1. Vaismedžius nuo rauplių tikslinga purkšti 5-7% karbamido tirpalu. Tokiu būdu šakos apvalomos nuo erkių, amarų ir blakučių kiaušinių. – Vario tirpalo juk irgi būna pirkti su karbamidu? Gal tuos parazitus ir ant rožių taip pat veikia?
2. 1-2 m. sodo galima užsėti nektariniais augalais (facelijomis, grikiais, krapais, raudonėliu, jonažole, mairūnu ar pasodinti morkų, petražolių sėklojų). Tokiu būdu priviliojami entomofagai, kurie naikina erkes, amarus ir kitus sodo kenkėjus. – Tik nežinau, kas tie sėklojai ir kaip galima sodinti morkas (?)
3. Prieš vaismedžių žydėjimą, ryte arba vakare, kai vabzdžiai neaktyvūs, vaismedžius arba jų šakas purtyti, prieš tai po medžiais patiesus polietileno plėvelę. Purtoma 3-4 kartus kas 3-5 dienos. Tokiu būdu nupurtomi žiedgraužių, lapinukų, cigarsukių vabalai. Nupurtyti kenkėjai sunaikinami. – Kažin ar nuo rožių krūmų irgi šitaip nusipurtytų?
4. Vaismedžiams sužydus anksčiau minėtu būdu purtomi obuoliniai pjūkleliai. – O rožių pjūkleliai?
5. Obelims baigiant žydėti, obuoliniams vaisėdžiams ir lapsukiams gaudyti, kabinamos feromoninės gaudyklės arba vaisėdžių ir lapsukių drugius galima privilioti kvapiaisiais jaukais. Juodos duonos pluta užpilama šiltu vandeniu, įdedama cukraus, mielių, razinų. Kai pradeda rūgti, išpilstoma į pusės litro talpos stiklainius ir iškabinama medžių lajose. Viename medyje turėtu būti 1-2 stiklainiai. Naudojant feromonines gaudykles ar kvapiuosius jaukus 2-3 m. iš eilės vaisėdžių ir lapsukių pažeistų vaisių pastebimai sumažėja – Gal rožių krūmuose galima prikabinėti mažų buteliukų? Nesimatytų
