Picasa

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Picasa

Standartinė Regina » 09 Rgs 2011 12:30

Toj vietoj pas mane kaip tik tuščia :D Bet pačiam fotike tai yra ISO

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Picasa

Standartinė LoretaA » 09 Rgs 2011 12:34

Pas mane su tuo ISO taip pat mistika. Nustatyti galiu nuo 400 iki 1250, bet kai fotografuoju, matau, kad nustačius 400, dažniausiai yra 100. Aš dabar savo fotike pasidariau, kad visokius parametrus rodytų, tai visas ekranas apipaišytas, bet užtai įdomu :D

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Picasa

Standartinė Regina » 09 Rgs 2011 12:45

koala rašė:Pas mane su tuo ISO taip pat mistika. Nustatyti galiu nuo 400 iki 1250, bet kai fotografuoju, matau, kad nustačius 400, dažniausiai yra 100. Aš dabar savo fotike pasidariau, kad visokius parametrus rodytų, tai visas ekranas apipaišytas, bet užtai įdomu :D
Ar matai ekrane, ką fotkini? :D
Bet jei režimas automatinis, tai gal jis tą ISO pats ir nustato konkrečiu atveju?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Picasa

Standartinė LoretaA » 09 Rgs 2011 12:50

Regina rašė:
koala rašė:Ar matai ekrane, ką fotkini? :D
Bet jei režimas automatinis, tai gal jis tą ISO pats ir nustato konkrečiu atveju?
Kažką matau :D
Jeigu automatinis, tarytum ir turėtų parinkti automatiškai. Nors mano nuotraukos dabar man atrodo geresnės, čia mano subjektyvi nuomonė, nei fotografavau automatiniu režimu |(
Mano fotikas automatiniu režimu, fono išplaukiančio niekada nepadarydavo.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Picasa

Standartinė Regina » 09 Rgs 2011 13:02

galvoju, kad ir toliau fotografuosiu automatiniu. O jei dar pavyks įsisavint Picasa, tai visai savim patenkinta būsiu :D :D :D Beje, ta "Pat Austin" nuotraukytė, kurią dabar įkėliau, lyg ir koreguota - automatinis kontrasto nustatymas ir automatinis spalvų nustatymas. O ne automatinis kaip daromas nerandu

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Picasa

Standartinė LoretaA » 09 Rgs 2011 13:20

Regina rašė:galvoju, kad ir toliau fotografuosiu automatiniu. O jei dar pavyks įsisavint Picasa, tai visai savim patenkinta būsiu :D :D :D Beje, ta "Pat Austin" nuotraukytė, kurią dabar įkėliau, lyg ir koreguota - automatinis kontrasto nustatymas ir automatinis spalvų nustatymas. O ne automatinis kaip daromas nerandu
Automatinio spalvų nustatymo niekada nedarau - man atrodo iškreipia spalvas, o neautomatinis kontrasto nustatymas yra "Derinimai". Dažniausiai naudoju (tiksliai neatsimenu) "šešeliai". Kartais būna, kad nuotraukos netamsina (dažniausiai man jos atrodo per šviesios), tada reikia grįžti į albumą ir antrą kartą įeiti. Jeigu nuotrauką peržiūri visame ekrane, tai sekančios nuotraukos vėl gali netamsinti, operaciją reikia pakartoti (į albumą - į nuotrauką). Šiaip geriau visas nuotraukas pasikoreguoti ir tik tada peržiūrėti.
Dėmesio! Jeigu tu nuotraukos neeksportuoji, t. y. nenusiunti jos į kitą albumą ir keli (tau taip atrodo pakoreguotą iš to paties albumo) faktiškai įkeli pirminį variantą, o ne pataisytą.
Visada gali nuimti visus apkarpimus ir kitus pataisymus ir taisyti iš naujo, ar nieko nedaryti :) Ar prisikarpyti visokių variantų ir eksportuoti. Eksportuotos tos pačios nuotraukos pavadinimo gale prisidės skaičiukai - 1; - 2 ir t.t.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Picasa

