Svogūniniai augalai

Moderatorius: Rasa

Skelbti atsakymą
Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Virginija » 16 Geg 2017 15:36

O aš visgi įsitikinusi, kad šis vaizdelis dėl šalnų, nes taip ir atsitinka būtent po šalnų - taip pat nulinksta bijūnai, česnakai, kai kurie augalai po to atsitiesia, o kiti kartais ir ne. O kad ne viskas vienodai, tai šalna irgi eina nevienodai. Narcizai, man atrodo, mažiau jautrūs šalnoms.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Regina » 16 Geg 2017 20:39

Viena - ankstesniais metais taip būdavo ir be šalnų.
Antra - mano sklype yra vietų, kur šalnos būna stipriausios, ilgiausiai laikosi ir dar kiaurai pučia žvarbūs, šalti vėjai. Ir nieko - ten tulpės auga ir nesiskundžia. Dabar tokios nuleipusios ten, kur ne pavienės, kur jų daugiausia, ir net ne iš krašto, kur būtų labiausiai šalčio pažeidžiamos. Daugiausia tokių vienoje lysvėje, bet jau atsiranda ir kitur. Jei priežastis augimo vietoje, tai dar pusė bėdos. Nors nelabai turiu kur jas perkelti, bet kaip nors. Nesvarbu, kad beveik visos raudonos, bet jei reikės visas naikinti, tai būtų gaila.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Virginija » 16 Geg 2017 20:46

Tada tikrai neaišku. Pas mane šiemet nulinko pirmieji narcizai, kai buvo dideli šalčiai, ir dabar vienoje vietoje tulpės, kažkiek česnakų.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Jūratė » 17 Geg 2017 05:15

Regina, o gal nenulinko kitos tulpės, nes jos tiesiog atsparesnės šalčiui? Dar vienas dalykas, sakai, pernai be šalčių linko, bet gal tu tiesiog nematei tos šalnos, nes tuo metu nebuvai ten? Ar gali taip būti?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Regina » 17 Geg 2017 06:45

Visaip gali būti. Nežinau, kodėl taip darosi, todėl negaliu šimtu procentų nei tvirtinti, nei neigti. Leipsta visokios - naujos, ir senosios raudonos laiko patikrintos. Kodėl nenuleipo anksčiau po tų tikrai stiprių šalčių, o pradeda dabar, kai jau minuso nebėra? Kodėl krūvoj, kur auga kelios dešimtys tulpių, vienos nuvyto, o kitos ne?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Rūta » 18 Geg 2017 07:29

Ieva rašė:Nuostabios pavasarinės gėlės. Gal galit pasidalinti patirtimi, kur perkate tulpes? Pirkaus maximoje Nojaus sėklų pakuotėse. Visai neatitinka paveiklėliuose nurodytų :( Narcizai nudžiugino, o tulpės ne.
Taip, su Maximom ir panašiais lietuviškais prekeiviais daug džiaugsmo retai kada patiri... Prieš kažkiek metų siuntėmės su Linute iš Peterio Nyseno Olandijoje (na tiksliau ne iš jo, bet iš jo beveik prieš 50 metų įkurtos įmonės) http://www.peternyssen.com/" onclick="window.open(this.href);return false; Likom labai patenkintos kokybe ir niekas nebuvo sumaišyta, kaip štai tenka girdėti iš paskutinio bendro siuntimosi iš Bulbs. Kainos pas Peterį Nyseną kiek didesnės negu pas Bulbs, todėl ir prisidėjom prie bendro užsakymo. Bet, nors mums ir, regis, niekas nesumaišyta, rudenį planuojam vėl Peterio Nyseno paslaugomis naudotis :)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 18 Geg 2017 08:06

Ar jis daug brangesnis? Bulb.nl sugundė ir tuo, kad bent jau pernai buvo fiksuotas siuntos mokestis - 18 eurų.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Rūta » 18 Geg 2017 08:43

Ne, kiek pamenu, nebuvo reikšmingai brangesnis, bet kadangi visi kartu siuntėmės iš ten, tai jau vien per tai pigiau.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Esmiralda » 20 Geg 2017 06:05

