Pavasaris 2019

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Jūratė » 28 Kov 2019 07:55

Šita žiema buvo stebuklas, mano net AH rožė nenušalo... Bet netikiu, kad taip visad bus...

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Regina » 28 Kov 2019 08:21

O mano AH net ir uždengtos nušalo :D Tiesa, paskui vėjai viską nudraskė, aš nepataisiau - tikriausiai tada ir nušalo.
Pas visas taip puikiai žiemojo net ir nedengtos, gal aš kitose platumose gyvenu :?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Regina » 28 Kov 2019 08:24

Vilma, vazonai pas mane atkrinta - sudžiūtų nelaistomos (išbandyta). O stirnoms vazonai ne kliūtis :D

Vartotojo avataras
Vilma_K
Pranešimai: 61
Užsiregistravo: 11 Geg 2011 14:47
Miestas: Kaunas

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Vilma_K » 28 Kov 2019 08:33

Regina, tada belieka ieškoti neskanių augalų.... :D Ir nesipykti su gamta. Kaip sakoma, negali visada būti laimėtoju. Kartais reikia pripažinti, kad jei norim gyventi gamtoje ir grožėtis baltais stirnų užpakaliukais, reik atsisakyti kultūrinio sodo idėjos. Tiesiog prisitaikyti, lanksčiai žiūrėti į besikeičiantį gyvenimą. Aišku, čia tik filosofija, rožių vis tiek gaila :(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris 2019

Standartinė LoretaA » 28 Kov 2019 09:31

Jūratė rašė:
28 Kov 2019 07:55
Šita žiema buvo stebuklas, mano net AH rožė nenušalo... Bet netikiu, kad taip visad bus...
Taip, stebuklas :) . Pas draugę, Kaune prieš porą savaičių genėjau visai nedengtas rožes - visos iki vienos puikiai peržiemojo. Įskaitant Red Ballerina ir Marysa - šios nėra labai atsparios šalčiui. Mano buvo dengtos įprastai, t.y. šiltai - ir jos peržiemojo labai gerai - nei sušuto, nei kas kita atsitiko. Plikos gerai, apkutotos gerai - nesuprasi

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Jūratė » 28 Kov 2019 10:44

LoretaA rašė:
28 Kov 2019 09:31
Pas draugę, Kaune prieš porą savaičių genėjau visai nedengtas rožes - visos iki vienos puikiai peržiemojo. Įskaitant Red Ballerina ir Marysa - šios nėra labai atsparios šalčiui. Mano buvo dengtos įprastai, t.y. šiltai - ir jos peržiemojo labai gerai - nei sušuto, nei kas kita atsitiko. Plikos gerai, apkutotos gerai - nesuprasi
mano nedengta Marysa žalia iki šakų galiukų... ir tai Vilniaus rajone... (makeup)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Regina » 28 Kov 2019 10:56

Visur taip gerai, taip gerai, tik pas mane blogai, kad aš jau visai rimtai galvoju, jog reikia man vietoj rožių pasodint bulves :D Ir žydi gražiai, ir nauda bus - ko patys nesuvalgysim, tai rožininkėms parduosiu :D :D :D

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Rudenelis » 28 Kov 2019 11:27

Bet gi ir žiemužė buvo puiki! Mano kieme maksimalus šaltis buvo 17-a. Kaimuose kiek daugiau. Ir visa tai tai puriuose sniego pataluose, labai neilgai. Įšalas buvo tik vėlų rudenį ir žiemos pradžioj, paskui atšilo, prisnigo ir taip iki vasario, o tada - tebesitęsiantis pavasaris iki dabar.
Ak, kad rudenį mums kas pasakytų kokia žiema bus iš tikro!
Regina, nepavyks bulvių :D užauginti (no) , taip jas šernai mėgsta (bandit) . Reikia galvoti toliau . Kanapių kokių :O .

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Nijola » 28 Kov 2019 11:41

Rudenelis rašė:
28 Kov 2019 11:27
Bet gi ir žiemužė buvo puiki! Mano kieme maksimalus šaltis buvo 17-a. Kaimuose kiek daugiau. Ir visa tai tai puriuose sniego pataluose, labai neilgai. Įšalas buvo tik vėlų rudenį ir žiemos pradžioj, paskui atšilo, prisnigo ir taip iki vasario, o tada - tebesitęsiantis pavasaris iki dabar.
Ak, kad rudenį mums kas pasakytų kokia žiema bus iš tikro!
Regina, nepavyks bulvių :D užauginti (no) , taip jas šernai mėgsta (bandit) . Reikia galvoti toliau . Kanapių kokių :O .
patiko :D :D :D Regina kanapių (dance) ivairių veislių, gal jos žydi patraukliai ?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Regina » 28 Kov 2019 13:01

