'Munstead Wood'

Anglų selekcininko David Austin išvestos rožės.

Moderatorius: Rūta

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

'Munstead Wood'

Standartinė Rūta » 10 Vas 2011 22:57

Munstead Wood (AUSbernard)

Tai palyginti labai neseniai David Austin išvesta rožė – 2007 m. Pavadinta vieno iš garsiausių Anglijos sodų vardu. Munstead Wood sodą 1896 m. šalia savo namų įkūrė garsioji anglų sodininkė ir sodų dizainerė Gertrude Jekyll, kurios vardu, kaip žinome, pavadinta dar viena angliška rožė.

'Munstead Wood' - neaukšta, maždaug iki metro, ir neplati – kiek daugiau kaip pusmetris. Lapija sodriai žalia, lapeliai gana apvalūs, neblizgūs. Krūmelis dailios formos, taisyklingas, vešlus.

Visas šios rožės žavesys – jos žiedo spalva ir forma. Iš smailėjančių pumpurų skleidžiasi tamsios vyno spalvos ir labai pilnaviduriai žiedai. Jie nėra tokie dideli kaip kai kurių kitų angliškų rožių, maždaug 8-10 cm, užtat nenusveria žiedo. Žiedo forma kiek netvarkinga, laisvesnė nei 'William Sheakspeare' ar 'Falstaff'. Spalva turi mažiau mėlyno atspalvio už ką tik mano paminėtų angliškų rožių, ji būtent ir yra tamsios vyno spalvos. Kitas įdomus dalykas, kad žiedui besiskleidžiant vidiniai žiedlapiai būna tamsesnės spalvos nei išoriniai – susidaro tarsi tamsaus aksomo vainikas, nes pats viduriukas vėl šviesesnis. Žiedas atrodo tarsi paslaptingai besimainančių spalvų. Išsiskleidęs būna gana plokščias, kartais parodo tarp gausių žiedlapių pasislėpusius geltonus kuokelius. Žiedai ilgai laikosi, nenubyra.

Kada tik beatvažiuočiau, ši rožė žydėjo praktiškai be perstojo ir gausiai kaip tokiai jaunai rožei. Galėčiau teigti, kad ji gausiausiai žydėjo iš visų 2009 metų rudenį pasodintų angliškų rožių. Pirmoji vasara leidžia ateityje daug tikėtis iš šios rožės. Nesirgo.
Kvapas ryškus, atpažįstamas rožių eterinio aliejaus ir tarsi prinokusių vaisių.


Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 'Munstead Wood'

Standartinė Rūta » 20 Bal 2011 21:53

2010/2011 m. žiemojimas.

Peržiemojo puikiai bendrame tuneliuke. Ant viršaus tuneliuko viduje dar buvo papildomai užmesta agrodangos. Beveik 100 proc. visa žalia, pašalo tik šakų galiukai.
Nuotrauka tik nužarsčius apkaupimą.

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 'Munstead Wood'

Standartinė Regina » 20 Lie 2011 13:16

Niekaip nesugebu nuotraukose užfiksuot tikrosios šios rožės spalvos :( Iš tikrųjų ji tamsesnė, sodresnė, išraiškingesnė
Labai graži rožė. Kaip rašė Rūta - labai tamsios vyno su avietiniu atspalviu spalvos. Aksominiai žiedlapiai šešėliuoja tamsesniais ir šviesesniais tonais, ir tai suteikia žiedui ypatingo prabangumo
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 'Munstead Wood'

Standartinė Rūta » 06 Rgs 2011 21:03

Nedaug yra rožių, kurios man kas antrą savaitę atvažiuojant į kaimą atrodo tarsi pasiekusios savo žydėjimo viršūnę. Ir taip kaskart, kai atvažiuoju. Atrodo, kad ši rožė labai gausiai žydi tiesiog be perstojo. Nuo jos kvapo svaigstu – stiprus, taip primenantis senovinių rožių aromatą, kad nejučia nukelia į vasaros pradžios žydėjimą. Žiedai nėra tokie dideli, kaip kad Šekspyro ar Falstaffo, kad jų svoris deformuotų krūmą - labai dailiai ir proporcingai sudėta ši rožė. Be galo esu susižavėjusi savo Munsteduku, kaip mažybiškai jį vadinu <3
Regina, o kokie tavo šios vasaros pastebėjimai, įspūdžiai apie šią rožę?

