Svogūniniai augalai

Moderatorius: Rasa

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Regina » 10 Geg 2017 06:51

Aš asmeniškai labai įtariai žiūriu į sodinimą pievoje. Net auginant gėlyne ir gerai prižiūrint, nuravint ne visada nori augti ir žydėti, būna, kad net ir sunyksta. O pievoje, varputyne, tarp pienių ar dobiliukų:? ... Kažin, ar mūsų pievos ir mūsų klimatas tam tinka. Bet čia tik mano asmeninis įsitikinimas. Gemos eksperimentas padės išsiaiškinti, ar gali mūsų pievos žydėti narcizais :) (flower)

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Virginija » 10 Geg 2017 07:49

Aš narcizus sodinau ne pievoje, bet taip pat pusė nežydi, turbūt per maži svogūnai.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė LoretaA » 10 Geg 2017 08:07

Aš pasodinau į pievą - samanas. Ko gero 100 % visi žydi arba tuoj pražys. Rašau "ko gero", nes kiekvieno narcizo netyrinėjau, bet užmetus akį atrodo, kad visi.
Pasodinau palyginus negyliai, nes su sodininko peiliu. Patręšiau, paliejau, nes tuo metu buvo labai sausa. Tiesą sakant ir dabar labai sausa. Visur lyjo arba snigo, bet pas mane anei to, anei ano :( .
Dar turėjau savo narcicų, kuriuos iškasus ketinau išmesti, nes tokia smulkmė, palyginus su olandiškais. Iš mažesnio nei 0,5 m2 plotelio prikasiau virš 100 svogūnėlių. Bet susikaupiau ir sukaišiojau gan tankiai. Ir net ši smulkmė pražydo, tiesa - palyginus kukliai. Pastaruosius sodinau ne pievoj.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Esmiralda » 10 Geg 2017 08:46

Maniškiams pievoje taip pat nelengva, žydės ne visi, ar visi išdygo - sunku pasakyti, neskaičiavau. Sodinau su sodininko peiliu. Tik nepatręšiau. Kažin kaip dabar juos patręšti tose samanose? Gal geriau lieti su trąšomis? Ir kada veiksmingiau tai daryti?
Mano kaimynė apsimeta, kad jai visai nerūpi mano rožės ir kitos gėlės, bet ta žydinti pievelė jai padarė įspūdį :$

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 10 Geg 2017 09:02

:D :D :D

Pievoje tręšti nereikėtų, nes pasitręš ir žolės, kurios nustelbs svogūninius. Svogūniniai, nesvarbu kas, pievoje po truputį smulkės, "natūralizuosis", susilies su natūralia gamta.

Kaip samanose nežinau, irgi turiu krokučių ir smulkiųjų narcizų samanose, kur žolės visai nėra. Čia gali ir galima būtų?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Regina » 10 Geg 2017 09:11

Kad smulkės ir natūralizuosis - tai faktas :) Bet ar susmulkėję žydės - čia tai dar klausimas :?

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 10 Geg 2017 12:16

Matysim, kantrybės :D :D :D

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Esmiralda » 10 Geg 2017 13:44

Pievoje pasodintos Ermitaže pirktos žydrės žydi be problemų, visos iki vienos. Dar labai laukiu Thalios pasirodymo, lyg ir dauguma žydės, tik kai sužydės - bus matyti ar tikrai Thalia :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Regina » 10 Geg 2017 14:02

Yra ir kitas dalykas - šienaujamos ar nešienaujamos tos pievos :) Pas mus praėjusį savaitgalį pirmoji žolė kai kur jau buvo nupjauta, eilėj laukia ir kiti plotai :) Taigi, pas mane nėra sąlygų pievose augti nei narcizams, nei žydrėms. Būna, kad bėgu gelbėt nuo žoloapjovės kokią tulpę, kurią pelės pasodino ne vietoj (xixi)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 10 Geg 2017 15:28

Mano šienaujamos, tik lauksiu kelias savaites, kol nudžius lapeliai. Gal klausimą reikėtų kelti taip: jeigu tas kelias savaites bus nešienaujama, ar netrukdys. Krokų lapeliai tokie gražūs, kad vaizdo negadina, tik pjauti reikėtų pakėlus žoliapjovę kuo aukščiau, kol jie nenudžiuvę.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Esmiralda » 10 Geg 2017 15:37

Aš apsodinau tik vieną plotelį, kuris labai samanotas ir žolytė jame vėliausiai suželia. Normalioj pjaunamoj pievoj nesodinčiau. Bet krokų tai tikrai norėsiu daugiau prisodinti tarp pušelių, kur žolė irgi menkesnė, nes jų pasirodymas jau senai baigėsi, o buvo labai smagu kai žydėjo, kol dar niekas daugiau nežydėjo.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė DaliaRaimonda » 10 Geg 2017 18:23

Nuostabūs žiedai <3 Rudenį ir aš numačiusi vietą svogūninėms gėlėms. Teks jungtis prie jūsų užsakymo, tik keista, kad taip neatitiko pavadinimai |( .

