Pavasaris rožyne

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Pavasaris rožyne

Standartinė Aistė » 20 Kov 2011 13:53

Išdrįsau sukurti temą.

Labai įdomu būtų sužinoti ką naujo išgirdot, ką išmokot seminare?
Taip pat labai įdomu kokie rūpesčiai ''užpuola'' rožininkus pavasarį, nors manau tai daugiau malonumai nei rūpesčiai :D . Kokia priežiūra rožių pavasarį. Kada atidengiam, genim, kada trešiam. Viskas manau įdomu ir viskas naudinga (sun)

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Aistė » 21 Kov 2011 10:03

Sniego beveik nebeliko, tad po truputi apžiūrinėju rožes. Mano "Icebergai" apipelijo, ką daryt? Jie prilenkti prie žemės, apkloti eglišakiais ir agro, kuria vakar patraukiau, bet ne visa, nes dar prišalusi prie žemės.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Rūta » 21 Kov 2011 10:09

Apipelijimus, sako, galima pavalyti. Aš gal truputį „Previkuro“ įpilčiau ir švelniai, nelabai šlapiai, sausokai pavalyčiau. Previkuras pelėsius naikina. Čia aš taip dabar sugalvojau, nežinau, ar gerai :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 21 Kov 2011 10:10

Iš savo nedidelės praktikos pasakysiu, jeigu jau apipelyjo tai, deja, teks su tais apipelyjusiais stiebais atsisveikinti.

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Aistė » 21 Kov 2011 10:25

Ačiū už atsakymus. O jeigu jau pelija, tai gal po truputuka ir atidenginėti ar su tuo nesusija? Kokia to pelijimo prežastis gali būti? Ar tiesiog gal koks lapas pakliuvo ant stiebo? Ar per karšta? Nes niekados dar nebuvau susidūrus su pelijimu |( Tai truputuka nustebau pamačiusi... O ir kaikurio jau pradeda sprogti, Kaip tą sustabdyti?

Galbūt tiesiog kas nors pasidalinsite patirtimi kada atidenginėti? Žiūrint į prognozes dar ankstoka, nes kitą savaite praneša iki -8, bet vistiek po truputuka tam reikia ruoštis morališkai (xixi) Turbūt kažką labai naudingo sužinojot ir seminare ta tema. Labai norėčiau, kad ir su mumis pasidalintumėte kurie nebuvo (nors laaaabai norėjo).
Paskutinį kartą redagavo Aistė 21 Kov 2011 10:29, redaguota 1 kartą(us).

Nijola

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Nijola » 21 Kov 2011 10:27

Nebūtinai reiks atsisveikinti, aš manau Rūtos patarimas yra geras, bandyčiau.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 21 Kov 2011 10:33

Kirpčiau ir žiūrėčiau koks medienos vaizdas - ji viską ir pasakys - verta terliotis ar ne. Be abejo, jeigu paviršinis pelėsis, tai netgi ir be previkūro pelėsis išnyks kai vėjai pasivaikščios, bet jeigu išlindo pelėsis po tai kai pats stiebas papūvo, tada jokia priemonė nepadės.
Seminaras vyko apie tris valandas, taigi santrauką padaryti labai sunku :?
Faktas, jeigu jau rožės pradėjo pelyti - reikia jas vėdinti, juo labiau, kad tą padaryti galite. Vėdinti, tai praverti galus, jeigu eglišakiai ant agrodangos, juos nuimti ir kilstelt pačią agrodangą.

Nijola

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Nijola » 21 Kov 2011 10:59

koala rašė:Kirpčiau ir žiūrėčiau koks medienos vaizdas - ji viską ir pasakys - verta terliotis ar ne. Be abejo, jeigu paviršinis pelėsis, tai netgi ir be previkūro pelėsis išnyks kai vėjai pasivaikščios, bet jeigu išlindo pelėsis po tai kai pats stiebas papūvo, tada jokia priemonė nepadės.
Seminaras vyko apie tris valandas, taigi santrauką padaryti labai sunku :?
Faktas, jeigu jau rožės pradėjo pelyti - reikia jas vėdinti, juo labiau, kad tą padaryti galite. Vėdinti, tai praverti galus, jeigu eglišakiai ant agrodangos, juos nuimti ir kilstelt pačią agrodangą.
viskas teisinga Loreta ir su tavimi visiškai sutinku, tik aš masčiau ne apie blogiausią variantą. Jei juodos šakos apipelyje tai manyčiau ji visą žiemą jau nuo rudens drėgmėje, arba nesumedėję šakos pašalo/nušalo ir dabar pelyja. Tokias šakas teisingai reik kirpti ir žiųrėti, bet anksti dar, dabar reik vėdinti.
O mano rožių danga dabar jau matau nebuvo labai sandari, kai buvo sniegas tai gerai buvo, atsilaisvinusi ir daba ją vėjas kilnoja. Aš dar savo rožių nežiųrėjau, tik mačiau, kad Amulet rožytė labai nukentėjo nutirpo sniegas ji išlindo, nuo saulės visos rožių šakos parudę ir oda suskeldėjusi užsiraičiusi.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 23 Kov 2011 06:03

Aistejuk, ar pažiūrėjote papelijusias rožes? Ar pakirpote galus?

