Svogūniniai augalai

Moderatorius: Rasa

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Jūratė » 23 Geg 2017 08:45

Esmiralda rašė:Pristatymas jei teisingai supratau kainuotų 14€, o perkant už 150£ į ES šalis pristato nemokamai.
Kainos palyginimas pvz perkant Thalia 100vnt:
Peternyssen - 22£
Bulbi - 17,5€
Kainos Peternyssen tikrai aukštesnės - 100 vnt Thalia kainuotų 25,48€, kai tuo tarpu Bulbi 17,5€. Gal pamenate, kiek iš Bulbi.nl buvo atsiuntimas (tikėtina, kad iš Peter Nyssen nieko nekainuos)?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Rūta » 23 Geg 2017 09:00

Jūrate, 'Spring Green' tikrai gerai charakterizuojama. Neturim jos (kol kas). O štai iš vėlyvų pilnavidurių baltų mums labai patinka mano jau minėta 'Mount Tacoma', graži ir gera lelijažiedė 'Tres Chic'. Tai mūsų abi Baltojo sodelio tulpės. Tiesa, ten dar turim papūginę 'Super Parrot', tačiau ji gerokai silpnesnė ir ilgainiui, matyt, išnyks.

Tik dabar pastebėjau, kad Peterio Nyseno svetainėj yra išskirtos vadinamosios daugiametės tulpės. Apibūdinamos kaip ilgaamžiškesnės (veikiausiai turima galvoj, kad nereikia iškasinėti, bet tai ypač rodo veislės atsparumą):
http://www.peternyssen.com/our-shop/aut ... s.html?p=2" onclick="window.open(this.href);return false;
Įdomu, kad mūsų turimos tulpės, kurias ir iš praktikos priskirčiau ypač gyvybingoms veislėms, yra šiame sąraše – 'Angelique' (labai nepalankioj vietoj jau daug metų nepersodinama auga ir vis atželia, nors ir mažesniais žiedeliais), 'China Pink' (sodininkų labai vertinama veislė), 'Menton' (galinga, labai aukšta ir gana vėlyva tulpė) ir jau minėta 'Mount Tacoma'.

Beje, nusprendžiau bandyti tulpių neiškasinėti kasmet, o apnykus vis papildyti. Taip darė nuostabioji Tasha Tudor savo sode :)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė DaliaRaimonda » 23 Geg 2017 09:14

Jūrate, 'Spring Green' turiu, tikrai verta visų geriausių apibūdinimų. Kitų mano auginamų reikės pavadinimų truputį paeiškoti ir parašyti.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 23 Geg 2017 09:47

Jūratė rašė:
Esmiralda rašė:Pristatymas jei teisingai supratau kainuotų 14€, o perkant už 150£ į ES šalis pristato nemokamai.
Kainos palyginimas pvz perkant Thalia 100vnt:
Peternyssen - 22£
Bulbi - 17,5€
Kainos Peternyssen tikrai aukštesnės - 100 vnt Thalia kainuotų 25,48€, kai tuo tarpu Bulbi 17,5€. Gal pamenate, kiek iš Bulbi.nl buvo atsiuntimas (tikėtina, kad iš Peter Nyssen nieko nekainuos)?
Atsiuntimas buvo 18 eurų už visą pakuotę ir jokių bankinių mokesčių, nes viskas eurais.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Jūratė » 23 Geg 2017 11:01

Ačiū, Rūta ir Dalia! :* Tame "daigiamečių" sąraše yra ir mano nužiūrėta Spring Green :)
Spring Green, Mount Tacoma ir White Triumphator - dabar mano favoritės :) Bet, manau, iš Peter Nyssen apsimokėtų pirkti vieno vnt ne mažiau 50 (jei kam per daug, tada dalintis) ir sudaryti 150svarų (173€) sumą, kad nereiktų mokėti už pristatymą, ar įmanoma?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Rūta » 23 Geg 2017 11:25

Jei susidarys daugiau norinčių užsisakyti iš Peterio Nyseno, tai, manau, nesunkiai tą sumą pasieksim.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 23 Geg 2017 11:36

Gema rašė:
Jūratė rašė:
Esmiralda rašė:Pristatymas jei teisingai supratau kainuotų 14€, o perkant už 150£ į ES šalis pristato nemokamai.
Kainos palyginimas pvz perkant Thalia 100vnt:
Peternyssen - 22£
Bulbi - 17,5€
Kainos Peternyssen tikrai aukštesnės - 100 vnt Thalia kainuotų 25,48€, kai tuo tarpu Bulbi 17,5€. Gal pamenate, kiek iš Bulbi.nl buvo atsiuntimas (tikėtina, kad iš Peter Nyssen nieko nekainuos)?
Atsiuntimas buvo 18 eurų už visą pakuotę ir jokių bankinių mokesčių, nes viskas eurais.

