Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Gina
Pranešimai: 200
Užsiregistravo: 10 Kov 2011 21:33
Miestas: Klaipėda

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Gina » 28 Geg 2016 21:00

Visada tik iš akies šliukšteliu.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Gema » 29 Geg 2016 04:29

Nors ir iš akies, visvien įmanoma parašyti apytikriai. Pvz, supilate žaliojo muilo dėžutę ar kibiriuką, į kibirą vandens ar pusę kibiro?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Regina » 30 Geg 2016 08:24

Šį kartą neišlaikė ir mano nervai - nupurškiau Actara.
Pjūklelio padarytos žalos jau neatitaisysiu - kai kurios rožės jam ypač patiko,- bet amarams ir visiems kitiems graužiantiems ir čiulpiantiems bus galas (hit)
Yra dar kažkokie bjaurybės, ne pjūkleliai, kurie sunaikina ūgliuko viršūnę, sugraužia vos pasirodžiusį pumpuriuką. Labai daug tokių šakelių.
Be to, Reine des Violettes jau susirgusi netikrąja miltlige. Kitos rožės sveikos.

b.kite
Pranešimai: 85
Užsiregistravo: 05 Kov 2014 08:49

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė b.kite » 30 Geg 2016 08:28

as galvojau kad pas mane viena tokio dideles problemos, kad net ir miltlige ant vienos aptikau.. sakau kazkokia nesamone tokiu laiku miltlige.. paprastai rugpjuti pasirodydavo.. o apie vabalus nebekalbu, kirmeles ir amarus.. dar aktaros nelieciau, bet jau ranka ne karta tiesessi, bais gamtos gaila.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Gema » 30 Geg 2016 11:24

Gal kas galėtumėt paaiškinti, kodėl rekomenduoja (kažkur skaičiau) į žaliąjį muilą šliūkštelti spirito (gal ir degtinės?)? Šliūkštelėjau į ūk.muilo tirpalą, kai purškiau, dėl visa pikto, nors ką tai duoda nežinau.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė DaliaRaimonda » 30 Geg 2016 12:32

Gal kas galėtumėt paaiškinti, kodėl rekomenduoja (kažkur skaičiau) į žaliąjį muilą šliūkštelti spirito (gal ir degtinės?)?
Kad prieš mirtį ne taip baisu būtų :D . Rusų kariams taip pat fronte prieš ataką degtinės įpildavo. Deje, šutka, kaip Tadas sako (xixi)
Mane taip pat pjūklelis ir amarai biesina (hit) , nepamenu, kad taip ilgai jis rožes pjautų. Nei vienais metais taip nebuvo. Rožės jau tuoj žydės, kitos auginasi pumpurus, o jis vis randa kur dar galima kiaušinių pridėti (swearing) (swearing)

Vartotojo avataras
nijea
Pranešimai: 92
Užsiregistravo: 02 Bir 2011 20:38

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė nijea » 30 Geg 2016 14:42

gal kam teko susidurti, ar esate ką girdėję apie nuskabytus rožių pumpurus? Pumpurai tarsi nupjauti - kai kurie dar vos vos laikosi, kai kurie jau žemėj... Šiais metais masiškai kažkas pasidarbavo - per vieną naktį neliko 2/3 Single Cerry pumpurų, kliuvo ir kai kurioms kitoms. Iki tol irgi pasitaikydavo, bet tik vienetai... Nuo kenkėjų kol kas vis dar laikausi nepurškusi, gaila boružių, kurių šiemet pirmą kartą po kelias matosi ant rožių. Purškiau tik profilaktiškai Canditu.
Įkeliu nuotraukas, nors ir prastos, bet vis gal bus aiškiau apie ką kalbu
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė lelijele » 30 Geg 2016 16:00

Pas mane pernai taip buvo. Mėgsta šitas kenkėjas ankstyvus žiedpumpurius. Labai mėgsta braškių žiedams tą patį padaryt.
http://www.rozes.lt/lt/roziu-prieziura/ ... ogija.html" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Ten žemyn nueit reikia ir pono net portretas yra. Avietinis žiedgraužys.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Regina » 30 Geg 2016 16:03

Ir pas mane kartais žiedgraužis pasidarbuoja, bet tai nebūna labai masinis reiškinys. Šiemet dar nemačiau, kol kas tik pjūklelis labai daug "nupjovė".

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė lelijele » 30 Geg 2016 16:32

Pjūklelis nupjovė net tas rožes kurių anksčiau neliesdavo. Jis nelabai mėgsta modernių rožių, o senovinės tai tikras delikatesas. Pernai žiedgraužis nuskynė škotiškų rožių pumpurus. Šiemet kaip ir nelietė.