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė DaliaRaimonda » 23 Kov 2011 20:28

Šiandiena jau nuėmiau visą polietileną nuo rožių (prieš tai buvo tik pakelti kraštai, kad rožės vėdintusi). Liko tik agrodanga ant rožių. Įkišau nosį ir fotoaparatą pasižvalgyti :D , kas ir kaip. Vaizdeliai džiugūs, neskaitant, kad kelios angliškos rožės prie pat namo sienos jau su lapeliais (nuo jų polietilenas jau prieš savaitę nuimtas). Kelios angliškų rožių šakos nulaužtos nuo sniego. Lūžiai pasimatys vėliau, nes nesinorėjo labai dangos kilnoti ir žiūrėti smulkiau. Faktas, kad taip su šiltnamiukais dengtos rožės visai nenušalo. Viena tik "Barock" nušalo, bet jos storų šakų negalėjau prilenkti, tad buvo apvyniota daugybe agrodangos sluoksnių ir dar pakavimo polietilenu. Kaip Tadas jau pastebėjo- toks vyniojimas "nieko gero", rožės iššąla |(
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 23 Kov 2011 20:37

Kaip smagu pagaliau po žiemos pamatyt rožes (nesvarbu, kad tik nuotraukose) ir dar tokias gražiai žalias (flower) <3 . O kad su tokiais lapukais - tai net neįtikėtina. Reikės saugot nuo naktinių šalčių, juk dar prognozuoja nemažą minusą :(
Dalia Raimonda, džiaugiuosi kartu, kad taip gražiai rožės peržiemojo :)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė DaliaRaimonda » 23 Kov 2011 21:09

Tikrai akys labai pasiilgę žalumos :) . Na, ten prie pietinės namo sienos niekada pavasarinės šalnos nepasiekia. Tik nuo saulės tai tikrai reikės pasaugoti. Dar dabar viskas po agrodanga. Juk naktimis dar žadama iki-6 C.

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Tadas » 23 Kov 2011 21:49

Labai smagu kad taip puikiai peržiemojo rožės (flower) .Kiek iš nuotraukų pamačiau jūsų kažkiek rožių iš rudenio nugenėta?
O tie išsproge lapeliai pas mane neišsilaikydavo,kažkaip kežėdavo,nuvysdavo.Rožė iš naujo ataugindavo. Pastebėkit ar jie pas jus augs ,ar išnaujo ataugins. Vienžo jau pvasaris... :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 24 Kov 2011 08:04

Gal nusišnekėsiu, bet man atrodo tie lapeliai gali būti užaugę, kai buvo gana šilta sausio mėnesį. Įtariu, kad ir žemė tada nebuvo įšalusi.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė DaliaRaimonda » 24 Kov 2011 08:21

Truputį pakarpiau floribundinių rožių viršūnėles, bet kad jos dar ir neaukštos buvo. Angliškos, krūminės ir senovinės- prilenktos, o AH nugenėtos kaip priklauso. Tos, kurios turėjo labai storas nepalenkiamas šakas- nugenėtos apie 40-50 cm. O tuos lapelius stebėsiu, pirmą kartą taip dengtos mano senosios angliškos rožės. Seniau ploniau dengdavau, tai jokių lapelių nebūdavo, bet po praeitos šaltos žiemos, kai kurios stipriai buvo apšalę, tai truputį šią žiemą šilčiau apdengiau |( .

Nijola

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Nijola » 24 Kov 2011 11:16

koala rašė:Gal nusišnekėsiu, bet man atrodo tie lapeliai gali būti užaugę, kai buvo gana šilta sausio mėnesį. Įtariu, kad ir žemė tada nebuvo įšalusi.
Sausio mėnesį tikrai buvo neužšalusi žemė (nežinau negarantuoju, kad visur gal vietomis) bet kasant žemė lengvai kasėsi, įšalo nebuvo, o po vasario mėnesio šalčių ko gero užšalo.

Vartotojo avataras
pikta voverė
Pranešimai: 30
Užsiregistravo: 16 Sau 2011 13:46

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė pikta voverė » 24 Kov 2011 12:29

(flower) Gal aš kažką ne taip darau ,bet mano angliškos tai juodos (devil) Aš jų iš rudens nekarpiau,buvo gana aukštos užpyliau durpėmis,po to agro danga kelis sluoksnius ir eglišakių daug . Pernai nušalo iki apkaupimo ,tai skaičiau,kad šalta žiema.Šiemet maniau viskas bus gerai,bet kaip matosi nieko gero,susinervinau (devil) .Angela irgi juoda.O Terese Bugnet,Nevada,Louise Odier, Pink Leda, Provanso žalut žalutėlės,per visą ūgį (dance) .Ko gero teks persiorentuoti į senovines,erškėčius ar kanadietiškas.O `Prolifera de Redouté`neaišu, įtartina nors buvo dengta kaip pirmametė (:|

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 24 Kov 2011 13:06

Nelabai supratau ar dengiai prilenktas ar apvyniojai? :?

