Svogūniniai augalai

Moderatorius: Rasa

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Esmiralda » 11 Geg 2017 15:13

Kad mažiau darbo ir daugiau džiaugsmo - tam turbūt reikėtų turėti visiems vieną bendrą didelį sodą ;)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė LoretaA » 12 Geg 2017 07:01

Labai geras pasiūlymas (sun) .

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Jūratė » 12 Geg 2017 08:06

(xixi) dar du pavadinimai neatitinka vaizdo... Bet narcizai tikrai labai gražūs (yes)
Pipit ne Pipit (vis tik pasirodė vėliau, kad Pipit :) ) Paveikslėlis Paveikslėlis
Ir dėl Johann Strauss turiu didelį įtarimą, na niekaip aš šių narcizų negaliu pritempt iki Štrauso... Paveikslėlis
tai iš mano 5 pirktų jau trys ne tie...

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Rūta » 12 Geg 2017 09:28

Narcizai tikrai labai gražūs. :) Pas save kol kas nepastebėjom neatitikimo, bet mes ėmėm nedaug veislių. Užtat rudenį reikia pasiruošti sodinti dar daugiau – šimtus, nes tas šimtas poetinių narcizų vejoj šalia tvenkinuko – nė nesijaučia... :) Bet tiek džiaugsmo suteikia tie pirmieji pavasario žiedai – sunku ir apsakyti!

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 12 Geg 2017 15:14

Aš poetinių irhi žadu daug užsisakyti. Kaži kaip Loretos žydės? :)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 12 Geg 2017 16:27

Šiandien buvau konferencijoj Kairėnuose. Su augalų žinovais kalbėjau apie narcizus, sakė, kad kitamet turėtų normaliai žydėt.

Prastai šiemet žydės azalijos ir rododendrai: dėl staigių temp.pokyčių žiedpumpuriai viduj pajuodę, matosi nulaužus.

Dėl narcizų kairėniškiai įkvėpė man vilties :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Jūratė » 12 Geg 2017 19:03

Gema, nesupratau dėl narcizų - kuria prasme kitąmet žydės normaliai? Atvirs į tikras veisles ar kaip?

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 12 Geg 2017 19:29

Kalbu apie tai, kad šįmet sunkiai lenda ir daug be žiedų, o kitąmet turėtų normaliai lįsti ir žydėti.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Esmiralda » 12 Geg 2017 21:48

Jūratė rašė:Gema, nesupratau dėl narcizų - kuria prasme kitąmet žydės normaliai? Atvirs į tikras veisles ar kaip?
:D :D :D Ačiū, Jūrate, jau senai taip skaniai nesijuokiau :D

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Jūratė » 13 Geg 2017 10:27

Esmiralda rašė:
Jūratė rašė:Gema, nesupratau dėl narcizų - kuria prasme kitąmet žydės normaliai? Atvirs į tikras veisles ar kaip?
:D :D :D Ačiū, Jūrate, jau senai taip skaniai nesijuokiau :D
:D
Panašu, kad vis tik Pipit atvirs jau šįmet. Senesniuose žieduose jau balkšvėja viduriukas

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė LoretaA » 15 Geg 2017 05:32

Gema rašė:Aš poetinių irhi žadu daug užsisakyti. Kaži kaip Loretos žydės? :)
Mano žydi pievele. Nuotraukų neturiu - nėra kada. Tai tik pasėdėjau prie jų, pauosčiau ir viskas.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 15 Geg 2017 16:57

Kažkodėl šiemet labai linksta narcizų koteliai - vis randu nusvirusių. Pirmą kartą šitaip. Kaip prasidėjo nuo pirmųjų pražydusių Ice Follies, taip ir tęsiasi. Tokius nuskinu ir į vazą. Iš pradžių maniau, kad juos gandras anksti ryte patrypia, bet kai kur jis neprieitų, būtų nepatogu. Nesvarbu kur - ir gėlių lysvėse, ir pievoje.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė LoretaA » 15 Geg 2017 17:04

Gal kartais sraigės pagraužia? Šiemet daugybę mano tulpių išguldė.

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Egidija » 15 Geg 2017 18:24

"Kažkodėl šiemet labai linksta narcizų koteliai - vis randu nusvirusių..."...pas mane vieni narcizai taip pat nulinko,viena moteris pasakė,kad tai dėl per didelių žiedų,neatlaiko kotas žiedo svorio...gal veislė,o gal orų permainos tai lemia?

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 15 Geg 2017 19:06

Veislės įprastos, vienos atspariausių, jeigu ne pačios atspariausios - Ice Follies, Dutch Master. O žydi Charlston su arkliškais žiedais ir nieko. Bet matosi, kad jų ir stiebai riebesni.