Vartotojo avataras
nijea
Pranešimai: 92
Užsiregistravo: 02 Bir 2011 20:38

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė nijea » 30 Geg 2016 21:34

Labai ačiū! Pasirodo reikia tuo nukąstus pumpurus surinkti, nes kitais metais jų gali dar padaugėti. Nuvažiavus, jei dar nebus visiškai sudžiūvę, tai kiek rasiu bent didumą aprinksiu. Anksčiau nežinojau priežąsties ir to nedariau, tai gal todėl šiemet taip masiškai užpuolė. Pas mane irgi škotiškom daugiausia nuo jo kliuvo, nors teko ir kitom (mad)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Jūratė » 28 Bal 2018 10:27

Pilna tokių dalykų... Paveikslėlis
Jau purkšti nuo kenkėjų? :?

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Esmiralda » 28 Bal 2018 15:33

Aš taip smarkiai nugenėjau, kad nebėra ką purkšti, tik pradeda skleistis nauji pumpurai (xixi)

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Esmiralda » 28 Bal 2018 16:24

Atidžiai apieškojusi keletą likusių su lapais rožių irgi radau du tokius kirmėliukus. Kas jis toks?
Bet dar pakentėsiu kol apsilapos kitos rožės, purkšiu prieš pradedant darbuotis pjūkleliui. Jis turbūt irgi netrukus pasirodys.

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Egidija » 29 Bal 2018 18:43

Nupurškiau prieš valandą su Score ir Actara kartu supylusi...į 5 ltr pyliau 2 ml Scoro,o Actaros iš akies pabėriau nuo šaukštelio galiuko...nebepamenu ką pernai purškiau nuo ligų?...bet turiu likučių dar Topaz,tad paliksiu tai kitamet,nenoriu per vienerius metus visus skirtingus išnaudoti ...po kelių savaičių ketinu dar pakartoti purškimą,...bet kuo aš pernai purškiau?...pavasarį vieną kartą nupurškiau nuo maro ir viskas?...turiu NeAmezalio,kažkaip vadinasi panašiai,bet čia vėliau purkšiu nuo voratinklinės erkutės,o nuo juodojo maro kažką dar purškiau,nors tu ką,nepamenu?...paskaitysiu,ką jūs purkšite :D

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Esmiralda » 29 Bal 2018 20:42

As su Score purškiu tik obelis ir kriaušes. O gal jis tikrai tiktų ir rožėms nuo rūdžių? |( tfu tfu tfu pas mane jų dar nemačiau ant rožių. Ir kai išnaikinau visus savo kazokinius kadagius ir purškiu kriaušes su Score ir ant kriaušių nebebūna rūdžių.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Esmiralda » 30 Bal 2018 05:15

Egidija, o ką Jūs ir su kuo purškėte nuo maro? Ar rožes reikia purkšti nuo maro?

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Egidija » 30 Bal 2018 05:59

Ne nuo maro,as taip juodlige vadinu...o kuo purskiau,tai prisiminiau...previcuru.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Rūta » 30 Bal 2018 06:26

Egidija, ką vadinat juodlige – raudonjuodį dėmėtumą ar vadinamąją degligę? Jei degligę, kuri reiškiasi purpurinėm dėmėm ant stiebų, tai nėr nuo jos vaisto. Sako, kad tik padeda kaip profilaktika preparatai, kuriuosi yra vario (tai rudeninis ar pavasarinis purškimas bordo skysčiu ar „Championu“). „Previcure“ labiau tinkamas nuo puvinių ir tikrai nėra panacėja nuo visų ligų, rožės juo retai purškiamos, nebent labai lietinga vasara. O šiaip nereikėtų pamiršti, kad geriausia profilaktika nuo ligų – tai tinkama agrotechnika ;) Nuolat naudojami fungicidai nualina ir dirvožemį – jis pasidaro kaip negyvas, taip kad nereikėtų jais piktnaudžiauti. Vienintelis, mano galva, purškimas, kurio negalima išvengti be didesnių nuostolių, insekticidu – nuo pjūklelio. O tuoj ir reiks purkšti. Mat mes neturim kantrybės laukti, kol nusistovės gamtoje to kenkėjo populiacija kaip tie olandai, kurių paskaitoj kažkada buvom :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Regina » 30 Bal 2018 06:58

Man taip pat pasirodė, kad Egidijos sode ypatingai daug chemijos. Previcur'as nuo puvinių, negirdėjau, kad juo rožes kas purkštų. Esu naudojus raganėms palaistyti, kai užpuola vytulys. Kadangi aš beveik nepurškiu, tai man atrodo labai daug. Sutinku, kad reikia nupurkšti variu, bet aš tiesiog nespėju. Net nuo pjūklelio nespėju. Neištvėrus purškiu, kai nuo amarų šakos lūžta ir visokiausi kirminai baigia sugraužti lapus. Iki tol bandau kovoti rankiniu būdu. Žinoma, kova būna ne mano naudai, kaip ir su stirnomis, zuikiais, šernais ir visais kitais gyviais...

