Fotografuojame mes

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Foto patarimai

Standartinė Aivė » 05 Rgs 2011 14:40

Busiu pirma :) Nezinau ar pavyko nuotrauka, nesu profe, bet manau William Shekspeare'o spalva arti tiesos, nes ryskiu spalvu rozes gan sudetinga nufotografuoti.
Nikon D3100
1/60 s
f/5,6
ISO: 400
Paveikslėlis
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Foto patarimai

Standartinė RožėDD » 05 Rgs 2011 17:46

Atleiskite, truputį ne į temą. Kas patartų kaip nadotis Postimage?
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Foto patarimai

Standartinė RožėDD » 05 Rgs 2011 18:30

bandymas
Copy of DSC_0005.jpg
šliaužiančiosios
Copy of DSC_0005.jpg (99.42 KiB) Peržiūrėta 26233 karus(ų)
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Foto patarimai

Standartinė RožėDD » 05 Rgs 2011 18:37

pati klausiu, pati atsakau :D
Svarbiausia, kad pavyko įkelti (makeup) Nei postimage'o neprireikė...
Tik reikės atrasti tinkamą nuotraukų talpinimo dydį. Dabar galiu eit ramiai miegoti (coffe) |)
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Fotografuojame mes

Standartinė LoretaA » 05 Rgs 2011 19:43

Panasonic DMC-TZ2 (aiškiau muilinyčia :D )
1/125 s
f/4.9
ISO 250
Fotografuota 7:21 ryto.
Paveikslėlis
Deja, nuotraukoje nėra nei vieno ryškaus žiedelio. Gavosi baltas blynas. Gal kas žinote, ką padariau ne taip?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Fotografuojame mes

Standartinė Regina » 05 Rgs 2011 19:49

Koala, labai panaši jos sesutė žydi ir pas mane :) (flower) Gal tik ne tokiom puošniom kekėm. O nufotkint gražiai visai nepavyksta :(
Kaip išgaut tokį perregimą kaip pienės pūko lengvumą ir trapumą?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Fotografuojame mes

Standartinė LoretaA » 05 Rgs 2011 19:52

Regina, aš rašau, kad blogai, o tu man kvietką dovanoji :D

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Fotografuojame mes

Standartinė Regina » 05 Rgs 2011 19:59

O man patinka toks perregimumas :) Tai gal nėra taip blogai? O persišviečia gal todėl, kad prieš šviesą?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Fotografuojame mes

Standartinė LoretaA » 05 Rgs 2011 20:04

Parašysiu kaip aš dariau. Pirmiausia pasistačiau vazoną prieš saulę, kurios nebuvo. T. y. aš esu vienoje pusėje, saulė kitoje, o vazonas tarp mūsų. Tada atsitraukiu nuo fotografuojamo vazono apie 2 ar 2,5 metrus ir priartinusi vaizdą bandau sufokusuoti. Tai darau neperdedant apie desėtką kartų, žiūrėdama ne kokia lemputė užsidega, žalia ar raudona, o ką mato mano akys ir vis ar priartėdama, ar nutoldama, ar keisdama priartinimo kiekį. Fotografuoju nusistačiusi ne automatinį režimą kuris mano fotike pažymėtas "širdute", o nustatau ženklą fotiko kontūrai su viduryje esančia "i" raidele.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Fotografuojame mes

Standartinė Regina » 05 Rgs 2011 20:15

O ką reiškia ta raidelė "i"? Apžiūrėjau - pas mane tokio nėr. Naudoju visada automatinį režimą, nes visai nesuprantu, ką reiškia kiti ženklai :( . Kartais su "gėlyte", kartais be jos. Vis bandau išsiaiškint, kur skirtumas ir kaip geriau. Dar neišsiaiškinau.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Fotografuojame mes

Standartinė LoretaA » 05 Rgs 2011 20:21

Kada naudoji automatinį režimą, tai ar saulė, ar debesys, ar koks nors šešėlis, ar lempos apšvietimas patalpoje, tu negali pasirinkti ir jį nusistatyti. Ką jau tau parenka fotikas, tą ir turi. Pabandyk pasukinėti ratuką, ant kurio ir ta gėlytė, ir automatinis režimas yra - ten dar visokių ženklų pripiešta. Tada spausk meniu, ir tyrinėk ką ten pamatysi.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Fotografuojame mes

Standartinė Regina » 05 Rgs 2011 20:33

Tame ir bėda, kad pilna visokių man nesuprantamų ženklų :D Reikėtų tą patį objektą iš tos pačios vietos fotografuot nusistačius vis ant kito ženklo ir kiekvieną kadrą užsirašyt. Bet negaliu sau leist tokios prabangos, neturiu tam laiko :( Vėl gi - peržiūrėt iš karto negaliu, nes kompiuterio kaime nėr...

