Re: 2018 pavasaris

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2018 pavasaris

Standartinė LoretaA » 06 Bal 2018 10:45

Šilta bus, bet gal ne visas dienas saulė spirgins. Kol žemė neatitirpo, aš rožių pilnai neatidengsiu. Mačiau kaip rožių žievė sudega - net burbuliukai suvirę iškyla ir man tas nepatinka.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Rudenelis » 06 Bal 2018 10:56

Gema rašė:Pas jus, Irena, nebuvo žemiau -20, nes tarp namų šilčiau. Pas mane ir -25 buvo.
Taip, aplinkiniuose kaimuose tikrai buvo žemiau -20, bet šaltis ne toks reikšmingas, kai yra storas sniego sluoksnis. Kai nuvažiuodavau į mišką už 5 km, stebėdavausi, koks didelis sniego patalų storio skirtumas mano kieme ir ten.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Gema » 06 Bal 2018 13:19

Rudenelis rašė:
Gema rašė:Pas jus, Irena, nebuvo žemiau -20, nes tarp namų šilčiau. Pas mane ir -25 buvo.
Taip, aplinkiniuose kaimuose tikrai buvo žemiau -20, bet šaltis ne toks reikšmingas, kai yra storas sniego sluoksnis. Kai nuvažiuodavau į mišką už 5 km, stebėdavausi, koks didelis sniego patalų storio skirtumas mano kieme ir ten.
Tikrai, tas sniegas buvo tikras išsigelbėjimas.

Loreta, aš taip ir darau - tik kilsteliu kraštus arba dalį nuimu kur tikrai storai :)

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Platelių rožė » 06 Bal 2018 13:23

Loreta, gerai kad priminėt kaip gali būti. Kadangi pas mus taip pat žemė dar įšalus, teks ryt lengvai pridengti . Šiandien vėjas stiprus viską nudraskytų. Bėgiočiau paskui dangas į pakalnę (dance) Viena laimė, kad apsiniaukę nuo pat ryto.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Virginija » 06 Bal 2018 16:32

Na, stebinat mane. Kad Vakarų Lietuvoje oras šilumos nebuvo, tai girdėjau. Ta Lietuva tokia nedidelė ir taip skirtinga. Paprastai pas mane viskas vėluodavo, bet šią savaitę tokie fantastiški orai buvo ( anūkė gyrėsi, kad su trumpom rankovėm buvo |( ), kad įšalas staigiai "išgaravo" :) .
Atidenginėti pradėjau pirmadienį, tai tikrai ne visur dar šakės smigo. Dabar jau netgi pavėsyje jokio įšalo nesijaučia, pasodinau kelias lelijas. Ir dirva jau ne tokia, kokia buvo savaitės pradžioje. Na, o vėjų joks sveikas protas nesutramdys, kai norės, tai ir pūs :D

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 2018 pavasaris

Standartinė DaliaRaimonda » 07 Bal 2018 20:22

Tikrai Lietuva nedidelė ir per nepilną dieną gali iš vieno galo nuvažiuoti į kitą, bet orai labai skirtingi. Aš jau nudengiau viską. Kur buvo įšalo atidenginėjau palaipsniui, net prie geriausių norų atidengti nebuvo galima, nes danga prišalusi. Taip per savaitę su pertraukomis šiandiena pabaigiau rankioti pagalius, vielas ir agrodangos likučius,o vakare net ir rožes nupurškiau. Ryt Atvelykis, dirbti negalima, gulėsime prieš saulę ir deginsimės (xixi)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Regina » 09 Bal 2018 06:55

Na, mielos rožininkės (rožininkų neklausiu, nes jie stipresni :) ), kaip sveikatėlė po darbingo savaitgalio ;) Kaip rankytės, kojytės ir ypač nugarytės (xixi) Atidenginėju rožes šeštadienį, o galvoje sukasi mintis - ir kaip gi aš jas rudenį taip lengvai uždengiau, jeigu dabar taip sunku atidengti :D Peržiemojo gerai, neskaitant tų, kurios ir taip vos gaivelėjosi ir dar rudenį vandenyje mirko. Nėra taip šlapia, kaip tikėjausi. Jei nekreipsim dėmesio į tai, kad mašina kieme taip smigo, kad jei ne kaimynas su traktorium, tai dar ir dabar kaime sėdėtume (xixi)
Senovines atidengiau pilnai, angliškas pridengiau plonais draiskaliukais. Visos sprogsta, kai kurios ne tik su dideliais ūgliukais, bet net ir su lapeliais. Taip sakant, tuoj žydės ("šutka", kaip Tadas sako :) - Tadai, kur dingote? Pagalvojus apie genėjimą apima neviltis :( Tiek šakų priauginusios, ypač senovinės. O prancūzinės - tai kaip naujos didžiulės šluotos O.O
Nėra jokio įšalo, galima kasti duobes ir sodinti. Kaime linksma, varnėnai gieda Mocartą, įvairiausi paukšteliai jiems pritaria. Tik gandras lizde kol kas vienas...