Rudenelis rašė:
28 Kov 2019 11:27
Regina, nepavyks bulvių :D užauginti (no) , taip jas šernai mėgsta (bandit) . Reikia galvoti toliau . Kanapių kokių :O .
Dėl kanapių labai gera idėja, reikia rimtai pagalvoti (xixi)
Augalas gražus, o pasėjus"teisingą" veislę ir paskui gerai pavartojus, ko gero, net ir dilgėlės labai gražiai žydėtų ir netgi žiemą :D :D :D (dance) (dance) (dance)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Jūratė » 28 Kov 2019 13:10

"Teisinga" veislė tik kambary su spec apšvietimu ir šildymu augtų :D geriau sėk paprastas pluoštines, o žiedų arbatą mes iš tavęs "pirksim" (rašau kabutėse, nes gi negalima jos pardavinėti (xixi) )

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Regina » 28 Kov 2019 13:14

Jūratė rašė:
28 Kov 2019 13:10
"Teisinga" veislė tik kambary su spec apšvietimu ir šildymu augtų :D geriau sėk paprastas pluoštines, o žiedų arbatą mes iš tavęs "pirksim" (rašau kabutėse, nes gi negalima jos pardavinėti (xixi) )
Ir vėl nesėkmė - jau buvau beapsidžiaugianti (xixi) O pasirodo - tik kambary :( Kambary pas mane meileniai labai gražiai žydi, kanapėms vietos nėra.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Jūratė » 28 Kov 2019 13:31

o tai kuo tau netinka pluoštinės? :? |( :)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Gema » 28 Kov 2019 16:19

Regina rašė:
28 Kov 2019 13:01
Rudenelis rašė:
28 Kov 2019 11:27
Regina, nepavyks bulvių :D užauginti (no) , taip jas šernai mėgsta (bandit) . Reikia galvoti toliau . Kanapių kokių :O .
Dėl kanapių labai gera idėja, reikia rimtai pagalvoti (xixi)
Augalas gražus, o pasėjus"teisingą" veislę ir paskui gerai pavartojus, ko gero, net ir dilgėlės labai gražiai žydėtų ir netgi žiemą :D :D :D (dance) (dance) (dance)
Kiek teko girdėti, jos labai prisisėja, o be to ar nereikia leidimo joms auginti? Lygtai reikia.

Vartotojo avataras
Artūras
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 03 Gru 2016 16:36
Miestas: Vilnius

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Artūras » 28 Kov 2019 20:24

Sveiki,
negaliu nepasidalinti šios dienos labai džiugia naujiena! Gavau šiandien užsakytas rožes iš Sibirkos rožyno, žinoma, nekantrauju ir išpakuoju dėžę... ir ką aš matau tarp etikečių? Ogi MME ISAAC PERIERE! Būtent ta rožė, kuri vienintelė šiemet iššalo, kurios labai norėjau, ir kurios nuotraukas jau rodžiau anksčiau! Laimingas kaip bebras (dance) :D Didžiausia padėka Dovilei ir Mindaugui!
Sodinukai gražūs ir sveiki, taigi kas dar dvejojo ir neužsakė- keliaukit išsirinkti patinkančių rožių, kurios dar liko! :)

Tomas rašė:
26 Kov 2019 13:17
Sveiki,

atleiskit už naujokišką klausimą. O kokie fungicidai jūsų nuomone efektyviausi?
Prie to paties sveikinu Tomą prisijungus prie forumo (smagu skaityt suaktyvėjusias žinutes pavasarį). Kas liečia klausimą, tai bent jau aš rudenį purškiu Bordo mišiniu, vasarą Scor'u ir kitais turimais fungicidais, gautais iš Rusijos... O rudenį geležies sulfatu. Tačiau dėl pastarojo jau dvejoju ir rudenį pabandysiu apsieiti be jo( žiūrėsim vėliau rezultatus). O kurie iš jų efektyviausi, matyt jau turėjo įsivertinti labiau patyrę "vilkai" :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Jūratė » 29 Kov 2019 07:41

MME ISAAC PERIERE gėėėris <3 <3 <3 Sveikinu!

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Regina » 29 Kov 2019 13:27

Puiku, Artūrai (like) Nušalusi (juk tikriausiai tik apšalo, bet nežuvo) atžels ir turėsit dvi gražuoles Pereires :) (flower)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Regina » 29 Kov 2019 13:30

Jūratė rašė:
28 Kov 2019 13:31
o tai kuo tau netinka pluoštinės? :? |( :)
Jūrate, pluoštinių efektas ne tas :D :D :D O virvių vyti neketinu, nelabai liko ką parišinėti (xixi)
Juokauju, žinoma :)
Neauginsiu nei bulvių, nei kanapių, o šitą linksmą pasiplepėjimą galima ištrinti :)

Vartotojo avataras
Tomas
Pranešimai: 2
Užsiregistravo: 21 Kov 2019 12:21
Susisiekti:

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Tomas » 05 Bal 2019 12:20

Artūras rašė:
28 Kov 2019 20:24
Prie to paties sveikinu Tomą prisijungus prie forumo (smagu skaityt suaktyvėjusias žinutes pavasarį). Kas liečia klausimą, tai bent jau aš rudenį purškiu Bordo mišiniu, vasarą Scor'u ir kitais turimais fungicidais, gautais iš Rusijos... O rudenį geležies sulfatu. Tačiau dėl pastarojo jau dvejoju ir rudenį pabandysiu apsieiti be jo( žiūrėsim vėliau rezultatus). O kurie iš jų efektyviausi, matyt jau turėjo įsivertinti labiau patyrę "vilkai" :)
Ačiū, ačiū :) ar turėjote omeny, kad pavasarį purškiate su bordo, o rudenį geležies sulfatu? Ar čia atvirkščiai?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris 2019

Standartinė LoretaA » 05 Bal 2019 13:44

Turėtų būti ne atvirkščiai :) .