Standartinė Regina » 09 Rgs 2011 13:32

OHO!!! Nieko aš neeksportavau, vadinasi, įkėliau nekoreguotą :D
Dabar ieškau, kur tas eksportavimas, bet nerandu (no)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Picasa

Standartinė LoretaA » 09 Rgs 2011 13:35

Neturiu dabar prieš save Picasos, bet kai esi nuotraukos koregavime, turėtų būti pirmas iš kairės, viršuje esančios meniu, stulpelis. Kaip vadinasi tiksliai neatsimenu lyg "nuotraukos eksportavimas į ...", šiek tiek žemiau nei per vidurį.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Picasa

Standartinė Rūta » 11 Rgs 2011 20:56

Apkirpimas

Atsidarius nuotrauką kairėje pusėje pasirinkti „Apkirpti“.
Paveikslėlis
Picasa pati pasiūlo kelis apkirpimo variantus (jie matyti kaip mažos apkirptos nuotraukytės kairėje pusėje), tačiau dažniausiai jie mums netinka. Šalia galima pasirinkti apkarpymo tipą (Laisvai, Dabartinis santykis ir t. t.). Geriausia rinktis „Laisvai“.
Paveikslėlis
Tada norimoje vietoje padėjus žymeklį tempti pelyte iki norimo formato. Nuotraukos plotas, kuris liks „už borto“ yra ne toks ryškus, kaip būsima apkarpyta nuotrauka.
Paveikslėlis
Kai manome, kad jau gerai, spaudžiame kairėje pusėje mygtuką „Pritaikyti“, jei negerai, spaudžiame „Atšaukti“. Galima apkarpyti ir pakartotinai, tik dažnai tada automatiškai parenkamas koks nors formatas (9x13 ar 10x15 ir pan.). Tuomet vėl turime pasirinkti „Laisvai“.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Picasa

Standartinė Rūta » 11 Rgs 2011 21:30

Derinimas

Pasirinkę norimą koreguoti nuotrauką kairėje pusėje spaudžiame skirtuką „Derinimas“.
Paveikslėlis
Čia mes galime nuveikti nemažai – pašviesinti, patamsinti, truputį pakoreguoti spalvos temperatūrą.
Man labiausiai patinka „Šešėliai“. Truputis šešėlių, ir vaizdas įgauna gilumo, gyvumo, paryškėja spalvos. Tempdami slankiklį galime čia pat matyti, kaip keičiasi nuotrauka ir sustoti ties geriausiu rezultatu.
Paveikslėlis
„Užpildanti šviesa“ – tai paprasčiausias pašviesinimas. Tempdami slankiklį galime pašviesinti per tamsias nuotraukas. Šviesėja visa nuotrauka.
Paveikslėlis
„Apšviestos vietos“ kitaip negu „Užpildanti šviesa“ dar labiau pašviesina jau ir taip šviesias, apšviestas vietas. Jis suteikia tarsi daugiau spindėjimo. Tačiau šį dalyką reikėtų naudoti atsargiai, nes lengva išgauti ne visai natūralius efektus. O kartais gal to ir siekiame :)
Paveikslėlis
Ten dar yra slankiklis „Spalvos temperatūra“ – jį tempdami kairėn nuotraukoje labiau išryškinsim mėlynus atspalvius (ji atrodys „šaltesnė“), o tempdami dešinėn – raudonus (nuotrauka bus „šiltesnė“).

