Pavasaris rožyne

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 04 Geg 2011 19:53

Tadai, labai gražiai peržiemoję rožės, išskyrus išdavikę |( , bus labai daug žiedų.

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Tadas » 04 Geg 2011 19:56

Regina rašė:Tado sode švara ir tvarka kaip vaistinėj :) (sun)
O paskutinėse dviejose nuotraukose kokios rožės taip gražiai peržiemoję?
Tavo numylėtinės anglės :) Falstaff,Gertrude Jekyl,Mary rose,Eglantyne,Abraham Darby.Paskutinėje Mary Rose

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 04 Geg 2011 20:01

Aš ir sakau - angles tiesiog būtina augint :) Puikios rožės (flower) <3

Vartotojo avataras
pikta voverė
Pranešimai: 30
Užsiregistravo: 16 Sau 2011 13:46

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė pikta voverė » 05 Geg 2011 06:53

Tadai rožės tiesiog puikios. <3 Ar žiemą jas prilenkėt ir darėt šiltnamius-tunelius :$ .Gražu jau dabar žiūrėti, nekalbu kas bus vasarą <3 .Lauksim žydinčių nuotraukų (yes) (yes)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Rūta » 05 Geg 2011 07:10

Kokios pavasariškai optimistiškos nuotraukos <3 Tadai, labai gražiai sutvarkyta aplinka ir rožės puikiai peržiemojusios! (like) :)

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Tadas » 05 Geg 2011 20:51

pikta voverė rašė:Tadai rožės tiesiog puikios. <3 Ar žiemą jas prilenkėt ir darėt šiltnamius-tunelius :$ .Gražu jau dabar žiūrėti, nekalbu kas bus vasarą <3 .Lauksim žydinčių nuotraukų (yes) (yes)
Buvo prilenktos ir ant viršaus agroplėvelė,jokių tuneliukų.Bet toks dengimas netinkamas,tos viršutinės šakos kurios lietėsi su agro pajuodo.Visdelto turi būti kažkoks oro tarpas.

Ačiū visoms už gerus žodžius (flower) :)

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Aistė » 05 Geg 2011 23:06

Tadai tikrai nuostabus reginys. Glosto tiek akis, tiek širdį <3 Labai gražiai rožės atrodo, o ir visai aplinkai komplimentų nepagailėsiu (bravo)

Vartotojo avataras
dale
Pranešimai: 272
Užsiregistravo: 13 Gru 2010 20:19

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė dale » 08 Geg 2011 22:42

grazu :) :) daug meiles ideta <3

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 09 Geg 2011 17:50

Užsimušdama ieškojau "techninių", kaip Rūta sako, nuotraukų - labai sunkiai keletą radau. Nedėjau prie žiemojimo rezultatų, nes ne visur tai žiemos "išdaigos". Laikas nelabai sutampa, bet suprasit ką norių parodyti.

Pirma nuotrauka 2011 pavasaris, antra - 2010.
PaveikslėlisPaveikslėlis
Pirmoje nuotraukoje, Nevada nuo kurios vėjas pergaminą nupūtė, antroje - pergaminas išsilaikė iki pavasario. Nevados +- buvo vienodo dydžio.
PaveikslėlisPaveikslėlis
Pirmoje ir antroje nuotraukose 2011 pavasaris, trečioje - 2010 (tarp dviejų stulpų "yra" Alchymistas", kuris šiemet pavaizduotas pirmoje nuotraukoje (išskleistas kaip vėduoklė).
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
Pirmoje n. 2011 metai (labai negražiai šį savaitgalį su trimeriu, nes vejapjovė netelpa, apipjausčiau žolę tarp rožių, kuri buvo jau beveik peraugusi, kai rožes atidengiau (xixi) ), antroje - 2010.
PaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė DaliaRaimonda » 09 Geg 2011 18:29

Labai įdomu stebėti metų pokyčius. Aš net po kelis kartus tas nuotraukas lyginau. Taip, pas jus Koala veja taip pat mažėja (xixi)

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Rita » 10 Geg 2011 08:04

Neįtikėtina,tokios "Alchymisto" šakos!Gal jos kokių penkių metrų,o aš dar svajojau įsigyti šią rožę,man užimtų pusę sklypo,ačiū,Koala,kad atkreipėt mūsų dėmesį į šią rožę,o tai galėjom daug kas padaryti lemtingų klaidų. :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 10 Geg 2011 08:14