Paveikslėlis

Kaip ir kitų tamsios spalvos rožių, taip ir šios spalvą užfiksuoti labai sunku. Mano nuotraukoje pernelyg daug avietinio atspalvio.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 'Munstead Wood'

Standartinė Regina » 07 Rgs 2011 14:06

Net nežinau, ką pasakyt. Dažniausiai rašau apie rožes, kurios man visapusiškai labai, labai patinka. Jei kalbėt apie Munstead Wood žiedus - tai jie fantastiškai gražūs. Nei tau, Rūta, nei man nepavyko parodyt tikrosios spalvos, tikrojo žiedo grožio. Kai žydėjo, buvo nepaprastai graži rožė. Bet... Jai pas mane nelabai patinka. Nei pernai, nei šiemet nesuformavo gražaus krūmo. Lyg ir gerai peržiemojo, bet paskui vieną po kitos išpjoviau beveik visas šakas. Silpnai augo, anksti susirgo. Krūmelis retas, šakos plonos, silpnos. Dauguma rožių dabar labai stipriai auga, o šioji - ne. Ir nežydi. Kai baigėsi pirmasis žydėjimas, tai ta pertrauka vis dar tęsiasi. Šalia yra Tradescant - ir šioji tokia suvargus. Abi šios rožės panašios, bet man Munstead Wood daug gražesnė

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 'Munstead Wood'

Standartinė Rūta » 07 Rgs 2011 14:25

Matai, kaip keistai išeina... O aš jau galvojau, kad tai visapusiškai tobula rožė. Na, pagyvensim, pamatysim.

Jei ją lygintume su 'Tradescant', tai man pastaroji atrodo su mažesniais žiedeliais (iš tiesų tai dar nelabai galiu ką pasakyti, nes tik vasarą ją persodinom iš vazono gerokai suvargusią). Labiausiai man krito į akis toks šių rožių žiedų skirtumas – 'Munstead Wood' žiedo viduriukas šviesesnis, apgaubtas tarsi aksominių tamsesnių žiedlapių, o 'Tradescant' atvirkščiai - žiedo vidurys tamsesnis, beveik juodas, o išoriniai žiedlapiai šviesesni.

EvaZ
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: 04 Bal 2012 00:33

Re: 'Munstead Wood'

Standartinė EvaZ » 04 Bal 2012 20:58

Hello!
I'm sorry I don't speak Lithuanian. I find this forum because searching some rose in Lithuania. I'm from Latvia and the problem is that Latvian market is too small.
So I'm looking for "Munstead wood" or The Prince. May be you can suggest where I can buy this roses?
May be someone can tell me some rose breeders addresses in Lithuania? Thank you! :) (flower)

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: 'Munstead Wood'

Standartinė Gulbe » 04 Bal 2012 21:28

Hi, Eva,
hopefuly Munstead Wood will be at our best known rose breeders "Sibirka" this fall. Look at http://www.rozes.lt" onclick="window.open(this.href);return false;
Good luck (flower)

EvaZ
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: 04 Bal 2012 00:33

Re: 'Munstead Wood'

Standartinė EvaZ » 05 Bal 2012 07:49

Hi Gulbe,

Thank you for information! It's good to know that!;) But I still hope to find it for this summer:)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: 'Munstead Wood'

Standartinė Gema » 12 Sau 2015 21:33

Kaip gerai, kad taip išsamiai aprašot, kaip rožei sekasi skirtinguose soduose. Būtų labai įdomu pasekti, kaip jai sekėsi toliau.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 'Munstead Wood'

Standartinė Rudenelis » 05 Vas 2016 08:31

Sodintas 2013m rudenį.
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 'Munstead Wood'

Standartinė Regina » 05 Vas 2016 08:55

Labai graži rožė <3 matosi, kad Rudenėlio M.W. viskuo patenkinta :) Ne tik žiedai puikūs, bet ir visas krūmas labai gražus.
O pas mane ji neklesti. Krūmas silpnas, retas, net nelabai galėčiau krūmu pavadinti. Ir taip kasmet. Turiu ją seniai, bet kokia buvo pradžioj, tokia nupiepus ir liko. Šalia auga Tradescant - ir ji prastai auga. Sakyčiau, kad vieta bloga, bet R.de Rescht, Sweet Haze ten puikiai jaučiasi.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 'Munstead Wood'

Standartinė Rudenelis » 05 Vas 2016 09:26

Nelabai tas krūmas didelis, dar nepasiekė jam priskiriamo aukščio, bet kai žydėjo buvau patenkinta. Gauna ryto saulę, į tą pusę ir tiesiasi, o pietinę užstoja metais vyresnė ir, aišku, daug didesnė Heritage.

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: 'Munstead Wood'

Standartinė Platelių rožė » 05 Vas 2016 09:36

Jūsų nuotraukose rožė fantastiška <3 Pas mane kasmet paauga gal po penkis centimetrus, nenušala... tikra mažylė. Galvojau , kad problemos su šaknimis , bet jei pas Regina neaugi , gal tokios mados.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 'Munstead Wood'

Standartinė Esmiralda » 05 Vas 2016 12:31

Tikrai labai graži ir kvapni rožė <3
O Rudenėliui komplimentai už gerą priežiūrą, nes maniškės taip pat menkutės, nors tai ir žinojau, sodinau iš karto dvi šalia, ir už nuotraukų grožį (like) Kiek besistengdavau, spalva nuotraukose gaunasi vis ne ta, ir to barchato nesigauna pagauti.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 'Munstead Wood'

Standartinė Regina » 08 Vas 2016 13:21

Paveikslėlis

Skelbti atsakymą

Grįžti į