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Egidija » 05 Bal 2019 22:29

Laba vakara. Naktinėju.
Skaitau apie talką ir gailiuosi,jog negalėjau dalyvauti.Tikrai šaunus susiėjimas.Birželio 17-22d.planuoju kitą kelionę,tikiuosi tuo metu nebus kokių įdomių dalykų...o tai vėl graušiuosi,kad negaliu dvi vietas "apžioti" vienu metu.
Noriu ryt rožėms paberti bulvių trąšų,nebus per anksti?
Galvojau ranka trukdys dirbti,bet ji kairė,o ir beskauda tik remiantis ja,tad jau kimbu į darbus.Rožes,nudengiau,nupurškiau vario sulfatu ir nugenėjau kovo 23-24 d.savaitgalį ir išpučiau į Londoną.Beje,Kaune "Saulėjoje" šešis savaitgalius masažavausi pas kambodžietę vardu Daną Tailandietišką nugaros, sprando ir galvos masažą,pasiskundžiau rankos skausmu,tai ir ją pamasažavo.Super mergina ir jos masažas.
Galvojau,grįšiu, bus rožių degligės pažeistų,bet dar nepastebėjau. Purenu žemę-sausa,bet laistyti kaip tingiu,ir vandens bačkoje dar neturiu.Mėšlo šiemet nevešiu,pernai privežta nemažai,tad ketinu berti tik bulvių trąšų,o vėliau laistysiu Šulco trąšomis.Gal negerai,kai taip sausa purenti,bet aš atsargiai,nes rūtų šaknys žemės paviršių apraizgiusios kaip kilimas.
Vijoklinių dar neparišau ir atramų nesukišau.Man atramos,kaip ir genėjimas,tamsus miškas.Reikia atskiros temos.Teoriškai viską žinai,o praktiškai padarai nei šį,nei tą. Ačiū Nijolei,jau filmukus apie genėjimą pažiūrėjau,bet šiemet jau rožėms kasos nukirptos.Pas mane gaunasi stiprus genėjimas kiekvienais metais,bet tokių gražios formos krūmų 'neištaisau'.Atramoms,eilinį sykį, lieka mediniai kuolai. Kaip jie mane nervina. Taip ,viskas atsiremia į pinigus,nėra jų gražioms metalinėms atramoms.Man labai patiktų nusipirkti Senukuose tvorai skirtą sieto gabalą, tą stiprų,suvirintą,jį susikarpyti juostomis į tris dalis ir prie aukštesnių rožių ar vijoklinių įsmeigti jų užnugaryje ir parišti. Viskas įmanoma,tik jo vietoje Senukuose nekarpo,o visą gabalą parvežti neturiu kuo,į lengvą mašiną nesugrūsi.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Gema » 06 Bal 2019 09:42

Egidija, labai gražiai rašai, su malonumu perskaičiau. Turėtum užsivesti tinklaraštį ir ten rašyti! ;)

Dviejų kėdžių tikrai neapsėsi! Kaip ir aš - norėčiau, kad pusė manęs gyventų LT, o kita pusė - JK! Sinchroniškai! :D

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Esmiralda » 09 Bal 2019 11:36

Jau verkti norisi pamačius kaip ant nugenėtų rožių prieš porą savaičių buvusių gražučių sveikučių randasi degligė. O čia irgi degligė? Ką daryti? Kirpti tiek, kad nebūtų tų dėmių? Beveik iki žemės? Ar kažkaip gydyti?
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Jūratė » 09 Bal 2019 11:41

Mano Novalis tokia visad būna, nesuku galvos. Jei jau džius šakos ar pumpurai nesprogs, tada kirpk. O iki to tai palikčiau. Gal kiti kitaip patartų |(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris 2019

Standartinė LoretaA » 10 Bal 2019 06:51

Nei verk, nei ką. Paantrinsiu Jūratei :) Mano Sally Holms panaši būna - ir nieko žydi. Beje, po kurio laiko stiebai taip baisiai neatrodo - žievė patamsėja ir dėmės mažiau matosi. Aišku, kai kurie stiebai gali ir susiraukšlėti - tuomet ir nukirpsi. Jeigu aplink apėję - kirpk. Na, bet ką aš čia rašau ir taip viską pati žinai :) .

Skelbti atsakymą

Grįžti į