Pavasaris 2017

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Pavasaris 2017

Standartinė Esmiralda » 27 Kov 2017 11:24

Ačiū už patarimus, šiandien labai gera genėti ir man, ir rožėms :)
Rūtele, ar Jūs jau laistot savo trąšų kokteiliuku?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasaris 2017

Standartinė Rūta » 27 Kov 2017 11:44

Ne, dar nelaistom, nes dar nenugenėta... Šį savaitgalį neišvažiavom į kaimą – apsirgom :( Laistysim tik tada, kai viskas bus nugenėta, na ir, tikiuosi, didesnių sugrįžtančių šalčių pavojaus jau nebebus, nes palaistytos rožės ima sparčiai augti :)

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Pavasaris 2017

Standartinė Egidija » 27 Kov 2017 16:04

labas visiems...rytoj važiuoju į Kauną Žarijų g.2 Baltic Agro Rūtos kokteiliuko pirkti...Humistar 5 ltr.-26 eur,1 ltr.- 7 eur; Ruter AA 5 ltr kaina gal 35 eur?(pamiršau,nes tel.ką tik klausinėjau (call) ),1 ltr.-9 eur; Delfan Plius 5 ltr.-47 eur,1 ltr.-11 eur. O.O ...dabar galvoju :? ar po litrą pirkti,ar po 5 ltr.?,jei po šaukštą kiekvienų trąšų ant krūmo tai po 1 ltr užteks 50 krūmų,o man reikia beveik dvigubai (ar laistote rugosas tuo mišinuku?)...visa matematika- bus apie 108 eur,nes reikia pirkti po 5 ltr :O ...pataisykit,gal aš suklydau ir ne tas trąšas ruošiuosi pirkti? (xixi)

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Pavasaris 2017

Standartinė Egidija » 27 Kov 2017 16:14

dar ilgiau pasėdėsiu,pamastysiu :? ...tai tikrai nepirksiu,o gal pirkti?...373 ltl būtų O.O O.O O.O O.O O.O ...kaimynės mėšlas sekančiame kieme ...patįsiosiu kokį 10 karučių ir bus baigta,gal vis tik nepirkti?...na,padiskutuokim...jau galva susisuko,juk tokie pinigai,aišku rožytės ačiū pasakys,gal nepagailėti?...bet 108 eur O.O :D

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Pavasaris 2017

Standartinė Esmiralda » 27 Kov 2017 19:17

Egidija, reikia visų po šaukštą, t.y. po 10ml visų trijų į kibirą kiekvienai rožei. Tai perkant visų po litrą palietum 100 rožių. Beje, kokteilio receptas dar pasipildė Baikalu :)
Ir dar vienas dalykas, Baltic Agro sandėlys ne Kaune, o Vilniuje Žarijų 2

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris 2017

Standartinė Regina » 27 Kov 2017 19:54

Egidija, būtų man mėšlas po ranka, tai tikrai nieko nepirkčiau (no) Kas begali būti geriau už mėšlą! Ir nereikėtų vandens kibirais nešioti, kažką juose makaloti, maišyti. Apkrovei mėšliuku, ir rožės auga net traškėdamos :) Kadangi aš to aukso neturiu, tai pernai pirkau tų skystų trąšų, bandysiu maišyti kokteiliuką. Nors sunkiai įsivaizduoju, kaip lakstysiu su laistytuvais po pusės hektaro plotą, kol palaistysiu virš dviejų šimtų rožių (dance) :O

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasaris 2017

Standartinė Rūta » 28 Kov 2017 07:38

Taip, tikrai nepigu, kiekvieną kartą taip sau sakau, kai moku už naujas trąšas kiekvieno sezono pradžioje. Paprastai geriau apsimoka pirkti didesnes pakuotes – lieka ir kitiems augalams, o gal ir kitam sezonui. Nesakau, kad tai panacėja, vienintelis geriausias būdas, neabejoju, kad yra ir kitų. Tik aš asmeniškai šį išbandžiau ir pasiteisino. Mėšlo arti neturim, bet „kokteiliukas“ ir nėra mėšlo pakaitalas. Čia ir lengvai įsisavinamas azotas „Delfane“, ir šaknų augimo skatintojas, o iš mėšlo daug ilgiau atsipalaiduoja naudingosios medžiagos.

