Rožių genėjimas

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
zebenkstiejka
Pranešimai: 124
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 08:17
Miestas: Vilnius-Molėtų raj.
Susisiekti:

Rožių genėjimas

Standartinė zebenkstiejka » 19 Lap 2010 12:31

Radau internete knygą apie senovinių rožių genėjimą. Su schemomis, paveikslėliais skirtingoms rožių veislėms.
"The Nacional Rose Society's Handbook on Pruning Roses";
Knyga nenauja, išleista 1906m. anglijoje.
http://www.archive.org/details/national ... 00natirich" onclick="window.open(this.href);return false;
šone galima pasirinkti knygos formatą, pvz, čia Pdf:
http://ia311228.us.archive.org/1/items/ ... tirich.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Kiek žinau, skirtingų genėjimo technikų yra sugalvota labai nemažai; taigi, ieškau kažkokio paprasto "vadovėlio", kaip genėti. Būtinai su paveikslėliais (xixi) Norėjau pasiteirauti, ar ši knyga tinkama, o gal kasnors galėtų ką geriau parekomenduoti?
Aš nuskinsiu rožių kvietkų
inlaisiu dūnojun
plauk rožele raudonoji
in mano šalelę

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Rūta » 19 Lap 2010 12:50

Regis, tai viena iš knygų, kurioje informacija nesensta... :) O ir šiaip ten toks lobynas senų knygų apie rožes!

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Tadas » 19 Lap 2010 13:04

Geriausiai skaityti visa esamą literatūrą,galvoti,eksperementuoti,stebėti ir pritaikyti pagal savę.

Laba gerai parašyta http://www.rozes.lt/htm/rudeninis_genejimas.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Nijola

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Nijola » 19 Lap 2010 21:59

zebenkstiejka kiek pamenu pas tave senovinės rožės dar nėra didelės ir senos, kad jas reiktų genėti ;)ir joms genėti dabar netinkamas laikas. Nuo pasodinimo senovines rožes drasiai trejetą metų negenėti. Žiema geni taip kaip jai patinka net neklausia :D pavasarį sutvarkai krūmus po žiemos tai yra iškarpai kas pažeista šalčių ir ligos palieki sveikus šakas. taip pat pavasarį neišskiriant rožių grupės visas šakas išgeniu kurios auga į vidų krūmo, tam kad krūmo viduryje cirkuliuotų oras ir mažiau sirgtų, išretinus rožės vidurį mažiau laikosi drėgmė greičiau po lietaus išdžiūna lapai. Iš į vidų augančios šakos mažiau gauna šviesos kartais net nesuauga gražiai.
Aš jau ne pirmus metus rudenį nedarau jokio genėjimo, kai dengiau vyniojau agro plėvele negenėtus krūmus, kai nedengiau taip pat negenėjau, šias metais lenkiu rožes kuo aukštesnė tuo geriau - negeniu. Tik pasodintas gausiai apkaupiui ir viskas, jug jos ir taip mažos. o Sibirkos rožyno parašytas straipsnis tikrai vertas dėmesio. ;)

Vartotojo avataras
zebenkstiejka
Pranešimai: 124
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 08:17
Miestas: Vilnius-Molėtų raj.
Susisiekti:

Re: Rožių genėjimas

Standartinė zebenkstiejka » 20 Lap 2010 02:25

Ačiū labai už atsakymus :) dabar tikrai nieko negenėsiu, tiesiog ieškau knygų apie rožių priežiūrą, radau ir paklausiau, kad ateity žinoti :) Nors internetas ir visažinis, bet taip patogu jei kartais yra tiesiog knyga, kurioje galima rasti atsakymus. Otai iškilus kokiam klausimui, prie kompo tenka praleisti neribotą laiko kiekį :D
Aš nuskinsiu rožių kvietkų
inlaisiu dūnojun
plauk rožele raudonoji
in mano šalelę

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Rekomendacinis rožių sarašas – naujokui

Standartinė Tadas » 09 Vas 2011 21:17

Biski apie genėjimą.Gal ir paprieštaraus daugelis :) Negenėti rožės jeigu neaišku kurioje kirpti,o tiesiog nukirpt žiedą .Ir rožė pati parodys kur reikia kirpt.Tiesiog pastebėti iškur išaugo tas ūglis .pirmoje AH, antroje floribundinė.Trečioje AH nukirpta po stebėjimų ir skaitymo literatūros,ir tai klaida padaryta-kirpimas ne kampu,ir nepaliktas tik vienas ūglis Gaila juk laužyt :D . Bent taip aš mokiausi. :)
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Nuotraukos išsididina ant jų paspaudus.

