Pavasaris 2019

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

pakalnute
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 12 Bal 2016 17:46

Re: Pavasaris 2019

Standartinė pakalnute » 12 Geg 2019 07:54

Šiemet pirmą kartą tręšiau rožes per lapus. Jau du kartus. Joms labai patinka (like) .
Pati šalčiausia naktis apšaldė vieną ankstyvesnę vynuogę ir nugąsdino šilauoges. Rožės nepajuto minus dviejų. :) Na, bet smagu, kad nereikės kurį laiką laistyti, bet ravėjimo tai bus daug.

Vartotojo avataras
Arijana
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: 18 Rgs 2010 12:33
Miestas: Kauno raj.-Panevėžio raj.

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Arijana » 12 Geg 2019 20:33

O 20km nuo Kauno pakrapijo kaip kunigas per mišias☹️. Laistau,bet tik gėlės, vaiskrūmiai kenčia. Rožės labai gražios kolkas, su amarais kovai pakanka žaliojo muilo, nedaug jų.O šilkmedis,aktinidijos apšalę gerokai,dabar pajuodusiais lapeliais liūdina.Aktinidijas turime apie 7metus,dar neragavom nė vienos uogytes,šįmet irgi ne likimas .Žolės dar pjauti nėra ką,bet sulyginau smilgų kuokštelius-tai kai sukilo iš po žolės dulkių debesis-baigiau darbą su žoliapjove labai greitai.

AgneK
Pranešimai: 22
Užsiregistravo: 27 Kov 2019 21:49

Re: Pavasaris 2019

Standartinė AgneK » 12 Geg 2019 22:34

Laba :)
O as nuo savo pirmameciu "uogauju" lapsukius (arba bent jau taip manau (xixi) ) Kol kas jokiu chemiju naudoti nenoriu tai rankytem kas diena vis po kelis nurenku.. Lapsuklys tai balksvi mazesni, o veliau storesni zali kirmeliukai lape pasislepe, ane? :? O jie visa sezona buna, ar tik kazkuriuo metu, kaip pjuklelis? Ir musineju visas nepazistamas muses, nes neisivaizduoju kaip atrodo pjuklelis :D
Noriu paklausti - ar reikia skabyti perteklinius (is vienos akutes) augancius uglius ar dar kazka daryti pirmametems rozems? Kazkur skaiciau, kad reikia skabyt, bet kazkaip sudetinga kazka iziureti, kai sulapoja toks mazas 15-20 cm kupstukas.. :| Ir kaip daznai reikia rozes laistyti? Zodziu, labai nekantru, noriu pagelbet greiciau joms uzaugti, bet ir baisu "permylet" (xixi)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris 2019

Standartinė LoretaA » 13 Geg 2019 08:32

Neatsimenu kaip ten su tuo lapsukiu (xixi) . O palikti po vieną ūglį iš akutės gerai visoms rožės, ne tik pirmametėms. Tik reikia palaukti kol išryškės kuris geras ūglis, kad nepalikti neaugančių - tuščių. Aš pati taip palikau, kai įsivažiavau skabyti (stupid)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Regina » 13 Geg 2019 13:05

Nelabai suku galvą dėl tų vikšrų vardų :D Koks skirtumas, ar lapus graužia lapsukio ar kopūstinio baltuko, ar dar koks kitoks vikšras. Visi jie labai ėdrūs ir iš lapo labai greitai lieka tik gyslutės. Žodžiu, ant rožių jie nepageidaujami (no) Nesuprantu, ką veikia paukščiai, nes kartais tų kirmėlaičių būna labai daug.

Pas mane po paskutinės didžiosios šalnos apšalo viskas, kas dar buvo neapšalę. Na, kad rodžersijos nušąla beveik kasmet, tai jokia naujiena. Braškės dar nežydi, vos lenda iš po lapų, tai joms lyg ir viskas gerai. Žemuogių viduriukai juodi. Nušalo riešutmedžiai - vėl augs beveik nuo šaknų ar visai neaugs. Stipriai apšalo ir pajuodo jauni rododendrų ūgliukai, dar neaišku, kaip bus su žiedais. Apšalo ir sudžiūvo daugumos rožių ūgliai ir jauni lapeliai, ypač tų, kurios atžėlinėja nuo žemės. Tas pats nutiko kai kurioms melsvėms, raganėms, astilbėms (labai nustebau :? ) ir netgi avietėms. O raganes, be to, dar ir pelės nukando prie žemės (hit) Zuikis kaip kumelys maitinasi rožėmis - mačiau savo akimis. Storas, nusipenėjęs, net šokuot tingi ir visai nebijo.
Vienas džiaugsmas, kad pagaliau palijo (rain) (sun)