Kokią matyčiau alternetyvą? Nuolat rožėms duoti organikos – daug kartų per sezoną iki ribos – liepos pabaigos – rugpjūčio pradžios. Čia galėtų būti ir kompostas, ir mėšlas, ir žolių raugai. Taip auginama ekologiškuose ūkiuose, tiesa, gal ne rožes, bet principai juk tie patys.

Dėl laistymo. Jį organizuojam kolektyvinį – vanduo bėga iš šlangos su siurbliuku, nes pritąsyti iš tvenkinėlio 250 kibirų būtų košmaras (pradžioj taip ir dariau :) ). Šalia šlangos įsikuria mobili „stotelė“ – kėdutė su trąšom ir „Baikalu“, įpiltom į stiklines, kad būtų lengviau paimti, kokie 4–5 kibirai ar laistytuvai ir pagaliukas trąšoms vandenyje išmaišyti. Tokios priemonės. Vienas žmogus leidžia vandenį į kibirus, kitas žmogus pila po šaukštą trąšų į kiekvieną kibirą ir maišo, o trečias lekioja su kibirais ir laisto rožes. „Stotelė“ keliauja pagal rožynus – t. y. kad nereiktų toli su kibirais bėgti. Taip trise palaistom visas rožes ir ne tik jas maždaug per 3 valandas. Žinoma, būna ir „po prakaitu“, ypač lakstant su kibirais. Taip kad prieš imdamiesi šio darbo, ypač jeigu turit labai daug rožių, įvertinkit darbo apimtį ir pagalvokit apie pagalbininkus.

Tiesa, dar noriu pasakyti, kad kibiras vienai rožei – tai orientacinis dydis. Jei rožės neseniai pasodintos ir mažutės, pakanka ir pusės kibiro, bet didžiosioms laipiojančioms pilam ir du, ir tris kibirus.

O dėl išlaidų... jau pripratau, kad rožės ir apskritai sodas kainuoja – kas bebūtų – žiemai dangos, pavasariui trąšos, o jei dar kokie sumanymai, medžiai... Pinigėliai lekia... Ne veltui nuo seniausių laikų išpuoselėtas sodas buvo prabangos reikalas, prieinamas tik aristokratams, negailintiems išlaidų jam įkurti ir prižiūrėti. O mes, kadangi nesam aristokratai :), turim laviruoti. :)

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Pavasaris 2017

Standartinė Esmiralda » 28 Kov 2017 08:24

Aš tuos tris komponentus susimaišau lygiomis dalimis į vieną 1,5 litro plasmasinį butelį ir pilstau į 30ml taurelę ir tada į kibirą. Tikiuosi nieko toms trąšoms sumaišytoms nenutinka.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Pavasaris 2017

Standartinė Esmiralda » 28 Kov 2017 08:26

Rūtele, gal galėtum parašyti kaip Tu padaugini Baikalą ?

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Pavasaris 2017

Standartinė DaliaRaimonda » 28 Kov 2017 09:05

Su talka toks laistymas tikrai, kad greitai einasi, bet vienai, tai kelios dienos darbo. Aš tikriausiai vėl tręšiu granuliuotu mėšlu ir trąšų mišiniu.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris 2017

Standartinė Regina » 28 Kov 2017 09:13

Būtent - su talka :) O aš viena viską darau.
Ir dar man tokia mintis kilo - pas mane LABAI šlapia ir dar ilgai bus šlapia. Tai kaip čia su tuo laistymu daryti? Gal reikėtų didesnės koncentracijos ir pilti po trečdalį ar net ketvirtadalį kibiro?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasaris 2017

