Vasara 2017

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Vasara 2017

Standartinė Jūratė » 02 Bir 2017 16:15

Sveikinu visus su vasaros pradžia :)
Aš jau sezoną atidariau <3
Paveikslėlis

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Vasara 2017

Standartinė Gema » 02 Bir 2017 16:29

Su vasaros pradžia!!! (handshake) Čia Teresė Bugnet? Jau žydi?!!! (sun)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Vasara 2017

Standartinė Jūratė » 02 Bir 2017 16:54

Ne, ši gražuolė - cinamoninis erškėtis :)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Vasara 2017

Standartinė Gema » 02 Bir 2017 18:23

Ne negirdėjau apie tokį. Ir cinamonu kvepia?

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Vasara 2017

Standartinė DaliaRaimonda » 02 Bir 2017 18:36

O jei, pas tave Jūrate, kaip ir pas Virginiją jau pavieniai žiedai :) Su vasaros pradžia (flower) (flower) (flower) Tikėsimės, kad ji bus gera.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Vasara 2017

Standartinė Esmiralda » 03 Bir 2017 06:49

Sveikinu visus su vasara, su pirmais rožių žiedais (flower) (flower) (flower)
O aš šiąnakt šiltnamyje deginau žvakes. Vakare lauke jau bovo 0 laipsnių, bijojau rizikuoti. Pirmą kartą taip dariau, buvo labai gražu (xixi)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Vasara 2017

Standartinė Jūratė » 03 Bir 2017 14:41

Gema rašė:Ne negirdėjau apie tokį. Ir cinamonu kvepia?
Tikrasis pavadinimas Rosa Cinnamomea Plena. Cinamonu nekvepia, šiaip labai stiprus rožiškas kvapas :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Vasara 2017

Standartinė Regina » 07 Bir 2017 18:11

Vilniuje P.Cvirkos skverelyje žydi štai tokia gražuolė

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

ir tokia, gal kas žinot šios vardą?

PaveikslėlisPaveikslėlis

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Vasara 2017

Standartinė Gema » 07 Bir 2017 19:07

Oho, kokie gražūs krūmai!

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Vasara 2017

Standartinė Rūta » 08 Bir 2017 08:04

Su pirmaisiais žiedais visas ir visus! :) (flower) (flower) (flower) Tegul ši vasara būna palanki mūsų rožėms, o mums lengva ir kupina naujų atradimų! :)
Jūratė rašė:
Gema rašė:Ne negirdėjau apie tokį. Ir cinamonu kvepia?
Tikrasis pavadinimas Rosa Cinnamomea Plena. Cinamonu nekvepia, šiaip labai stiprus rožiškas kvapas :)
Mano rožių vasara paprastai prasideda tuo, kad rajone prie darbo (Žirmūnuose) džiaugiuosi visais prie namų pražydusiais erškėčiais ir juos uostau – o čia jų esama dar nemažai, nors kasmet mažėja... Tai štai vienas rausvas vakar dievaži labai kvepėjo cinamonu. Tik buvo tuščiaviduris – vadinasi, ne „plena“ forma.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Vasara 2017

Standartinė Jūratė » 09 Bir 2017 08:39

Regina, kaip manai - pirmoji man panaši į Nevada. O antroji į Dart's Defender. Ar gali būti?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Vasara 2017

Standartinė Regina » 09 Bir 2017 11:21

Dėl pirmosios man abejonių nekilo - taip, tai Nevada. Nežinojau, kokia antroji. Ko gero taip, bus Dart's Defender. Pasižiūrėjau HMF - labai panaši.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Vasara 2017

Standartinė Gema » 09 Bir 2017 12:37

Merginos, nedėkite visko į vasaros temą!!! :D :D :D

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Vasara 2017

Standartinė Regina » 09 Bir 2017 13:09

O ką dėti į vasaros temą? Kai žydės mano rožės, tai dėsiu į savo. Visada stengiuosi parašyti į temą, jei tokia yra. Negi dėl dviejų rožių kursiu naują temą :? Teisybė, galėjau įdėti į "Rožės visuomeninėse erdvėse", bet pamiršau :) O kas tinka šioje temoje? Negi tik sveikinimai su vasaros pradžia :?

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Vasara 2017

Standartinė Gema » 09 Bir 2017 14:11

Dar yra apie neatpažintas rožes ir plepalai. Na gerai jau, nepavyko pabūti tvarkdare;)

Ieva
Pranešimai: 53
Užsiregistravo: 16 Kov 2017 15:18

Re: Vasara 2017

Standartinė Ieva » 21 Bir 2017 10:52

Pirmasis naujai įsigytos rožės Hansaland žiedas. Pradžiugino, nes spalva atitiko ir žiedo forma neprasta :)
Prikabinti failai
Hansaland.jpg

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Vasara 2017

Standartinė Gema » 21 Bir 2017 14:03

Ieva, kur tema apie Jūsų sodą? Jau ir Artūras susikūrė! Įdomu būtų pamatyti daugiau nuotraukų, visos aplinkos, ne tik rožių.

