Elės sodas

Moderatorius: Jūratė

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Elės sodas

Standartinė Esmiralda » 11 Bal 2017 13:12

Elena, ar narcizus iškasinėjate vasarą?

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Elės sodas

Standartinė Elena » 11 Bal 2017 13:22

Esmiralda rašė:Elena, ar narcizus iškasinėjate vasarą?
Ne, neiškasinėju, auga toje pačioje vietoje,geltoni žydi kas met, o tie "mandresni" kas kelinti.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Elės sodas

Standartinė Regina » 11 Bal 2017 13:24

Kokie mieli akiai pavasariniai žiedai, gaivios spalvos (flower) (flower) (flower)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Elės sodas

Standartinė Gema » 11 Bal 2017 17:36

Kaip ne Lietuvoj būtų!!! (sun)

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Elės sodas

Standartinė Elena » 16 Bal 2017 09:31

PaveikslėlisPaveikslėlisфотохостинг бесплатноcertificity.comuploadcertificity.comPaveikslėlisuploadcertificity.comPaveikslėlisхостинг картинокcertificity.comPaveikslėlisхостинг картинок bmpcertificity.comPaveikslėlisзалить картинкуcertificity.comPaveikslėlisкуда залить картинкуcertificity.com
balandžio 16-osios rytas. Išgąsdino pranašaujamas atšalimas, pridengiau agurkus, paprikas ir pomidorus, tikiuosi viskas bus gerai, ir pirmasis rožės žiedas velykoms,o kvepia nuostabiai.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Elės sodas

Standartinė Gema » 16 Bal 2017 10:58

<3 <3 <3

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Elės sodas

Standartinė Elena » 14 Spa 2017 09:48

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
pirmojenuotraukoje gegužio devintoji. O čia mano daržas, kuriame prapuoliau visą vasarą. Gal rožių mylėtojams ir nelabai įdomu, bet parodau ir vynuogyną, iš kurio skynėm derlių ir spaudėm sultis, o vyras dalį pavertė vynu(dar pukši butelyje) (xixi) Mano rožynas mažai kuo keitėsi, nebebt tuo kiek pakoregavo atšalimas.

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Elės sodas

Standartinė Elena » 14 Spa 2017 11:30

Šią vasarą kai kurie bijūnai stebino žiedų gausa -kiti pirmaisiais žiedais.PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Elės sodas

Standartinė Esmiralda » 14 Spa 2017 12:24

Viskas labai gražu pas Jus, net daržas ir vynuogynas išpuoselėtas (like) Puiki Jūs šeimininkė, sodas visokio gėrio pilnas! Vynuogės man taip pat labai rūpi, praeitą rudenį pasisodinau, šiemet pirmus metus augo. Kitais metais jau reikės statyti atramas. Nežinau ar suspėsiu ir sugebėsiu jas prižiūrėti. Bet labai norisi, nes vynuogių sultys man iš visų pačios skaniausios.

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Elės sodas

Standartinė Elena » 14 Spa 2017 13:38

Daržuose pluša visa šeima, o apie vynuoges ir jų žiemojama lauke, geriausiai iš mūsų šeimos nusimano mano vyras.

Vartotojo avataras
Arijana
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: 18 Rgs 2010 12:33
Miestas: Kauno raj.-Panevėžio raj.

Re: Elės sodas

Standartinė Arijana » 14 Spa 2017 13:46

Oi koks vynuogynas! Nuostabu. Tai ir mano nauja aistra,bet su jūsų nėra ką lyginti.Parodykite daugiau vynuogyno nuotraukų.

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Elės sodas

Standartinė Elena » 15 Spa 2017 14:13

Paveikslėlisnuotrauka telefonu. Tie vešlūs augantys lapai, ne piktžolės, o trąša. Į vynuogių tarpueilius sėjame per vasarą bent porą kartų rapsą, svėres, kai paauga- apariame, gaunasi natūrali trąša. Lauke net desertinės uogos daug mažesnės nei šiltnamyje, bet vyras sako, kad ir skanesnės, nors man vienodai skanios.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
Kelis metus lauke vynuogių lianos lauke iššaldavo, nors sodinukų pardavėjas aiškino, kad laabaai atsparios šalčiui. O pasodinau visą plantaciją, apie 80. Taigi, pasodinau dar juostą neatsparių šalčiui desertinių ir... lianas prieš žiemą apkaupiau , kaip bulves, žemėmis. Atkaupiau tik po pavasario šalnų pavojaus. Ir štai rezultatas - net ir lepios šalčiui desertinės primezgė ir subrandino, ir skanesnes, nei šiltnamy. Pafotkinsiu prieš ir po apkaupimo. Taigi...
Užauga bulvės čia, kaip klumpės,
Kopūstų galvos, kaip cisternos
Lietūs čia horizontalūs, po darbų čia maukiam alų.
Čia niekad neišdžiūna šienas,
Čia rožių pilnas Nijolės kiemas,
Taip, taip, čia ta vieta, kur egzistuoja
neišnaikinama ir kalną griaunanti Tauta.

eleninaS

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Elės sodas

Standartinė Regina » 15 Spa 2017 21:05

Nuostabus pilnas žiedų sodas, o vynuogynas ir jo derlius išvis žadą atėmė (like) (like) (like)
Vynuogių neketinu auginti, tai tik pasigėrėjau. Bet bijūnai labai sudomino, visi nuostabūs <3 <3 <3 Kelintais metais po pasodinimo taip gausiai pradeda žydėti? Įdomu, nes ir aš šiemet prisisodinau. Šaknelės mažytės, kažin, kada pas mane taip bus :?

