Kodėl neauga rožė

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Kodėl neauga rožė

Standartinė Regina » 01 Bal 2012 09:19

Neradau, kur "prilipdyt" savo klausimą, tai sukūriau naują temą.
Vakar persodinau dvi rožes, dar kokios 5 laukia savo eilės. Persodinau todėl, kad jos neauga. Rožėms jau 4 ar 5 metai, o nėra krūmo, tik pora nugeibusių šakelių :( Viena iš jų "Peace".
Iškasiau - o šaknų sistemos jokios :( Galima sakyt - kokią pasodinau kadaise, tokią ir radau (tiesa, pernai ji jau buvo persodinta, rezultatas nepagerėjo). Šaknys tikrai nenugraužtos, jos tiesiog neauga. Ir vienaip galvojau ir kitaip - nusprendžiau, kad tokio rožės skurdimo priežastis yra per gilus jos pasodinimas, skiepo vieta per gerą sprindį po žeme. Kaip jūs manot?
Taip nenoriu prarast "Peace", man ji kelia dau nostalgiškų prisiminimų o Sibirka jos jau nebedaugina...

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Kodėl neauga rožė

Standartinė vilmis » 01 Bal 2012 10:17

Jei neauga šaknys tai ir įskiepis stovi vietoje. Sprindis žemių tai jau tikrai per giliai, manau.. Bet gal poskiepyje problema?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Kodėl neauga rožė

Standartinė Regina » 01 Bal 2012 10:26

Tai va, ir ieškau tos problemos :(
Ir dar klausimas - ar verta vargt su tokio amžiaus rože?

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Kodėl neauga rožė

Standartinė Rita » 01 Bal 2012 15:00

Regina,"Peace"pernai buvo pas Elijošius,manau,kad šįmet taip pat bus,jei pas Sibirkas nebėra,galima čia nusipirkti,man ji taip pat nuostabi :) O kodėl taip giliai sodinat,man tai visada bėda-aš per aukštai sodinu,paskui su nagais rausiuosi iš šonų,kad patraukt žemyn ir nepažeisti šaknų,atrodo pasodinu pagal taisykles,bet jas kažkas išstumia aukštyn (xixi) Pas Jus tai dar suprantama,smėliukas aplink,gal jas ten kas ir patraukia žemyn |(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kodėl neauga rožė

Standartinė LoretaA » 01 Bal 2012 15:09

Pas Regina ne smėliukas ;)

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Kodėl neauga rožė

Standartinė Rita » 01 Bal 2012 16:00

Oi,atsiprašau,aš visada galvojau,kad ten pušynas,smėlynas ir viskas,kas tik gražiausia,tai gal ten pelkė kokia traukia žemyn |( :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kodėl neauga rožė

Standartinė LoretaA » 01 Bal 2012 16:03

Pas Antosę smėliukas ir pušynas :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Kodėl neauga rožė

Standartinė Regina » 01 Bal 2012 16:04

Pas mane ne smėliukas, nors kai kuriose sklypo vietose visiškas smėliukas. Ypač ten, kur sodinu naujas rožes. O taip giliai pasodint man kažkaip netyčia gaunasi |( Rodos įtupdau kokių 1 cm (kad nebūtų 5 pwer mažai :? ), o paskui, ypač po žiemos, pasirodo, kad per giliai. Gruntas nusėda, rožė įkrinta. Ne vieną esu tempus aukštyn

Vartotojo avataras
zebenkstiejka
Pranešimai: 124
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 08:17
Miestas: Vilnius-Molėtų raj.
Susisiekti:

Re: Kodėl neauga rožė

Standartinė zebenkstiejka » 02 Bal 2012 10:44

vilmis rašė:Jei neauga šaknys tai ir įskiepis stovi vietoje. Sprindis žemių tai jau tikrai per giliai, manau.. Bet gal poskiepyje problema?
Visas savo rožes taip ir sodinu, kad tikrai geras sprindis gautūsi nuo poskiepio iki žemės paviršiaus. Nors ir žinau teoriškai, kad šitaip yra "per giliai". Dar plius, sodindama, virš įskiepio esančias šakas, būsiančias po žeme, patrinu šaknydijimo milteliais. Taip dariau tuo tikslu, kad rožės taptų savašaknėmis. Ir kągi- rudenį patikrinau taip sodintas senovines rožes- iš tiesų prileista šaknelių (bravo) Neigiamų tokio gilaus sodinimo pasekmių kol kas nepastebėjau. Gal dėl to, kas pas mane visiškas smėliukas, lengva žemė kad ir kaip ją begerinčiau.
Aš nuskinsiu rožių kvietkų
inlaisiu dūnojun
plauk rožele raudonoji
in mano šalelę