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė lelijele » 15 Geg 2017 19:58

Mano tulpės dar nežydi, o narcizai irgi nelabai panašūs kokių norėjau. Plukių gumbeliai ištežę ir nėviena neišdigo. Rudenį vėl bandysiu. Narcizų į pievą nesodinau ( pas mane pieva pati pas narcizuz ateina). Žydi beprotiškai ir naujokai ir senieji. Šaltas oras labai pratesė žydėjimą. Džiaugiuosi ir aš ir praeiviai. Šiemet nieko nefotografuoju.
Dėl narcizų stiprumo nepergyvenkit. Pirmamečiai visuomet, net geriausioj dirvoj pasodinti būna silpnoki. O kitais metais jie bus puikiausi.
Dėl veislių neatitikimo tai nesuprasi kas kaltas. Pirkau rudenį labai nukainuotus tulpių ir narcizų svogūnėlius iš "Nojaus" Tai išviso net panašumo nėra. Bet vistiek gražu. Pirkom tiesiai iš olandų ir ten painiava. Narcizų sodinsiu ir sodinsiu iš paskutinių jėgų.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Regina » 16 Geg 2017 06:46

Pas mane ta pati ar panaši bėda su tulpėmis. Maždaug per vidurį kotelis suvysta, susitraukia ir visi žiedai nosis įremia į žemę. Neįsivaizduoju, kas tai galėtų būti. Nieko panašaus nerandu nei apie tulpių ligas, nei apie kenkėjus. Jokių mechaninių pažeidimų nėra ir tikrai taip yra ne dėl žiedų svorio. Kartais taip nuleipsta dar net nespėję pradėti skleistis pumpurai, kartais jau pilnai išsiskleidęs žiedas. Tokių tulpių kasmet vis daugėja. Vėliau įkelsiu nuotraukų.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė LoretaA » 16 Geg 2017 06:50

Regina, kurios nuleipsta yra nuėstos kurklių (pabandyk - išsitraukia), kurios įremia nosis į žemę - sraigių. Bent jau pas mane yra taip. Kotelis nesuvysta, o yra paplonintas sraigių.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Jūratė » 16 Geg 2017 07:02

pas mane irgi narcizų (bet ne visų, nors daug tokių) maždaug teis viduriu suskystėja kotelis ir nulinksta galvelė. Tokių nemažai yra ir dek. česnakų (pastarieji nulenkia galvas ir jos jau sudžiūsta). Aš dėl to apkaltinau buvusias dideles šalnas ir sniegą (labai iš kart pasimatė tokie "bajeriai" kai pasnigo ir paskui nutirpo sniegas), nes ankstesniais metais to nepastebėjau (ar bent jau nebuvo taip masiškai ir dėl to nepastebėjau).

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Regina » 16 Geg 2017 07:17

Ne, Loreta, netinka nei vienas iš šių variantų (no) :(
Kurklių neturiu, tfu, tfu, tfu, jei koks netyčia ir pasitaiko, tai kurmiai suėda. Be to, visos mano tulpės pasodintos krepšiuose. Jei įlįstų į krepšį, tai visas suėstų. Be to, nuvysta kotelio vidurys, dažniausiai arčiau žiedo, o apačioj jis tvirtas ir gražus. Dėl sraigių kol kas irgi didelės bėdos neturiu. Tarp tulpių išvis niekada nemačiau nei vienos.
Nei šalnų, nei sniego dėl to nekaltinu, nes po ankstesnių šalčių to nebuvo, tulpės augo ir žydėjo. Be to, taip būdavo ir ankstesniais metais, tik gerokai mažiau. Kasmet vis daugėja.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė LoretaA » 16 Geg 2017 07:44

Ir pas mane kasmet daugėja. Liksiu prie savo nuomonės, kol niekas neįrodys kitaip ;)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Jūratė » 16 Geg 2017 08:20

Na va čia jau matosi Pipit baltas viduriukas, bet vis tik kažkas su jais ne taip, įtariu, kad nuotraukos svetainėje yra padailintos
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Esmiralda » 16 Geg 2017 13:04

Gražučiai Pipit <3
Pas mane jau šiandien skleidžiasi Thalia, panašu kad bus tokie kokių tikėjausi :$
O vat Johan Strauss tikrai nelabai į save panašus:
Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Esmiralda » 16 Geg 2017 13:11

Ir pas mane jau pilna vaza nukirptų nulinkusių narcizų, niekada tiek daug nebūdavo. Aš esu tikra, kad tam turėjo įtakos šalnos, ypač paskutinė, kai net šiltnamyje nušalo vazonėliuose melsvių lapeliai. Būtent po tos šalnos ir nulinko narcizų galvelės, iki tol visi ligi vieno buvo grakščiai išsitiesę.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Regina » 16 Geg 2017 14:43

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Štai taip atrodo tulpės. Esu tikra, kad ne dėl šalnų, nes gulėtų visos, be to, ankstesniais metais irgi taip buvo. Nežinau, gal narcizai jautresni šalčiui, bet maniškiai visi gražiai stovi,

Skelbti atsakymą

Grįžti į