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Fotografuojame mes

Standartinė Tadas » 05 Rgs 2011 21:03

koala rašė:Parašysiu kaip aš dariau. Pirmiausia pasistačiau vazoną prieš saulę, kurios nebuvo. T. y. aš esu vienoje pusėje, saulė kitoje, o vazonas tarp mūsų. Tada atsitraukiu nuo fotografuojamo vazono apie 2 ar 2,5 metrus ir priartinusi vaizdą bandau sufokusuoti. Tai darau neperdedant apie desėtką kartų, žiūrėdama ne kokia lemputė užsidega, žalia ar raudona, o ką mato mano akys ir vis ar priartėdama, ar nutoldama, ar keisdama priartinimo kiekį. Fotografuoju nusistačiusi ne automatinį režimą kuris mano fotike pažymėtas "širdute", o nustatau ženklą fotiko kontūrai su viduryje esančia "i" raidele.
O ko taip bėgi tolyn nuo vazono?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Fotografuojame mes

Standartinė LoretaA » 06 Rgs 2011 06:31

Tadas rašė:O ko taip bėgi tolyn nuo vazono?
Todėl, kad pas mane muilinė ir kitaip išplaukusio fono, be to vazono pagalbinio priartinimo, negaunu. Gal ir galima, bet dar nežinau kaip.
Mano fotikas turi virš 80 puslapių instrukciją, neblogai būtų bent pusę išstudijuoti :D

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Fotografuojame mes

Standartinė Jūratė » 06 Rgs 2011 07:25

na va tik paskutinėj žinutėj supratau, kaip Loreta padaro tą išplaukusį vaizdą :) O aš vis galvojau, kad geriau arčiau objekto būt ir jį fotografuot, nei artinti vaizdą (galvojau, kad tada nukenčia kokybė)...
o šitie
1/125 s
f/4.9
visai man mistika.... kad ISO galiu pasikeist tai žinau. Man dukterėčia sako - fotografuoju su ISO100 arba maksimum 200. O aš kai pabandau tai visai ššššš... gaunasi.
Mano fotikas turbūt pats blogiausias iš jūsų visų, nes nei tų sekundžių išlaikimo, nei kažko su f (f/4.9) nėra. Pas save galiu tik pakeist ISO, nustatyti apšvietimą (dienos, dirbtinė šviesa ir pan.) ir dar galimybė pasirinkti nuotraukos centrą . Čia man antra mistika :D . Pastebėjau, kad kartais fotografuojant gaunasi labai šviesios nuotraukos, bele kaip fotografuosi, iš įvairių pusių, vis tiek viskas netikrai šviesiau (iš kart tai matosi fotike), kažkada atsistiktinai pasirinkau tą centravimą, nustačiau, kad kažkaip ten koncentruotų centre (nežinau kaip tai pavadint) ir iš kart nuotraukos pasidarė tikrų spalvų. Kaip tai paaiškint nežinau.... dabar kai tik matau, kad fotikas "grybauja", renkuosi tą centravimą.

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Fotografuojame mes

Standartinė RožėDD » 06 Rgs 2011 07:45

koala rašė:Panasonic DMC-TZ2 (aiškiau muilinyčia :D )
1/125 s
f/4.9
ISO 250
Fotografuota 7:21 ryto.
Paveikslėlis
Deja, nuotraukoje nėra nei vieno ryškaus žiedelio. Gavosi baltas blynas. Gal kas žinote, ką padariau ne taip?
Gal kiek trūksta šviesos iš dešinės, bet ir man labai gražu. Žiedlapiai tarsi porcelianiniai, kaži ar labai būdama ružava, galėtų būti tokia graži.
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Fotografuojame mes