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Esmiralda » 13 Geg 2019 16:33

Regina, kai skaitau, atrodo kad rašai apie mano sodą (xixi)
Iš netikėtumo net pašokau anądien, kai iš rožyno iššuoliavo gigantas zuikis, pradžioj pagalvojau, kad stirna (devil)

Vartotojo avataras
Arijana
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: 18 Rgs 2010 12:33
Miestas: Kauno raj.-Panevėžio raj.

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Arijana » 13 Geg 2019 20:40

Pas mane prie namo,tiksliau kelių namų kvartale irgi gyvena riebus dičkis zuikis,geriu ryte kavą,žiūriu-vaikšto kaip po savo kiemą,viską žino-mūsų šuo viduj,kaimynų loja už tvoros,jis žino,kad anie jo nepagaus,kuo ramiausiai vaikštinėja. Bet labai vaizdingai aprašėte-kaip kumelys 😄. Pas mane Kauno rajone lietus labai menkas-net apie lelijas sausa,o kokie gi lelijų lapai,kad normalesnis lietus nepratekėtų, tuo tarpu Kaune atrodo normaliau palijo.

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Egidija » 23 Geg 2019 20:04

Viskas,paskelbiau karą kirmėlėms (hit) ...visą savaitę kas dieną traiškiau pirštais,o šiandien neapsikenčiau ir nupurškiau Actara,pridėjus Infinito ir Naturamin-Plus. Vienu purškimu sudėjau tris komponentus:nuo kirminų,profilaktinis nuo ligų ir trąša per lapus...Specialiai to Naturamino nepirkau,maniškis davė,nes nuo purškiamų javų jam liko...ėmiau 10 ml ant 5 ltr. talpos...tikiuosi nenudeginsiu,kaip atsitiko sausmedžiui,nes jis auga kartu su rože...pirmu purškimu kliuvo nuo jos,tai dabar lapai nugelto...

pakalnute
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 12 Bal 2016 17:46

Re: Pavasaris 2019

Standartinė pakalnute » 26 Geg 2019 07:48

Pražydo pavieniai žiedai Lions, Chippandale, Ritausma, Olivia. (flower) Kitos taip pat jau spalvina pumpurus.
Amarai baliavoja ant jaunų viršūnėlių. Kol kas traiškau, bet teks purkštelt nuodų.
Nors ir palaistau retsykiais, bet jaučamas drėgmės trūkumas. Bendrai situacija patenkinama. Karščiai praėjo, augalai gal irgi labiau atsigaus...

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Nijola » 27 Geg 2019 12:23

MARGUERITE HILLING tik pradėjo žydėti o visos kitos dar bręsta žydėjimui (Vilnius)
Pas mane sode rožėms šalnos nepadarė žalos, kenkėjų daug įvairių, aš purškiau chemikalais, tokio kiekio rožių nesutvarkyčiau vien traiškymu ar valymu :)), Senų krūmų aš nelaistau jie jau gyvena ir taikosi patys prie gamtos pokštų, o naujai pasodintas tenka laistyti nes žemė visai sausa.
Kiekvienais metais vis laukiu rožių žydėjimo <3

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris 2019

Standartinė LoretaA » 28 Geg 2019 05:46

Vis dar pavasaris, nors pagal rožių žydėjimą arba pumpurus atrodo kad ir vasaros sulaukėme.
Nepurškiau nuo kenkėjų ir ligų, neskaitant pavasarinio purškimo variu, taigi įvairaus plauko kenkėjų pilna. Pjūklelis su pjūkleliu :D darbavosi nepailstamai, bet ir man paliko, lapsukys taip pat suko ir kramtė, amarai įvairių spalvų "puošia" rožių pumpurus. Baisiausia, kad karkvabaliai visiškai nugraužė himalajinio beržo ir raudonlapio ąžuolo lapus. Tikiuosi ataugs. O šiaip viskas gerai - William-ai III ir IV - tasis jau žydi ir dieviškai kvepia (sun) .

