Vasara rožyne

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Donatela
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: 15 Spa 2010 09:57
Miestas: Kauno r.

Re: Vasara rožyne

Standartinė Donatela » 18 Bir 2011 19:16

Rita, kokios grazios jusu rozes ir nuostabiai sutvarkyta aplinka <3 Man patinka tie jusu roziu mixai

Zebenkstiejka, fantasiskos rozes <3

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Vasara rožyne

Standartinė Rita » 20 Bir 2011 16:15

Ačiū,Donatela,aš labai nekukli,bet ir man patinka :) Einu ir einu aš apie tas rožes ir džiaugiuosi,kai tik nauja pražysta (flower) (flower) (flower)

Vartotojo avataras
Sigita
Pranešimai: 86
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 15:55

Re: Vasara rožyne

Standartinė Sigita » 29 Bir 2011 02:14

Rožių iš Serbijos žiedai
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Vasara rožyne

Standartinė LoretaA » 29 Bir 2011 08:15

Kokia graži "Amelia" <3

Timka

Re: Vasara rožyne

Standartinė Timka » 29 Bir 2011 08:39

Labai gražios serbės. <3

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Vasara rožyne

Standartinė Regina » 29 Bir 2011 08:41

Taip, Amelia ir man labai patiko - tokia romantiška ir grakšti <3 (flower)
O pirmoje nuotraukoje Marquise man labai panaši į J.Cartier - ir žiedai, ir pumpurai, ir lapai

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Vasara rožyne

Standartinė LoretaA » 29 Bir 2011 10:08

Marquise Boccella ir yra Jacques Cartier. Atrodo Europoje ši rožė vadinama Jacques Cartier, o už Atlanto Marquise Boccella :), o gal atvirkščiai. Manau, po nuotrauka visas pavadinimas netilpo, bet aš žinau ką Sigita pirko :D
Mano serbiška "Amelija" nežydėjo - lauksiu kitais metais :)

Vartotojo avataras
Sigita
Pranešimai: 86
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 15:55

Re: Vasara rožyne

Standartinė Sigita » 29 Bir 2011 19:49

Regina rašė:Taip, Amelia ir man labai patiko - tokia romantiška ir grakšti <3 (flower)
O pirmoje nuotraukoje Marquise man labai panaši į J.Cartier - ir žiedai, ir pumpurai, ir lapai
Regina ir Loreta, ačiū abiem už nuorodą (flower) – nebuvau atkreipusi dėmesio, kad ši rožė turi du (netgi tris) pavadinimus. Radau puikų Reginos aprašymą - nuostabu, kad nebijo šalčių. Dar kilo mintis, kad rožių pavadinimai be galo iškalbingi - galima daug įdomybių sužinoti. O Amelija mane pakerėjo, jos žiedų grožis atrodo toks efemeriškas, bet taip nėra, išsilaiko jie labai ilgai.

Nijola

Re: Vasara rožyne

Standartinė Nijola » 30 Bir 2011 07:59

Jei Amelija patiko tai be abejonės patiks ir Celsiana - jų žiedai labai panašūs, bent jau antroje žydėjimo stadijoje :)

Vartotojo avataras
Sigita
Pranešimai: 86
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 15:55

Re: Vasara rožyne

Standartinė Sigita » 30 Bir 2011 13:08

Nijole rašė:Jei Amelija patiko tai be abejonės patiks ir Celsiana - jų žiedai labai panašūs, bent jau antroje žydėjimo stadijoje :)
Ačiū, Nijole, vėl ilgėja geidžiamų rožių sąrašas (sun) (flower)

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
dale
Pranešimai: 272
Užsiregistravo: 13 Gru 2010 20:19

Re: Vasara rožyne

Standartinė dale » 30 Bir 2011 21:36

Mano balsas irgi uz Amelija (sun) (sun) (sun) nuostabu

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Vasara rožyne

Standartinė Regina » 03 Lie 2011 20:26

Šiandien tai silpniau, tai labai stipriai be pertraukos lyjant rožynas, švelniai tariant, atrodė gana graudžiai :( Dar gerai, kad vėjo nebuvo. Laukan nosies nebuvo galima iškišt. Išvažiuodama prisiskyniau dižiausią glėbį rožių - namuose džiaugsiuosi ir rožėms lengviau bus :) Dar pridėjau už mane didesnę pentinio šaką, išlūžusią` nuo vandens svorio

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Vasara rožyne

Standartinė LoretaA » 03 Lie 2011 20:42

Nuotraukose neatrodo labai graudžiai - puikūs ir labai gausūs žiedai :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Vasara rožyne

Standartinė Regina » 03 Lie 2011 20:50

koala rašė:Nuotraukose neatrodo labai graudžiai - puikūs ir labai gausūs žiedai :)
Nuotraukose dažnai būna gražiau, nei tikrovėj :D

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Vasara rožyne

Standartinė Rita » 05 Lie 2011 12:18

Jau gražiau nebegali būti <3 Rožės tiesiog sprogsta nuo to žiedlapių daugumo ir sveikumo,joks čia lietus neveikia,tik dar labiau pagražina (flower) (flower) (flower) .O kokia čia ružava gražuolė prie heucheros?Gal galit parašyti?