Ieva
Pranešimai: 53
Užsiregistravo: 16 Kov 2017 15:18

Re: Vasara 2017

Standartinė Ieva » 21 Bir 2017 21:02

333.jpg
Miela Gema, kažkaip kuklinuosi :$ Mano sklypas ne itin didelis, tad augalų įvairovė neįspūdinga. Be to, mėgstu sodinti augalus grupėmis, t.y. vienos rūšies didesnį kiekį. Rožes pradėjau keisti į kitus žydinčius augalus, nes pas mane jos nelabai noriai auga. Priežastis man kol kas neaiški. Pražydo mano Leonardo da Vinci rožės. Deja, labai jau neaukštos jos pas mane :?
Prikabinti failai
111.jpg

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Vasara 2017

Standartinė Nijola » 22 Bir 2017 13:07

Graži vasara <3 kokia ji bebūtų lietinga, saulėta, bet ji VASARA . Mes taip laukiam tos vasaros, laukiam rožių žydėjimo, kvapo, jaukumo, savo darbų įvertinimo, kad kiti įvertintų ir patys apžvelgiam ko norim dar, ko trūksta ir kas ne taip šią vasarą mūsų soduose.
Kas kitaip mano sode? rožės žydi - gražu <3 bet ne taip kaip kitais metais, nors nei vienais metais nebūna vienodai - taip pat.
Birželio mėnesį, ir aš vertinu savo pavasarinį sodą, ir dabar kai jau prasideda žydėjimas.
Kai nudengiau rožes prieš velykas džiaugiausi ir jau mačiau rožių žiedus, genėjau, krūmai buvo dideli sveiki ir galvojau šią vasarą birželyje bus jūra žiedų :D <3 iš mano gigantų krūmų, kurie didelė dauguma aukštesni kaip 3m tai galikos, damaskai, albos vien žodžiu senovinės dabar liko per pus mažesnės. Gražios ir po žiemos buvo angliškos gal kiek prasčiau peržiemoję bet geros.
Pavasaris buvo permainingas ir nenuspėjamas, bet aš buvau tvirta- nieko nenutiks :D rožės kaip ir aš ištversim visas negandas, ir nepalankius pavasarius. Gerai pamenu gegužės 10 d dar buvo sniego, o prieš tai ir stiprių šalnų, mano kieme gal ir siekė apie -9 laipsnius, taip pat gerai pamenu, kad balandžio 2d buvo +24 baisiai buvo karšta - dideli šuoliai .
Geužės pabaigoje ir vis dar dabar aš per naują geniu rožes, tai kas buvo ankstyvą pavasarį sveika ir gražiai peržiemoję dabar viską reik rėžti pakankamai stipriai. Rožių šakos masiškai džiuvo, prie kiekvieno pumpuro dėmėtligė ir reik iškirpti, iš tankių ir galingų krūmų liko skysti ir reti, nes niekas nesprogo, išdžiuvo arba sunaikino dėmėtligė, daug yra tokių šakų kur lapus išleido tik viršūnėse, o visa šaka plika.
Viokliai po žiemos atrodę puikiai, pritvirtinti prie atramų ir šei dienai vis dar genemi, nes atsiranda šakos kurios nuvysta, džiūna nes aš anksčiau nepastebėjau kažkur dėmėtligės.
Dar vienas pastebėjimas, matyt per tas šalnas smarkiai buvo pažeisti rožių pumpurai kuriuose formavosi žiedynai jie dabar sprogsta- per naują ir augina šakeles ir po vieną ir po kelias bet be žiedų, manau tai pavasario stiprių šalnų padariniai.
Galiu paminėti kuri rožių grupė labiausiai nukentėjo tai - galikos, mano damaskai mažiau nukentėjo ir mažiausiai albos, erškėčiams jokios žalos nenutiko.
Modernios rožės labiau po šalnų susirgo dėmėtlige ir jas reikėjo nurėžti, labai skylinėjo rožių ir ne tik rožių (alyvos suskeldėjo) žievė rožes pažeistas kirpau, Vijokliai pusėtinai Alchimistas džiovino šakas bet jų daug buvo liko, bet mažai žiedinių pumpurų.
Dar vienas pastebėjimas, aklų ūglių daug, bet aš jų jau nespėju iškirpti tai jie lieka, ir matau kad nieko blogo atauga iš kitur ir jau su žiedais.
Ir dar, akli ūgliai dažniau auga kai pašalinėja rožės ir jei trūksta šviesos - dėl šviesos pasakysiu taip, jei rožę užgožia kiti augalai ar greta auganti rožė jos augina aklus ūglius, bent jau pas mane yra tokių variantų.
Bet aš neliūdžiu žiedų yra ir rožės jau pradeda žydėti ir žydės :))

