Dalios Raimondos rožių kolekcija (Kauno r., Raudondvaris)

Moderatorius: Jūratė

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Mano rožių kolekcija

Standartinė DaliaRaimonda » 06 Vas 2011 22:44

"Renaissance" rožės daugiausia priskiriamos prie krūminių. Tai tas krūmas iš karto ir pradeda į krūmą panašėti. Šakos tvirtos, tiesios, nenusvirę. Žiedai tikrai gražūs, nebijantys lietaus ir žiūrintys į viršų. Gal kiek žemesnė buvo "Sophia Renaissance" (Solo mio), bet ji AH rožė, tai nėra ko norėti. Ji ir sirgo pas mane truputį (lapų dėmėtumas). Daugiausia žydėjo "Bonita Renaissance", praktiškai be jokių pertraukų. Kitos darė nedideles pertraukas. Nors tai buvo pirmi metai joms pas mane, skūstis jomis tikrai negaliu. Nebuvo, kad augtų kažkaip neproporcingai, kaip kurios angliškos. Bet tikriausiai kiekviena rūšis turi tam tikrą augimo ir žydėjimo "stilių".
"Sophia Renaissance" nedidelis krūmelis, kaip ir priklauso AH rožei. Žydėjo su labai nedidelėmis pertraukomis. Bet tai juk normalu, kol užauga nauji žiedai praeina kažkiek laiko. Be to ji tokia šiek tiek pavargo kelionėje, tai ir žydėjo tik nuo vasaros vidurio. Per karščius žiedai labai pašviesėdavo, atvėsus orams žiedai buvo normaliai geltoni (kaip pirmose nuotraukose)

PaveikslėlisHosted on FotkiPaveikslėlisHosted on Fotki
PaveikslėlisHosted on Fotki

Man labai graži AH rožė "Clair Renaissance". Žydėjo daug, su nedidelėmis pertraukomis. Žiedai buvo po vieną ant šakos, tik rudenį- jau po keletą žiedų.

PaveikslėlisHosted on FotkiPaveikslėlisHosted on FotkiPaveikslėlisHosted on Fotki

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Mano rožių kolekcija

Standartinė Regina » 07 Vas 2011 12:59

Ačiū, Dalia Raimonda :) O kokio maždaug aukščio tie krūmai ar dar neaišku, kokie bus? Nurodo, kad iki pusantro metro - tai, sakyčiau, labai net nemaži. Ir ar platūs?

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Mano rožių kolekcija

Standartinė DaliaRaimonda » 07 Vas 2011 17:02

Nebaigiau jums vakar rašyti, nes pradėjau "lūžinėti" ir nuėjau miegoti :D
Tai apie savo turimas AH iš "Renaissance" serijos baigiau rašyti. Kitos mano auginamos, jau ir priskiriamos prie krūminių rožių. Jos aukštesnės, krūmai nėra platūs, bent kol kas. Bet kaip jau pirmiau minėjau tvirtomis šakomis, bet ne "pagaliais". Atrodo tik "Nadia" rudeniop "pagalius" su žiedais viršūnėje kelis išaugino.
Neužmušama, nenustojanti žydėti ir tikrai galėtų augti net patvoryje, tai krūminė rožė "Bonita Renaissance". Tik iš jos aš tikėjausi senovinio ar romantiško tipo žiedų. Deje, žiedai neturintys per daug žiedlapių. Išliko atmintyje jos stiprus aromatas :) . Žiedlapiai jos nužydėję nubyra.
PaveikslėlisHosted on FotkiPaveikslėlisHosted on Fotki

"Sandros Renaissance" žiedai didesni, tai ji kartais žiedų nenulaiko.
PaveikslėlisHosted on Fotki
Bet man labai gražu tokios spalvos rožės, tad į tą palinkimą nelabai kreipiu dėmesį. Žydėjo kelis kartus per vasarą. Tik krūmas dar nėra didelis. Tad, labai įdomu, kaip visos Renaissance rožės pasirodys šiemet. Tada apie žydėjimą galima būtų daugiau kalbėti, juk krūmai jau didesni turėtų būti, tai gal tie žiedai be jokios pertraukos keis vieni kitus.
O "Nadia Renaissance" labai gražiais sodriai raudonais žiedais. Tipiškai senųjų rožių žiedų forma. Tik pas mane nuotraukose to raudonio nesimato.
Vienu žodžiu, aš iš "Renaissance" nei viena rože nenusivyliau :)

