Kaip sodinamos rožės?

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Vartotojo avataras
Rožė
Pranešimai: 16
Užsiregistravo: 10 Rgs 2010 19:34
Miestas: Kaunas

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė Rožė » 22 Lie 2011 13:50

Būčiau dėkinga už pareikštą nuomonę ar pasidalinimą patirtimi nors pora žodžių sekančiu mano klausimu:

Rožė: Leonardo da Vinci ;
Pasodinta: šį pavasarį;
Būklė: l.gera , vešlus sveikas krūmas su pumpurais.
Problema: vienas iš krūmų yra vis gi ne vietoje. Tikrai suprantu, kad ne metas dabar ją judinti, bet turiu tik dabar progą ir labai noriu atiduoti šį krūmą. Žmogus gavęs labai apsidžiaugtų, bet ar nenumarinsiu aš tos rožės dabar ją atsargiai iškasdama?
Ačiū.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė DaliaRaimonda » 22 Lie 2011 17:33

Nežinau ką net pasakyti :| . Manau tikrai netikamas laikas. Jei rožė augtų vazone tai gal dar atsargiai su visomis žemėmis išversti būtų galima, bet kasti dabar augančią :| , negerai :| . Kaip pavyzdį galiu pasakyti, kad Mindaugo "Sibirkoje" prašiau iškasti man labai, labai reikalingą rožę, nenorėdama laukti rudens. Jis man pasakė, kad galiu, bet ji mirs. Na, aš iškart sutikau laukti rudens (xixi) . Gal kiti bandė ir vasarą iškasinėti ir persodinti, gal ką rimčiau pasakys :)

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė vilmis » 23 Lie 2011 10:33

Seniai teko vasarą persodinti floribundinę rožę vasaros metu. Problematiškas reikalas - reikia patrumpinti šakas, nuskinti visus lapus, nuolat laistyti (jei nelyja) ir laukti kol atsprogs iš pumpurų. Tad vargu ar nudžiuginsit žmogų "stagarais", bus dar progų rudenį. Pakentėkit porą mėnesių.

Vartotojo avataras
Rožė
Pranešimai: 16
Užsiregistravo: 10 Rgs 2010 19:34
Miestas: Kaunas

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė Rožė » 24 Lie 2011 17:38

Ačiū už komentarus. Suprantu, kad klausimas beprotiškas :D ,o laukiamas atsakymas kaip ir vienareikšmiai aiškus, bet tikrai įdomu buvo , ar kas prispirti tokios būtinybės vasarą persodinote ir kas iš to gavosi. Kad jau būti užtikrintai dėl ko nekasu ir dabar nevežu. Rožės nejudinau, labai gražiai auga, gal ims ir pasiliks dar. O žmogus gavo kitą augalą ir buvo nemažiau patenkintas :)

Nijola

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė Nijola » 25 Lie 2011 11:45

Vasaros metu, tik išmetimui rožes iš nuolatinės vietos kasu :D dabar - liepos mėn. rožes persodinti -per mažai drėgmės, per daug saulės, ir pats vegetacijos ir augimo laikas. Įsivaizduokit jei jums savaitę neduotų vandens tai manau panašus jausmas ir rožei kuri nori augti ir žydėti ji iškasama.

Rudenį persodinti seni krūmai (senovinių rožių), šiais metais daug mažiau žydėjo, daugiau auginosi krūmo masę, įsitvirtina šaknynas.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė Rūta » 14 Spa 2011 07:19

Sakoma, kad prieš sodinant rožes į vandenį, kuriame mirkome šaknis, gerai dėti oksigumato. Kažin ar tai daugiau pavasariniam sodinimui taikytina, ar ir rudeniniam tinka? Ar jį vertinti kaip stimuliatorių, kuris netinkamu laiku pradės skatinti rožes augti, ar nepakenks? Kaip manote? Štai aprašymas: http://www.oksigumat.itgo.com/custom4.html

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė Aivė » 14 Spa 2011 08:37

Kažkaip man atrodo, kad nereikia. Iš rožyno gavau laiškelį apie rožių laikymą ir sodinimą, tai yra frazė "neturi įsišaknyti - augs ir šaknysis tik pavasarį".
Gal geriau pavasarį juo palaistyti? ;)
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Gina
Pranešimai: 200
Užsiregistravo: 10 Kov 2011 21:33
Miestas: Klaipėda

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė Gina » 14 Spa 2011 08:48

Man kilo klausimas. Kodėl Sibirka rašo: "Jei rožes ketinate auginti vazonuose, į juos sodinkite pavasarį, iki tol sodinukus laikykite prikastus". Kodėl negaliu dabar pasodinti į vazoną ir jį užkasti kartu su rože ?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė LoretaA » 14 Spa 2011 09:07