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Elės sodas

Standartinė Elena » 16 Spa 2017 05:43

Regina, pas mane po pasodinimo ketvirtais metais jau buvo nemažai žiedų, bet gal dar priklauso ir nuo bijūnų rūšies ir žemės kurioje auga.Kartais po pasodinimo galima jau kitą metą sulaukti žiedo, o pas mane augę jau porą metų po padalijimo, šiemet dar buvo tušti, nors krūmai buvo netokie ir maži, ir lapija normali.

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Elės sodas

Standartinė Egidija » 18 Spa 2017 16:01

ALE IR GRAŽU <3
MANE DOMINA,AR DAUG REIKIA VARGTI RAVINT GĖLES IR NETURINT KAŽKOKIŲ "ATSKYRŲ" PIEVUTĖS NUO GĖLYNO?

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Elės sodas

Standartinė Elena » 19 Spa 2017 06:52

Egidija, ravėti reikia, jeigu palyja tai dažniau, o kai būna sausa, tai ir gėlynas ilgiau švarus pabūna.Bet kas labiausiai nervina, tai vijokliai,(žydi taurelėmis) kurie apsiveja apie rožių stiebus,lapus, žiedus, taip spėriai auga, kiek neravi, vis atsiranda, bandžiau šaknis iškasus išrankioti, neįveikiu, vistiek jų pilna.Kitą vasarą reikės tuos mano prakeiktus vijoklius raundapu teplioti, ne kitaip, gal apmažės. O gėlynų kraštus prieš kelioliką metų buvau atskyrusi plastiko juostomis kraštams atskirti, bet man nepatiko, vis kliūdavo už žoliapjovės, matomai per sekliai buvau įkasusi. Dabar jeigu reikia tai tiesiog kelis kartus per vasarą kraštą pereinu kastuvu, pasistengiu tvarkingai išrinkti įlindusias žoles ir viskas, Bet aš pasilengvinau tą užduotį pasodindama heigeras, vienadienes, astilbes,flioksus net " apkraščiavimui"pritaikiau sveikalapes raganes. Tad šalia pravažiuoju su žoliapjove ir tvarka..

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Elės sodas

Standartinė Elena » 18 Gru 2017 08:59

PaveikslėlisPaveikslėlis
gal nepergeriausias vaizdelis, bet žiemos šiltai. Užmulčiavau lapais lelijas, raganes ir bijūnus, anksčiau bijūnų nemulčiuodavau, gal todėl kai kuriuos jau pavasarį puola puvinys, :( gal pašąla šaknys.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Elės sodas

Standartinė Regina » 18 Gru 2017 13:42

Elena, pas Jus dar ne žiema? ;)

O raganes ir lelijas visada mulčiuojat? Ketinau naujai pasodintus bijūnus užpilti durpėmis, bet dabar jau negaliu surasti :D Reikės laukti atlydžio

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Elės sodas

Standartinė Elena » 19 Gru 2017 09:00

žiema pati tikriausia, užklojo sniegas, ir nebebado akių tie mano įvairiaspalviai dangalai. Raganes ir anksčiau mulčiuodavau lapais, na o šį rudenį ir bijūnus užklojau,galvoju, kad besniegės žiemos prisideda prie bijūnų bėdų

Vartotojo avataras
Artūras
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 03 Gru 2016 16:36
Miestas: Vilnius

Re: Elės sodas

Standartinė Artūras » 19 Gru 2017 17:28

O aš noriu paklausti dėl tos žalios dangos. Matau, kad naudojat irgi difuzinę ROOF 130. Gal jau ne pirmi metai? Kokie pastebėjiimai, ar gerai išsisaugo rožės?
Naudojat tik vieną dangos sluoksnį ar dar kažkas papildomai po ja? :)

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Elės sodas

Standartinė Elena » 20 Gru 2017 07:15

difūzinę naudoju ne vienus metus, manęs nenuvylė. Po difūzine visuomet sausa, tai visi atodrėkiai ir lietūs neturi jokios įtakos, tuo pačiu rožės kvėpuoja,ne ta situacija kaip būna pvz. apdengus celofanu, bet yra vienas pastebėjimas, ištirpęs sniegas kaupiasi ant difūzines ir tose vietose prislegia rožių šakas, bet nei karto nebuvo, kad išlaužytu. Ant senoviniu dengiu tik vienu sluoksniu difūzinę, angliškas ir kitas lepesnes -pagloboju, ant rožių kloju agro dangą, o ant viršaus difūzinę.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Elės sodas

Standartinė Rudenelis » 20 Gru 2017 08:29

Labai kruopščiai paruoštas žiemai plotelis, ypač tie apmulčiavimai lapais jaukūs, ir plėvelių įvairovė nieko labai negadina, atrodo tvarkingai. Taip pat turiu kelis gabalus difūzinės, viską apibūdinčiau lygiai taip kaip Jūs, Elena.

Skelbti atsakymą

Grįžti į