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 10 Geg 2017 19:25

Kol kas neatitiko dviejų narcizų veislių - Mount Hood ir Jūratės vienas pavadinimas Įtariu, kad pakuoja kas nors iš Rytų Europos, darbas turėtų būti žiauriai nuobodus!!! :D

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Virginija » 10 Geg 2017 19:47

Jokio čia stebuklo - pamenu, prieš daug metų sūnus, dar studentas, iš Olandijos parvežė lauktuvių - mėlynų tulpių svogūnėlių :) . "Laukėm išsižioję" - aišku, išaugo patys paprasčiausi raudoni Darvino hibridai.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Regina » 10 Geg 2017 20:02

Ir man sesuo prieš kelis metus parvežė mišinį, didžiausią poką. Buvo visos vienodos ružavai raudonos :) Ir nemanau, kad yra skirtumas, iš kokios šalies pakuotojai.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 11 Geg 2017 05:54

O juokingiausia dalis, kad sužinai tik pavasarį! :D :D :D

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė DaliaRaimonda » 11 Geg 2017 07:04

Pagal užsakyto augalo atitikimą renkiesi pardavėją :) . Vienas dalykas pirkti iš parduotuvių, kitas užsisakant internetu. Bet kartais kai pamatai augintojų puslapiuose, kaip viskas vyksta nuo svogūnėlio pasodinimo iki supakavimo pardavimui, tai keista, kaip jie visko tiek mažai dar pamaišo (xixi) .Čia aš apie rimtus augintojus. Na, jei jūs darėte didelį užsakymą, tai du neatitikimai nėra daug.
Aš susigalvojau prie gatvės prisodinti daug narcizų ir krokų. Ten žolė labai retai pjaunama, nes auga raudonieji ąžuolai. Bus pavasarį gražus akcentas. Kitą plotą turiu savo sklype, po riešutais. Būtent tik pavasarį žiūrint pro langus tas plotas matosi, vėliau užaugus rožėms jį jau užstoja sulapojusios ir pražydusios rožės. Žolė ten neauga, tad dabar žydi tik savaime pasisėję neužmirštuolės. Dabar skaitant jūsų postus ir žiūrint jūsų nuotraukas taip tų narcizų man reikia, kad net pačiai juokinga :D

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 11 Geg 2017 07:27

:D :D :D

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Esmiralda » 11 Geg 2017 08:00

Jūrate, o kas tos baltos gėlytės tarp žiemės šalia gražiųjų narcizų ale Orangery ?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė LoretaA » 11 Geg 2017 08:03

:D
Taip ... Kai merginos man atvilko maišus narcizų ir tulpių, pagalvojau, O Jėzau, kokia kvailė toookį kiekį užsisakyti. Dabar, kai žydi, žiūrėdama pagalvoju - galėtų būti ir daugiau ... (xixi)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Jūratė » 11 Geg 2017 08:30

Esmiralda rašė:Jūrate, o kas tos baltos gėlytės tarp žiemės šalia gražiųjų narcizų ale Orangery ?
Vaistutis :)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 11 Geg 2017 09:12

Esmiralda rašė:Pažiūrėjau tame puslapyje, dabar žymiai mažesnis asortimentas nei buvo pernai. Mount Hood net neturi. Ir daugelio kitų kur pernai užsakėm dabar nėra Pre-sale.

Pernai vasarą ar rudeniop pastebėjau, kad jų svetainėje buvo atsiradę įvairesnių svogūninių, bent jau tulpių. O gal man taip tik pasirodė?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Regina » 11 Geg 2017 12:50

Na, bet jūs visos šaunuolės, darbštuolės (like) :)
Aš tai tikrai jau nieko nesodinsiu dideliais kiekiais, nebent vieną kitą kokį naują svogūnėlį, augalėlį pabandymui. Su turimais kiekiais kasmet vis sunkiau ir sunkiau susidoroti. Rankos tik dvi, nugara tik viena, savaitėje tik dvi dienos šitiems reikalams skiriamos arba dar mažiau. O aš tai tikrai nejaunėju ir nestiprėju :D
Aišku, pamatau kokią gražią nuotraukytę ir būtinai užsinoriu (xixi)
Kai pagalvoju, kiek per gyvenimą buvo visko pripirkta, paskui sunyko, nepasiteisino, neaugo ar ne taip atrodė, kaip tikėjausi...

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Esmiralda » 11 Geg 2017 13:02

Regina, tai kad mane nuolat stebina būtent Tavo darbštumas ir ištisus metus žiedų jūra Tavo sode! Niekaip neįsivaizduoju kaip Tu per tas dvi dienas savaitėje spėji viskuom pasirūpinti ir pasidžiaugti. Visas tulpes iškasti ir rudenį vėl pasodinti!

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Regina » 11 Geg 2017 13:25

Tame ir bėda, kad pasidžiaugti žiedų jūra dažniausiai galiu tik žiemą iš nuotraukų, kai dėl tų žiedų nereikia dirbti (xixi)
O norėtųsi realiai daugiau džiaugtis ir mažiau dirbti :)

Skelbti atsakymą

Grįžti į