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Esmiralda » 28 Geg 2019 06:54

Laikas tikrai nuostabus, sodas apsipylęs pumpurais - tuoj tuoj skleisis bijūnai, rožės - pačios mylimiausios ir kvapniausios gėlės (flower) (flower) (flower) Apie įvairiausius kenkėjus nesmagu net galvoti, jų begalė. Bet rožių tiek daug, ir šiemet jos tokio didumo, kad žiedų ir man pakaks <3
Tik labai daug aklų ūglių, įdomu tai pavasario šalnų, sausros ar kažkokių kitokių nepalankių sąlygų požymis? Kai kurios jaunos rožytės net neturi nei vieno pumpuro, apkarpiau tuščias viršūnėles, ir lauksiu jų žydėjimo vėliau.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Regina » 28 Geg 2019 15:21

Pagal mano rožes - tai pats tikriausias pavasaris, vasara dar net nekvepia (no) Kai kurios senovinės dar tik pradeda leisti ūglius. Modernios, kurios nebuvo suėstos iki šaknų, gražiai sulapojusios, o pumpurėliai mano mažojo pirštelio galiuko dydžio arba dar mažesni. Nuėstosios gražiai atauginėja iš po žemės ir apie pumpuravimąsi net negalvoja. Kai kurių viršūnės jau nuskabytos. Amarų daug, pjūklelio darbo rezultatų irgi nemažai, dar kažkokie vabalai ar kirminai labai mėgsta išgraužti pumpurų vidurį, o kirmėlės Aicha paliko visai be lapų, viliuosi, kad išgyvens.

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Egidija » 28 Geg 2019 17:31

taigis...nepraėjo nė penkios dienos nuo purškimo,o aš vėl šiandien einu ir traiškau kirminus,ir žalius ir tamsius....aš pikta (hit) Ar mano nuodai nebeveikia,ar jų tiek begalė,kad vėl jų pilna? Ir dar tos musės skraido,na tos (bug) ....jų net nespėju pagauti,nuskrenda...gal pas mane kažkokia invazija? dar tiek nebuvo niekada...vieną krūmą buvau pamiršusi nupurkšti,tai beveik plikas...o ypač patiko Raubriter...

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Rudenelis » 29 Geg 2019 07:50

Aš tai tokiam džiaugsme! Lyja. Rimtai lyja, po tiek pertraukos, kad pamiršau kaip lietus atrodo. Daug rožių neparištų liko vien per tą laistymą, tai dabar pulsiu. O kenkėjų marios, kaip ir pas visus. Ką stipria vandens srove ploviau, ką traiškiau. Pastebėjau, kad ta mūsų bjaurioji juodoji musė šiemet skraidė labai ilgai. Dabar pas save jau nematau, tik skabau nulinkusias rožių viršūnėles ir naikinu.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris 2019

Standartinė LoretaA » 29 Geg 2019 08:29

O taip, pritariu (sun). Paskutinį lietų mačiau kovo 16 ar 17 dieną, jau ir nepamenu tiksliai. Ir vakar netyčia papuoliau į kaimą - vyras buvo žolę nupjovęs. Man taip gražu pasirodė: žydinčios rožės kvepia, vaikščioti minkšta - tiesiog palaima - nors ir neravėta. (Kur jurginus sodinau tik nuravėjau)

AgneK
Pranešimai: 22
Užsiregistravo: 27 Kov 2019 21:49

Re: Pavasaris 2019

Standartinė AgneK » 31 Geg 2019 22:08

Kaip as laukiu tu pirmuju ziedu.. (drunk) Bijau, kad uzmylesiu tas rozes negyvai savo prieziura (xixi) Pradedanciojo entuziazmas, taip sakant.. :$ Trasu nedaug gavo, bet vis tai HB 101 palaistau, tai Baikalu, jau dilgeliu raugas paruostas laukia.. (xixi) Siandien jau trecia karta keliais sliauziojau ir karpiau aklus uglius, nugnybinejau "sluotas" ir perteklinius uglius, bei siek tiek retinau lapus. Trecia karta, na nes vis gaila.. (xixi) Bet siandien buvo uzejusi ta racionalioji nuotaika, kai be gailescio pasalinau viska, kas trukdo, buvo be potencialo augti, ar kitaip naudoja krumeliu energetinius isteklius be jokios naudos. Nezinau ar gerai darau, bet pvz. yra gal 5 krumeliai senoviniu, tokie grazus, bet labai tankus 30 cm aukscio, 40 cm plocio burbuliukai. Kas ten is kur auga ne velnio nesimato, tai bandziau retinti ir karpant lapus is vidurio, kad neapsirgtu ir labiau augtu stipresni stiebai. Ir kaip pastebejau, tas aptvarkymas tikrai veikia teigiamai - po apgenejimo stiprieji ugliai auga akyse. Neturiu su kuo palyginti, bet, manau, didzioji dauguma roziu auga puikiai :) Uzaugo apie 30 - 60 cm aukscio, po truputi pumpuruojasi. Senovines net jau ir spalva pumpuruose rodo :) Is 57 nauju roziu tik gal 5 mazesnes ir nenoriai auga (kazkodel 2 is ju Eden..). O visos kitos kol kas dziugina :)