Jei perki daugiau ir didesniais kiekiais, tas kainų skirtumas gerokai išauga. Aš gal vėliau rizikuosiu iš bulbi, tik bandysiu su jais aiškintis dėl sumaišytų tulpių. Mano ir Ice Follies pražydo kaip mišinys, duosiu jiems pylos :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Jūratė » 23 Geg 2017 11:50

Gema, o kokių veislių ir ko norėtum iš Bulbi užsisakyti?

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 23 Geg 2017 12:20

Dar noriu Thalia, krokų, pamėginsiu iš jų išsireikalauti neprimaišytų narcizų didelėms grupėms - Ice Follies, Mount Hood (mačiau, kad turi), būtinai poetinių ir pan., mažųjų margučių, patikrintų tulpių, kurių jie irgi turi - iš jūsų išvardintų neturi tik Tres Chic. Ir t.t. :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Rūta » 23 Geg 2017 12:27

Manau, reikia ramiai pagalvoti iš ko užsakinėti, pasverti visus + ir -

Mums iš Bulbi niekas nebuvo sumaišyta, išskyrus gal tik tą faktą, kad tik išsiskleidę 'Tahlia' anksčiau užsakyti yra su baltu viduriuku, o iš Bulbi – su švelniai citrininiu, kuris, regis, vėliau nušviesėja. Bet garantuoti negaliu, gal ir ankstesni taip daro, tik man nepasisekė juos tik išsiskleidusius užčiupti.

Iš Peterio Nyseno niekas nebuvo supainiota, buvo viskas labai kokybiška, bet mes tik kartą iš jo siuntėmės, negaliu užtikrinti, ar ateityje nebus supainiota. Maža kas gali pasitaikyt.

Bet šią akimirką aš kažkodėl linkusi užsakinėti iš Nyseno, manau, užsakinėtume net ir be kompanijos. Mes neabejotinai norėsim dar krokų, narcizų (ir tokių, kur užsakinėjom, ir būtinai daug poetinių), tulpių, scylių... Žodžiu, visko daug norisi ir dideliais kiekiais :)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 23 Geg 2017 12:47

Aš galiu ir viena užsisakyti iš bulbi, nenoriu ardyti jūsų kompanijos, jeigu visos kitos užsisakysite iš Nysseno. Tie 18 eurų už siuntimą man vienai nedidelė suma, jeigu jie nepakeitė politikos ir jeigu duos bent menkutę garantiją, kad tiek primaišyta narcizų nebebus. Už didelį kiekį krokų, kurie tikrai visi buvo geri, nematau prasmės mokėti brangiau.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Rūta » 23 Geg 2017 13:36

Taigi dar nėra jokios kompanijos :) Jei nebuvo palyginti daug sumaišymų iš Bulbi ir kainos geros, tai tikrai nėra jokios priežasties jų atsisakyti.

Kita vertus, labai apmaudu, kai gauni ne tai, ko tikiesi. Užsakinėjom prieš kokius trejus metus sėklas iš airių svetainės seedaholic.com – buvo daug kas supainiota, tai ir daugiau neužsakinėjom iš jų, nors pasirinkimas didelis ir kainos buvo geros.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 23 Geg 2017 14:06

Ice Follių miksą iš pievos iškasinėsiu, nes ten man jis visai toks nereikalingas!!!

Bulbiams jau parašiau ir paaiškinau, kiek pripainiojo ir kaip sugadino mums sodo dizainą O.O

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Jūratė » 23 Geg 2017 14:20

Gema rašė:Ice Follių miksą iš pievos iškasinėsiu, nes ten man jis visai toks nereikalingas!!!