Nijola

Re: Rekomendacinis rožių sarašas – naujokui

Standartinė Nijola » 09 Vas 2011 22:24

Labai teisingai mokaisi, paskutinėje nuotraukoje, žinoma gaila laužyt ir palikti tik vieną ūglį, tokiu atvėju išlauži mažus plonesniu palikdamas didesnius :) nes tie mažiukai ir mažus žiedus užaugina.
Bet jei būtum palikęs tik vieną stiebą, dažniausiai taip elgiamasi kai norisi, kad žiedas būtų didesnis, arba ruošia parodai :) pas save ko gero retas kuris palika po vieną stiebą, juk norisi daugiau žiedų :)
ar ji žydėjo dideliais žiedais ar visgi buvo mažesni ?

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Rekomendacinis rožių sarašas – naujokui

Standartinė Tadas » 09 Vas 2011 23:02

Mažesni :)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rekomendacinis rožių sarašas – naujokui

Standartinė Rasa » 10 Vas 2011 06:18

Tadas rašė:Negenėti rožės jeigu neaišku kurioje kirpti,o tiesiog nukirpt žiedą .Ir rožė pati parodys kur reikia kirpt.
Teisingai pastebėjai (yes)
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Rožių genėjimas

Standartinė vilmis » 07 Bal 2011 10:01

Straipsnis danų kalba apie rožių genėjimą (google translate turėtų pagelbėti): http://www.havenyt.dk/artikler/prydhaven/roser/979.html

Vartotojo avataras
dale
Pranešimai: 272
Užsiregistravo: 13 Gru 2010 20:19

Re: Rožių genėjimas

Standartinė dale » 07 Bal 2011 20:30

aciu uz straipsni, man, kaip naujokei, labai patiko paveiksleliai- labai aiskiai viskas parodyta, nors kalbos ir nesuprantu :)

Pušaitė
Pranešimai: 54
Užsiregistravo: 07 Bal 2011 09:50
Miestas: Vilnius

Re: Šiokiadieniai

Standartinė Pušaitė » 21 Lap 2011 10:55

Klausimėlis dėl vijoklinių rožių jau žydėjusių (antramečių) šakų genėjimo:
Rožės turi įvairaus amžiaus ūglių. Pirmametis ūglis paprastai būna tiesu, žalias, gražus. Antrais metais tas ūglis tampa skeletine šaka iš kurios išauginamos smulkios šakelis su žiedais. Žiedams nužydėjus (Flammentanz atveju) ant šakelių užmezgami vaisiai, kurie šiuo metu pradeda pūti ir turėtų būti šalinami. Koks tokios jau antrametės skeletinės šakos su šoniniais ūgliukais per visą šakos ilgi galėtų būti likimas? Ar ją palikti, ar šalinti tik žiedus užmezgusias smulkias šakeles ir pan. Ar paliekate antrametes šakas augti tretiems metams?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Rūta » 21 Lap 2011 11:46

Pušaite, o jūs norite dabar genėti ar pavasariniu genėjimu jau rūpinatės?

Pušaitė
Pranešimai: 54
Užsiregistravo: 07 Bal 2011 09:50
Miestas: Vilnius

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Pušaitė » 21 Lap 2011 12:22

Rūta :
Pušaite, o jūs norite dabar genėti ar pavasariniu genėjimu jau rūpinatės?
Tai va ir svarstau, ką daryti su tom senesnėm kiek paligojusiom šakom. Sveikų pirmamečių šakų negeniu, palieku žiemai , tačiau antrametės šakos su jau pūti pradėjusiais vaisiais man nepatinka, manau kad vaisius reikėtų nukirpti jau dabar, bet lieka tokia skysta šakutė |( ... būtų vienas darbas nukirpti tą vaisinę šakutę iki skeletinės šakos jau dabar ....