Lina R.
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: 27 Geg 2019 18:22

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Lina R. » 03 Bir 2019 13:20

Pirmais metais pasodintas rožes negalima ar nereikia tręšti papildomai mineralinėmis trąšomis? Pasodinau rudenį, aišku, jau nupirkau Shultz trąšų rožėms, kad nieko netrūktų ir vieną kart tręšiau apie gegužės vidurį. Tik paskui paskaičiau, kad pirmais metais, kaip ir nereiktų :)

pakalnute
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 12 Bal 2016 17:46

Re: Pavasaris 2019

Standartinė pakalnute » 03 Bir 2019 19:37

Aš po krūmu jaunų rožių netrėšiu, bet kai purškiu su chemija nuo ligų ar vabalų, tai į tirpalą įdedu trąšų. Rezultatais patenkinta. Šiemet pirmą kartą taip darau.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Esmiralda » 03 Bir 2019 22:04

Pakalnute, o kokių trąšų įdedate į tą purškalą? Ar tikrai gerai maišyti visą chemiją nuo ligų ir kenkėjų su trąšom? Niekad to nedariau, bet jei gerai - gal ir man taip pamėginti?

pakalnute
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 12 Bal 2016 17:46

Re: Pavasaris 2019

Standartinė pakalnute » 04 Bir 2019 08:11

Aš dedu tuos ružavus miltukus, kuriuos naudoju braškių tręšimui. parašyta universalios trąšos Baltic Agro. Tiesiog tokias turėjau ir nesukau daug galvos. Dabar visad įdedu. Rožės kaip naujai gimusios. Kokteilio iš kelių dalių nedarau, nes prisibijau. Vienas nuodas ir trąšos. Dar įlašinu HB 101. Tuo pačiu purškimu gaunasi dviguba nauda. Trąšos turi gerai tirpt vandeny, kad neužkimšt purkštuvo. Bet tai ir taip aišku. :)

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Nijola » 05 Bir 2019 13:35

pakalnute rašė:
04 Bir 2019 08:11
Aš dedu tuos ružavus miltukus, kuriuos naudoju braškių tręšimui. parašyta universalios trąšos Baltic Agro. Tiesiog tokias turėjau ir nesukau daug galvos. Dabar visad įdedu. Rožės kaip naujai gimusios. Kokteilio iš kelių dalių nedarau, nes prisibijau. Vienas nuodas ir trąšos. Dar įlašinu HB 101. Tuo pačiu purškimu gaunasi dviguba nauda. Trąšos turi gerai tirpt vandeny, kad neužkimšt purkštuvo. Bet tai ir taip aišku. :)
Turėjau šių trąšų jos gerai tirpsta vandenį taip pat maišydavau su chemija, rezultatas geras vienas purškimas. Esmi nieko čia blogo nėra taip sutaupai laiko, aš savao didelių krūmų beveik netrešiu, granuliuotom trąšom, tai kartais purkšdama patrešiu per lapus ;)

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Pavasaris 2019

Standartinė Esmiralda » 06 Bir 2019 11:07

Ačiū, merginos, kitą kartą jau ir aš būsiu gudresnė (like)

Vartotojo avataras
ZanetaGa
Pranešimai: 144
Užsiregistravo: 09 Kov 2014 21:42
Miestas: Vilnius, Klevinė

Re: Pavasaris 2019

Standartinė ZanetaGa » 09 Bir 2019 09:56

Esmiralda rašė:
03 Bir 2019 22:04
Pakalnute, o kokių trąšų įdedate į tą purškalą? Ar tikrai gerai maišyti visą chemiją nuo ligų ir kenkėjų su trąšom? Niekad to nedariau, bet jei gerai - gal ir man taip pamėginti?
As Delfan pilu i purkstuva kartu su chemija
"All gardeners live in beautiful places because they make them so"... (Nežinomas autorius)

Skelbti atsakymą

Grįžti į