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Esmiralda » 09 Bal 2018 07:20

Aš paklausiau Loretos patarimo ir iškenčiau - mano rožės vis dar po eglišakėm. Tad per daug ir nepersidirbau, džiaugėmės varnėnų giesmėm ir gervėm. Šeštadienį pusę dienos trise lankstėm visas dangas, kurias buvau nurinkusi ir išdžiovinusi. Niekaip negalėjau suprasti iš kur tiek tų dangų, kaip aš tiek rožių rudenį supakavau ir kaip dabar jas reikės nugenėti :D
Bet kokia laimė - rytoj lietus, tad šiandien vakarop nurinksiu visas eglutes, išlaisvinsiu rožes ir tada prasidės meditacija prie krūmelių (sun)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2018 pavasaris

Standartinė LoretaA » 09 Bal 2018 07:27

Kaip smagiai, Regina, sudėstei :D . Galvojau, kad šiandien bus blogiau, bet visai nieko - sveika pajudėti :) .
Viską atidengiau ir viską vėl uždengiau tinklu nuo saulės (xixi) . Visos rožės nepadoriai žalios, gal tik kurias labai anksti rudenį uždengiau prieš bendrą uždengimą, kažkiek paplėko - ryškiai persistengiau. Gerai nemačiau, nes tik šonus prakrapščiau, visai dar negalėjau nuimti agrodangos, nes rožės prilenktos ir konstrukcijų dangų laikymui neišardžiau.
Vakar, kaip bebūtų keista, dar radau sušalusios žemės ir kuoliukai ne visur lengvai išsitraukė.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Regina » 09 Bal 2018 08:01

Mat, kaip įdomu. Galvočiau, kad pas tave, Loreta, tikrai viskas turėtų būti atitirpę. O pasirodo mano šiaurėj šilčiau (sun)

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Esmiralda » 09 Bal 2018 09:41

Regina, aš irgi galvojau, kad pas mane kaime jau visur atitirpę, bet vienoj vietoj pavėsyje bandžiau įkišti kuoliuką, tai niekaip giliau 10cm nepavyko

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Regina » 09 Bal 2018 11:20

Tai aišku, kad visiškame pavėsyje dar yra to įšalo, bet šiaip viskas gražiai atitirpę. Patikrinau - kuoliukas sminga lengvai ir giliai.

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Aistė » 09 Bal 2018 11:34

Is karto atsiprasysiu uz ne lietuviu kalba. Kompiuteris ne mano ir nerandu kaip ijungti (xixi)

Per praejusia savaite atidengiau visas rozes. Per si savaitgali visas nugenejau( MIndaugas tikrai namini didziuotusi (xixi) (xixi) (xixi) ) Pagal mane tai dar tikrai kai kur galejau alikti, nes isalo minimaliai bet dar yra. Bet kadangi reikejo rinktis tarp nedarymo nieko ir roziu palikimo minimum dviem savaitem su dangalai ir negenetas, tai as pasirinkau mano manymu geresni varianta |(
Tiesa pasakius siandie nei rankyciu nei kojyciu. Bet sodas sutvarkytas. Ka rasiu po dvieju savaiciu bus matyt...