Kaip svarbu nepramiegoti :) Kokia graži rasota spindinti Thalia pievelė saulutei kylant:
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Ir narcizai Johan Strauss ( pirkti kaip tokie) jau baigiantys savo pasirodymą peršviesti kylančios saulutės spindulių, ir tulpytės ( White Triumphator gal labiau tiktų Creamy triumphator):
Paveikslėlis Paveikslėlis
Prieš kelias dienas besiskleidžianti Thalia, mano vienas mylimiausių pernykšcių bulbi.nl pirkinių:
Paveikslėlis Paveikslėlis

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Virginija » 20 Geg 2017 07:17

Fantastiška pievelė ir nuotraukos <3 <3 <3 .

Ieva
Pranešimai: 53
Užsiregistravo: 16 Kov 2017 15:18

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Ieva » 20 Geg 2017 08:14

Rūta, ačiū už atsakymą. O kaip rudenį prisijungti prie užsakymo? Labai norėčiau įsigyti tulpių.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Esmiralda » 20 Geg 2017 08:44

Užsakymą turbūt reikėtų neužilgo daryti? Pernai užsakinėjom dar vasarį :)
Ir aš prisijungčiau.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 20 Geg 2017 10:17

O kur užsakome? Man vis tik norisi palyginti Rūtos ir bulbi.nl kainas ir siuntimo išlaidas. Man asmeniškai didelės įvairovės nereikia, man reikia tik kiekio spalvų masei. O susimaišę buvo tik trejetas narcizų pavadinimų, nei krokai, nei tulpės, nei kiti augalai - bent jau niekas nesiskundėte.

Dabar organizuoti nieko negaliu, nes apsikrovusi darbais juodai.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Esmiralda » 21 Geg 2017 06:05

Peternyssen kainos aukštesnės, bet koks pasirinkimas!!!
Pristatymas jei teisingai supratau kainuotų 14€, o perkant už 150£ į ES šalis pristato nemokamai.
Kainos palyginimas pvz perkant Thalia 100vnt:
Peternyssen - 22£
Bulbi - 17,5€
Ir jei gerai supratau, Peternyssen daug patogesnis kooperuojant užsakymus, nes nebūtina pilnas pakuotes surinkti 25vnt, 100vnt ar 250vnt, o tik kaina nuo kiekio priklauso.
Norėčiau iš Peternyssen pabandyti :$
Rūtele, ar paorganizuotum? Aš padėčiau kuom galėčiau.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Jūratė » 21 Geg 2017 20:08

Esmiralda, labai labai gražu <3 <3 <3 . Aš ir norėčiau dar svogūninių :)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 21 Geg 2017 20:13

Oi, Esmiralda, tik dabar pamačiau tavo Thalijų pievelę - kaip ne iš šio pasaulio!!!! <3

Saviškes nugrūdaų į pavėsį, tai dar laukiu :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė LoretaA » 22 Geg 2017 06:32

Esmiralda rašė: Prieš kelias dienas besiskleidžianti Thalia, mano vienas mylimiausių pernykšcių bulbi.nl pirkinių:
Nuostabiai atrodo <3 <3 <3
Visomis keturiomis taip, Esmiralda, ir mano patys patys mylimiausi iš visų - negaliu atsižiūrėti <3 . Aišku visi gražūs, bet net poetinius "nunešė". Pievoje atrodo gražiausiai iš visų, kuriuos sodinau. Kiti, mano skoniui, per puošnūs.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Regina » 22 Geg 2017 06:43

Labai, labai gražu, tyra ir romantiška <3 <3 <3

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė DaliaRaimonda » 22 Geg 2017 07:38

Labai jau tie 'Thalia' gražūs <3 Man nėra svarbu iš kur organizuosite užsakymą. Tikrai jungsiuosi. Bet jaučiu bus sunku visus norimus narcizus išsirinkti, dar ir taip, kad ir tarpusavyje derėtų

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Esmiralda » 22 Geg 2017 07:50

Radau labai gražų komplektą, lyg ir turėtų žydėti vienu metu:
http://www.peternyssen.com/silver-chime ... ction.html" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Rūta » 22 Geg 2017 11:51