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Kodėl neauga rožė

Standartinė Rita » 02 Bal 2012 11:21

Nu šaunuolė Zebenkstiejka,ko tik neprisigalvoja,reiks imti pavyzdį,jei tik dar kada nors sodinsiu rožę ;)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Kodėl neauga rožė

Standartinė Gema » 02 Bal 2012 15:25

Maniau, kad tų miltelių parduoda tik mikroskopiniais kiekiais. Būna iIr didesniais?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kodėl neauga rožė

Standartinė LoretaA » 02 Bal 2012 17:43

zebenkstiejka rašė:
vilmis rašė:Jei neauga šaknys tai ir įskiepis stovi vietoje. Sprindis žemių tai jau tikrai per giliai, manau.. Bet gal poskiepyje problema?
Visas savo rožes taip ir sodinu, kad tikrai geras sprindis gautųsi nuo poskiepio iki žemės paviršiaus. Nors ir žinau teoriškai, kad šitaip yra "per giliai". Dar plius, sodindama, virš įskiepio esančias šakas, būsiančias po žeme, patrinu šaknydijimo milteliais. Taip dariau tuo tikslu, kad rožės taptų savašaknėmis. Ir ką gi- rudenį patikrinau taip sodintas senovines rožes- iš tiesų prileista šaknelių (bravo) Neigiamų tokio gilaus sodinimo pasekmių kol kas nepastebėjau. Gal dėl to, kas pas mane visiškas smėliukas, lengva žemė kad ir kaip ją begerinčiau.
Senovinės rožės mėgsta šaknytis, taip pat lengvoje žemėje, kiek skaičiau, sodinimas gyliai nekenkia rožėms, ko nerašo apie sunkią žemę. Išmintis - rusų forumas Websad.ru

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Kodėl neauga rožė

Standartinė vilmis » 03 Bal 2012 17:15

Šiuo atveju kalbam apie "Peace". Aš bandyčiau sekliau sodinti (kažkada bevardę floribundinę perkėliau ir sekliau pasodinau (nes prieš tai giliai tūnojo užpilta žemėm ir neaugo) ir atsigavo) ir jei nepadės mesčiau lauk ir pirkčiau naują.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kodėl neauga rožė

Standartinė Jūratė » 23 Bir 2017 09:25

Aš pasiklaust noriu: mano draugė pasisodino kelias rožes (Tuscany Superb, Charles de Mills ir kelias angliškas) ir joms maždaug trečia vasara ir problema ta, kad neauga. Pvz. senovinės neužaugino lig šiol nei vienos naujos šakos, turi tik tas kaip buvo gautos. Ji šįmet jau tris kart tręšė trąšom rožėms ir dar laistė Baltijos auksu (ar kažkaip panašiai skamba), nupurškė nuo vabalų. Pasodino skiepo vietą įgilinus pagal visas taisykles. Kokia gali būti problema?

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Kodėl neauga rožė

Standartinė Gema » 23 Bir 2017 09:39

Galėjo būti taip, kad pasodino teisingame gylyje, bet paskui žemė susiguli ir įtraukia skiepo vietą labai giliai. Mano grupė rožių taip stovėjo, pamačiau kame reikalais, kai vieną kitą sumaniau persodinti. Dariau aplink "dubenėlius", kad ant šaknų būtų mažiau žemių. Tikiuosi, kad įsiaugs, nors kita grupė daug greičiau auga. Gali būti ir kitos priežastys. Tris rožes nesunku rudenį persodinti, o trisdešimt, kaip man, jau sunkiau :) Persodinant gal paaiškėtų tikroji priežastis?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kodėl neauga rožė

Standartinė LoretaA » 23 Bir 2017 09:47

Jūrate, visos rožės neauga? Per giliai pasodinus, angliškom labiausiai gali nepatikti, senovinėm - mažiau. Bet vis tiek, kuri nors turėtų augti. Dar gali būti aukštai gruntiniai vandenys, gali šaknis kas nors nugraužti. Jeigu nei vienos šakos neužaugino - nėra šaknų. Be pažiūrėjimo - nieko nebus.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kodėl neauga rožė

