Balkone auginamos rožės

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė LoretaA » 16 Bir 2011 18:14

Nufotografavau The Dark Lady. Kadangi buvo vakaras, o ir vieta kur ji auga nėra patogi dirbi "fotografui", nelabai kas ir išėjo, bet iš to ką gavau, esu įsitikinusi, kad tai Tamsioji ponia :)
PaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Regina » 16 Bir 2011 19:23

Ir vienaip, ir kitaip dabar apžiūrinėju ją balkone, lyginu su tavo nuotraukom - nu ne tokia
Maniškė visai ne "tamsioji" - dėl spalvos dar galėčiau daryt prielaidą, kad nubluko. Bet žiedo forma tai visai ne tokia. Taip, žiedas labai didelis, labai pilnaviduris. Bet vidiniai žiedlapiai nėra tokie smulkūs. Jie tokie "laisvai krintantys" :D , nežinau, kaip dar apibūdint. Gaila, kad fotiko neparsivežiau. Kažkiek žiedas primena "Mme Isaak Pereire", tik labiau papuręs, ne toks tankus. O spalva gana šviesi ružava, violetinio atspalvio.
Įdomu, gal lauke augdama būtų visai kitokia

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė LoretaA » 16 Bir 2011 19:29

Mano nuotraukose ji per šviesi, gyvai žymiai tamsesnė. Na, su tais žiedlapiais, bala žino - gal kiekvieno žiedo truputį kitaip susisuka. Maniškę dar vėjas "pašukuoja", lietus išprausia, gal kiek ir kitokia šukuosena išėjo :) Labai abejoju, kad mums atsiuntė skirtingas rožes |(

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė DaliaRaimonda » 16 Bir 2011 22:31

Neturėtų tos The Dark Lady labai skirtis. Na truputį kitoks atspalvis gal būt, bet žiedlapiai vis tik turėtų būti panašūs. Aš taip pat atsisiunčiau ją, pažiūrėsiu kokia pražys pas mane.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Regina » 28 Bir 2011 06:52

Rūta, o kaip laikosi tavo balkoninės rožės? Ar žydi?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Rūta » 28 Bir 2011 18:16

Dabar žydi 'Irene Wats' ir 'White Pet', kitos augina naujus ūglius, o kai kurios krauna naujus pumpurus. Dar balkonas praturtėjo dviem mažytėm rožytėm, Lina flamenko vakarėliui nupirko - buvo daromas a la andalūziškas kiemelis, o paskui jos apsigyveno balkone ant palangės. Na ir Koalos dovanotoji mažoji taip pat žydi ir puošia palangę. O kaip pas tave, Regina?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Regina » 29 Bir 2011 14:58

Dabar mano balkone žydi vienas The Dark Lady (jeigu tai ji ;) ) žiedas, žydi jau visą savaitę - neįtikėtinai ilgai. Ir vienas mažutis žiedelis miniatiūrinės stiebinės iš Maximos.
Nugenėtoji Captain Christy sparčiai augina naujus ūglius, kurie panašu, ir vėl nežada žydėt :(
Noble Antony iš nugenėtų visų aklų ūglių išaugino naujas neilgas šakeles su pumpurais, dar nežydėjo. Nežydėjo ir St.Swithun, bet turi daug nemažų pumpurų. O šakos ilgos, plonos, beveik metrinės, lankais išsilenkusios ir nusvirusios žemyn. Atrodo beveik kaip kokia kabanti balkoninė petunija ar surfinija :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė LoretaA » 29 Bir 2011 17:10

Regina rašė: O šakos ilgos, plonos, beveik metrinės, lankais išsilenkusios ir nusvirusios žemyn. Atrodo beveik kaip kokia kabanti balkoninė petunija ar surfinija :D
:D :D :D Auginsi ir tu, kaip visi normalūs žmonės, petuniją ar surfiniją :P O čia rožės, rožės ...
Vis tik, tas nenormaliai ilgų ir plonų šakų auginimas rodo, kad rožei nėra gerai ten, kur ji yra |(

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Regina » 29 Bir 2011 17:51

koala rašė:
Regina rašė: O šakos ilgos, plonos, beveik metrinės, lankais išsilenkusios ir nusvirusios žemyn. Atrodo beveik kaip kokia kabanti balkoninė petunija ar surfinija :D
:D :D :D Auginsi ir tu, kaip visi normalūs žmonės, petuniją ar surfiniją :P O čia rožės, rožės ...
Vis tik, tas nenormaliai ilgų ir plonų šakų auginimas rodo, kad rožei nėra gerai ten, kur ji yra |(
Iki rožių mano balkone nebuvo jokių gėlių :D :D :D , nebus ir paskui :D :D :D
Taigi, taigi - nėra rožėms ten gerai ir man jų gaila :( Vis mintis sukasi, kad reikės iš didmiesčio į provinciją ištremt (xixi)
Bet kartą pabandžius negaliu sustot - norisi rožių balkone (flower) (flower) (flower)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė LoretaA » 29 Bir 2011 19:12