Siaip apibendrinant vaizdelis siai dienai tikrai grazus. Visos rozes isskyrus kelias sprogsta. Vienintele su dideliu klaustuku New Down. Kirpau ir maciau, kad mediena gan sausa. Jinai man taip yra padarius pries du etus. Kirpau tada iki zemes. Galvoju,kad ir siemet teks. Na bet palikau sansa jai mane nustebinti :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Regina » 09 Bal 2018 11:51

Šaunuolė, Aiste (like) Ko gero būsi pirmoji viską susitvarkius :) Su tuo ir sveikinu (handshake) Dabar ramios, be streso atostogos? Tai gero poilsio :) O mes smagiai ir toliau darbuosimės (dance)

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Aistė » 09 Bal 2018 12:46

Speju, kad tikrai pirmoji. Vyras sake ejau kaip traktoriu per rozynus :D Bet siandien grazu ziuret. Gal ir kitamet taip teks pasistengti. Vos iki lovos nusliauziau vakar. :D

tiesa visi augaliukai susodinti i vazonus bunda siltnamyje. Rudenines kaikurias rozes kurios buvo prikastos siltnamyjeirgi susodinau i vazonus. Kaip manot tuos visus vazonus isnesti i lauka, ar tegul lieka siltnamyje? Neturetu nieko jiems atsitikti?

Taip. Atostogos tikiuosi bus be streso. Na bent jau nematysiu gerai as cia padariau ar blogai :D

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Rūta » 09 Bal 2018 13:09

Šaunuolė, Aistė! (like) Nors ir iki lovos vos nušliaužei, bet viskas – finito su genėjimu. O mums dar viskas priešaky (sun)
Mes tai šį savaitgalį su Linute buvom „Pelenės“ parodoj – kaip dalyviai su „Filigrania“, tai visas tris dienas nuovargis tikrai nemenkas, o pirmadienis lyg daržą visas išeigines kasus – galva visiškai išsivėdinus, o be jėgų... :)

pakalnute
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 12 Bal 2016 17:46

Re: 2018 pavasaris

Standartinė pakalnute » 09 Bal 2018 19:42

Miela skaityt, kai pas jus tokie krūmai, kad genėjimas beveik siaubą varo. Aš šiandien savo rožytes iš ryto nupurškiau, vakarop pabėriau trąšų ir į žemę įterpiau, galiukus apkarpiau ir tiek to genėjimo, ant kibiro dugno. Dar 7 krūmelius pasodinau, o 4 dar liko kitai dienai. Raportuoju, nes nenoriu atsilikt nuo jūsų :D . Iš savo mažos patirties galiu paskyt, kad viskas nuo veislės priklauso ir dar nuo mikroklimato to žemės plotelio kur yra pasodinta rožė. Jaučiu, kad mano favoritė išliks Mme Issac Pereire. Šį rudenį bus 2 metai tik , kai pasodinau, bet ūgis jos jau 2 metrai ir puikiai išžiemojo, visa žalia. Laukiu, kada galėsiu jos žiedus pauostyt. <3 . Dabar svarbiausia laiku nupurkšt nuo pjūklelio, nes visąlaik pavėluoju :| .

Lidija
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: 04 Bal 2018 13:11

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Lidija » 09 Bal 2018 20:08

Sveiki.
Esu tikra naujokė. Pernai pasisodinau kelias rožes. Jau atidengiau kaip supratau, visos -gyvos :). Tik pastebėjau, kad pora rožių esu pasodinusi per sekliai (matosi skiepijimo vieta). Rožės jau sprogsta, tad klausimas- ar jau dabar persodinti , ar dar palaukti?

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Rudenelis » 10 Bal 2018 07:10

Labai džiugu, Lidija, kad visos rožės gyvos. O pataisyti pats laikas, jei tik nėra įšalo. Kuo anksčiau tuo geriau.
Pakalnute, kiek džiaugsmo suteiks Mme Isaac Pereire, jau antri metai, bus gražuolė! O tretieji rožėms patys gražiausi. Paskui jau reikia atitaikyti genėjimą, formavimą ir t. toliau.
Manau purkšti nuo ligų jau pats laikas, o tręšti mineralinėmis trąšomis dar kiek luktelėsiu, bent jau aš tai darau, kai pradeda skleistis lapeliai. Jau gal tuoj tai ir bus. O gal ir gerai, spės ištirpti, kol skleisis.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Rūta » 10 Bal 2018 07:46

Šaunuolės mūsų naujokės! (flower) Kaip puiku, kad parašėt į forumą ir išdrįstat bendrauti, taip pasitariant daug lengviau rožes auginti, nei vien tik skaitant. :)

Jaunas rožytes nereikia labai daug genėti, tai vėlesnių metų darbas, o patirtis, kaip tai daryti, ateis su laiku ir poreikiu :)