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Mano rožių kolekcija

Standartinė RožėDD » 30 Geg 2011 11:21

Dalia Raimonda,
Jūs net įkeldama nuotraukas suderinate viską iš pagrindų (like)
Labai džiaugiuosi atradusi šiandien šią rubriką. Toks įkvėpimas pagavo... (bravo) ir dar didesnė meilė rožėms <3
Kaip suspėjate visomis pasirūpinti, pašnekinti ir puoselėti visą sezoną??? Juk kolekcija įspūdinga (dance) ...
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Mano rožių kolekcija

Standartinė DaliaRaimonda » 30 Geg 2011 21:54

Čia pas mane taip rožės susodintos :D . Tai ir keliu nuotraukas taip, kaip atrodo rožyne ar gėlyne :D . Visos rožės po agrodanga, kad nereikėtų vargti ir ravėti. O derinau viską per žiemą, prie kompiuterio (juk tuomet daug laisvo laiko būna :) ).

Nijola

Re: Mano rožių kolekcija

Standartinė Nijola » 31 Geg 2011 06:23

Dalia R. Kaune gal rožės jau pradeda žydėti ??

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Mano rožių kolekcija

Standartinė DaliaRaimonda » 02 Bir 2011 20:48

Taip jau pradeda žydėti :) . Vakar grįžusi iš Rygos (sudėliojome LOD ekspoziciją :) ) tikėjausi rasti daugiau rožių žiedų. Bet šiandiena rožynas keičiasi jau valandomis. Vis nauji žiedai pradeda skleistis :)
Vakarykščiai žiedai
1. Friesia 2.Benjamin Britten ir Molineux 3.Mrs John Laing

PaveikslėlisHosted on FotkiPaveikslėlisHosted on FotkiPaveikslėlisHosted on Fotki

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Mano rožių kolekcija

Standartinė Regina » 02 Bir 2011 20:54

Ar tikrai antroj nuotraukoj B.Britten? Nematau absoliučiai jokio panašumo (no) Nežinau, kokia tai rožė, bet tikrai ne Benjaminas

Nijola

Re: Mano rožių kolekcija

Standartinė Nijola » 02 Bir 2011 20:56

Dalia R. bet antroje nuotraukoje ne 'Benjamin Britten' jis raudonas turi būti http://www.helpmefind.com/gardening/l.p ... 261&tab=36" onclick="window.open(this.href);return false;

labai gražūs žiedai <3
Regina pirmauja :D

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Mano rožių kolekcija

Standartinė DaliaRaimonda » 03 Bir 2011 09:57

Pamiršau parašyti, kad 'Benjamin Britten' visai nepanaši į save :D . Iš tikro tai pražydę buvo du pačioje apačioje esantys žiedai, ir jie tokie visai nepanašūs į save. Viršutiniai žiedai tokie, kokie ir turi būti- purpuriniai :) .

Nijola

Re: Mano rožių kolekcija

Standartinė Nijola » 03 Bir 2011 11:33

DaliaRaimonda rašė:Pamiršau parašyti, kad 'Benjamin Britten' visai nepanaši į save :D . Iš tikro tai pražydę buvo du pačioje apačioje esantys žiedai, ir jie tokie visai nepanašūs į save. Viršutiniai žiedai tokie, kokie ir turi būti- purpuriniai :) .
Jei tikrai B.B žyti toks kos ir turi būti -gerai, ir jei tie kitokie žiedai ant vienos šakos, kad ir apačioje tokie skirtingi nuo tikrojo žiedo, tai gal mutacija sportas ?? :D Dalia gal naują veislę turėsi :D parodyk visą krūmą kaip atrodo (yes)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Mano rožių kolekcija