Standartinė Rūta » 28 Kov 2017 09:15

Esmiralda rašė:Rūtele, gal galėtum parašyti kaip Tu padaugini Baikalą ?
Štai :)

Reikia:
Trijų litrų stiklainio
2 l gero vandens
1 stiklinės gerai perplautų ryžių
1 valg. šaukšo sėlenų (be priedų, grynų)
2 valg. šaukštų cukraus (be kaupo)
0,5 l „Baikalo“

Į stiklainį beriame gerai perplautus ryžius ir sėlenas. Atskirai 2 litruose šaltinio ar nusistovėjusio vandens ištirpiname cukrų, užpilame ryžius ir sėlenas, pilame „Baikalą“. Stiklainį statome šiltai, galima prie krosnies, viryklės, radiatoriaus, bet kad nebūtų karšta. Uždengiam tamsiu audeklu. Kasdien po kelis kartus atidarom ir vėl uždarom stiklainį (išleidžiam orą). Po kelių dienų pamatom, kad procesai vyksta :) Maždaug po savaitės turim du litrus „Baikalo“ – tai nusprendžiam pagal išvaizdą – skystis tapo skaidrus, iš ryžių tarsi burbuliukai kyla, skonis ir kbapas atsiduoda malonia rūgštele.
Dabar apie 1,5 litro nupilam ir supilam atskirai į stiklainius – naudojimui. Su ryžiais likusį skystį (apie 0,5 l) paliekam stiklainyje naujam procesui. Ir v ėl pilam 2 litus vandens, pasaldinto 2 šaukštais cukraus. Ir tai iki vasaros pabaigos.
Paruoštą „Baikalą“ laikau stiklainiuose, apvyniotuose folija, kad negautų saulės šviesos vėsioje vietoje.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasaris 2017

Standartinė Rūta » 28 Kov 2017 09:29

Regina rašė:Būtent - su talka :) O aš viena viską darau.
Ir dar man tokia mintis kilo - pas mane LABAI šlapia ir dar ilgai bus šlapia. Tai kaip čia su tuo laistymu daryti? Gal reikėtų didesnės koncentracijos ir pilti po trečdalį ar net ketvirtadalį kibiro?
Regina, nesvarbu, kad šlapia, bet, manau, būtų didelė rizika nudeginti šaknis... Trąšos nespės taip moment atsiskiesti. Būtų blogiau, jei būtų sausa – tada reikėtų iš pradžių palaistyti. Galima ir po puskibirį lieti, tik nereikėtų didinti koncentracijos. Ji čia jau maksimali.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris 2017

Standartinė Regina » 28 Kov 2017 09:46

Na gerai, nedidinsiu :)

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Pavasaris 2017

Standartinė Esmiralda » 28 Kov 2017 09:56

Ačiū, Rūtele :*
Jau pats laikas pradėti auginti Baikalą

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Pavasaris 2017

Standartinė Esmiralda » 28 Kov 2017 09:59

Beje, o jei vietoj gero vandens įpilčiau klevų sulos? Ji kartu ir saldi.
Ir ryžius per visą vasarą tuos pačius naudoti?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasaris 2017

Standartinė Rūta » 28 Kov 2017 10:15

Taip, tuos pačius ryžius, jie tampa kaip ir bakterijų gyvenimo namais.

