'Rhapsody in Blue'

Šiai grupei priskiriamos labai vešlios, krūmu ar plačiai augančios rožės, žydinčios pakartotinai ir netinkančios jokiai kitai modernių rožių grupei.

Moderatorius: Rūta

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

'Rhapsody in Blue'

Standartinė vilmis » 25 Vas 2011 11:12

"Rhapsody in Blue" priskiriama moderniųjų krūminių rožių grupei. Užauga apie 1 m aukščio. Krūmas nėra labai tankus, šakos kylančios aukštyn. Išvesta 1999 metais Didžiojoje britanijoje. Žiedai tuščiaviduriai nekvepia (nors veislės aprašyme teigiama, kad kvepia). Vainiklapiai melsvai violetiniai su tamsesnėmis gyslelėmis. Laikoma pačia mėlyniausia ir geriausia tokios spalvos rože. Nuo ryškios saulės žiedai apdega todėl geriau sodinti daliniame pavėsyje.
Prikabinti failai
Rosa-Rhapsody-in-blue_-300x225.jpg
Rosa-Rhapsody-in-blue_-300x225.jpg (30.38 KiB) Peržiūrėta 17713 karus(ų)

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: 'Rhapsody in Blue'

Standartinė Rita » 25 Vas 2011 13:11

Taip,pas mane auga daliniame pavėsyje,negaliu atsigrožėti šia rože/turiu du krūmelius/.Man ji nuostabi.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Rhapsody in Blue'

Standartinė LoretaA » 25 Vas 2011 20:48

Turi ši rožė ir privalumų ir trūkumų. Auga aukšta - manau gali išaugti iki 2 m, bet krūmas, bent jau pas mane, ganėtinai skystas. Šakų lyg ir netrūksta, bet jos standžios, neturi jokio lankstumo. Tiesa, augančios kieme, kai neturėjo kur atsiremti, nuo žiedų svorio viena šaka beveik pasiekė žemę, bet ne gracingai, o tiesiog išvirto. Nežinau kaip pas kitus, mano visi trys krūmai gana anksti susirgo netikrąja miltlige, numetė daug lapų, vėliau juos atsiaugino ir žiemoti nuėjo pilnai apsilapavusios ir sveikos. Šalčiui atsparumas vidutinis: žiemoja geriau negu Jacques Cartier, bet blogiau už Comte de Chambord. Saulėje (jeigu ji kepina visą dieną) žiedai neapdega, o tiesiog praranda intensyvią violetinę spalvą ir tampa pilkai violetiniai. Jeigu saulė (nors ir pietinė) ją apšviečia kokias 5 valandas - žiedai spalvos beveik nekeičia. Žiedai laikosi trumpai, bet krūmas visada tvarkingas, nes žiedlapiai švariai nubyra. Kadangi šios rožės žiedai sutelkti šakų galuose, man atrodo jį turėtų gražiai atrodyti antrame - trečiame plane, kur ir būtų matomi tik žiedai.
Taip aš ją ir pasodinau, tik pirmoje nuotraukoje rožynas iš "nugarinės" pusės. Priešais pasodinta Mme. Hardy (reikėtų kokios nors žemesnės) ir Teasing Georgija. Antroje ir trečioje nuotraukose - fasadinė pusės. Šias rožes saulė apšviečia apie 7 - 8 valandas ir intensyviausiai būtent pietų. Bet žiedų spalva praktiškai nepakitusi. Manau todėl, kad jos neauga po vieną krūmą, o yra apsuptyje kitų nemenkų rožių.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Ignas
Pranešimai: 189
Užsiregistravo: 12 Rgs 2010 22:58
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: 'Rhapsody in Blue'

Standartinė Ignas » 20 Kov 2011 19:34

Labai skaniai kvepia ir stipriai, gal primena rugosa kvapą. Negaliu sakyti, kad gera rožė, nes dar tik pirma žiema jai buvo (sodinta praeitą pavasarį). Rudenį šiek tiek dėmėti lapai buvo, bet atrodė pakankamai gerai. Vienintelis dalykas kuris nepatiko - siauras krūmas. Pasodinau šalia 'Lavender Dream', nežinau ar gražiai atrodys, bet šiemet bus jau matyt rezultatas :)
Paveikslėlis
Mano galerija
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: 'Rhapsody in Blue'