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Rūta » 30 Bal 2018 08:02

Kai tik pradėjau auginti rožes, ir mano sode buvo labai daug chemijos... :| Atrodė, kad tik tai padės užtikrinti gražias rožes. O paskui supranti, kad negali, tiesiog neturi teisės dėl rožių nuodyti save, savo artimuosius, savo gyvūnėlius, visą aplinką ir dirvožemį. O to atsisakius nori nenori turi rasti natūralius būdus. Jau netrukus šį sezoną pradėsim purškimą „Baikal“ preparatu, kuris stiprina rožių imunitetą. O atėjus amarų metui, purkšim žalio kalio muilo ir aliejaus mišiniu, žinoma, pridėję ir „Baikalo“. Tai štai, tie patys purškimai, tik kitokiom medžiagom :)
O juokingiausia, kad rožės su ta chemija visai nebūdavo sveikos, o dargi labiau sirgdavo nei auginant natūraliai. Ir tas jausmas... – lyg viščiukai, auginami su antibiotikais...

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Egidija » 30 Bal 2018 21:18

Aš juodlige ar maru vadinu ligą.kai lapai juodais taškais plinta,tada nukrenta ir ji lieka plika...purškiau daug(tris kartus) tik vienais metais,kai nesupratau,kad tai voratinklinės erkutės darbas,galvojau,kad liga,tai įvairias preparatais nuodijau ir save ,ir rožes...o pernai vieną karta purškiau Topaz pavasarį,o galvojau,kad previcuru :? bei du kartus aktara ir Neamezaliu nuo amarų ir erkutės...užpernai ,jau nepamenu ką purškiau(gal tuos tris kartus?)...kažkur pasiskaičiau,kad pavasarį vieną kartą nupurški profilaktiškai previcuru,ar kitu nuodu ir užtenka,nes ligai įsibėgėjus liepą,jau beprasmiška...aš nevykusiai bandžiau purkšti pernai rudenį vario sulfatą su žaliuoju muilu sumaišiusi(gi nebuvo parašyta koks tai muilas,parašyta muilo dėti ir tiek (mad)) ...tai man į mėlyną varškę sutraukė ir purkštuvą užkišo,nes,tada nusipirkau dvi stiebines rožes ir jos miltlige susirgo,bijojau ,kad kitos neužsikrėstų...kaip reikia rašytis kasmet ką darai :? ...pas mane buvo tokios ligos per visą rožių auginimo laiką: vienais metais -miltligė,bet išnaikinau tais pačiais metais mažas rožytes,kurios pirmos susirgo,ir daugiau miltligės nemačiau,apart pernai nuo nusipirktų stiebinių...tada,antrais ar trečiais metais pasirodė tos juodos dėmės ant lapų ir jie nukrito...nekalbu apie kasmet pjūklelį,amarus ir voratinklinę erkutę bei ligą degligę,manau nuo saulės...išbandžiau taip nemažai nuodų,bet dabar taipogi po truputį einu prie natūralaus auginimo...nežinau ar vario sulfatas arba čempionas skiriamas prie nuodų?...tai,va,kaip per išpažintį... (xixi)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Rūta » 02 Geg 2018 11:49

Egidija, visi mes per tą pereinam :) Svarbiausia nepurkšti bet kuo nuo bet ko – neva „nuo ligų“. Kaip ir vaistai, visi preparatai turi savo veikimo spektrą – kas padeda nuo miltligės, nepadės nuo raudonjuodžio dėmėtumo (kurį jūs vadinat maru). Reikia labai atidžiai skaityti instrukcijas. Kad profilaktiškai vieną kartą kas „Previkuru“ purkštų, to dar negirdėjau, tikriausiai ne rožes. Yra toks preparatas „Candit“, tuo tai purškiama 3 kartus sezono pradžioj ir neva saugo nuo ligų. Bet nieko jis nesaugo ar ne tiek, kad kompensuotų tą apnuodijimą ir dar tai, kad yra koncerogeniškas. Turiu to „gėrio“ iš seniau nusipirkus, bet nė negalvojau daugiau gyvenime naudot.

Nuo miltligės padeda purškimas atskiestu naminiu pienu, „Nemazalis“ irgi gerai, nes natūralus, bet labai brangus, jei perki nedidelį kiekį, nes didelė jo išeiga.

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Alinda » 02 Geg 2018 12:00

Rūta,o "Nimazalis" ar tinka nuo pjūklelio?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Rūta » 02 Geg 2018 12:59

Ne, netinka :( „NeemAzal T/S- insekticidas-akaricidas, skirtas naikinti amarus, baltasparnius, tripsus, voratinklines erkes agurkuose, pomidoruose, paprikose, dekoratyviniuose augaluose šiltnamiuose bei baltukus ir pelėdgalvius kopūstuose.“ http://www.balticagro.lt/produktai-ir-p ... i/neemazal" onclick="window.open(this.href);return false;

Deja, kol kas neatradau jokių natūralių priemonių, kurios padeda nuo pjūklelio. Nuo jo ir ne visi insekticidai tinka, o nedaug kas.
Iš mums žinomų tinka „Actara“ ir „Fastac“.

Skelbti atsakymą

Grįžti į