Standartinė LoretaA » 06 Rgs 2011 08:34

Rožei DD - Ji ir nėra rožinė, ji beveik balta :)
O dabar norėčiau "prisikabinti" prie Rožės DD nuotraukos. Kadangi nieko neparašėte, nei kada, nei kaip, tai bandau spėti - automatiniu režimu, šviečiant saulei. Mano galva tos saulės čia ir yra perdaug. Reikėjo sumažinti (nežinau ar teisingai parašysiu :$ ) ekspoziciją, tada nesigautų geltonai-oranžinės rožės žiedlapių pakraštėliai tarytum visai be jokios spalvos. Mano fotike tai pažymėta "+/-", kaip pas jus, nežinau. Ir vėl gi, jei nustatysite automatinį fotografavimo režimą, niekada negalėsite grubiai tariant "prisukti šviesą". Ir, taip pat, ne kažin kaip sufokusuota. Gal vėjas kliudė, nežinau, bet nematau nei vieno žiedo ryškaus - tas, kuris lyg ir turėtų būti ryškus, yra nubalintas - išdegintas saulės |(

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Fotografuojame mes

Standartinė RožėDD » 06 Rgs 2011 10:35

Viską teisingai aprašėt. Kadangi vakar tik bandžiau įkelti, tai, pasirodo, ir foto tinkamą kritikai įkėliau :D
Aš pleškinu viską automatiniu. Buvau Nikon'o vienos dienos kursuose. Gavau daug info, bet nebuvo progos (tiksliau kol kas nematau prasmės) naudotis rankiniais nustatymais. Kai bandžiau, tai nuotraukos kažkokios gelsvos ir tamsios gaudavosi. Panašiai kaip Regina rašė, dar ir dabar karts nuo karto prasuku ratuką ir išbandau visus režimus. Taip ir yra - vieni fotografuoja balkšviau, kiti gelsvai - kas iškraipo spalvas.

Ši foto fotografuota su Nikon D3100, kitų parametrų nežinau kur ieškot (be to, jie man visi nesuprantami), dienos metu, prieš saulę (nes kompozicija mano akimis buvo geresnė). Norėjau, kad fone matytųsi bordinė šliaužianti. Žinau, kad taip pat yra nustatymas, jei nori, kad visi nuotraukoje daiktai būtų ryškūs, o yra ir "liejantis". To, manau, mums labiausiai ir reikia pradžiai.
Šiaip nesistengiau daryti kokybiškos ar meniškos (nes fotografavau tik kaip patinkančias), todėl ilgai nesitaikiau.

Gera Jūsų įkelta nuoroda. Kai atrasiu laiko - pasiskaitinėsiu.
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Fotografuojame mes

Standartinė Tadas » 06 Rgs 2011 17:31

Paveikslėlis Paveikslėlis

1-1/4000 2-1/6400 išlaikymo laikas . ISO 100

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Fotografuojame mes

Standartinė LoretaA » 06 Rgs 2011 18:20

Įdomios nuotraukos. Antra man lyg geriau žiūrisi, bet pirma tai jau tapybos kūrinys. Man gal per daug apkarpytos.

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Fotografuojame mes

Standartinė Tadas » 06 Rgs 2011 18:25

Norėjau parodyt kaip nuo išlaikymo laiko skirtumo ,skiriasi nuotraukos. O nuotraukos tik pirmos pasitaikiusios ir neapdirbtos.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Fotografuojame mes

Standartinė Regina » 06 Rgs 2011 18:28

Aš ne į temą, bet labai įdomu, kokia tai rožė - žiedas lyg iš dviejų žiedų suklijuotas

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Fotografuojame mes

Standartinė Tadas » 06 Rgs 2011 18:45

Regina rašė:Aš ne į temą, bet labai įdomu, kokia tai rožė - žiedas lyg iš dviejų žiedų suklijuotas
Caramela, bet čia tik vienas toks buvo :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Fotografuojame mes

Standartinė LoretaA » 06 Rgs 2011 21:03

Saulė plieskia tiesiai į fotografuojamus objektus. Pirma nuotrauka - automatiniu režimu, antra ir trečia - sumažinta ekspozicija (antroje mažiau, trečioje daugiau).
Paveikslėlis PaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Fotografuojame mes

Standartinė Rūta » 06 Rgs 2011 21:22

Pirmojoje nuotraukoje 1/250 s, o antrojoje 1/160 s, pirmosios f. 8.0, antrosios f. 5.6. Abiejų ISO 200.

Paveikslėlis Paveikslėlis

Ką reiškia tie skaičiai, kuriuos aukščiau parašiau, nelabai žinau, tik matau, kad antroji nuotrauka yra kažkokia pernelyg apšviesta (ji fotografuota automatiniu režimu).

Skelbti atsakymą

Grįžti į