Vartotojo avataras
Vilma_K
Pranešimai: 61
Užsiregistravo: 11 Geg 2011 14:47
Miestas: Kaunas

Re: Vasara rožyne

Standartinė Vilma_K » 06 Lie 2011 09:01

Taip, toj ketvirtoj nuotraukoj alune labai dera prie rozes spalvos. (like)

Nijola

Re: Vasara rožyne

Standartinė Nijola » 06 Lie 2011 21:41

Jau baigėsi pirmas rožių žydėjimas (pas mane Vilniuje) arba eina į pabaigą, laikas apžiūrėti rožes, nukarpyti nužydėjusius rožių žiedynus (pakartotinai žydinčių) senovinių nekarpom žiedynų tegu augina uogytes.
Apžiūrėkit atidžiau rožių krūmus yra aklų ūglių juos išgenim, karpydami nužydėjusius žiedynus galima koreguoti krūmo aukštį, galima nukirpti daugiau. Iškerpam pažeistas šakas, kurias palikom pavasarį gailėdami ar norėdami daugiau žiedų. Paretinam tankius krūmus iškirpdami į vidų augančias plonas šakas. Iškerpam viduje krūmo kai kuriuos lapus, kad daugiau oro patektų į vidų krūmo.
Ligos jau puola - dėmėtligė, voratinklinė erkutė (nors ir drėgna aš radau :( ) nuo ligų efektoriumi purškiam, kenkėjam pasiieškom tai kas padeda, tai yra tuos preparatus naudojam kurie skirti vieniems ar kitiems kenkėjams naikinti.
Piktžolės auga kaip pasiutę - ravim.
Sodinam rožes pirktas vazonuose.
Po pirmo rožių žydėjimo laikas tręšti rožes. Trąšas pasirenkam tas kurios dar turi daug azoto. Galima palaistyti žolių raugu, žinoma skiestu - rožėms tai labai patinka.
Po žydėjimo senovinių rožių krūmus koreguoju, žinoma jei to reikia, patrumpinu kai kurias šakas, jei tankūs krūmai iškerpu plonas ir silpnas šakas.
Mišriam rožyne trumpinu daugiamečius, iškerpu žiedynus, sinevadai, snapučiai, heucherų žiedynai, išraunu senas rusmenes, dabar mišriam rožyne pradeda žydėti lelijos :)
Vasara - gražus ir geras metas :) gerų jums dienų ir dar gražesnių vakarų, jūsų rožynuose ;)
Paveikslėlis

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Vasara rožyne

Standartinė Rita » 06 Lie 2011 21:58

Ačiū,Nijole,už tokius išsamius pamokymus ir paaiškinimus.Labai malonu skaityti tokius nuoširdžius ir šiltus žodžius.Jums taip pat gražių minučių ir malonių pojūčių besidžiaugiant savo gražuolėmis. <3 <3 <3

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Vasara rožyne

Standartinė Regina » 07 Lie 2011 07:19

Rita rašė:O kokia čia ružava gražuolė prie heucheros?Gal galit parašyti?
Ta gražuolė "Gletscher" :) Iš tikrųjų ji ne ružava, o alyvinė ir taip gražiai atrodo tik nuotraukoj :D Taip, žiedai gražūs, žydi labai gausiai, beveik be pertraukų, bet pas mane prastai auga visi trys krūmai, viena iš pirmųjų suserga dėmėtlige

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Vasara rožyne

Standartinė Rita » 07 Lie 2011 08:06

Ačiū,Regina,labai.Jeigu ji alyvinė,tai iš viso nuostabi,man labai patinka tokia spalva,bet,jeigu nelabai atspari ligoms,tai man,kaip pradedančiai ,teks palaukti,aš labai panikuoju,kai suserga rožė. :(

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Vasara rožyne

Standartinė Aistė » 07 Lie 2011 16:07

Pagaliau ir aš sukėliau savo nuotraukytes į kompiuuterį, tad dabar jau neduosiu ramybės :D