Teks auginti Nijolės kambaryje jau išbandytas "China" grupės rožes , kurioms balkoninis klimatas gal ir visai patiks :) Reikia sekti kaip Rūtai seksis ir jeigu neblogai, galima bus apie jas galvoti visai rimtai. Man tik jų žiemojimas kol kas visiškai tamsus miškas. Kai lauke su visu vazonu užkasi, arba didžiąją dalį žiemos kokiam nešildomam garaže leidžia, tai viena, o balkonas visai kas kita :? O gal jus turit nešildomą garažą ? Tada galima jo rūsy pastatyti, o žiemai ritantis į pabaigą atsinešti į balkoną. Gal ir neblogai būtų :?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Regina » 29 Bir 2011 20:02

Neturiu aš nei šildomo, nei nešildomo garažo - tik šiltą daugiabučio rūsį :(
Apie kiniškas aš pagalvojau pirmiausiai, kai tik nusprendžiau balkone turėt rožyną. Bet, deja, skubiai teko rinktis iš jau užsakytų serbiškų.
Keista, bet lauke pasodintos pačios didžiausios tesiekia daugiausia 30cm (angliškos kiek didesnės) ir žydi. Kai kurių 15 cm šakelės baigiasi žiedais, o balkone tokios išstypėlės |(

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Rūta » 30 Bir 2011 07:12

Aš taip pat neturiu nešildomo garažo, o kaip ir Regina, šildomą daugiabučio rūsį - net labai šiltą. Šią problemą dar spręsiu - reikės galvoti. Aš irgi maniau, kad China grupės rožės turėtų būti pats tas balkone, bet... kažkodėl man gražiausios visai ne jos. Taip, jos neaugios, žemutės, bet kol kas nežydi gausiai, žiedai mažučiai, nelabai kvepia. Tokios pas mane 'Perle D'Or' ir 'Hermosa'. Tik 'Irene Wats' kitokia - jau antrą žydėjimo bangą pervarė ir vėl augina naujus ūglius su žiedais, žiedai dideli, kvapnūs. Man labai patinka balkone 'Levander dream' - krūmelis ne toks jau mažas išeina, bet gražios formos, žydėjimas gausus, įspūdingas. Gana gausiai žydėjo, o dabar vėl pumpurų prikrovusi. Dar labai patiko 'Bernstein Rose' - labai kompaktiška, gražiai žydi, kvepia... Na ir Giardina žydėjo viena šaka labai gražiai, ilgai, kvapniai. Žodžiu, ne kinietės kol kas daro įspūdį. Supratau dar vieną dalyką - kai balkone rožių nedaug, tai norisi, kad tai būtų kažkas nepaprasto, žavinčio, įkvepiančio, o ne tik kad tai rožė - ir maždaug to pakanka. Svarbu, kad žmogų „vežtų“ ta rožė. Manau, modernios rožės taip pat labai tinkamos balkone, tik svarbu tinkamai parinkti veisles.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė DaliaRaimonda » 30 Bir 2011 07:48

Rūta, aš auginu 'Hermosa' tik žinoma lauke. Ji nėra tokia žema, pas mane be žiedų 70 cm. siekia. Ir labai kvapni, kvepia pipiriukais ar dar kažkuo. Bet ji tikrai nesižiūri vazone. Krūmas retas, lapai nėra išvaizdūs. Vazonuose balkone tikrai geriau auginti visą vasarą žydinčias nedideles rožes. Bet kaip jūs jas išsaugosite per žiemą... nebent į kaldras vazonus suvynioję :D . Aš pernai auginau medinuose dideliuose konteineriuose keturias rožes, buvo durpėmis užpiltos ir dar dėžėmis uždengtos per žiemą. Bet tik viena "Biedermeier" atlaikė žiemą.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Rūta » 30 Bir 2011 08:43

Na mes eksperimentuojam :) Žiūrėsim, kas iš to bus. Aš nenoriu nieko konkrečiai sakyti prieš Hermosa, dar tik kelis pirmuosius žiedelius mačiau - jie žavios formos, o noriu pasakyti tik viena, kad labai svarbu veislės pasirinkimas, o čia, kol nepabandai, tai ir nežinai.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Regina » 30 Bir 2011 13:47

Pražydo trečias The Dark Lady žiedas. Šis jau panašus į save :) Ko gero, tai bus tikroji ledi :) (flower)

PaveikslėlisPaveikslėlis

Bet... man balkone norėtųsi vešlesnių rožių :( - St.Swithun, Captain Christy ir Noble Antony

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė LoretaA » 30 Bir 2011 14:13

St.Swithun tai tikrai kaip kokia petunija :D , o ir kitos kaip nuo podiumo :)
Gal jau vežk, Regina, jas į kaimą - grynas oras, karvės pienas ir atsipenės :)

Vartotojo avataras
Arijana
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: 18 Rgs 2010 12:33
Miestas: Kauno raj.-Panevėžio raj.