Esmiraldos pievelė tarsi iš pasakos... (angel) Kaip nuostabu, kai augalas randa savą vietą, kur jis gražiausiai gali atsiskleisti (flower) Tai svarbi sodininko sėkmė! :)

Aš irgi dievinu 'Tahlia' :) Jei bus norinčių užsisakyti iš Peterio Nyseno, mielai paorganizuotume su Linute užsakymą. Kiek pamenu, užsakinėjom tąkart rudenį, jau net ir vėlokai. Bet dėl šito dar pasiaiškinsim. :)

Vieną dalyką noriu pasakyti apie tulpes iš savo negausios patirties. Geriau rinktis laiko patikrintas ir apdovanotas tulpes – jos bus ne vienam sezonui. O įvairios mandrosios naujienos jau po metų gali visai nieko gražaus nerodyti ir galiausiai sunykti. Pirmais metais iš tokių tulpių bus grožis, nes svogūnėliai bus rinktiniai, dideli, bet jeigu veislė savaime silpna ir nelinkusi daugintis, tai ir bus grožis vienam sezonui. Labai svarbu veislės gyvybingumas ir kaip sako „dauginimosi koeficientas“ (kiek kokybiškų vaikų gebama išauginti), norint sodą jomis puošti daug metų :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Jūratė » 22 Geg 2017 12:00

Rūta, o kaip žinoti, kurios tulpių tos laiko patikrintos veislės?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Rūta » 22 Geg 2017 12:44

Orientuojuosi pagal tai, kurias veisles rekomenduoja žymūs sodininkai, apie kurias rašoma mūsų turimose sodų knygose ir lietuviškose knygose. Beje, labai puiki yra tarybiniais laikais išleista A. Baliūnaitės knyga „Svogūninės gėlės“, aprašyta visa agrotechnika ir pateikta mokslinių tyrimų duomenų, iš kurių taip pat gali gaudytis apie veislių patikimumą. Manau, čia panašiai kaip ir su rožėm – kasmet išvedama daugybė naujienų, kurios yra dar nepatikrintos laiko ir nebūtinai geros, nors įspūdingos. Žinoma, to negalima absoliutinti, bet tiesiog tokia mūsų patirtis. Pvz., jau tarybinėse knygose minima (vadinasi, sena veislė) 'Mount Tacoma' pasirodė puikiausia iš visų – labai gerai dauginasi, išaugina didelius pakaitinius svogūnus, kurie kitais metais žydi pagal grožį nenusileisdami tėvams. O štai mus sužavėjusi gražuolė 'Belle Epoque' pirmais metais buvo absoliučiai fantastiška, bet taip prastai dauginosi, kad iš 25 vienetų kitąmet jau sodinom, duok Dieve, kokius 10, o paskui dar mažiau ir žiedai jau nebebuvo tokie įspūdingi, nes neišauginti pardavimui tomis idealiomis sąlygomis, kaip olandai moka :) Todėl ir svarbu pačios veislės gyvybingumas, kiek ji pati tvarkosi realiom sąlygom.

O apdovanojimus rašo kai kurios svetainės (paprastai tai žymi apdovanojimo taurės simbolis prie pavadinimo). Peteris Nysenas irgi rašo. Žinoma, ir tuo negalima absoliučiai pasikliauti, bet bent jau mes pasidarėm išvadą, kad ir tulpes, kaip rožes, reikia rinktis ne tik pagal nuotraukos gražumą :)

Esmiralda, labai gražus derinys – beje, deriniai irgi puikus dalykas.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė DaliaRaimonda » 23 Geg 2017 08:27

Esmiralda, labai gražus derinys :) Bet aš jaučiu, kad narcizus vienus su kitais derinsiu. Tulpių kažkada buvau labai daug prisisodinusi, bet jas tingiu iškasinėti, tad dabar žydi tik pačios ištvermingiausios. Bet joms jau virš 15 metų.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Jūratė » 23 Geg 2017 08:32

Labai norėčiau baltų ištvermingų tulpių, gal tokias žinote? Man labai patiko Spring Green, rašo apie ją, kad viena populiariausių ir apdovanojimą turi. Gal kas auginate Lietuvoje?

Skelbti atsakymą

Grįžti į