Todėl, kad vazonui tai nėra gerai :) Užkasinėti galima tik plastikinius arba atsparius šalčiui vazonus. Kadangi aš daug vazonų rudenį užkasinėju, o pavasarį iškasinėju, žinau, kad tai dar ir ganėtinai sunkus darbas. Be to susijaukia dirva. Paprasčiau užkasti sodinuką, bet aš bijau, kad ji gali pelės ar pelėnai suėsti, tai užkasu vazoną. Aplink tiek urvų pavasarį randu :( Žodžiu, darykit atsižvelgdama į savo situaciją. Rožės vazonuose žiemoja gerai - žinoma jos būna apdengtos, kaip ir kitos rožės, ar netgi geriau :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė Rūta » 14 Spa 2011 11:06

Aivė rašė:Kažkaip man atrodo, kad nereikia. Iš rožyno gavau laiškelį apie rožių laikymą ir sodinimą, tai yra frazė "neturi įsišaknyti - augs ir šaknysis tik pavasarį".
Gal geriau pavasarį juo palaistyti? ;)
Gerai, laistysim, pavasarį :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė Rūta » 14 Spa 2011 11:09

koala rašė:Todėl, kad vazonui tai nėra gerai :) Užkasinėti galima tik plastikinius arba atsparius šalčiui vazonus.
Koala, o kokio dydžio tam vazonus pirkai – maždaug kaip kibiras ar mažesnius. Nes jeigu šaknys netilps, užsilenks, tai irgi nebus gerai, o paskui pavasarį jau teks kaip vazonines greičiausiai persodinėti - vadinasi, nejudinti žemių gumulo. Pati taip sodinsiu kai kurias rožes, kurioms vieta bus paruošta tik pavasarį ar dar vėliau, tai ir klausiu :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė LoretaA » 14 Spa 2011 11:26

Rašydama "užkasu su vazonais" aš turiu galvoje rožes, kurios ir vasarą leido vazonuose. Jeigu sodinu laikinai, su tikslu jas pavasarį sodinti į nuolatinę vietą, imu paprasčiausius juodus 10-ties ar 7-nių litrų vazonus. Aš vis tik atsižvelgčiau į SR rekomendacijas ir tiesiog pakasčiau. Pas save neturiu tokios vietos, kur nebūtų pelių urvų, tik dėl to sodinu į vazonus, jeigu nespėju į nuolatinę vietą - antraip bijau, kad pavasarį neturėsiu ką sodinti :( Mano žemės plotas (daržas) kuriame galėčiau prikasti rožes yra už tvarto, o tvarte labai saugiai ir šiltai gyvena pelės. Praeitą žiemą, viską, kas buvo darže, suėdė ir tulpes ir kitas gėles.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė Jūratė » 14 Spa 2011 11:29

jei aš ruošiuos laikyt rožę vazone per žiemą ar dar truputį ilgiau, sodinu į panašius vazonus, kaip kad perkam vasarą rožes iš Sibirkos (yra tų vazonų kažkiek prisikaupę). Nėra jie labai dideli. Aš galvoju, kad Sibirkoj, kai likutines rožes pavasarį iškasa ir persodina į vazonus, tai ir gali būti, kad kuri nors šaknis netelpa, tai jos juk neraito, patrumpina ir tiek |(

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė Jūratė » 14 Spa 2011 11:32

tiesa, dar tas rožes su vazonais žadu prikast šiltnamyje (stogo dalį žiemai nuimsim, kad prisnigtų į vidų). Ar geriau lauko lysvėj?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė LoretaA » 14 Spa 2011 11:44

Rožes su vazonais aš užkasu. Kadangi kai kuriuose vazonose skiepijimo vieta dažniausiai būna su lyg žemės paviršiumi, vazoną įkasu gyliau, gal kokiais 7 ar 10 cm. ir tada užžeriu žemėmis. Kaupo nedarau. Visada tokias rožes apdengiu. t.y. padarau tuneliuką ir ji aptraukiu agrodanga, bei užmetu skiautę polietileno. Toli gražu ne visos rožės augančios nuolatinėje vietoje būna taip gerai uždengtos.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė Rūta » 14 Spa 2011 12:15

Aš nerizikuosiu tiesiog prikasti, nes pati tinkamiausia vieta yra šalia klojimo sienos. Gera užuovėja, bet pelės gali siautėti. Tiesa, pernai toje vietoje žiemojo dvi taip prikastos rožės su vazonais (tik be tuneliuko), pelės žalos joms nepadarė, bet vis tiek bijočiau plikom šaknim palikti...