Standartinė Jūratė » 23 Bir 2017 09:57

sakė, visos neauga... Auga vienintelė Rosa Glauca

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Kodėl neauga rožė

Standartinė Esmiralda » 23 Bir 2017 10:40

Mano dauguma rožių gerokai per giliai, bet neatrodo, kad joms tai labai nepatinka. Kai rožė neauga - iškasus paaiškėja - šaknų beveik nėra, arba kurmiai tarp šaknų marširuoja, arba pelės arba kiti blogiukai nugraužia. Aš vienà taip neaugusią rožę pesodinau 20cm į šoną, ir jai tas labai patiko. Bet būna ir tiesiog prastas sodinukas. Net dvi ten pat pirktos, kartu pasodintos rožės neatrodo vienodai.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kodėl neauga rožė

Standartinė Jūratė » 23 Bir 2017 11:05

Esmiralda rašė: Bet būna ir tiesiog prastas sodinukas.
Būna, bet iš ten sodinukai 99,9 proc. būna tobuli. Bet kad taip visi neaugtų, man mistika...

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Kodėl neauga rožė

Standartinė Regina » 23 Bir 2017 11:16

Tokiu atveju tikėtina, kad netinkama vieta. Pavyzdžiui, po medžiais, ypač tokiais, kurių šaknys paviršinės. Man neaugo ir neauga po slyvomis ar netoli slyvų net ir tie tobulieji sodinukai. Na ir žinoma, jei tarp šaknų darbuojasi kurmiai, tai tų šaknų nelabai ir bus, ypač, jeigu dirvožemis lengvas, smėlingas. Tosee vietose augančios mano rožės ir žiemoja labai blogai.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Kodėl neauga rožė

Standartinė DaliaRaimonda » 23 Bir 2017 13:00

Mano trys rožės neaugo, be jokios priežasties. Persodinau kitur, ir ką auga, žydi. Nesupratau, kad ten joms senoje vietoje nepatiko |( . Taip, kad reikia kasti ir sodinti kitur. Arba 'šokinėti' aplink su kibiru vandens pripiltų įvairių stimuliatorių. Tai taip pat padeda. Bet taip lepinti reikia ne vienus metus. Tad, paprasčiau persodinti į kitą vietą.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Kodėl neauga rožė

Standartinė Regina » 23 Bir 2017 13:03

Daug esu persodinusi, bet ir tas ne visada padeda.

Ieva
Pranešimai: 53
Užsiregistravo: 16 Kov 2017 15:18

Re: Kodėl neauga rožė

Standartinė Ieva » 23 Bir 2017 13:30

Man ši tema ypač aktuali. Neauga Leonardo da vinči. Visos 50 neauga :( Suformuotas gėlynas, o rožės visai palei žemę. Vešlios, lapai sveiki, žydi gausiai. Labiau plečiasi į šonus, o į aukštį neauga. Galvojau, kad pietinė pusė, saulė kepina, mažai laistau... Bet toje pačioje vietoje augo Europiana ir jokių problemų nebuvo. Sibirkos rožyno savininkė iškėlė versiją, kad galbūt tai visai ne tos rūšies rožės. Taigi, Regina, ar jūs tikra, kad auginate Peace? :? Aš jau pradėjau abejoti, kad maniškės tikrai Leonardo. Šiemet patręšiau, palaisčiau su delfanu ir ruteriu. Laistysiu nuolat. Žiemai dengsiu kitaip, nei ikiš iol. Jeigu nebus rezultato, kelsiu į kitą vietą (nors net pagalvoti apie tai nesinori). O dėl persodinimo, tai iš patirties galiu pasakyti, kad bet kuri rožė po persodinimo metus laiko vargsta ir tik kitais metais pradeda augti ir džiuginti žiedais. Leiskite jai bent metus, antrus pabūti toje naujoje vietoje. O gal ta vieta jai vis tik patiks (flower) Beje, persodinu rožes tik rudenį, jos geriau prigyja ir greičiau pradeda augti. Kai persodindavau pavasarį, rožės tą vasarą atrodydavo itin pavargusios. Tiesiog pasidalinau savo patirtimi, o gal tai tinka tik mano ypač saulėtame sklype :?

Skelbti atsakymą

Grįžti į