Bulbiams jau parašiau ir paaiškinau, kiek pripainiojo ir kaip sugadino mums sodo dizainą O.O
BULBIAI (xixi) (xixi) (xixi)

Ieva
Pranešimai: 53
Užsiregistravo: 16 Kov 2017 15:18

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Ieva » 23 Geg 2017 14:57

kaip gaila, kad nežinau tulpių pavadinimų :( Daugumą jų paveldėjau iš močiutės, Beje, jos labai atsparios, beveik neserga ir iškasinėti kasmet nereikia. Mielai prisijungsiu prie tulpių užsakymo (iš bet kur), nes dar nei karto nepirkau iš kitur.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Virginija » 23 Geg 2017 20:15

Gerų tulpių veislių galima įsigyti pas selekcininką Antaną Markevičių (RS forumo buvę dalyviai gerai jį žino), tik dabar pasirinkimas jau menkokas - http://geles.biz./lt/katalogas/tulpes/triumfo-tulpes/" onclick="window.open(this.href);return false;. Daug ką pas jį pirkau, labai patikima.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 23 Geg 2017 21:04

Tik kodėl lietuviai taip kainas užsikelia? Bulbi parduoda po 0,20 eurcentų už svogūnėlį, "brangieji" Peter Nyssen - po 0,30, o lietuviai - pigiausius po 0,30 ir iki 0,60.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Rūta » 24 Geg 2017 06:29

Virginija rašė:Gerų tulpių veislių galima įsigyti pas selekcininką Antaną Markevičių (RS forumo buvę dalyviai gerai jį žino), tik dabar pasirinkimas jau menkokas - http://geles.biz./lt/katalogas/tulpes/triumfo-tulpes/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;. Daug ką pas jį pirkau, labai patikima.
Bandžiau kažkada tulpių ieškoti pas lietuvių augintojus, bet pasirinkimas visuomet būdavo menkas, turimų svogūnėlių skaičius mažas, kažkaip labai sudėtinga viskas atrodė. Bet gal tiesiog blogu laiku ieškoti pataikiau...

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 24 Geg 2017 07:24

Aš taip pat pažįstu vieną l. gerą tulpių ir narcizų augintoją Radviliškyje, esu ne kartą iš jos pirkusi, irgi brangiau nei olandų ar kitų. Svogūnėliai superiniai, bet ji nenori siųsti paštu, vis kombinuoja per ką perduoti, man tai siaubingai nepatogu. Be to ji jau vyresnio amžiaus, jai naujovės "per naujos", nebenori jomis užsiimti, ir apskritai viską mažina.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė DaliaRaimonda » 24 Geg 2017 08:19

Man atrodo, kad Dalė iš jos yra pirkusi narcizus :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Jūratė » 27 Geg 2017 21:33

Begelbėdama rožes pradėjau lupti česnakų lapus (česnakų lapų tankus miškas, o rožės pradeda augti nuo žemės ir kai kuriom sunkiai sekasi). Kaži ar taip anksti nulupus tuos lapus pakenksiu svogūnėliams ar nieko? Šiaip tai prioritetas - rožės, net jei po mano tokių drastiškų veiksmų, česnakai ten išnyktų, vis tiek lapus lupčiau. Tik truputį sąžinė kirba, vat ir klausiu dėl to...

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 28 Geg 2017 06:25

Kaip Lelijėlė vis kartoja, lapai yra svogūninių plaučiai, kepenys ir t.t.
Gal tuos lapus galima kaip nuors prismeigti, kad svirtų į kitą pusę? Kai man trukdo, aš įkišu mažą pagaliuką kaip barjerą, kad nesvirtų ten kur nereikia.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Esmiralda » 29 Geg 2017 05:07

Dalia Raimonda, gal galėtum trumpai priminti kaip prižiūrėti meilenius. Riešėj kai klausiausi - atrodė niekada nepamiršiu (xixi) Sužavėta po seminaro nusipirkau meilenio svogūną. Pasodinau, nuostabiai pražydo, dabar nužydėjęs, žiedkotis jau beveik nugeltęs. Pamenu, kad lygtais per vasarą tą vazoną išnešti į lauką, patręšti. O drėgmės reikia, ar sausiau laikyti? Kada persodinti? Būčiau dėkinga, jei primintum :$

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Regina » 29 Geg 2017 08:27

Jūrate, česnakų lapus gal ir gali pabandyti prismeigti, kaip Gema pataria. O ką man daryti su tulpėm? Jų tai niekaip nepakreipsi ir neprismeigsi. Kai kurios menkos rožytės prapuolę tarp tulpių.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 29 Geg 2017 08:37

Gal lapo pusę nukirpt? Ir tai sumažėtų, šviesos daugiau patektų? O kotas netrukdo.

Skelbti atsakymą

Grįžti į