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Vasara 2017

Standartinė Rūta » 23 Bir 2017 07:13

Ačiū, Nijole, už savo įžvalgas ir pasidalijimą patirtimis :) Neabejoju, kad Tavo sodas kaip visuomet taip ir šią vasarą bus nepaprastai gražus <3 <3 <3 Ir tikrai būsit ištvėrususios visas negandas (makeup) (flower)

O pavasaris tikrai pateikė daug siurprizų, ir paskui atėjusi šiluma. Tik lygindama šiuos su pernykščiais džiaugiuosi, kad karščiai nebuvo ilgalaikiai ir buvo vėsumos – buvo bent kiek laiko rožėms augintis šakas. Pernai, pamenu, buvo taip, kad vieną to vėlyvojo pavasario savaitgalį dar genėjom, o kitą ant trumpučių šakelių rožės jau pumpurai buvo dėl staigiai atėjusios šilumos.

Pas mus rožės buvo stipriai pažemintos – ir ne tiek dėl genėjimo seminaro KBS įtakos, kiek dėl krūmų išsenimo ir atnaujinimo poreikio. Krūmeliai dabar žemesni, bet kuplūs, vešlūs ir sveikučiai, o jau prasiskleidžiantys žiedai daug didesni negu būdavo pastaraisiais metais. Darau išvadą, kad vis tik genėjimas rožėms būtinas ir net kiek drastiškas – bent jau kas kelerius metus :)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Vasara 2017

Standartinė DaliaRaimonda » 23 Bir 2017 07:43

Stiprus genėjimas tikrai, kad pasiteisino :) . Iš pavasario, kaip niekad, buvo atsiradę degligės, džiūstančių šakų, bet būtent tas genėjimas viską sustatė į savo vietas :) Rožių krūmai labai gražūs, pilni žiedų. Ir patys žiedai daug didesni. Man patiko ir trąšos su kuriomis šiemet tręšiau savo rožes (apie tai buvo kalbėta pavasario ir tręšimo temose). Kol kas rožės nepaprastai sveikos, labai sodri jų lapija ir žiedai. Blogiausiai atrodo AH grupės rožynas. Tai neatspariausios šalčiui rožės, o jos buvo dengtos truputį silpniau, dar šunys skylių šiltnamiukuose pridarė, ir tai matosi rožių augime. Net mintis kyla atsisakyti klasikinio tipo AH rožių ir jas keisti kitomis. Bet kažkaip jei jau kolekcija, tai turi būti tos AH (xixi)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Vasara 2017

Standartinė Rūta » 23 Bir 2017 08:19

Na Dalia, Tavo ir AH rožės ne bet kokios, o rinktinės gražuolės :) Gaila būtų atsisakyti :)
Bėgsiu skaityti, kuo ten tręšei rožes. Mūsiškės tręštos – kokteilis pumpurų sprogimo metu, o sulapojus universaliom pavasarinėm trąšom. Tiesa, du kartu laistytos. Be laistymo, jaučiu, vaizdas pas mus būtų liūdnesnis, nes pavasaris tai buvo sausas...

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Vasara 2017

Standartinė Nijola » 23 Bir 2017 09:07

Taip sutinku genėjimas būtinas rožėms, save pagaunu, kad nelabai ir pergyvenu, kad taip viskas išsikerpa :D matyt kai augini rožes eilę metų (neišdrysau parašyki dešimtmetis antras, kažkaip tada laiko savoka paaštrėja :D ) supranti, kad
nieko čia baisaus žiedų visvien yra, o kartais net labai sveika tokie drastiški genėjimai (kaip ir jūs sakote).
Ir kiekvienas sodas turi savo mikro klimatą, kitur galėjo visai nebūti tokių stiprių šalnų.
Dėl trešimo tai senovinių rožių aš netrešiu.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Vasara 2017

Standartinė Jūratė » 27 Bir 2017 12:35

Galutinai jau tapo aišku, kad po žiemos numirė manoji William Baffin augusi nuo 2009 metų, parsisiųsta iš mūsų draugo olando... Ne tas žodis kaip gaila :( Gal ir nebuvo jai geriausia ten vieta - kažkur nukištai kampe - augti, bet iki šiol gyvenimu nesiskundė. Kaip reiks iškasti kelmą, net neįsivaizduoju... tiksliau įsivaizduoju ir tai manęs nedžiugina |(

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Vasara 2017

Standartinė Esmiralda » 01 Lie 2017 08:31

Kažin ar aš viena liūdžiu dėl kraupaus vaizdo rožyne - nuo lietaus ir vėjo viskas išgriuvę, ir rožės, ir daugiamečiai, visur šlapių žiedlapių košė ;( Ir vis lyja lyja...

Skelbti atsakymą

Grįžti į