Įdomiausia, kad šios šakos (ne 5, bet 3 metrų), užaugo per vieną vasarą, nes po praeitos žiemos palikau tik 15 cm kelmelį. Nebijokit "Alchymist-o", šakas galima gražiai ir į vieną pusę palenkti. Nijolė buvo įdėjusi nuotrauką ant atramos - nuostabiai atrodo. Kitą vertus, šakų kiekį galimą sumažinti, jeigu jų jums pasirodys per daug :) Vis tik tai nuostabi rožė ir kai po 2010 metų žiemos aš pjoviau pjūklų šakas, širdis verkė :(

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Jūratė » 10 Geg 2011 08:48

Pas mane Alchymistas pasodintas 2009 metais, pernai po šaltosios žiemos pradėjo nuo 0 , rugsėjį atrodė taip (jis pirmas iš kairės, šalia Mme Isaac Pereire)
Paveikslėlis
šįmet atrodo taip, bet reikės dar porą šakų išpjaut, nes matau, kad nieko gero nesigauna....
Paveikslėlis geriausiai iš šio ketvertuko atrodo Mme Isaac Pereire, toliau Mme Hardy (ji labai gerai išsilaikė, tiesiog šiaip skystesnė buvo), o pirma iš dešinės yra Erinnerung an Brod, labai smarkiai nugenėta, šiuo metu auga horizontaliai, bet lyg viskas bus su ja gerai...

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Rita » 10 Geg 2011 09:01

Aš pamačius pas Nijolę ir susižavėjau,nuostabiai atrodė,o dabar išsigandau,pamačius tokias galingas šakas,dabar abi su Jūrate apraminot,pirksiu :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Jūratė » 10 Geg 2011 10:28

man tai tikras galvosūpis, kaip ją per žiemą išlaikyt, kad žiedų būtų. Man niekaip nepavyksta, nei stačia , nei prilenkta normaliai neišsilaiko. Reikės ateinančiai žiemai gerokai pasistengt dengiant.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Jūratė » 17 Geg 2011 11:24

dar keletas nuotraukų, šitos linksmesnės :)
Paveikslėlis čia nušąlusi Alexander Mackenzie, labai sparčiai auga
Paveikslėlis taip pat nušąlusi kita kanadientė Morden Blush
Paveikslėlis labai gerai išsilaikiusi Rosarium Uetersen, remia jau trešnę :D

PaveikslėlisPaveikslėlis
PaveikslėlisPaveikslėlis Stanwell Perpetual pumpuras ir ji pati :)

P vakarykštės rožių apžiūros, radau ir pas kitas rožes pumpurų, bet jie labai miniatiūriniai dar :)

Ir nežinau, kaip dabar ištaikyt laiką dėl purškimo nuo zarazų, vis lyja ir lyja :(

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 22 Geg 2011 19:45

Pagaliau beveik baigiau pavasarinius darbus rožyne. Visos nuravėtos, patręštos. Liko netvarkytos sodintos rudenį ir serbiškos naujokės - apie 35.
Rožės gražiai auga, pumpuruotų nėra daug -tik senovinės (o jų pas mane mažuma) ir kelios angliškos, kurių pelės nesuėdė. Bet po savaitės manau jau visos bus su pumpurais.
Nei lapsukio, nei pjūklelio nepastebėjau, ant poros viršūnių aptikau pirmuosius amarus. Užtat sunaikinau neįsivaizduojamą daugybę karkvabalių lervų (devil) (hit) (bug) Nebūčiau patikėjus, kad jų gali būti tiek daug. Rožynuose, kur nuolat dirbama žemė, jų nėra. Rasdavau tik kasdama duobes naujoms rožėms. Dabar tvarkiau pavasarį sodintas - plėšiau velėną aplink. Tai tos lervos kaip kokie spirgai iš žemės byra (bug) (bug) (bug) Ir visur mėtosi rudi suaugėlių antsparniai. Nežinau kodėl - ar jie tuos antsparnius keičia pagal dydį? Kaip kokie žalčiai iš kailio išsineria?

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Tadas » 22 Geg 2011 20:16

Regina rašė:Pagaliau beveik baigiau pavasarinius darbus rožyne. Visos nuravėtos, patręštos. Liko netvarkytos sodintos rudenį ir serbiškos naujokės - apie 35.
Rožės gražiai auga, pumpuruotų nėra daug -tik senovinės (o jų pas mane mažuma) ir kelios angliškos, kurių pelės nesuėdė. Bet po savaitės manau jau visos bus su pumpurais.
Nei lapsukio, nei pjūklelio nepastebėjau, ant poros viršūnių aptikau pirmuosius amarus. Užtat sunaikinau neįsivaizduojamą daugybę karkvabalių lervų (devil) (hit) (bug) Nebūčiau patikėjus, kad jų gali būti tiek daug. Rožynuose, kur nuolat dirbama žemė, jų nėra. Rasdavau tik kasdama duobes naujoms rožėms. Dabar tvarkiau pavasarį sodintas - plėšiau velėną aplink. Tai tos lervos kaip kokie spirgai iš žemės byra (bug) (bug) (bug) Ir visur mėtosi rudi suaugėlių antsparniai. Nežinau kodėl - ar jie tuos antsparnius keičia pagal dydį? Kaip kokie žalčiai iš kailio išsineria?
Kinų restoranui priduok ;) :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 22 Geg 2011 20:20

