nei auksavabalių. Tą patį pasakyčiau ir dėl ligų - linkusios sirgti rožės serga bet kuriuo atveju, bet dauguma sveikos. Purenti žemę gal ir neblogai, bet kol uždengiu, tai tiek aplink trypiu, kad iš to purenimo nebūtų jokios naudos. Jei labai didelės žliūgės, tai apipešioju, bet dažniausiai užkloju ir žoles :) Žodžiu, mano filosofija tokia - kam gaišti laiką ir eikvoti energiją darbams, kurie nėra būtini (dance) Tinginio filosofija, bet man taip gerai, ir rožės nesiskundžia :)
Surišti ir prilenkti šeštadienį spėjau tik angliškas. Kai kurios labai nenorėjo būti lenkiamos, neatlaikiusios mano svorio (dažnai tenka raitom sėsti ant krūmo (xixi) ) išlūžo šakos. Bet dauguma linko gerai. Dar niekas neuždengta. Šalčiai manęs negąsdina, dar nelabai baisūs jie ketina būti. Didesnė bėda - mūsų mažieji draugai iš miško. Ateis ir nugrauš prilenktas šakas per visą ilgį - taip buvo pernai.
Taigi, Egidija, viskas jūsų rožėms bus gerai :D
O dėl to uždruskinimo - tai kažkas ne taip |( Gal ir negerai per anksti lapus nuskinti, nežinau. Bet kad nuo to rožė užsidruskintų :? Kažką ne taip ta pardavėja supratusi. Užsidruskinti gali dirva, jei pavasarį, kol dar nėra lapų, patręšit rožes. Taip sakė Sibirkos šeimininkas :)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: 2016 pasiruošimas žiemai

Standartinė Gema » 08 Lap 2016 07:40

Aš esu Reginos pasaulėžiūros šalininkė. Sakau pasaulėžiūros, nes man labai įdomus ir svarbus tas pasaulis, knibždantis tarp nukritusių lapų. Tai kitas gyvybės lygmuo. Trepsėdama apie rožes negaliu apie tai negalvoti (flower) (bug) (sun)

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 2016 pasiruošimas žiemai

Standartinė Rudenelis » 08 Lap 2016 08:29

Vienas dalykas yra kaimo sodyba ir aplinka, kitas - kai aplink kiemai, kaimynų namai. Neprifilosofuosi daug, jei vienos kaimynės kiemas milimetrais sutvarkytas, o pas kitą bus lapų krūvos. Vistiek reikės sugrėbt, jei ne rudenį, tai pavasarį būtinai, o pavasario vėjas juos būtinai išnešios po kaimynų blizgančią pievelę. Žinoma, kenkėjų neatsiginsi vien lapus renkant, bet jų vistiek bus mažiau, o rožės mažiau apvalgytos.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2016 pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 08 Lap 2016 11:08

praeitą savaitę sakiau, kad nedengsiu nei vienos rožės; šiandien jau kažkiek atsileidau ir, jei laikas ir orai leis (gali būti, kad tokio derinio lapkritį ir neturėsiu, su viltimi žiūriu į gruodį), tai uždengsiu angliškas ir kitas modernias bei dvi senovines vijoklines... Jei kas iššals su visam - bus atlaisvinta vieta atsinaujinimui.

Skelbti atsakymą

Grįžti į