Standartinė vilmis » 18 Bir 2011 17:40

Trečiadienį ryte buvau sode ir radau pražydusią :) Pernai vieną persikraustydamas palikau tad pavasarį pirkau naują. Kol kas auga vazone. Krūmelis neaukštas,bet vešlus.
Prikabinti failai
Rhapsody in blue.jpg
Rhapsody in blue.jpg (65.72 KiB) Peržiūrėta 17528 karus(ų)

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 'Rhapsody in Blue'

Standartinė Virginija » 15 Rgs 2011 19:05

Paveikslėlis
Rudeninis žydėjimas

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: 'Rhapsody in Blue'

Standartinė mamaviete » 16 Rgs 2011 14:54

Na, as myliu sia roze uz jos nuostabu kvapa ir nepertraukiama zydejima :) Jau antra vasara ji pas mane, aisku- is SIBIRKOS.Cia ji taip atrodo rugsejo pradziojePaveikslėlis

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 'Rhapsody in Blue'

Standartinė Rūta » 16 Rgs 2011 19:09

Mamaviete, kaip puikiai Jums pavyko rasti kaimynes šiai rožei - šalto atspalvio, kartu ir derančias pagal žiedo formą ir spalvą, ir gražiai kontrastuojančias pagal žiedo dydį ir krūmo pobūdį <3 Ir koks gražus vaizdelis <3

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: 'Rhapsody in Blue'

Standartinė Rita » 16 Rgs 2011 20:15

Iš tiesų,Mamaviete,labai gražu,matosi,kad mylit šią rožę <3

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: 'Rhapsody in Blue'

Standartinė RožėDD » 17 Rgs 2011 08:49

Mamaviete,

O ten prie RB rožė 'Lyda Rose'?
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: 'Rhapsody in Blue'

Standartinė mamaviete » 19 Rgs 2011 20:15

Prie RB- LAVANDER DREAM. Jie pasodinti trys, o tarp ju dvi melynosios RB. Kai sodinau pernai pavasari- tai tikrai neturejau supratimo apie roziu derinima tarpusavyje, bet gavosi tikrai neblogai :) Kiekviena karta, praeidama pro jas, pasidziaugiu.

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: 'Rhapsody in Blue'

Standartinė vilmis » 19 Rgs 2011 21:31

Mamaviete - derinys labai vykęs. Netyčiomis pritaikėt taisyklę - vienoda žiedų spalva, bet skirtingos formos.

Peržvelgdamas nuotraukų albumą aptikau, kad Rhapsody in blue ir Astrid Lindgren (abi šiemet augo vazonuose) gana gražiai atrodo greta:
Prikabinti failai
Rosa Astrid Lingren ir Rhapsody in blue.jpg
Rosa Astrid Lingren ir Rhapsody in blue.jpg (82.23 KiB) Peržiūrėta 17333 karus(ų)

Aleksandra
Pranešimai: 181
Užsiregistravo: 08 Gru 2011 21:24
Miestas: Zarasu rajonas

Re: 'Rhapsody in Blue'

Standartinė Aleksandra » 04 Sau 2012 21:12

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Reda
Pranešimai: 78
Užsiregistravo: 10 Lap 2010 13:24
Miestas: Vilnius-Telšių raj.

Re: 'Rhapsody in Blue'

Standartinė Reda » 10 Lie 2012 10:55

Labai gražiai ir net ilgai (bene jau bus antra savaitė) šiemet žydi Rhapsody in Blue (auginu ją nuo 2009 m. rudens)
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Rasabasa
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: 13 Rgs 2011 13:21

Re: 'Rhapsody in Blue'

Standartinė Rasabasa » 10 Lie 2012 11:22

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Rhapsody in Blue'

Standartinė LoretaA » 10 Lie 2012 11:29

Puikiai atrodo (like) Esu mačiusi rusų forume Rhapsody in Blue ir oranžinės rožės derinį - labai vykęs.

Skelbti atsakymą

Grįžti į