Tadas rašė:
Regina rašė:Pagaliau beveik baigiau pavasarinius darbus rožyne. Visos nuravėtos, patręštos. Liko netvarkytos sodintos rudenį ir serbiškos naujokės - apie 35.
Rožės gražiai auga, pumpuruotų nėra daug -tik senovinės (o jų pas mane mažuma) ir kelios angliškos, kurių pelės nesuėdė. Bet po savaitės manau jau visos bus su pumpurais.
Nei lapsukio, nei pjūklelio nepastebėjau, ant poros viršūnių aptikau pirmuosius amarus. Užtat sunaikinau neįsivaizduojamą daugybę karkvabalių lervų (devil) (hit) (bug) Nebūčiau patikėjus, kad jų gali būti tiek daug. Rožynuose, kur nuolat dirbama žemė, jų nėra. Rasdavau tik kasdama duobes naujoms rožėms. Dabar tvarkiau pavasarį sodintas - plėšiau velėną aplink. Tai tos lervos kaip kokie spirgai iš žemės byra (bug) (bug) (bug) Ir visur mėtosi rudi suaugėlių antsparniai. Nežinau kodėl - ar jie tuos antsparnius keičia pagal dydį? Kaip kokie žalčiai iš kailio išsineria?
Kinų restoranui priduok ;) :)
Ir kaip aš apie tai nepagalvojau :( Kelioms naujoms rožėms būčiau uždirbus :D :D :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 23 Geg 2011 06:41

Kaip rašo "Vilkipedija" http://lt.wikipedia.org/wiki/Paprastasis_grambuolys" onclick="window.open(this.href);return false;, jeigu 1 m2 randame daugiau negu 1 lervą :D , jas būtina išnaikinti ir t.t. Gaila, kad taip vėlai susiprotėjau, pradėjau rinkti. Pagalvojau, jeigu kiekvienas sodininkas tik po 1 litrą jų pririnktų - kiek litrų surinktume ir kiek kiaušinių nepadėtų grambuolių patelės dirvoje |(

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 23 Geg 2011 06:55

Pas mane 1m2 tikriausiai daugiau kaip 10 lervų, bet kas iš to :( Man nuo visų savo pievų velėną nuplėšt reikėtų, išrankiot lervas ir vėl atgal užtiest :D
Renku, kiek galiu. Bet suaugėlių nesimato, nebent beravint rožes koks nukrinta (bug) O vakare tie "bombonešiai" pro ausis prabirbia (bug) (bug) (bug)
Džiaugiuosi, kad rožyne jų beveik nėra, nepatinka jiems judinama žemė

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 23 Geg 2011 07:03

Regina, o tavo sodas be medžių? Atsikėlusi anksti iš ryto, purčiau klevus ( į kai kuriuos reikėjo kopėčiomis lipti), slyvas, guobą. Per du rinkimus surinkau porą litrų. Obelyse ir vyšniose jų nebūna arba beveik nebūna. Labai gailiuosi, kad taip vėlai pradėjau :( Rinkau du rytus, antrąjį rytą jų buvo žymiai mažiau.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė DaliaRaimonda » 23 Geg 2011 07:10

Pas mus katinai karkvabalius renka :) . Pasirodo, kad jiems tai vos ne gurmaniškas patiekalas. Po kiekvienu medžiu karkvabalių skraidymo metu, vos ne po kelis katinus tupėdavo (xixi) . O lervas ežiai pievoje knisa. Tik po to knisimo kartais pieva kaip po šernų atakos atrodo :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 23 Geg 2011 07:11

Pilna tų medžių (flower) ... Bet neturiu jėgų dar ir po medžius laipiot... Ne mano metams šita pramoga (:| (xixi)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 23 Geg 2011 07:15

Regina rašė:Pilna tų medžių (flower) ... Bet neturiu jėgų dar ir po medžius laipiot... Ne mano metams šita pramoga (:| (xixi)
Na duodi, tavo, tavo metams, jeigu jau aš laipioju ... :D Ir kitais metais žadu laipioti, jeigu tik gyva būsiu :D Tiesa, pamiršau parašyti - trešnėse daug būna |(

Skelbti atsakymą

Grįžti į