Standartinė DaliaRaimonda » 03 Bir 2011 19:36

Na, taip... nuo žioplumo vaistų nėra (xixi) . Pasirodo "Princess Alexandra of Kent" nuėjo į svečius pas "Benjamin Britten". Negana to, ji pralindo pro jį iš kitos pusės ir dar sugebėjo pražysti dviem žiedais :D Nenustebčiau jei ta princesė būtų galinga, o benjaminas- liaunas. Dabar atvirkščiai. "Princess Alexandra of Kent" nėra nei aukšta nei labai galinga, ko negalima pasakyti apie "Benjamin Britten". Tikrai labai jau galingas ir aukštokas krūmas, o pas mane jie dar du. Na, apgavo mane (stupid) ... o aš jus (hit) . Bet gerai, kad Regina su Nijole budrios :)
"Benjamin Britten" dar tik ruošiasi žydėti. Pražydo "Ambridge Rose" ir "Crown Princess Margareta"

PaveikslėlisHosted on FotkiPaveikslėlisHosted on Fotki

Nijola

Re: Mano rožių kolekcija

Standartinė Nijola » 03 Bir 2011 21:20

O aš jau galvojau - ir sekasi žmonėms :D :D na Benjaminas tai pas mane galingas platus ir aukštas krūmas :) ir aš jį gerai pažystu ;) jau senai pas mene auga tai iškart ir krito į akį, kad ne tai :D

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Mano rožių kolekcija

Standartinė DaliaRaimonda » 11 Bir 2011 21:42

Keletas nuotraukų:
"Bonita Renaissance", "Caramella"
PaveikslėlisHosted on Fotki

Floribundinės rožės "Magenta" ir "Pastella"
PaveikslėlisHosted on Fotki

"Emilien Guillot" ir "Aprikola"
PaveikslėlisHosted on Fotki

Angliškas rožynas 2011m. vasarą
PaveikslėlisHosted on Fotki

Dalis AH rožyno
PaveikslėlisHosted on Fotki

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Mano rožių kolekcija

Standartinė vilmis » 11 Bir 2011 22:42

Pavydinė kolekcija. Prisimenu kai planavot, įrenginėjot rožynus buvo sunku įsivaizduoti, kad bus taip gražu (like)

Timka

Re: Mano rožių kolekcija

Standartinė Timka » 11 Bir 2011 22:45

Nuostabu (bravo)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Mano rožių kolekcija

Standartinė DaliaRaimonda » 12 Bir 2011 07:46

Vilmi, kai rožės auga ir žydi negražu nebūna :) .
Ačiū Timka :) /
O dabar galiu prisipažinti, kad man atsirado baimė dėl kai kurių rožių pločio (xixi) Visą laiką auginau AH rožes kurios atitiko mane :D (aš esu mergelė). Aukštis ir plotis rožės konkretus ir ji "nesidarko" (netvarkingai) po žemę. Po to auginau kokias 8 angliškas ir 2 krūmines. Joms sąlygos augimui buvo pusėtinos, nes nors ir saulės gaudavo pakankamai, bet žemė buvo prasta. Na, o dabar pasistengiau. Ištaisiau seniau padarytas klaidas angliškų rožių auginime ir naująjį rožyną ruošdama tikrai labai gerai įdirbau žemę, vėlų rudenį gerai jas dengiau išsaugodama visas per vasarą išaugintas šakas. Žinoma rožės atsidėkojo. Jos tikrai didelės ir gausiai žydi. Bet kai kurios per daug didelės :D Nemaniau, kad Lietuvoje kai kurios rožės atitiks HMF viršutinė ribą |( Ech, teks studijuoti rožių genėjimą po žydėjimo ;)

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Mano rožių kolekcija

Standartinė Rita » 12 Bir 2011 08:02

Taip,nuostabu.Man teko laimė šį rožyną pamatyti natūroje,tai tūkstantį kartų gražiau,negu nuotraukose.Viskas taip išpuosėlėta,taip tvarkinga,taip gražu,kad trūksta žodžių apibūdinti tam grožiui.Dalia tokia estetė,tokia šaunuolė,pasaka. <3 <3 <3 .Mano pikčiūrna vyras buvo priblokštas,vaikščiojo apšales ir prižadėjo pas mus surasti dar dešimčiai rožių vietą,nors prieš tai dievagojosi,kad jau viskas,daugiau nebeleis sodinti nei vienos rožės (xixi)