Dėl tręšimo. Pagal teoriją ir Sibirkos rožyno patarimus, kaip teisingai sako Rudenėlis, kol dar nėra lapelių, nereikia berti mineralinių trąšų, nes rožės jų dar neįsisavina, o dirva užsidruskina. Tačiau nugenėjus rožes kai kurie mūsų rožininkai (tarp jų ir aš) sėkmingai taiko laistymą tirpiom organinėm trąšom. Tai suteikia joms jėgų geram startui ir nedruskina dirvos :)

Nuo pjūklelio purkšim kažkur gegužės pradžioje.

Vartotojo avataras
Ignas
Pranešimai: 189
Užsiregistravo: 12 Rgs 2010 22:58
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Ignas » 10 Bal 2018 09:48

Aš jau irgi baigiau pirmus pavasarinius darbus su rožėm. Kai prie namų viskas pasodinta, tai labai patogu kažką daryti turint truputi laisvo laiko. Rožės nudengiau jau praeitą savaitę, ir tik viena atskirai nuo visų pasodinta buvo palikta uždengta, prie didelės sienos įšalas neįšėjes buvo, bet vakar ir tą paskutinę atidengiau. Galima sakyti šiemet modernios ir senovinės peržiemojo puikiai ir be nuostolių. Angliškos ir kitos modernios sprogsta, kai kurios dar su gražiais pernykščiais lapais :D Vienintelė Frau Karl Druschki pasodinta iš rudens pašalo, šakų galai apie 7cm juodi, bet toliau lyg žalia, o daugiau nuostolių nėra. Belieka mėgautis pavasariniais žiedais kol rožės dar tik bunda.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis
Mano galerija
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

pakalnute
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 12 Bal 2016 17:46

Re: 2018 pavasaris

Standartinė pakalnute » 10 Bal 2018 11:06

OMG, visai išgaravo man iš galvos tas uzdruskinimas dirvos. Bet kol vakaras ateis, gal jau visos bus su lapeliais. (xixi) . Labai noriu, kad įsiaugtų krūmeliai. Ankstesniais metais per mažai tręšiau, tai beveik neaugdavo, pernai dosniau palepinau, tai rezultatai pagerėjo. Todėl ir pabarsciau tų trąšų.
Dėkinga už bet kokį patarimą ar pastebėjimą- jie man aukso vertės. Sakau gal kokį sąsiuvinį užsivesti, pažymėti ką kokių metų dariau. Susirašyčiau, kur kokios veislės susodintos. Kol dar prisimenu. (xixi)
Gražūs Igno pirmieji žiedai sode.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Rūta » 10 Bal 2018 11:33

Pakalnute, puiki mintis užsivesti užrašus! :) Ir veislių nepamiršit, ir tam tikrą savo darbų kalendorių susidarysit. O gal tie užrašai taps rožių sodo dienoraščiu... :)

Nuo to vieno patręšimo tikrai dirva neuždruskės, juolab kad pavasaris šiemet toks spartus :) Tręšiant galima pakaitom tręšti mineralinėm ir organinėm trąšom, sako, taip naudingiau rožėms. Jos turi gauti ir kažkiek organikos, kad būtų stimuliuojama dirvožemio mikroorganizmų veikla, nuo kurių didžia dalimi ir priklauso trąšų įsisavinimas. Tai gali būti mėšlas, raugintos žolės, skiestas biohumusas, kompostas ir pan.

Labai gražūs Igno žiedai, tokiu linksmu ir gyvybingu pavasariu dvelkia...

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Regina » 10 Bal 2018 12:17

Kokie mieli širdžiai pavasariniai Igno žiedeliai (flower) <3

Lidija
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: 04 Bal 2018 13:11

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Lidija » 10 Bal 2018 13:23

Ačiū už padrąsinimą. Tuo pasinaudodama vėl tikslinuosi - tręšimas organinėmis trąšomis - tai tinka pvz. Condit? O po kokio laiko tręšti mineralinėmis (specialiai rožėms skirtomis)? Pasiruošiau abiejų :).
Įsijungsiu į Jūsų diskusijas, nes užsisakiau dar iš Latvijos 7 rožes :) Laukiu siuntinio. Pradžia padaryta ;)

Skelbti atsakymą

Grįžti į