Na nežinau, dėl klevų sulos, čia mat vanduo ir cukrus tik terpė ir maistas bakterijoms. O ten dar daugybė kitų medžiagų, be to, sula linkusi greitai rūgti. Manau, turėtų išeiti kiek kitoks produktas, bet gal tai nėra blogai :)

Tikrai pats laikas, jeigu jo dar neturit :) O aš „Baikalo“ turiu dar nuo pernai pasidariusi, tai mama jau nuo ankstyvo pavasario mirko sėklas prieš sėdama – labai gerai. Po teisybei dėl sėklų mirkymo apskritai tą „Baikalą“ ir pirkom :)

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Pavasaris 2017

Standartinė Esmiralda » 28 Kov 2017 10:46

Vaje kaip aš atsilikusi tuose reikaluose. Ir sėklų nemirkau, iškart į žemę, palieju, uždengiu plėvele. Tai galėčiau iškarto su Baikalu ir palieti, nereikia laukti kol sudygs. O sėkloms tas pats santykis - 10ml kibirui? Ar kitoks?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasaris 2017

Standartinė Rūta » 28 Kov 2017 11:00

Sėkloms mirkyti kitoks santykis, parašyta ant pakuotės :)
Mums labai sėklos vienais metais nedygo, tai būtent dėl to ir pirkau kaip pagalbą. Pirmais metais mama labai įtartinai žiūrėjo, o dabar apsieit nebegali :)

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Pavasaris 2017

Standartinė Aistė » 28 Kov 2017 19:53

Šiandien pabaigiau genėti rožes. Net neabejoju, kad dar reikės kartą praeiti vėliau, kai jau matysis ar tikrai pavasaris nepridarė bėdų. O rožės tai jau skuba gyventi. Pumpurai išbrinkę, o kai kur ir lapeliai jau matosi. Iš žemės išlindę nauji stiebai.

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Pavasaris 2017

Standartinė lelijele » 28 Kov 2017 21:30

Šiandien pagaliau nukrapščiau pižamas nuo rožių ir pančius. Kaldras jau anksčiau nuklojau. Labai gaila, kad savaitę gražaus oro prasirgau. Dabar bandau atsigriebt. Dėkui už Baikalo receptą. Parsivežiau iš Baltarusijos butelaitį tai dabar dauginsiu. Rožes tręšiu mėšlu, nes pirktinėms visai neturiu pinigų :D . Pasirodo ir be jų galima gyvent (pinigų).
Peržiemojo rožės gerai. Ypač galikos. Myliu jas dar labiau. Suku galvą kaip jas dailiai parišt, nes šiemet pirmi metai kai yra kas parišinėja. Kaip gera pavasarį (sun) (flower)

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Pavasaris 2017

Standartinė Egidija » 29 Kov 2017 08:45

Laba diena...Lelijėle,manau ne tik man būtų aktualu parišimo būdai,...labai prašyčiau, kas galite, savo nuotraukomis pasidalinti kaip parišate rožes...man genėjimas ir parišimas dar sukniai įveikiamas procesas...
Trąšų susigundysiu bent jau vieną kartą nusipirkus palakstyti su kibirais... tik, kur tas Baikalas pardavinėjamas?

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Pavasaris 2017

Standartinė Esmiralda » 29 Kov 2017 08:50

Aš Baikalą nusipirkau mulciavimas.lt kartu su Fokino plokščiapjovėmis. Bet manau, kad daug kur jo galima įsigyti.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasaris 2017

Standartinė Rūta » 29 Kov 2017 08:50

„Baikalo“ būna „Žalioj stotelėj“ ir internetu daug kur galima nusipirkti.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Pavasaris 2017

Standartinė Gema » 29 Kov 2017 09:54

Egidija rašė:Laba diena...Lelijėle,manau ne tik man būtų aktualu parišimo būdai,...labai prašyčiau, kas galite, savo nuotraukomis pasidalinti kaip parišate rožes...man genėjimas ir parišimas dar sukniai įveikiamas procesas...
Trąšų susigundysiu bent jau vieną kartą nusipirkus palakstyti su kibirais... tik, kur tas Baikalas pardavinėjamas?
Egidija, apie parišimą gal rasite ko sau naudingo rožių atramų temoje -
http://www.roziudraugija.lt/forumas/vie ... f=54&t=415" onclick="window.open(this.href);return false;

Skelbti atsakymą

Grįžti į