'Erinnerung an Brod'

Kilusios iš prerijinio erškėčio (R. setigera), augančio Šiaurės Amerikos stepėse. Nuo XIX a. prerijinis erškėtis kryžmintas su Noisette, Hybrid Gallica ir kitomis siekiant išvesti laipiojančias žiemą atsparias veisles.

Moderatorius: LoretaA

Skelbti atsakymą
Nijola

'Erinnerung an Brod'

Standartinė Nijola » 29 Rgs 2010 21:40

`Erinnerung an Brod` (Rambler grupė. Geschwind, 1886 m.) R.setigera hibridas. HMF rašoma, kad ši veislė žydi antplūdžiais, tai yra kartoja žydėjimą sezono metu. Mano nuomone ši informacija yra klaidinga, `Erinnerung an Brod` žydi tik vieną kartą sezono metu, tai birželio mėnesyje. Austrijoje Badene yra surinkta pakankamai didelė R.Geschwindo rožių kolekcija, kurie taip pat mini, kad rožė `Erinnerung an Brod` žydi tik vieną kartą.'Erinnerung an Brod` rožę auginu nuo 2007m pavasario du metus ji augo lėtai ir žydėjo labai mažai, bet praėjusią vasarą ji buvo nuostabi. Nuo žiedų gausos linko šakos. Žiedai dideli, labai pilnaviduriai, panašūs į centifolia rožų grupės žiedus. Spalva - tamsiai bordo su alyviniu atspalviu į vidurį šviesėjantys žiedlapiai. Žiedui pilnai išsiskleidus viduryje matosi graži žalia akutė. Kvepia lengvai. Tokių tamsių spalvų ir atspalvių kaip 'Erinnerung an Brod` žiedai rožes dievinu. Atvirai sakau, kai žiūriu į tokias rožes net silpna palieka.
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
2010m žiemą apšalo,- 30šalčio šiai rožei išbandymo ryba, žydėjo labai mažai tik keli žiedai.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Erinnerung an Brod

Standartinė Jūratė » 30 Rgs 2010 07:52

Nešiausi puokštę rožių į darbą, tame tarpe buvo keletas žiedų Erinnerung an Brod, viena moteris stotelėje manęs klausia "Pas jus jau jurginai žydi?? :o ", sakau, čia ne jurginai, čia - rožės! :lol: jos reakcija buvo tokia " :o čia rožės?????!!!!!! :o :o " :lol: :lol:
Erinnerung an Brod - pasodinta pernai vasarą (2009). Peržiemojo be nuostolių, šakos liko žalios iki pat galiukų (gal kokie 2 cm ir nusikirpo) Kai buvo pačiame žydėjime užsitęsė lietūs ir liaunoms šakoms sunkiai sekėsi atlaikyti žiedus pilnus vandens... Kvepia dieviškai.... :D
dabar peržiūrėjau nuotraukas ir labai nusivyliau, kad praktiškai neturiu šios rožės nuotraukų :? , taip ja visi žavėjomės, o aš padoriai net nenufotografavau :?
labai prasta nuotrauka :oops: (reik į foto kursus)Paveikslėlis
Dabar ji aukštesnė už mane, tiesiog didžiulė rožė :D Vos vos krūmo apačioj turėjo dėmėtligės pažeistų lapų, kuriuos nuskabiau.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Erinnerung an Brod

Standartinė Jūratė » 16 Bir 2011 08:57

bujoja, žydi :)
vieną (auga pusiau pavėsy) iš mano turimų dviejų labai stipriai pagenėjo degligė, liko viena 2 m ilgio šaka, kuri dabar žydi. Kita auga visai kitoj vietoj, saulėkaitoj, peržiemojo fantastiškai, degligės neprisimenu, gal kokia šaka ir nusikirpo... Dabar žydim kekėm :)
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Erinnerung an Brod

Standartinė LoretaA » 19 Lie 2011 20:08

Praeitais metais jau galvojau, kad ją praradau - visi lapai nugelto ir nukrito. Iškasiau, išrinkau karkvabalių lervas ir pasodinau giliau - gerokai giliau, gal net 20 cm skiepą užpyliau žeme :? . Vis tiek galvojau ar taip, ar taip nieko jau nebus, gal šakos įsišaknys. Kaip bebūtų keista išgyveno ir šiemet šis mažytis kupstelis žydėjo nepaprasto grožio žiedais :) , net ir balandos nepajėgė šios grožio nustelbti :D
PaveikslėlisPaveikslėlis

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Erinnerung an Brod

Standartinė Rita » 20 Lie 2011 06:53

Prajuokinot,pas Koalą balandos... |( Nuostabi rožė (flower)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Erinnerung an Brod

Standartinė LoretaA » 20 Lie 2011 06:59

Tai, kad nuotraukoje ir yra balanda ir net amarais apkebusi :D Kai nuotrauką dėjau, tada tik pastebėjau. Mažas balandas paparastai išraviu, o didelių dažnai nepastebiu - jos man su rožėmis supanašėja :D

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Erinnerung an Brod

Standartinė Rita » 20 Lie 2011 07:14

Na,jeigu čia balanda,tai ji tikra gražuolė ir drasiai gali būti "rožių kaimynė". :)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Erinnerung an Brod

Standartinė DaliaRaimonda » 22 Lie 2011 17:53

Iš tikro nuostabi rožė :) , nors pati jos neauginu. Bet baladą tik antrą kart peržiūrint nuotraukas- vargais negalais radau (xixi) . Prie savo "New Danw" ir aš dažnai jų nepastebiu :D Kažkaip moka užsimaskuoti (devil)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 'Erinnerung an Brod'

Standartinė Jūratė » 23 Sau 2014 12:10

Čia toji, pasodinta pusiau pavėsį
2010 birželįPaveikslėlis
2011 liepos galePaveikslėlis
2012 birželį Paveikslėlis Paveikslėlis
2012 liepą,jau po žydėjimo, žalias kalnas centrePaveikslėlis
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Ignas
Pranešimai: 189
Užsiregistravo: 12 Rgs 2010 22:58
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: 'Erinnerung an Brod'

Standartinė Ignas » 25 Kov 2024 20:59

Paveikslėlis

Paveikslėlis
Mano galerija
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Skelbti atsakymą

Grįžti į