Vartotojo avataras
pikta voverė
Pranešimai: 30
Užsiregistravo: 16 Sau 2011 13:46

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė pikta voverė » 24 Kov 2011 13:11

Dengiau neprilenktas,stačias,bet apvyniojau gerai-agro danga 3-4 sluoksniai ir eglišakių galima sakyti daug.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 24 Kov 2011 13:23

Čia jau aukščiau Tadas rašė, kad kaip bandinį vieną, man atrodo taip pat anglišką, stačią dengė - nušalo iki apkaupimo :( Taigi, norint išsaugoti kuo daugiau šakų, ko gero teks raityti. Beje, aš taip pat anksčiau stačias dengiau, po 2010 m. žiemos teko keisti dengimo būdą. Labai nepergyvenk, ataugs ir žydės :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Rūta » 24 Kov 2011 13:49

Pati savo rožių nemačiau, bet mama pasakojo, kad niekas ten kol kas nesprogsta, o apie lapukus tai ir kalbėt nėra ko. Dalia R., tikriausiai rožių apsilapojimui įtakos turėjo viršūninių pumpurų nukirpimas, juk sakei, kad pakirpai. Na tada vos tik gavę progą puola nauji ūgliai augti. Dažnai jie tikro pavasario nesulaukia, nunyksta, o augalas jiems auginti išeikvoja jėgas. Žinoma, didelio baisumo čia nėra, juk rožės akutė kaip katė - 9 gyvenimus turi :D

Vartotojo avataras
pikta voverė
Pranešimai: 30
Užsiregistravo: 16 Sau 2011 13:46

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė pikta voverė » 24 Kov 2011 14:04

Labai nepergyvenu,tik galvoju gal neverta jų taip muturiuoti ,gal geriau iš rudens apkirpti ir durpėm ir keliais eglišakiais užmesti,nes tiek eglišakių privarėm ,o naudos jokios :B. Kaip jas prilenkti ,neįsivaizduoju jos gi nuluš :?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 24 Kov 2011 14:18

pikta voverė rašė:Labai nepergyvenu,tik galvoju gal neverta jų taip muturiuoti ,gal geriau iš rudens apkirpti ir durpėm ir keliais eglišakiais užmesti,nes tiek eglišakių privarėm ,o naudos jokios :B. Kaip jas prilenkti ,neįsivaizduoju jos gi nuluš :?
Stačias muturiuoti tikrai neverta. O prilenkt tikrai įmanoma ir netgi visai nesunku :) Ir aš galvojau, kad neįmanoma, kol pati nepabandžiau. Netgi tos angliškos, kurių šakos atrodė labai storos ir tvirtos, labai gražiai prisilenkė :) Prilenkiau visas saviškes, išskyrus Flamentanz :( - daug jos šakų nušalo. Kaip peržiemojo kitos - dar nežinau. Dengiau plonai - vienu arba dviem agrodangos sluoksniais.
Apkirpti, žinoma, galima, bet ar reikia, jei galima prilenkt ;) :) Angliškos genėjimo nebijo, bet krūmai nebus dideli ir žydės vėliau

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Rūta » 24 Kov 2011 14:32

Teisingai sako Regina, tikrai nereikia kirpti to, ką galima prilenkti :) Nusialins krūmai nuolat turėdami atsiauginti krūmo masę, vėliau žydės, o tik koks atlydys, ir jau skubės sprogti. Tai su mūsų užsitęsusiais pavasariais nėra gerai.

Vartotojo avataras
kukushka
Pranešimai: 226
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 08:03
Miestas: Alytaus r.

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė kukushka » 24 Kov 2011 19:15

Aš irgi radau rožę su lapukais, ji a la miniatiūrinė, maximinė, gavau dovanų kovo 8-ajai praėjusiais metais, gaila buvo išmesti, vis tik gyvas daiktas, auginau per vasarą vazone, rudenį įkasiau su visu vazonu šiltnamyje į lysvę, užmečiau agrodangos kelis sluoksnius ir pamiršau. Šiltnamis tai nesandarus, plėvelinis, durys atlapatotos, plėvelę vėjas nuplėšęs, bet radau visą žalią, ir su senais lapais ir nauji vieni jau išsprogę, kiti besprogstantys. Klausimas, ką dabar daryti? Palikti ją ten šiltnamyje? Ar bandyt vėsesnę vietą atrast? Nes kai saulė šviečia, tai ten vis tiek gerokai įkaista |(

Skelbti atsakymą

Grįžti į