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Arijana » 30 Bir 2011 14:20

Įsiterpsiu :) , o ar nepagalvojote apie ,kaip čia pasakius, žemesnės kategorijos rožes, turiu omeny, kur pavasarį prekiauja "Žalia stotelė". Ten kiekvienais metais matau vazonuose balkone tinkamų auginti rožių:Balcony red, yellow, champagne ir pan. Esu jų įsigijusi, auga vazonuose gal 3 metai, turint omeny, kad jas pastoviai pamirštu, tai labai atsparios ir gyvybingos, krūmas kompaktiškas, žydi ilgai, gausiai.Dėl kvapo tai nepamenu.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Regina » 30 Bir 2011 14:28

koala rašė:St.Swithun tai tikrai kaip kokia petunija :D , o ir kitos kaip nuo podiumo :)
Gal jau vežk, Regina, jas į kaimą - grynas oras, karvės pienas ir atsipenės :)
:D :D :D :D :D Iki rudens dar pakankinsiu mieste, gal paskui kaimą labiau mylės :D :D :D
Arijana rašė:Įsiterpsiu :) , o ar nepagalvojote apie ,kaip čia pasakius, žemesnės kategorijos rožes, turiu omeny, kur pavasarį prekiauja "Žalia stotelė". T
Aš taip staiga panorau balkone rožių, kad apie kitokias ir minties nekilo, juk iš Serbijos laukiau didžiausio siuntinio :) Dabar jau pagalvosiu :) Labiausiai, žinoma, balkone norėčiau kvepiančių <3

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė vilmis » 02 Lie 2011 18:10

Patio rožių pogrupis (žemesnės floribundinės) skirtos auginti vazonuose tik dauguma jų nekvepia arba kvepia silpnai. Balcony serija (bet čia tik komercinis-prekybinis pavadinimas) ir yra kažkas iš patio rožių.

Vartotojo avataras
Sigita
Pranešimai: 86
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 15:55

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Sigita » 03 Lie 2011 18:21

koala rašė:St.Swithun tai tikrai kaip kokia petunija :D
Maniškė atrodo taip pat, nors auga ne balkone, o lauke, tiesa, kol kas taip pat vazone.
PaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Regina » 13 Lie 2011 08:01

Sigita, maniškė St.Swithun pražydo taip pat gražiai, kaip ir Jūsų :) Tos ilgos, išsilenkę šakos su galuose pūpsančiais puriais, kvapniais žiedais atrodo labai žaismingai :) (flower) (sun) Iš visų mano balkoninių šiuo metu ji gražiausiai atrodo - prileido daug naujų šakų iš pagrindo, leidžia daug naujų ūgliukų iš lapų pažastėlių.
The Dark Lady ruošiasi naujam žydėjimui, o Noble Antony turi dvi šakeles, du pumpurėlius, kurie tuoj skleisis.
Captain Christy vėl viską nupjoviau - neleidžia žiedų ir baigta (no)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Jūratė » 13 Lie 2011 08:05

o nebus taip, kad Captain Christy nori žydėt ant antramečių šakų, gražiai auginasi žalumą ir ruošiasi kitiems metams, o tu ją vis nupjauni ir nupjauni? :?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė LoretaA » 13 Lie 2011 08:48

Captain Christy žydi ir ant pirmamečių, tik labai bjauriai žiemoja tos jo šakos. Gal maždaug dviem trečdaliais reiktų trumpinti, o ne visai nurėžti :?
Sigitos St.Swithun neturėjo nei 1 cm sveikos šakelės, viskas nuo skiepo naujai išaugę, tai todėl tokia liauna. Man taip atrodo |(

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Regina » 13 Lie 2011 09:00

Nutrumpinau 3/4 ir balkone ji negyvens, kad taip bjauriai elgiasi.
O maniškė St.Swithun buvo visai normali, bet šakos vistiek liaunos. Gal todėl, kad labai jauna, o gal todėl, kad balkone

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Regina » 18 Rgp 2011 07:14

Rūta, kaip auga tavo rožės? Ar žydi?
Aš saviškėm nusivyliau :( Per visą vasarą buvo tik keletas žiedų. Aišku, jos neapgalvotai, paskubom buvo parinktos. Viena jau kaime, galvoju, kad ir kitom reikia keist gyvenamąją vietą. O per žiemą reikės gerai pagalvot, kokiomis jas pakeist. Tiksliau - jau dabar galvoju ir manau, kad rudenį iš ilgo Dovilės sąrašo ką nors surasiu. Balkone labai norėčiau kvepiančių rožių.

Skelbti atsakymą

Grįžti į