Paprastesnis ir greitesnis būdas pakoreguoti nuotrauką – iš „Pagrindiniai taisymai“ pasirinkti mygtukus „Man sekasi“, ar „Automatinis spalvų nustatymas“ ir „Automatinis kontrasto nustatymas“. Ten vienu mygtuko paspaudimu pati programa „savo galva“ pakoreguoja nuotrauką. Bet dažnai būna, kad po tokios kompiuterinio proto intervencijos nuotrauka ne tik nepagerėja, bet dar ir pablogėja, todėl bent jau aš mieliau pažaidžiu su rankiniu derinimu.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Picasa

Standartinė Regina » 12 Rgs 2011 07:33

Ačiū, Rūta, labai geros pamokėlės :*
O gal dar apie eksportavimą kas nors parašytų man nemokšai ;) (xixi)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Picasa

Standartinė Rūta » 12 Rgs 2011 08:07

Apie ekspotravimą nelabai suprantu, nes tuo nesinaudoju. Aš tiesiog išsaugau pakoreguotas nuotraukas, ir kai atsidarau iš naujo aplanką su nuotraukom, jos jau būna tokios, kokias jas pakoregavau su Picasa. Kadangi paprastai nuotraukas atsirenku ir susidedu į atskirą aplanką, originalai lieka, tada jau galiu išsaugoti nuotraukas niekur jų neeksportuodama, tiksliau eksportuoju prieš tai paprastuoju kopijavimo būdu :D

Kai pakoreguoju nuotrauką, dar neišėjusi iš nuotraukos visu dydžiu spustelnu „Atgal į biblioteką“ kairiajame viršutiniame kampe.
Paveikslėlis

Tada virš nuotraukų susirandu išsaugojimo ikonėlę (ji būna aktyvi tik tada, jei koregavau bent vieną to aplanko nuotrauką). Spustelėjus tą ikonėlę išsaugojamos visos koreguotos to aplanko nuotraukos, nereikia saugoti po vieną.
Paveikslėlis

Aš taip darau, bet tikriausiai yra ir daugybė kitų būdų, kaip dirbti su šia programėle :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Picasa

Standartinė LoretaA » 12 Rgs 2011 08:27

Nuotraukos būna pakoreguotos, bet kai jas kelį į formumą ar įsikelia pakopreguotos?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Picasa

Standartinė Rūta » 12 Rgs 2011 08:34

Taip, jeigu aš jas išsaugau, tai pakoreguotos išlieka tame aplanke, kuriame jas koregavau. O tada jau gali ir į forumą kelti, ir draugams siųsti, ir ką tik nori veikti, jos vis tiek išliks pakoreguotos. Dar būna, kad Picasa pati sukuria atsarginę kopiją kaip atskirą aplanką tame pačiame aplanke, kur būna nuotraukos, bet į tai labai nesigilinau, atrodo, ten lieka originalai.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Picasa

Standartinė LoretaA » 12 Rgs 2011 08:38

Tai mano galva ar saugojimas, ar eksportavimas - yra faktiškai tas pats. Tiesiog eksportuojant susikuria naujas albumas, kuris kompiuteryje vadinasi "Eksportuotos". Kadangi niekur neskaičiau kap dirbti "Picasa", tai kaip pati susigrabaliojau, taip dabar ir dirbu :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Picasa

Standartinė Rūta » 12 Rgs 2011 08:42

Taip, atrodo, kad tai labai panašūs procesai. Aš juk irgi taip savamoksliškai su Picasa mokiausi :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Picasa

Standartinė LoretaA » 13 Rgs 2011 18:46

Regina, ar bandai ką nors pakoreguoti ir įkelti? Jeigu kas neišeina, nesikankink - klausk kol prie kompo sėdim :) Deja aš nemoku įdėti tokios vaizdinės medžiagos kaip Rūta, taigi kaip mokėsiu taip ir bandysiu aiškinti |(

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Picasa

Standartinė Tadas » 12 Gru 2011 19:57

Kas nori naudotis Picasa ar pasiskaityti,mokomoji medžiaga :)

http://www.bibliotekospazangai.lt/dok/k ... ma_web.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Aišku popierinis patogiau :)

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Picasa

Standartinė Rita » 13 Gru 2011 07:36

Labai ačiū,Tadai,čia tai daiktas. (like)

Skelbti atsakymą

Grįžti į