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Mano rožių kolekcija

Standartinė Aistė » 12 Bir 2011 08:26

DaliaRaimonda, labai gražu <3 Ir jau tiek jų žydinčių (flower) Nuostabi kolekcija <3
Paskutinį kartą redagavo Aistė 12 Bir 2011 23:43, redaguota 1 kartą(us).

Nijola

Re: Mano rožių kolekcija

Standartinė Nijola » 12 Bir 2011 21:30

Labai gražus rožynas <3 (like) kaip suaugo rožės (flower) manau neveltui idėjot tiek darbo ;) teisingai sakot kai žydi rožės negali būti negražu (sun)

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Mano rožių kolekcija

Standartinė Paukštukas » 13 Bir 2011 07:51

Labai gražu (bravo) Įsivaizduoju, kokį malonumą ir pasitenkinimą jaučiate, kad įdėtą darbą su kaupu dabar atperka toks grožis (flower) (makeup)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Mano rožių kolekcija

Standartinė DaliaRaimonda » 13 Bir 2011 20:56

Ačiū visiems už pagyras (handshake) :) . Iš tikro labai sunku parodyti nuotraukose, kaip atrodo rožės iš tikrujų. Dabar kai visos rožės sužydėjo tikrai vaizdas neblogas :D . O kvapas jaučiamas visame kieme.

Vartotojo avataras
Ignas
Pranešimai: 189
Užsiregistravo: 12 Rgs 2010 22:58
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Mano rožių kolekcija

Standartinė Ignas » 13 Bir 2011 21:43

Dalio Raimondos rožynas fantastiškas (like) šiandien teko apsilankyti ir likau sužavėtas, fotografijose viskas kitaip atrodo, o kai gyvai pamačiau...Aš jau nekalbu kad viskas labai gražiai sutvarkyta :) Bet rožės kokio didumo, sunku ir patikėti kad jos taip neseniai sodintos, krūmai didžiuliai, ūgliai piršto storumo, o žiedų didumas... Matosi kad geroj žemėj auga, sakiau reiks pas save daugiau tręšti, nes pas mane smėlinga dirva tai akivaizdžiai skiriasi žiedų didumas tarp tų pačių rožių veislių pas DR ir pas mane. Ačiū už ekskursiją Dalia, gerai kad piktas šuo nesuvalgė :D
Mano galerija
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Mano rožių kolekcija

Standartinė DaliaRaimonda » 14 Bir 2011 06:00

Kuo mažesnis šuo tuo daugiau vaidina piktesnį. Na juk reikia į save dėmesį atkreipti, kas jį tokį mažą taip pamatys :D
O rožės tikrai mėgsta trąšas. Nors pernai aš tik vieną kartą jas tręšiau. Buvo ką tik pasodintos, tai pasiskaičiau, kad jaunų labai tręšti negalima- taip ir dariau. Dabar tikriausiai jau ir mėšlą esantį giliau žemėje su šaknimis pasiekė ir iš viršaus dar paukščių mėšlo granulėmis gavo :) . Be to užtiesta agrodanga savo daro. Drėgmė iš žemės lėčiau išgaruoja, geriau auga rožių šaknys, nes mažesni temperatūriniai svyravimai per metus būna. Ir žinoma, kas man svarbiausia- nereikia ravėti (xixi)

Vartotojo avataras
Arijana
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: 18 Rgs 2010 12:33
Miestas: Kauno raj.-Panevėžio raj.

Re: Mano rožių kolekcija

Standartinė Arijana » 14 Bir 2011 11:32

Šiaip radus internete tokias nuotraukas-tikrai netikėčiau kad Lietuvoje taip auga rožės, na nerealiai gražu.

Skelbti atsakymą

Grįžti į