Nuotraukų apsauga

Skelbti atsakymą
Gema
Pranešimai: 2231
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK

Nuotraukų apsauga

Standartinė Gema » 30 Kov 2018 07:50

Rekomenduoju apsaugoti savo nuotraukas nuo neteisėto jų panaudojimo, nesvarbu kaip jas vertinate, gerai ar blogai (lietuviškas variantas!). Ypač rekomenduoju tiems, kas truputį rimčiau fotografuojate, nesvarbu, kad tik sau.

Sumaniau užvesti šitą temą, nes, panaršiusi feisbuke pagal raktažodį #rose garden, radau vieną gražią paskyrą - My English Rose Garden, kurioje anglas deda savo rožyno savo nuotraukas - gražias, kokybiškas, originalias. Po jo radau kitą paskyrą - The Rose Garden, kur paskyros savininkė deda visas nuotraukas su rožėmis, kurias tik randa internete - čia atpažinau ir to anglo nuotraukų, bet, laimė, jis užsideda vandens ženklą. Vienur kitur pasirodo vandens ženklas, bet dauguma - be jokios autorystės. Man nelabai tikisi, kad tai paskyros savininkės nuotraukos, nes ji neprisistato kaip fotografė, nuotraukų stilistika per dagu įvairi, paskyros aprašyme tik sentencijos, panašu, kad jos tikslas - dėti gražius vaizdus. Paieškokite, gal rasite ir savo.

Nuotraukoms apsaugoti naudojami keli būdai:

1. Prieš dedant į internetą - jas sumažinti. Forume jos kažkiek sumažinamos, bet, jeigu nuotrauka gera, tai ne visada gelbsti. Dar sumažinti galima atsidarius nuotrauką: atsidaryti dešinėje pusėje meniu ir išsirinkti Open with - tada Miscrosoft - jame kairėje pusėje spausti Picture - iškrenta sąrašiukas ir išsirinkti Resize - dešinėje pusėje atsiranda lentelė, kur užtenka užpildyti pirmą ilgą eilutę ir paspausti OK. Toje eilutėje yra keli variantai, gal geriausiai tiktų Web Large arba Web small - žiūrint kokiems tikslams dedate. kai siunčiu nuotraukas savo fotografijos mokytojui, sumažinu Document Large.

2. Užsidėkite vandens ženklą (Watermark). Anksčiau Loreta dėdavo Picaso platformoje, bet jo nebėra. Čia pateikiu tris nemokamas programas, instrukcijos labai paprastos net nemokantiems anglų k. - http://www.watermark-software.com" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; , http://www.visualwatermark.com" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; ir http://www.watermarquee.com" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; . Paptariama užsidėti taip, kad matytųsi (nes tokia yra ženklo paskirtis), bet kad negalima būtų lengvai nukirpti ir kad netrukdytų grožėtis nuotrauka. PATIKSLINU: kai kurie NEMOKAMI TIK IŠ PRADŽIŲ, kiti MOKAMI nuo pradžių.

3. Pvz., mano tinklaraštyje http://www.happyloner.org" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;, kuris yra Wix.com platformoje, yra nuotraukų apsauga, bet, kaip wix.com nurodoma, gudročiai moka tą apeiti, todėl rekomenduojama užsidėti vandens ženklą atskirai.

Yra programų, kurios uždeda ant visų jūsų nuotraukų iškart (Photoshopas), bet su kitom reikia dėti ant kiekvienos nuotraukos atskirai. Yra ir tokių programų, kurios net padeda susirasti jūsų nuotraukas neteisėtai naudojamas intenetinėje erdvėje. Tokiomis programomis naudojasi profai ir tuos nelegalus paduoda į teismą.

Labai graži Dalios Raimondos bendra nuotrauka jos sukurtoje LRD grupės feisbuko paskyroje - pavzydžiui,tokią būtinai reikėtų apsaugoti.

Skelbti atsakymą

Grįžti į