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė Aivė » 15 Spa 2011 18:53

Šiandiena puiki diena buvo rožių sodinimui (sun)
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė RožėDD » 16 Spa 2011 13:11

Aivė rašė:Šiandiena puiki diena buvo rožių sodinimui (sun)
Taigi, kad visas susodinau vakar, tik bėda ta, kad -3 C naktį buvo. Kažin ar gerai, kad jas paliejau? Gal nereikėjo?
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė LoretaA » 16 Spa 2011 18:15

Kai aš dar neauginau rožių, žinojau, kad pats geriausias būdas apsaugoti augalus nuo šalčio, juos paliet. Negalima rožių nelieti - jos tiesiog sudžius. Nekas ir liko kyšoti, kai "kurmiarausius" padariau :)
Dar pridėsiu - pyliau vandenį (daug vandens) tik ant šaknų, o visas šakas apkasiau naturalaus drėgnumo žeme.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė Rūta » 17 Spa 2011 18:51

Išties savaitgalis buvo labai tinkamas rožėms sodinti. Per sekmadienį pasodinom dvidešimt aštuonias. Kaip per vieną dieną tai, manau, nėra jau taip blogai. Svarbiausia, kad pasodinom visas iš Sibirkos gautas rožes, nė viena neliko laukti kito savaitgalio. Kam reikia iškasti daug duobių, patarčiau nepagailėti geram kastuvui. Mūsų duobių kasėjas patvirtino, kad naujai nupirktas modernesnis kastuvas darbą paspartino maždaug trečdaliu. Šįkart sodinimui gavau arklio mėšlo – tai kaimynų Sartis mus apgerbė :D Be mėšlo į duobes maišiau ir drėgmę sugeriančių granulių, kurios turėtų padėti lengviau ištverti sausras, o per liūčių sezonus turėtų apsaugoti nuo užmirkimo. Tai eksperimentas, žiūrėsiu, ar pasiteisins.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė Jūratė » 18 Spa 2011 08:20

priminkit, prašau, jei šiandien gaunu rožes iš Sibirkos, neišpakuotos iki savaitgalio gali pabūt?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė Rūta » 18 Spa 2011 08:45

Aš tai viršų paprastai atrišu ir stačiai pastatau. Ar turi galvoj, kad visai neišpakuotas - maišuose?

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė Virginija » 18 Spa 2011 09:12

Jūratė rašė:priminkit, prašau, jei šiandien gaunu rožes iš Sibirkos, neišpakuotos iki savaitgalio gali pabūt?
Argi SR neparašė? Neišpakuotos. vėsiai laikomos gali laukti apie savaitę. Juk kartais siunčiamos ilgiau nei savaitę :)

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė Aivė » 18 Spa 2011 09:48

Rūta rašė:Išties savaitgalis buvo labai tinkamas rožėms sodinti. Per sekmadienį pasodinom dvidešimt aštuonias. Kaip per vieną dieną tai, manau, nėra jau taip blogai. Svarbiausia, kad pasodinom visas iš Sibirkos gautas rožes, nė viena neliko laukti kito savaitgalio. Kam reikia iškasti daug duobių, patarčiau nepagailėti geram kastuvui. Mūsų duobių kasėjas patvirtino, kad naujai nupirktas modernesnis kastuvas darbą paspartino maždaug trečdaliu. Šįkart sodinimui gavau arklio mėšlo – tai kaimynų Sartis mus apgerbė :D Be mėšlo į duobes maišiau ir drėgmę sugeriančių granulių, kurios turėtų padėti lengviau ištverti sausras, o per liūčių sezonus turėtų apsaugoti nuo užmirkimo. Tai eksperimentas, žiūrėsiu, ar pasiteisins.
Man teko garbė pačiai 15 duobių iškast, žvyrą išvežt ir geros žemės atvežt, ir pasodint (rock)
Kaimynė žiūrėjo kaip į (stupid) Bet jausmas buvo geras :D
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė Jūratė » 18 Spa 2011 12:11

antosė rašė:Argi SR neparašė? Neišpakuotos. vėsiai laikomos gali laukti apie savaitę. Juk kartais siunčiamos ilgiau nei savaitę :)
Antose, kas yra SR? iš Sibirkos raštiškos instrukcijos su sodinukais nesu niekad gavus, o apie trumpą laikyma sodinukų maišuose esam tikrai kalbėję (gal ir ne vieną kartą), tik reikėjo priminimo.
Rūta, taip, turėjau galvoj sodinukus visai neišpakuotos, taip kaip gaunam iš Sibirkos, tuose polietileno maišuose. Situacija tokia, kad tokie keli maišai turės pragulėt pas mane iki šeštadienio. Suabejojau, ar reikia tų pakų viršų pradaryt ar ne. sklerozė
Ačiū, merginos :) Paliksiu taip, kaip yra supakuotos

Skelbti atsakymą

Grįžti į