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių genėjimas

Standartinė LoretaA » 21 Lap 2011 12:27

Be abejo vaisius reikia nukirpti, o šakas palikite. Pavasarį gali būti taip, kad rasit dalį antramečių šakų neperžiemojusių, tada ir iškirpsite. Taip pat galėsite dalį pašalinti ir sveikų, jeigu krūmas bus per tankus. Tiesą sakant aš kelias Alchymisto antrametes šakas iškirpau, nes jos buvo labai sužalotos, bet šį rožė pas mane tiek dar tų šakų turi, kad pavasarį pusę jų teks tikrai iškirpti. Nežinau kaip elgiasi šios dvimetės šakos vėlesniais metais, kadangi tokių niekada neturėjau, bet galvoju, kad negalima iškirpti skeletinių šakelių - juk ant jų formuojasi žiedai |(

Pušaitė
Pranešimai: 54
Užsiregistravo: 07 Bal 2011 09:50
Miestas: Vilnius

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Pušaitė » 21 Lap 2011 14:08

ačiū Koala,
Bet man dar kyla klausimų dėl vijoklinių rožių ;)
Kurioje vietoje geriau pjauti skeletinę sergančia šaką (kalbu apie pavasarį :D ) : ar kur nors už žaizdos sveikoje vietoje, stengiantis išsaugoti kiek galima daugiau medienos, ar prie šaknų. Klausiu todėl, kad šiemet man vijoklinės rožės išleido mano galva per mažai naujų stiprių ūglių. Svarstau gal problema tame, kad pažeistas šakas pjaudavau ne prie šaknų, o palikdavau apie 1- 0,5 m šakos ilgio. O paliktos sutrumpintos šakos neišaugino stiprių pakaitinių ūglių, o pagrinde tik žiedines šakas. O man reikia ir žiedų ir naujų šakų |( .

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Rūta » 21 Lap 2011 15:07

Kai kurias vyresnes šakas geriau genėti iki žemės, kad vyktų krūmo atsinaujinimas :)

Nijola

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Nijola » 22 Lap 2011 18:04

Rožės krūmo augimas tankumas priklauso taip pat ir nuo jos veislės, ne visos rožės labai daug augina šakų. Kai paliekam 0,5 m nuo žemės šaką manau taip negerai, arba tai turi būti kraštinė šaka, bet jei ji viduryje krūmo ji jokios naudos neduoda nei atsinaujina krūmas ir paskui tik lieka tokie stimburiai, kurių negali palenkti ir jis kartais ilgai neauga, nes neaugina šoninių šakų. Metrinę šaką jei ji lanksti galima ir palenkti, kad ji augintų šonines šakeles ir sparčiau auga.

Nijola

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Nijola » 07 Vas 2012 23:08

Žinoma mums tokios Cecile Brunner neužauginti :D bet nugenėjo labai gražiai, siūlau pažiūrėti

http://rosomanes.blogspot.com/2012/02/b ... ecile.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožių genėjimas

Standartinė DaliaRaimonda » 08 Vas 2012 07:46

Tikrai labai gražų krūmą suformavo. Dažnai geninti rožių krūmą reikia pamiršti jausmą "gaila" :D

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Rožių genėjimas

Standartinė vilmis » 08 Vas 2012 13:42

Galinga Clb. Cecile Brunner :D

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Virginija » 08 Vas 2012 13:58

Svajonė :) Bet net nedrįstu pirkti Cecile Brunner Cl.

Nijola

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Nijola » 09 Vas 2012 13:03

antosė rašė:Svajonė :) Bet net nedrįstu pirkti Cecile Brunner Cl.
turiu Cecile Brunner :D tikrai neverta pirkti tai kaprizinga lepi rožė, kuri pas mane siekia gal pusmetrį :D gyvena vazone :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių genėjimas

Standartinė LoretaA » 09 Vas 2012 13:09

O tai kodėl Nijole, rašai, kad neverta pirkti ? Verta - auginsim beveik kaip kambarines rožes :)

Nijola

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Nijola » 09 Vas 2012 13:34

koala rašė:O tai kodėl Nijole, rašai, kad neverta pirkti ? Verta - auginsim beveik kaip kambarines rožes :)
pas mane ši http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.890" onclick="window.open(this.href);return false; pakartotiniam žydėjimui labai kaprizinga, nenori ir žydi labai negausiai, gal ji tik man ragus rodo |(

Skelbti atsakymą

Grįžti į