Rodomės :)
Paveikslėlis
Fresia, pirkta šiemet vyro pageidavimu. Beproto skaniai kvepia <3 Tai pirmoji mano rožė auginama vazone, uždaroje terasoje. Pakolkas nesiskundžia, bet manau, kad aš jai per mažą vazoną parinkau :$
Paveikslėlis

Šitoje nuotraukoje dar neprasiskleidęs Alchemist. Mano manymu begalo tinka šalia raganės "Warszawska Nike" Įkelsiu kelias nuotraukas į skyrelį rožės ir kiti daugiamečiai (yes)

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
Keletas Loiuse Odier nuotraukų. Jis begalo gražiai šiemet žydėjo, deja žiedai pakankamai smulkūs :?

Paveikslėlis
Tai yra pirmieji metai, kai terasoje sėdint galėjai jaustis, kaip mano mama pasakė "kaip pasakoje" :) Tai buvo man didžiausias komplimentas, nes mamai rožės iš esmės didelio žavesio nekelia (no) O dar maloniau gerti rytinį kavos puodelį, kai jaučiamas Lagunos, Louiso Odier ir jazmino aromatas, <3 Tai yra kažkas neapsakomo <3


Baigsiu burbuliuoti :) tiesiog įmesiu dar keletą nuotraukyčių :)

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Vasara rožyne

Standartinė Jūratė » 08 Lie 2011 08:15

paskutinėj nuotraukoj Laguna? labai gražiai nuaugus rožė (like)

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Vasara rožyne

Standartinė Aistė » 08 Lie 2011 10:02

Jūratė rašė:paskutinėj nuotraukoj Laguna? labai gražiai nuaugus rožė (like)

Taip, Jūs visiškai teisi :) ten Laguna :) Man jinai patinka ir net nežydėdama :) Jos vaškiniai lapai, yra labai gražūs <3

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Vasara rožyne

Standartinė Rita » 08 Lie 2011 11:14

Aistiejuk,niekas man neatsako,gal Jus galit pasakyti,ar "Lagunos" spalva kaip nuotraukoj,ar kitokia? :)

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Vasara rožyne

Standartinė RožėDD » 08 Lie 2011 11:19

Nijole rašė:Jau baigėsi pirmas rožių žydėjimas (pas mane Vilniuje) arba eina į pabaigą, laikas apžiūrėti rožes, nukarpyti nužydėjusius rožių žiedynus (pakartotinai žydinčių) senovinių nekarpom žiedynų tegu augina uogytes.
Apžiūrėkit atidžiau rožių krūmus yra aklų ūglių juos išgenim, karpydami nužydėjusius žiedynus galima koreguoti krūmo aukštį, galima nukirpti daugiau. Iškerpam pažeistas šakas, kurias palikom pavasarį gailėdami ar norėdami daugiau žiedų. Paretinam tankius krūmus iškirpdami į vidų augančias plonas šakas. Iškerpam viduje krūmo kai kuriuos lapus, kad daugiau oro patektų į vidų krūmo.
Ligos jau puola - dėmėtligė, voratinklinė erkutė (nors ir drėgna aš radau :( ) nuo ligų efektoriumi purškiam, kenkėjam pasiieškom tai kas padeda, tai yra tuos preparatus naudojam kurie skirti vieniems ar kitiems kenkėjams naikinti.
Piktžolės auga kaip pasiutę - ravim.
Sodinam rožes pirktas vazonuose.
Po pirmo rožių žydėjimo laikas tręšti rožes. Trąšas pasirenkam tas kurios dar turi daug azoto. Galima palaistyti žolių raugu, žinoma skiestu - rožėms tai labai patinka.
Po žydėjimo senovinių rožių krūmus koreguoju, žinoma jei to reikia, patrumpinu kai kurias šakas, jei tankūs krūmai iškerpu plonas ir silpnas šakas.
Mišriam rožyne trumpinu daugiamečius, iškerpu žiedynus, sinevadai, snapučiai, heucherų žiedynai, išraunu senas rusmenes, dabar mišriam rožyne pradeda žydėti lelijos :)
Vasara - gražus ir geras metas :) gerų jums dienų ir dar gražesnių vakarų, jūsų rožynuose ;)
Paveikslėlis

Nijole,

Kaip Jums pavyksta nuotraukas paversti tokiomis spalvingomis? Ar pervarote jas per kokią papildomą programą?

Jūsų patarimai be galo naudingi. Mano draugė jau taikosi į narius - kuo daugiau rožių, tuo daugiau klausimų, o aš, kaip žinia, taip giliai nesikapstau kol kas :)
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Skelbti atsakymą

Grįžti į